Napaka na portalu s preusmerjanjem

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

sajo
Site Admin
Prispevkov: 79
Pridružen: Če Jun 05, 2008 14:33

OdgovorNapisal/-a sajo » To Jul 31, 2012 20:11

ni problem samo forum... napadenih je več domen.
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » To Jul 31, 2012 20:12

Zanimiva tale tema, spremljam že od začetka, ampak jaz osebno ne opažam napak.

Meni dela normalno doma na škatli in na obeh jabučkih.

Je pa res, da nimam pojma o katerih programih in krekih in piškotkih in vsem ostalem govorite, ker imam občutek, da nagaja samo vam računalniškim strokovnjakom, ki imate gor obešene vsemogoče programe, ki so meni kot telebanu popolna neznanka :D :D

Lp
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » To Jul 31, 2012 20:26

Ne, ne Mitja. Tud jaz nisem mogel parkrat na forum, me je kar na Googla vrglo. Pa sva po računalniškem znanju tam, tam. Na podnu :oops:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
123dejan
Admiral
Prispevkov: 618
Pridružen: Po Jun 22, 2009 08:32
Kraj: Gotof-burg!

OdgovorNapisal/-a 123dejan » To Jul 31, 2012 20:42

kr en napisal/-a:Ne, ne Mitja. Tud jaz nisem mogel parkrat na forum, me je kar na Googla vrglo. Pa sva po računalniškem znanju tam, tam. Na podnu :oops:


Nena se hecaj! :D
Jaz sem v paniki, ker nisem imel Morjeplovca kar eno kišto sformatiral na drugi pa Firefox zbrisal in na novo naložil brskalnike!! :oops: :oops: :D :D :D
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » To Jul 31, 2012 21:11

Da se še jest mal pohvalim, na mojem kitajčku tud dela.

Admin, koliko moraš biti aktiven šele ponoči, če si že preko dneva :D
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
bouton
Admiral
Prispevkov: 873
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

OdgovorNapisal/-a bouton » To Jul 31, 2012 21:24

Morda vseeno preveri pri ISP kako imajo tam DNSe poštimane, pa FW. Če se zadeva dogaja podobno pri drugih portalih, ki jih hostajo, je verjetno tvoj trud zaman. Če pa si ugotovil, da je zadeva le na tem portalu, jepa tudi rešitev blizu. Saj forum nekako dela, če ga pa dokončno saniraš tudi čez en mesec, ali pa takrat ko bo za navtiko manj primerno vreme, ne bo pa tudi nič narobe. Mmoje mnenje je, da noben računalnikši program ni vreden časa, ko si na morju!
sajo
Site Admin
Prispevkov: 79
Pridružen: Če Jun 05, 2008 14:33

OdgovorNapisal/-a sajo » To Jul 31, 2012 21:42

Mislim da je zadeva sanirana. Vsaj začasno.
acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

OdgovorNapisal/-a acrobat » To Jul 31, 2012 22:19

Upam da se bo porihtalo,men še kar ne odpre v firefoxu,tako da moram explorer zalaufat da pridem na forum.
Sem pa u soboto zjutrej šel na forum,sicer nisem vedel da sem od tam pokasiral ta security shild.Vam povem prava norišnica da sem to odpravu,in to sem cel dan rihtov.Mi je komplet zablokiral,ne internet nisem mogu odpret,kar koli sem hotu odpret se je takoj ta trapast shield uklopu,ma noro,sem že razmišljal o formatiranju,ampak mi je pol na koncu uspelo.
sajo
Site Admin
Prispevkov: 79
Pridružen: Če Jun 05, 2008 14:33

OdgovorNapisal/-a sajo » To Jul 31, 2012 22:22

Zbrisi nedavno zgodovino, piskotke pa cache pa to. Potem restartaj brskalnik, bimoralo delati
Uporabniški avatar
123dejan
Admiral
Prispevkov: 618
Pridružen: Po Jun 22, 2009 08:32
Kraj: Gotof-burg!

OdgovorNapisal/-a 123dejan » To Jul 31, 2012 22:41

acrobat napisal/-a:Upam da se bo porihtalo,men še kar ne odpre v firefoxu,tako da moram explorer zalaufat da pridem na forum.
Sem pa u soboto zjutrej šel na forum,sicer nisem vedel da sem od tam pokasiral ta security shild.Vam povem prava norišnica da sem to odpravu,in to sem cel dan rihtov.Mi je komplet zablokiral,ne internet nisem mogu odpret,kar koli sem hotu odpret se je takoj ta trapast shield uklopu,ma noro,sem že razmišljal o formatiranju,ampak mi je pol na koncu uspelo.


Ravno zaradi tega virusa sem na eni kišti zbrisal Firefox in na novo instaliral!

Pokasiral sem ga iz ene strani iz zaznamkov, katere sploh ne vem, da bi jo tja dal.
Tega nisem povezoval z Morjeplovcem, ker nisem hotel nobenega strašit.

Je pa imel po tem takem @GregorN prav, da je tudi možnost, da ga "fašemo"- virus mislim! :D :D

Si ga pa verjetno likvidiral kar po navodilih @GregorN - a, vsaj meni je šlo?
Je pa res, da ti vzame kar nekaj časa in živcev!!!!

Lp Dejan
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Avg 01, 2012 09:19

Zadeve sedaj načelno delujejo in preusmeritev se ne kopira več po serverju... Za tiste, ki se bolj spoznate, na server je prišla neka PHP skripta, ki generira .htaccess datoteko, ki pa na Apache serverjih dela štalo! Problem sploh ni enostaven za odpravit...
Sajo je malo razmislil in našel začasno rešitev za obhod tega! Bravo in hvala! :lol:

Sedaj bom naročil backup za kak teden nazaj. Narejen bo ponoči, tako da načelno ne bo neke obremenitve in vas večina ne bo niti ugotovila. Takrat bo stran seveda kakšno uro nedostopna... Baza bo ostala stara, tako da bi morali ostati nedotaknjeni tudi vsi prispevki... Potem bomo pa videli kaj bo.

In ker je vsaka stvar za nekaj dobra, je tudi tale zadeva očitno dobra, saj me je sedaj močno zbrcala v rit, da čim prej zamenjamo skripto za novejšo. :lol: Se je pa pojavil novi problem... Enih par stručkotov za serverje mi je svetovalo, da zaradi varnostnih razlogov nikakor ne smem dovoliti "file_upload" preko PHP skript... No pa smo tam, to se rabi, če hočeš imeti nalaganje slik rešeno avtomatsko preko skripte... :evil:
sajo
Site Admin
Prispevkov: 79
Pridružen: Če Jun 05, 2008 14:33

OdgovorNapisal/-a sajo » Sr Avg 01, 2012 09:26

Ni vse crno-belo.
sajo
Site Admin
Prispevkov: 79
Pridružen: Če Jun 05, 2008 14:33

OdgovorNapisal/-a sajo » Sr Avg 01, 2012 09:26

Ni vse crno-belo.
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Sr Avg 01, 2012 10:38

meni na gugl-krom dela skos 8)
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Sr Avg 01, 2012 11:13

Tex dj ne nabijej :D

Tebe zdej 14 dni sploh ni blo na plovcu. Sj nis mogu nič fasat :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov