PALAGRUŽA

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

nac
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Jul 02, 2009 22:18

OdgovorNapisal/-a nac » To Jul 09, 2013 17:43

(Jaz se bom letos odlocil na licu mesta (Visu) glede na razmere ali 'skocim' tja ali ne. Naceloma gre ob dovolj zgodnjem odhodu tudi tja in nazaj v enem dnevu z jadrnico. Sploh, ker racunam na maestral.)[/quote]

A pa to gre? Mislim,da je cca 50 milj v eno stran,a? Pa bom še dopisal kot MT-popravite me če se motim. Nisem siguren.
inspiron
Viceadmiral
Prispevkov: 483
Pridružen: Ne Avg 05, 2012 12:37

OdgovorNapisal/-a inspiron » To Jul 09, 2013 18:31

nac napisal/-a:(Jaz se bom letos odlocil na licu mesta (Visu) glede na razmere ali 'skocim' tja ali ne. Naceloma gre ob dovolj zgodnjem odhodu tudi tja in nazaj v enem dnevu z jadrnico. Sploh, ker racunam na maestral.)


A pa to gre? Mislim,da je cca 50 milj v eno stran,a? Pa bom še dopisal kot MT-popravite me če se motim. Nisem siguren.[/quote]

Ce je za verjet google mapsom je Vis-Palagruza-Susac 65 milj.

Susac-Palagruza-Susac pa 50 milj.

Oboje dosegljivo znotraj (recimo start ob 4h zjutraj) dneva tudi z 30 feet barkami in samo motorjem.

Recimo druga varianta iz Susca cca. 25 milj ne bi smela vzeti vec kot 6 ur v eno smer (ob primernem vetru pa tretjino manj), tako da tudi 2 urni postanek z obiskom svetilnika ne bi bil problematicen.

Kolikor sem do sedaj jadral v tistem delu (Vis, Susac, Lastovo, ...) je poleti zelo predvidljiv (3-5 dni vnaprej) maestral oz. NW. Do 25 max, bolj normalno pa okoli 20. Tudi smer vetra/jadranja se poklopi lepo.

40 kts (tako kot pozimi pri Iztoku) ga v poletnih mesecih ni, tudi 3 metrskih valov ne (sem pa bral, da so ravno pri Suscu izmerili najvecje valove na jadranu - 9m - ob jugu, seveda).

Edino sranje so lahko (nepredvidljive) nevihte. Nepredvidljive v oklepaju, ker se tudi nevihta da ob spremljavi vremena kar dobro predvideti - sigurno pa ne 100% zadeti.
Uporabniški avatar
donato
Kontraadmiral
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe Nov 22, 2013 20:06

Re: PALAGRUŽA

OdgovorNapisal/-a donato » Po Apr 09, 2018 19:29

Slika

Čudovita jadralska doživetja s tako želenim obiskom Palagruže 05.04.2018 18.30h
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: PALAGRUŽA

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Apr 09, 2018 22:32

Opa, a to ste bili ta vikend?
Reportaža sledi?
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: PALAGRUŽA

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Apr 09, 2018 22:48

Opaa tole sem se pa kr zbudu...Bravo Donato.A ste bli že z tvojo barko? Moja še ni vidla Gružice,pa upam da jo bo.
Uporabniški avatar
donato
Kontraadmiral
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe Nov 22, 2013 20:06

Re: PALAGRUŽA

OdgovorNapisal/-a donato » To Apr 10, 2018 11:01

Bili smo ta vikend oz. od srede do nedelje.
Ruta je bila Split- Maslenica-Vis-Palagruža-Vieste-Tremiti-Vis-Split.
Jadrnica Kufner 54.
Šlo je za t.i. transjadransko regato v svoji tretji izvedbi. V resnici to ni še prava regata, morda pa to nekoč postane. Prijavljenih je bilo 11 jadrnic, dejansko štartalo 9 ( vremenska napoved ) in en
našpičen first zunaj konkurence oz. kategorije. Po prvem dnevu iz Visa nadaljevalo in zaključilo 5 jadrnic Kufner 54 + first. Na celi ruti opravili dva tekmovalna plova, Tremite tokrat izpustil, ker so nas vremenske razmere en dan držale v Vieste.
Bilo je pa res zalo barvito. Vetra od 5 do 40 , vala od nič do 4 m, tem.morja od 11 do 15, sonca, oblakov, dežja, nočna plovba preko transportnih poti,.....skratka cela mavrica.
Malo tekmovalno, malo izletniško, super družba, malo kulinarike,......zelo zadovoljen, razen z barko. Sicer varno in trdno, a s kupom pomankljivosti, napak in šlamparije, ...žal.
Palagruža je "dopustila" pristop in smo to seveda izkoristili. Za vse je bilo prvič. Izkrcali in obiskali otok štirje člani posadke od desetih. Čudovit otok, mene je prevzel v vseh pogledih, kakor sem tudi pričakoval. Ga obiščem tudi s svojo barko kmalu....., pa pol poti do Grčije imam sedaj ogledane s kar pravimi občutki.
Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Prispevkov: 535
Pridružen: So Avg 25, 2012 14:03
Kraj: Žabnica
Kontakt:

Re: PALAGRUŽA

OdgovorNapisal/-a heron » Sr Apr 11, 2018 22:06

Namesto google maps raje uporabljajte Navionics chart viewer, ki ima prave navtične karte. Enote lahko nastaviš in lepo meriš razdalje v navtičnih miljah.
https://webapp.navionics.com

Še najbližje Palagruži je Lastovo - recimo iz Skrivene luke je 34 NM.
Če računaš na 5NM hitrosti je to 7 ur v eno smer.
Skrivena ima velik svetilnik na rtu in je meli svetilnik na vhodu v zaliv, zaliv pa je zaščiten pred vsemi vetrovi in lahko varno sidraš tudi, če prideš ponoči.
Lani smo hoteli na Palagružo, pa je bilo preveč slabo vreme. Ne, da se ne bi dalo, ampak je bolje po pameti. Zakaj bi razbijal barko in mornarje, tam pa ne bi mogel na obalo. Mogoče letos.
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je nazaj z druge poti po svetu in že težko čakam na naslednji odhod.
Takrat se bo vrnil tudi dnevnik na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/
tyson

Re: PALAGRUŽA

OdgovorNapisal/-a tyson » Če Apr 12, 2018 06:40

heron napisal/-a:Namesto google maps raje uporabljajte Navionics chart viewer, ki ima prave navtične karte. Enote lahko nastaviš in lepo meriš razdalje v navtičnih miljah.
https://webapp.navionics.com

Še najbližje Palagruži je Lastovo - recimo iz Skrivene luke je 34 NM.
Če računaš na 5NM hitrosti je to 7 ur v eno smer.
Skrivena ima velik svetilnik na rtu in je meli svetilnik na vhodu v zaliv, zaliv pa je zaščiten pred vsemi vetrovi in lahko varno sidraš tudi, če prideš ponoči.
Lani smo hoteli na Palagružo, pa je bilo preveč slabo vreme. Ne, da se ne bi dalo, ampak je bolje po pameti. Zakaj bi razbijal barko in mornarje, tam pa ne bi mogel na obalo. Mogoče letos.



Torej sem te lani videl na Saplunu-Lastovnjaci
mica
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Apr 22, 2018 09:44

Re: PALAGRUŽA

OdgovorNapisal/-a mica » Če Jan 10, 2019 14:49

donato napisal/-a:Bili smo ta vikend oz. od srede do nedelje.
Ruta je bila Split- Maslenica-Vis-Palagruža-Vieste-Tremiti-Vis-Split.
Jadrnica Kufner 54.
Šlo je za t.i. transjadransko regato v svoji tretji izvedbi. V resnici to ni še prava regata, morda pa to nekoč postane. Prijavljenih je bilo 11 jadrnic, dejansko štartalo 9 ( vremenska napoved ) in en
našpičen first zunaj konkurence oz. kategorije. Po prvem dnevu iz Visa nadaljevalo in zaključilo 5 jadrnic Kufner 54 + first. Na celi ruti opravili dva tekmovalna plova, Tremite tokrat izpustil, ker so nas vremenske razmere en dan držale v Vieste.
Bilo je pa res zalo barvito. Vetra od 5 do 40 , vala od nič do 4 m, tem.morja od 11 do 15, sonca, oblakov, dežja, nočna plovba preko transportnih poti,.....skratka cela mavrica.
Malo tekmovalno, malo izletniško, super družba, malo kulinarike,......zelo zadovoljen, razen z barko. Sicer varno in trdno, a s kupom pomankljivosti, napak in šlamparije, ...žal.
Palagruža je "dopustila" pristop in smo to seveda izkoristili. Za vse je bilo prvič. Izkrcali in obiskali otok štirje člani posadke od desetih. Čudovit otok, mene je prevzel v vseh pogledih, kakor sem tudi pričakoval. Ga obiščem tudi s svojo barko kmalu....., pa pol poti do Grčije imam sedaj ogledane s kar pravimi občutki.


Tudi letos bo že 4. Transjadranska regata v organizaciji JK Ravbar in s sodelovanjem Delta sailinga.
Regata bo od srede 3. 4. do nedelje 7. 4. Ruta bo pa Hvar - Lastovo - Palagruža - Rodi Garganico - Tremiti - Vela Luka.
Za prehodni pokal Transjadranske regate bodo tekmovale jadrnice razreda Kufner 54. Bo še razred Dufour 56 in razred Open za vse ostale jadrnice.
mica
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Apr 22, 2018 09:44

Re: PALAGRUŽA

OdgovorNapisal/-a mica » To Jan 15, 2019 14:38

Objava razpisa za 4. Transjadransko regato na enavtiki
https://enavtika.si/sl/novice/34-regate ... sko-regato
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: PALAGRUŽA

OdgovorNapisal/-a jozko » To Jan 15, 2019 18:08

mica napisal/-a:Objava razpisa za 4. Transjadransko regato na enavtiki
https://enavtika.si/sl/novice/34-regate ... sko-regato

Za tole je bila odprta že nova tema: viewtopic.php?f=19&t=24120&p=329542&hilit=transjadranska+regata#p329542
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov