Kolesarske rute, izleti in popotovanja

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

al

OdgovorNapisal/-a al » Po Apr 22, 2013 23:11

Jaz sem ta vikend, v soboto, naredil 42 km po Krku. Fotk nimam (razen ene na plaži v Baški za dokaz, da sem šel) a so na mtb.si dobro opisane ture.

Krk (hribi in offroad nad Puntom) me je kar lepo presenetil.
Izgleda, da bom začel še kolo vlačit na morje...

Če še kdo kolesari z mtb na Krku, se lahko zmenimo za kako turo.
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Ne Sep 08, 2013 02:35

TOUR DE TATRE

Že nekaj časa me je spremljala ideja, da bi v času dopusta opravil večdnevno turo. Priložnost se mi je ponudila, ko smo po končanem dopustovanju na barki odvihrali s kolesom na strehi avta na Slovaško.
Prvi teden je bila peklenska vročina, okoli 40 stopinj, zato sem ga namenil treningu ter krajšim turam. Po eni daljši, 124 km dolgi turi po Češki pa sem se kar na hitro odločil in pripravil vse potrebno za odhod.

1.dan Trenčin – Terchova 119 km
Pot me je vodila po pretežno ravninskem delu, s krajšimi vzponi in spusti.
Stari grad za Považsko Bystrico
Slika

Prometa na stari cesti je bilo zmerno pa tudi sicer je bila dokaj široka in z dodatno označenim pasom, morda celo za kolesarje. Vzporedno je potekala tudi avtocesta ter železniška proga, ki povezuje zahodni in vzhodni del SK.
Slika

V ozadju se že vidijo obronki hribovja Mala Fatra, kjer bo v Terchovi moj prvi postanek. Od tu dalje je cesta bolj strma.
Slika

Par kilometrov za Žilino je zelo velika tovarna avtomobilov KIA. Na sliki je približno 1/3 tovarne
Slika

Cilj se približuje, še par kilometrov do prvega cilja.
Slika

Terchova
Prenočišče sem našel takoj. V privat hiši oddajajo sobo na osebo za 12,00 Euro. Zelo lepo urejena, v naravnem lesu in čista. Po obedu v središču Terchove smo z gostitelji kar malo preveč nazdravljali.
Terchova je rojstni kraj njihovega nacionalnega junaka Juraja Janošika, nekakšnega Robina Hooda.Kraj je tudi izhodišče za smučarski center Vratna. V bližini je tudi čudovita soteska, podobna našemu Vintgarju.
Slika

Slika

Slika


2.dan Terchova – Štrbske Pleso, Tatre 123 km
Zjutraj me je presenetil rahel dež. Kljub temu kaj dosti izbire nisem imel. Že po parih kilometrih sem bil premočen, za nameček pa se mi je še cesta postavila pokonci. Ampak z gorenjsko trmo sem zmogel tudi ta klanec. Deževati je prenehalo po 20 km, do Ružomberoka sem bil že suh.

Po dolini proti Dolnem Kubinu
Slika

Ružomberok
Slika

Pokrajina proti Liptovskem Mikolašu
Slika

Ovčereja je zelo razširjena. Iz ovčjega mleka pridelujejo tudi zelo dobro brindzo.
Slika

Pokrajina pred Liptovskem Hradkom
Slika

Liptovsky Hradok
Slika

Od tu je še 30 km vzpona
Slika

Cesta proti Štrbskem plesu
Slika

Slika

V ozadju Krivan, mislim da je peti najvišji vrh SK
Slika

6 km pred ciljem pa to
Slika

Napralo me je ko starega mačka. V penzionu Pleso so mi prijazno shranili kolo v klet, tudi vsa mokra oblačila si mi posušili.

Do Plesa vozi tudi vlak z različnih smeri
Slika

Slika

Nedaleč od skakalnice
Slika

Skakalnica Štrbske Pleso
Slika

Za trenutek sem videl gore v ozadju…..
Slika

….takoj za tem pa spet nizka oblačnost. To je pogled na jezero
Slika

Poleg jezera
Slika


3.dan Štrbske Pleso – Kežmarok, kronometer 42 km

Tik pred spustom je spet deževalo, zato sem si kupil kar Pvc pregrinjalo. Prvotni plan sem spremenil in sem nadaljeval naprej proti Kežmaroku. Tam sem imel prijatelja, ki sem ga želel obiskati. Zelo lepa narava, turizem, gorništvo in šport v teh krajih so prioriteta. Peljal sem skozi vse tri Smokovce, Tatransko Lesno, Lomnico, Staro in Novo Lesno do Kežmaroka. S tem sem se nekoliko oddaljil od Tater.
Slika

Slika

V dolini pa sonček
Slika

4.dan Kežmarok – Zakopane PL – Terchova, 166 km

Zjutraj me je nekaj čudno zvijalo po želodcu in sem za trenutek pomislil tudi na povratek z vlakom. Ampak odlični srnin golaž, postrežen kar zadaj v mesnici (prijateljev mesar) mi je dal idejo, naj nadaljujem.

Nazaj proti Tatram, nazaj v klanec, bolj gor kot dol
Slika

Poleg lokalne ceste je speljana tudi kolesarska pot
Slika

Ždiar v Tatranski kotlini, dolg in naporen vzpon. Za uspešnost sem bil nagrajen s spustom v dolino
Slika

Pogled proti Tatram
Slika

Meja s Poljsko
Slika

Končno!
Slika
Ampak kmalu zatem sledi razočaranje. Po vseh vzponih od meje naprej sem namreč porabil vso vodo. Zato sem se ustavil pri prvi trgovini, da se oskrbim s potrebnim. Na žalost pa pri sebi nisem imel poljskih zlotov, eure pa prodajalka ni hotela vzeti. Ko sem jo prosil za vodo iz pipe, mi tudi ni hotela ustreči. Tudi v sosednji krčmi nisem bil uspešen. Seveda kaj takega sploh nisem dojel. Razkačen se odpeljem do prve črpalke in natočim vodo na toaleti

Skakalnica v Zakopanih. Turistov, v glavnem Poljakov pa je bilo neverjetno veliko. Povedali so mi, da jim država finančno pomaga, če ostanejo na dopustu na Poljskem.
Slika

Zakopane so resnično velike, turizem pa kot sem videl, je na 1. mestu. Na žalost kaj dosti časa nisem imel za ogled, saj je bil cilj današnje etape še daleč. Kmalu iz Zakopanov so se prenehali daljši vzponi, tako da sem lahko držal dokaj visoko povprečje.
Toliko lesenih hiš ne vidiš povsod
Slika

Nazaj na SK. Visoko hitrost sem držal večji del poti, cesta je bila super, prometa pa bolj malo
Splavarjenje na Oravi
Slika

Oravsky podzamok. Zelo zanimiv grad!
Slika

Od tu dalje mi je fotoaparat odpovedal poslušnost.
Kmalu za Oravskim podzamokom je bila prva stična točka – Dolny Kubin. Ko sem prišel na to cesto, sem sklenil krog okoli Tater. Čeprav sem imel za sabo 150 km, sem čutil dovolj energije, da premagam še zadnji del poti in na koncu še dolg 14% klanec. Taisti klanec, ki mi je že drugi dan delal težave, z nasprotne strani. Zadnjih 5 km pa je bil odrešilni spust do Terchove.
Kot prvi dan sem tudi zadnji dan prenočil v istem apartmaju.

5.dan Terchova – Trenčin 120 km
Zadnja etapa je potekala po isti poti kot prvi dan. Utrujenosti sicer nisem čutil, vse bolj pa me je motil nahrbtnik, ki je postajal vse težji. Zato sem se parkrat ustavil, tudi samo za 5 minut, da sem razbremenil hrbet in rame.
Prevozil sem 570 km, čas brcanja pa 25 ur in 20 minut. Tole je pa kolo, s katerim sodelujeva že kar nekaj časa.
Slika

Visoke Tatre in Štrbske Pleso so mi ostale dolžne lepega vremena in razgledov, tudi še kakšne krajše ture. V glavi pa se mi že porajajo nove ideje, ki bodo sčasoma prerasle v »Voglia matto«
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
dule
Admiral
Prispevkov: 751
Pridružen: Pe Jul 27, 2007 15:53

OdgovorNapisal/-a dule » Ne Sep 08, 2013 20:58

Bravo Joško.
Lepa tura, veliko kilometrov in lepo predstavljeno.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Ne Sep 08, 2013 21:00

Lepa tura. A nahrbtnik pa kar na hrbtu nosiš celo pot ali kako? Te niče ne moti itd.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Sep 08, 2013 22:25

Krasna reportaža. Čestitke za podvig.
Močno ti priporočam, da nabaviš prtljažnik in dobre stranske torbe. Bo veliko lažje potovat.
LP NT
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » Po Sep 09, 2013 12:51

:shock: gremo na kolo pa 570km odbrcaš
Bravo !
Lepa reportaža!
FISHING & SAILING IS LIFE
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Sr Sep 11, 2013 01:14

Nahrbtnik je bil nujno zlo, saj sem moral imeti rezervna oblačila in "večerno toaleto". Med samo vožnjo me ni prav nič motil, ker je lepo nalegal na hrbtu. Sem pa proti koncu kar čutil težo, predvsem zadnjica. Morda bi bil prtljažnik res bolj ustrezen.
NT, kaj je z Albanijo?
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Sep 11, 2013 08:06

Plan je za prihodnjo pomlad.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Sep 25, 2013 23:32

Danes prečkam cesto in me skoraj podre tale žival. Ujamem jo za roge, odrežem glavo in tako je postala trofeja.

Slika
odojk1975
Kapitan
Prispevkov: 191
Pridružen: Če Sep 11, 2008 21:04
Kraj: KRANJ

OdgovorNapisal/-a odojk1975 » Pe Okt 25, 2013 09:10

Včeraj sem se malo vozil in "posnel" tole :D :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=x76VEPXYaI0
Lp,Peter
gorenjc
Admiral
Prispevkov: 705
Pridružen: Ne Nov 04, 2007 23:22
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a gorenjc » Pe Okt 25, 2013 09:33

odojk1975 napisal/-a:Včeraj sem se malo vozil in "posnel" tole :D :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=x76VEPXYaI0

blagor teb, k ste mel vreme, pr ns je pa dž padal :) :) :) :)
Uporabniški avatar
omahens
Kontraadmiral
Prispevkov: 257
Pridružen: Po Sep 27, 2010 12:21
Kraj: Raztez
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a omahens » Pe Okt 25, 2013 19:01

Tale hiša:

Slika

mi je pa zelo všeč, kak bi pa izvedel katero podjetje jih dela. Tam zadaj vidim, da se je še ena gradila, verjetno nisi opazil kakšne reklame, a ne?
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Kolesarske rute, izleti in popotovanja

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Jul 26, 2018 14:00

Tale tema NT, se je zelo oddaljila. Škoda.
Dajmo jo malo obuditi!


Tale Brač mi je letos dal po pizdi. Predvsem, ker smo popivali pozno v noč in nisem mogel vstati zgodaj. Potem pa v klanec proti Vidovi gori fašeš še sonce na polno v tilnik. Simpatično. No kot je razvidno iz Strava aplikacije je blo na 73 km kar 1330m vzpona! Pa naj kdo reče, da otoki nimajo hribov!



[url]Slika[/url]
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Kolesarske rute, izleti in popotovanja

OdgovorNapisal/-a kr en » To Avg 13, 2019 22:12

V četrtek, 15.8.2019 je planirana kolesarska tura Zagorje - Poreč.

Zainteresirani se lahko pridružite. V Ljubljani bomo približno ob 9-ih ali kakšno minutko prej. Pridemo iz Zaloga in nato po Roški na Tržaško in naprej proti Vrhniki.
Prvo okrepčilo v Logatcu. Naprej brez plana, kakor nanese oz, po potrebi.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Kolesarske rute, izleti in popotovanja

OdgovorNapisal/-a admin » To Avg 13, 2019 23:32

Wauuu, tole pa je poštena ruta! Srečno na poti!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov