Plovba na Brione

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

sasiti
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: To Jul 03, 2007 21:56

Plovba na Brione

OdgovorNapisal/-a sasiti » To Jul 17, 2007 15:41

Letos nameravam z gumico iti na Brione, pa me zanima, če je sploh dovoljeno oz. če je treba kaj plačati, ker je naravni park. Če treba, kje in na kakšen način preverjajo, če si plačal? Hvala
ribon
Kapitan fregate
Prispevkov: 119
Pridružen: To Jul 10, 2007 22:59
Kraj: vrhnika

OdgovorNapisal/-a ribon » To Jul 17, 2007 16:25

Koliko je meni znano, na Brione ne moreš. Če slučajno nimam prav, me prosim popravite, ker imam blizu bazo in bi tudi sam šel malo pogledat
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Jul 17, 2007 19:12

Ne vem če lahko greš ravno z majhno gumico in tam vežeš, mislim pa da to tudi ne bi smelo biti prepovedano. Je pa dovoljeno z večjo barko. Tam je urejena "marina", ki pa je žal zelooooo zasoljena. Ustavljajo se predvsem zelo bogati tujci... Mislim, da ko plačaš vez ne rabiš več drugega, sicer pa sem sam ravno ta vikend vplul v brionski mandrač, pofotkal mega jahte na vhodu in na pomolih in odbrzel proti jugu... Za kavo v kafiču pred hotelom nisem imel časa, se mi pa zdi da je tako tudi bolje, saj zagotovo tam ni poceni...

LP
ribon
Kapitan fregate
Prispevkov: 119
Pridružen: To Jul 10, 2007 22:59
Kraj: vrhnika

OdgovorNapisal/-a ribon » To Jul 17, 2007 19:21

Kakšnega prostega potepanja pa si najbrž ne smeš privoščiti...
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Jul 17, 2007 23:24

Kakor vem je za obiskovalce je zaprt samo en del enega otoka, kjer so protokolarni objekti. Vse ostalo je turistično. V samem mandraču sta dva hotela. Se pa pred odhodom natančno pozanimaj, da ne bo kasneje presenečenj. Mene obisk Brionov po kopnem še ni zamikal, zato nisem ravno najboljši vir informacij.

LP
mina
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: To Jun 26, 2007 11:43

OdgovorNapisal/-a mina » Sr Jul 18, 2007 12:24

na brione lahko vstopiš le po uradni poti - direkt v marino in plačaš vez in pristojbino. temu se ne moreš izognit. Cena je sicer močno odvisna od sezone in izven tahudih mescev sploh ni več zasoljena (za gumico morda celo zastonj?). Da bi se prešvercal, pozabi, kroži preveč policajev v bližini! Sprehajanje po otokih zaželeno.
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » Sr Jul 18, 2007 12:53

sam sem imel namen z gumico obiskati brione letos pa mi morje tega ni dopustil...ce gre se pojdi samo malo peljati mimo nikar pa vezati saj je noro drago...se ne spomnim tocno in je vez al 140 al 170€ na dan!
tko da nej oni kar imajo brione pa mega jahte !
mi z gumicami jih bomo pa le gledali :wink:
superpuntar
Kapitan
Prispevkov: 186
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 08:49

OdgovorNapisal/-a superpuntar » Sr Jul 18, 2007 14:50

Kako je pa s samo plovbo? Se lahko zapeljemo med otoččki ali je tudi to prepovedano? Pa ali je res, da nekaj otokov ne spada v NP in da tam ne veljajo posebna pravila? Hvala!
B:
mina
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: To Jun 26, 2007 11:43

OdgovorNapisal/-a mina » Sr Jul 18, 2007 14:58

nene, ne smeš. Lahko zapljuješ direkt z zahoda ali direkt z vzhoda v uradno pristanišče na Malem ali pa Velikem Brionu in to je to.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2527
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Sr Jul 18, 2007 19:04

Pred kakšnim letom so imeli na luški kapetaniji Pula na steni eno fotokopijo z označenim dovoljenim območjem plovbe okrog Brionov.
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Jul 18, 2007 20:53

Ja to bi bilo zanimivo. Če ima slučajno kdo to karto z označenimi dovoljenimi predeli, naj prosim prilepi sliko...

LP
Alexc
Štabni vodnik
Prispevkov: 28
Pridružen: Če Jun 21, 2007 21:32

OdgovorNapisal/-a Alexc » Sr Jul 18, 2007 23:30

Na zadnje (lani poleti) Si se lahko sidral na dveh otokih Stenjaku in Sv. Jerolimu. Cena sidranja je nekaj malegamislim da 10 kun na dan. Sta pa oba zanimiva za prepešačit, se posončit, malo pošnorkljat in nazaj Na velikem brionu pa je bilo tko da 100 m od obale otoka sploh plut ne smeš. Nekaj so govorili tudi o povečanju te meje na 200m. Sidranje pa tako kot so že prej odgovorili .. <150 EUR.

Aja pa še opozorilo. Ribiško opremo pusti doma... VSE! Ker ne razumejo če jim lepo poveš da imaš pač palice vedno na čolnu. Avtomatsko si krivolovec. Dovolilnice pa so spet neke posebne... Ok sem malo zašel.

a.
knapp
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr Maj 30, 2007 09:42

OdgovorNapisal/-a knapp » Če Jul 19, 2007 14:34

Marina na Brionih je draga, posebej sedaj, ko je sezona na vrhuncu moraš plačat 1100 kun za 24ur (ne vem pa kako je za gumice). Se pa lahko potem prosto šetaš po otoku in ti noben ne teži. Fant, ki prileti na pomol, ko se vežeš, je reku, da lahk spimo tud na tisti lepi zeleni travici.

Malo pivo tam pred hotelom je 20kun, lazanja s tartufi je 80kun, ostala hrana pa že kar precej nad povprečjem. Pa vse ostalo je tud drago:), recmo električni voziček za golf (1 ura!!) je 700kun, pol ure vožnje s Titovim Cadillacom (sam je res hud) pa 3000kun. Ne vem, sicer so Brioni lepi in zanimivi, je pa za premislit, če se splača. Glede veza sigurno bolje izven glavne sezone.
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Če Jul 19, 2007 14:58

Prepovedano je vplutje na JZ del Brijonov, ampak komplicirajo samo, kadar je gor kakšna živina. Jaz sem plul tam, bile so celo sidrane jadrnice in jahte, so pa me tudi že nagnali, ko sem priplul tja. Obiska v njihovi luki ne priporočam, ker vas bodo odrli do golega. Za kakšno kavico boste plačali zraven celo večerjo z nočitvijo vred. Kdor želi videti Brijone, naj se lepo veže ali sidra v Fažani, pa z ladjico čez. Poceni kombinacija. Če pa boste vpluli v območje Brijonov (štejejo ga za nacionalni park), pa ne mečite sidra, ampak plutajte. tako se boste najverjetneje znebili inkasantov, ki kar pridno pobirajo "vstopnino", čim vas zavohajo tam.
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Po Jul 30, 2007 14:09

Pravkar sem se vrnil iz Pule. Malce sem se "provokativno" spet podal v Brijonski arhipelag. Prvič sem samo malce obplul zedevco, skopali smo se iz plutajočega čolna in to pod Malim Brijunom, naslednjič sem že vrgel sidro, šele tretjič so se pripeljali z gumenjakom do mene, v uvali Javorika.
Zaigral sem "vljudnega klovna", pa sta dečka očitno zagrabla mojo igro. Ko sta mi "pojasnila njihova pravila", sem jima ponudil mrzlo pivce, ki se ga sploh nista branila. Odšla sta z priporočilom, naj se skopamo, ampak nej ne ostanemo predolgo. Za popotnico sta dobila še vsak en pir
:oops:
Čez par dni smo šli spet v akcijo, dečka sta se prikazala po kakšni uri. Ko sta se približala na kakšnih 20m, sta napravila ovinek in odplula :lol:
Šele z divjim mahanjem in štajersko pantonimo sem jima uspel dopovedat, naj vendarle prideta na pir :twisted:
Pol pa Brijoni niso bili več zanimivi
:lol:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov