gapex marine

Seznam trgovin, kjer lahko kupimo vse kar je povezano z navtiko. Vključeni so slovenski in ostali svetovni trgovci ter tudi navtične internetne trgovine.

Moderatorji: moderator2, moderator, Matejc

rider666
Admiral
Prispevkov: 921
Pridružen: Po Jul 19, 2010 12:37

gapex marine

OdgovorNapisal/-a rider666 » So Jun 15, 2013 10:54

Kaj tem v gapex marinu gre res tako dobro da so lahko tako arogantni do kupcev?

Kupujem sidrni vinč in povem prodajalcu kakšno barko imam in naj mi svetuje oz. priporoča kakšen vinč naj kupim on mi pa zabije nazaj da kaj si jaz mislim da na svetu obstaja več kot 5000 proizvajalcev plovil in da on mojega modela barke ne pozna (beneteau antares) in da naj se odločim kaj hočem imet in mi bodo poslali! Če bi mi povedal kakšne podatke potrebuje itd. bi še danes od njega kupil vinč!!
SKRATKA KATASTROFA!!!
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » So Jun 15, 2013 23:25

Pol je Gape dons mal na levo nogo vstal. Ju3 ga pokliči še enkrat, skor ziher sem, da se bosta zmenla.
Poglej model vinča, na omenjeni barki je res laho namontiranih X modelov.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
rider666
Admiral
Prispevkov: 921
Pridružen: Po Jul 19, 2010 12:37

OdgovorNapisal/-a rider666 » Ne Jun 16, 2013 04:27

Jaz čisto razumem da je lahko na omenjeni barki namontirano X modelov, ampak vseeno sem laik in sem trgovca vprašal po mnenju oz. kaj mi on priporoča ker odkrito povedano se mi mudi(do srede rabim vinč). Sedaj sem dobil drugega trgovca kateri je bil na dopustu na hrvaškem a mi je vseeno pomagal in šel na roko(sam je pridobil vse podatke od barke in posledično tudi kakšen vinč rabim). Od njega sem vzel vinč in verigo. Poleg tega sem z gapex marina po klicu dobil še dva totalno nekulturna SMS-ja. Ne vem ali je bil to "gazda" ali zaposlen.....skratka totalno NEPROFESIONALNO!!! Ko sem (po SMS-jih) klical nazaj se nobeden ni javil!!
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » Ne Jun 16, 2013 04:47

Ne vem, kaj sprašuješ trgovca takšne stvari, grem stavit da on še nikoli ni zmontiral vinča na Antares katerih je spet XY modelov in nima blage veze. Če misliš, sam montirati, ti tako more biti jasno kaj rabiš, če pa ne, pa vprašaj mojstra, ki bo montiral, kaj rabiš. Pač plačaj mojstra in boš imel urejeno, ne vem kaj se sam s tem zafrkavaš, če ne veš kako in kaj. Jaz bi prej mojstru zaupal, ki bo na licu mesta pogledal, kot trgovcu preko tel. , da ne boš v tor. še nazaj pošiljal, če ne bo kaj pasalo :lol:

Jaz imam z Gapex povsem Ok izkušnje, ko sem pred leti vzel pri njem dve anteni za barko, mi jih je celo nekdo brezplačno pripeljal v Lj na dom, pa so se sami ponudli, da nisem rabil plačevati stroškov pošiljanja. :lol:
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Ne Jun 16, 2013 08:09

rider666 napisal/-a:Jaz čisto razumem da je lahko na omenjeni barki namontirano X modelov, ampak vseeno sem laik in sem trgovca vprašal po mnenju oz. kaj mi on priporoča ker odkrito povedano se mi mudi(do srede rabim vinč). Sedaj sem dobil drugega trgovca kateri je bil na dopustu na hrvaškem a mi je vseeno pomagal in šel na roko(sam je pridobil vse podatke od barke in posledično tudi kakšen vinč rabim). Od njega sem vzel vinč in verigo. Poleg tega sem z gapex marina po klicu dobil še dva totalno nekulturna SMS-ja. Ne vem ali je bil to "gazda" ali zaposlen.....skratka totalno NEPROFESIONALNO!!! Ko sem (po SMS-jih) klical nazaj se nobeden ni javil!!


Te čisto razumem.Vsak prodajalec bi moral vsaj v osnovi vedet svetovat. Kaj pa treba tukaj dosti informacij. Teža plovila, mogoče dolžina, kakšen vinč naj bo, za na palubo montirat ali pod palubo, vrv ali veriga in to je to.Niti minuta pogovora.Vinči so draga zadeva pri kateri prodajalec kar nekaj zasluži in se bi spodobilo , da vsaj malo interesa pokaže.

LP
rider666
Admiral
Prispevkov: 921
Pridružen: Po Jul 19, 2010 12:37

OdgovorNapisal/-a rider666 » Ne Jun 16, 2013 08:29

Točno tako! Tukaj govorimo z verigo skupaj o slabih 3 jurjih!! Jaz bi mu priskrbel vse podatke če bi povedal kaj rabi ne pa da na moje vprašanje odgovori: ja kaj si pa vi mislite!

Me zanima koko bi ti Gaso reagiral če bi ti neki trgovec tako zabrusil poleg tega pa poslal še kakšen sms z vsebino kako si beden itd.....
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » Po Jun 17, 2013 01:42

atilone,

jaz se popolnoma strinjam s tvojim komentarjem in tako bi bilo prav, samo žal v praksi z trgovci ni tako. Večinoma, naletiš v prispodobi na "babo" ki barke od blizu ni videla :lol:

rider666, glede SMS-a je pa popolnoma neprofesionalno s strani trgovca in nikakor ne podpiram, samo ali ima smisel se z njimi ubadati in zgubljati čas na forumu, je pa ja ogromno še drugih trgovcev pri nas in v EU, če on ni hotel vinča prodati, je to njegov problem :wink:
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jun 17, 2013 21:00

Vinč pa ketna pa tud nista 3 jurje!!!
Ne vem, a ti zlato gledaš?

Vinč bo dober čisto vsak, priporočam ti, da ne jemlješ 500 W, ker je "švoh", raje vzemi 700 ali 800W, kar je pač na voljo... 1 kW za tvojo barko nima smisla.
Veriga bi rekel, da naj bo 6mm. Seveda je 8mm boljša, ker je težja, vendar za tvoj čoln bo 6-ica več kot dovolj...

Vinč pa poglej še koliko je prostora v jašku in v kateri smeri. Če je globok in relativno ozek, potem bo vertikalni motor prava stvar. Če je prostora več, potem raje vzemi horizontalnega, ker je motor bolj na suhem pod stropom...

Znamka? Ma dober bo tako Quick (verjetno cenejši), mogoče malo boljši bo pa Lofrans ali Lewmar, vendar tudi dražji...

Še kaj?
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Jun 17, 2013 23:27

na moji Pribi je Lofrans 700 W,dela že 4 leta,dovodi so 11 m dolgi 35 mm kvadrat,veriga 8 mm ,barka 6,4 tone
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » So Sep 21, 2013 21:11

Na Habibiju dolž.7.5M teža 2.5t Quick 500,veriga 7mm,50m,5let bp.
mašinfirer

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost