Plovba na Savi

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Plovba na Savi

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Dec 17, 2008 21:02

Pozdravljeni
Morda le drobna informacija za navtike,ki ste blizu mojega kraja.Za jezom hidroelektrarne Boštanj se da preizkusiti kakšen gliser ali skuter...Spust je betoniran,voda ni ravno čista,vedno pa ni tako umazana ,kot na sliki mojega katamarana v predstavitvi plovil.Globine je dovolj.Vožnja sicer uradno ni dovoljena,ni pa večjih težav in tudi manjše čolne pustijo pri miru.Tu tudi jadramo in včasih je vetra v izobilju,tako da je treba na Elanki 430 kar na hitro popustit jadra,če nočeš imeti polno jadernico vode...Tu si sinova čez celo leto po malem nabirata jadralne izkušnje...
LP Iztok
Uporabniški avatar
Pozejdon
Admiral
Prispevkov: 902
Pridružen: To Feb 12, 2008 17:55
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pozejdon » Če Dec 18, 2008 13:17

Kaj pa letošnja nesreča in to ravno na vašem koncu? Ni to nobena šola za naprej, da se z reko ni za igrat! :shock:
Pozejdon,
Grem spet na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ...
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Če Dec 18, 2008 16:06

Samo oni so se spustili tam, kjer so jim vsi odsvetovali. Tudi vodič drugega čolna ni hotel tja in se je na koncu izkazalo, da je imel prav.
LP
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Dec 18, 2008 16:16

Pozdravljen
Vidim,da si čisto premalo obveščen o stvareh.Nesrea se je zgodila 10 km. niže na nedokončanem jezu HE Blanca,ker so gospodje
kljub opozorilom veslali SKOZI prelivna polja.To,kar sem pa jaz napisal ,je pa na že tri leta dokončanem jezu,kjer je voda povsem mirna in kontrolirana.Dobrodošel k meni na pijačo pa si bova lahko obe stvari pobližje ogledala,upam pa si trditi,da tu takih nevarnosti ni ,če ne jaz ne bi pustil tu voziti se svojim sinovom ,če nič drugega. :idea:
LP Iztok
Uporabniški avatar
Pozejdon
Admiral
Prispevkov: 902
Pridružen: To Feb 12, 2008 17:55
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pozejdon » Če Dec 18, 2008 16:40

Ne, ne, obveščen sem kar dovolj a na reke drugače gledam, morje je le morje pa če je še tako razburkano je čisto druga pesem. Je pa res, da do nesreče ne bi prišlo, če bi bistre glave poslušale in se držale navodil.

Mišljeno je bilo kot opozorilo, da je reka nepredvidljiva ... :lol:
Pozejdon,
Grem spet na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Dec 18, 2008 17:03

Pozdravljeni
Vsekakor je morje v primerjavi z Savo super de luxe.Tu na Savi se lahko hecam vsako popoldne,ker imam do barke 200 m,do morja pa 200 km.Je pa kar lepo na terasi piti z ženo kavo in ob enem gledati sina,ko jadra...
LP Iztok
Uporabniški avatar
mobil11
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 83
Pridružen: Sr Mar 21, 2007 21:17
Kraj: Bizeljsko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mobil11 » So Sep 05, 2009 19:00

Danes sem se peljal zraven Sevnice pa sem se spomnil da smo enkrat debatirali o nevarnosti Save.Malo umazano ampak gladko kot steklo (skoraj).
Zgleda kar uporabno!Slika
LP Zoran
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » So Sep 05, 2009 21:32

ja,uporabno je ,imam pa sedaj težave,ker je nekdo poklical iz fovšije 113...Sem namreč smučal,za jadrnice zaenkrat ni pripomb.
Slikal si pa del Save,ki je morda 300 m više od mene.
LP Iztok
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Ne Nov 08, 2009 10:50

Polanc, kaj se je izcimilo iz tega. Si dobil kako odločbo ? Alini bilo iz vsega nič.

Ker, če so se sosedi potolažli, bomo pozimi pripeljali motorne sanke in zopet smučali. Tako , da bo za kak teden ponovno pestro. saj veš, tistim brezdelnim s preveč časa je treba vreči kost za glodanje :!: :lol:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
TPK
Kapitan fregate
Prispevkov: 111
Pridružen: So Sep 21, 2013 13:51

OdgovorNapisal/-a TPK » Po Jul 18, 2016 14:07

Sicer stara tema, vendar že kaj novega?

Nekaj sem bral v svetu 24, da bi naj bila dovoljena plovba motornih plovil, vendar ni nič kaj konkretnega napisanega.
marez
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: To Jul 20, 2010 21:03
Kraj: novo mesto-vir

OdgovorNapisal/-a marez » Po Jul 18, 2016 17:20

V Dolenjskem listu št.28 piše članek o tem.Na kratko:
Uredba določa, da je plovba na motorni pogon pred HE Boštanj dovoljena od 26. aprila do 30.septembra, in sicer med 9. in 19. uro. Plovba tudi v tem času ni dovoljena ob pretoku Save nad 400 m3/s, več kot 30 cm visokih valovih, v času prelivanja vode preko pretočnih polj HE Vrhovo ali Boštanj, ob denivelaciji akumulacijskega jezera in drugih izrednih razmerah. Podatki o plovnosti odseka in vseh drugih
pomembnih razmerah se vsake pol ure osvežujejo na spletni strani
občine Sevnica.Na občini pravijo, da je interes za plovbo v fazi priprave uredbe in urejanja pomola na Orehovem pokazalo med 10 in 20 lastnikov čolnov. Kot pravi Ocvirk, se bodo v kratkem lotili priprave OPPN za to območje, ki bo poleg priveza predvidel tudi objekta za shranjevanje in gostinstvo.Občina želi namreč s plovbo na Savi krepiti tudi tukajšnjo turistično ponudbo, ki jo namerava v povezavi z ribolovom, kolesarjenjem
in pohodništvom dvigniti na višji nivo.Plovbni odsek se zaradi naravovarstvenih razlogov začenja dober kilometer dolvodno od HE
Vrhovo, pri naselju Šmarcna, od koder je prišlo tudi najvec pobud za motorno plovbo, in se iz varnostnih razlogov konca kakih 500 metrov pred HE Boštanj. Hitrost plovbe je trenutno omejena na 10 km/h. Vožnja z motornimi skuterji
je na odseku pri HE Boštanj prepovedana iz varnostnih in naravovarstvenih
razlogov. »Mogoce bi bilo to možno na kakem odseku dolvodno, kjer so brežine bolj gradbeno utrjene.
Evo toliko ,na hitro prekopirano iz DL.
Uporabniški avatar
thundercat
Poročnik fregate
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Sep 30, 2019 09:47

Re: Plovba na Savi

OdgovorNapisal/-a thundercat » Po Okt 14, 2019 10:19

A tole še velja?
Jaz sem ves čas na tej relaciji in bi rade volje kdaj vrgel mojo gumico noter za kak easy test.
Kje se da noter spustit čoln?
Kaka sika?
Thundercat Bobkat + Tohatsu
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Plovba na Savi

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Po Okt 14, 2019 13:19

I ja bi!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov