Android, tablice (ipd.) in kup enakih objav

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Android, tablice (ipd.) in kup enakih objav

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Sep 09, 2013 18:35

Android, tablice (ipd.) in kup enakih objav
    Spoštovano članstvo, lepo prosim, da ob objavi prispevkov za sabo pogledate, koliko izvodov istega prispevka sta vam objavili vaša trdina in mečina (hardware, železje... in software, programje...).

    In pobrišite višek - preden kdo kaj objavi za vami, je to rutinsko.

    Če se moderatorji navadimo rutinsko brisat dvojnike (tudi z androida, tablice... ) ne vemo, kaj vse lahko kakšno androidsko ponovljeno brisanje pobriše, tako da je veliko bolje, če avtorji odvečno zalego pospravijo sami.

    Napisal nekdo, ki je že kdaj srečal kakšnega Črnogorca...
    (Ti so za kakšne reči lahko svetal vzor :wink: )
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Po Sep 09, 2013 18:47

Mogoče je Mišić spletno z androidom naročil spremembo imena?
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
elbarto
Admiral
Prispevkov: 743
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 13:50

OdgovorNapisal/-a elbarto » Po Sep 09, 2013 20:49

Predlagam vodstvu in upravnemu odboru ter nadzornemu svetu da zastarelo mecino malo posodobi da bo androidno kompatibilna pa ne bo duplih in truplih postov.
Prav tako lahko hkrati dodate mod za nalaganje slik.
Tale forum je eden redkih ki tega se ne omogoca.
Flame on.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Sep 10, 2013 09:07

Ni samo androidni konec problem...

Imam težave - beri: ne da se več, čeprav se je včasih pri isti 'mečini' oziroma različici forumovega programa dalo - pisati in še posebej ne urejati prispevkov, v katerem je več povezav, skritih pod besede ali sliko.

To med ostalim pomeni, da ne morem urejati baze znanja, kot sem jo, da tisti, ki so to želeli, ne morejo zaključiti uganke z zanimivim prispevkom o zanimivem kraju in podobno. Kar je zanimivo je, da te reči, ko so enkrat objavljene, čisto lepo prikazuje, ne uspeta pa predogled in objava.

Ne kaže, da je za to kriva različica programske opreme, ampak da enostavno forumu manjka virov (recimo kakšne od kategorij RAM-a, oziroma kateri od poolov zaseden, pa kak SW ne sprazni, ko ne rabi več, tj. memory leak..., ali pa je ponudnik zmanjšal količino pomnilnika, ki je forumu na razpolago, lahko je tudi memory leak v ponudnikovem virutalnem stroju - milijon in več možnosti...). Lahko je tudi kaj narobe samo oziroma ravno s postopkom za predogled in objavo.

Do pred kakim letom tega nikoli nisem opazil.

Androidov problem je morda samo, da če ni potrjenega prejetja v odgovor na 'poslano' s strani forumovega strežnika, poskusi ponovno, in če se forum ne oglasi dovolj dolgo, je takih zahtev več.


In če te zahteve forum potem lepo pobere iz čakalne vrste, ko pač enkrat uspe, in pridno izvede, imamo toliko izvodov.

Drugače pa - res je, forumov SW bi lahko bil novejši, lahko bi še kaj omogočal... ampak kadar vse dela, se da skoraj vse, kar rabim.

Pogrešam le to, da mi iskalnik ne zna najti (ali pa mu tega ne znam naročiti, če zna) vseh sporočil od danega datuma in časa (to bi rabil poleg, lahko tudi namesto 'prispevki od zadnjega obiska', ki jih včasih po daljšem času ne uspeš naenkrat preleteti, in ki ti jih ob naslednjem obisku ne pokaže več.

Enostavnejša objavo slik, ki bi bile lahko shranjene tudi na forumu (verjetno bi radi še postopek za prilagoditev velikosti slike) je bila že velikokrat izražena želja...

Kot sem že večkrat zapisal, admin ne živi od foruma in to pomeni, da bo, ko bo našel kaj časa (upajmo, da bo to to jesen-zimo-pomlad...).

Verjeten, ne pa potrjen scenarij.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
elbarto
Admiral
Prispevkov: 743
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 13:50

OdgovorNapisal/-a elbarto » To Sep 10, 2013 10:29

Marjan Tomki napisal/-a:
Drugače pa - res je, forumov SW bi lahko bil novejši, lahko bi še kaj omogočal... ampak kadar vse dela, se da skoraj vse, kar rabim.

Kot sem že večkrat zapisal, admin ne živi od foruma in to pomeni, da bo, ko bo našel kaj časa (upajmo, da bo to to jesen-zimo-pomlad...).
j.

Na zalost se to tudi opazi.
Ne bi rabil zivet od foruma, ki pa bi, ce bi bil malo bolj porihtan in urejan lahko dosti marmelade dal na kruh ali smetane na torto, kakor pogledas.
Phpbb je tak star da vecina novih addonov sploh ne bi delala ce bi jih hotel dat zraven gor..
ne samo da bi phpbb lahko bil novejsi, ce malo grdo povem, starejsi skoraj ne more bit ;)
Lp!
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » To Sep 10, 2013 10:33

barto najbolje da narediš novega...
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
elbarto
Admiral
Prispevkov: 743
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 13:50

OdgovorNapisal/-a elbarto » To Sep 10, 2013 11:06

Probaj uganit kaj sem imel v mislih pod " urejan"....
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » To Sep 10, 2013 11:31

Težko, najverjetneje mi ne bo ratalo :lol:
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » To Sep 10, 2013 12:57

Meni droid ne duplicira postov...
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » To Sep 10, 2013 13:21

mamaMicka napisal/-a:Meni droid ne duplicira postov...


Ne kje pa , ti 2x napišeš, da si poste nabijaš a ne ? :lol:
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » To Sep 10, 2013 13:27

Ejga MM ti tudi jecljaš :shock:
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

OdgovorNapisal/-a goahead » To Sep 10, 2013 13:38

Tex napisal/-a:
mamaMicka napisal/-a:Meni droid ne duplicira postov...


Ne kje pa , ti 2x napišeš, da si poste nabijaš a ne ? :lol:


Danes se pa vidva samo dr...a.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kasaudio » To Sep 10, 2013 13:49

No, kukr se da prebrat, bi reku da Tex MM drka. Mogoče bi blo bolš, če bi kej druzga... Pa še kondomov ne rabš... ali pač...
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » To Sep 10, 2013 13:52

sem se opravicil v eni drugi temi...

Do sedaj mi ni nikoli dupliral. Se vidi, da se zarečenih čevapov največ poje!

Texa pa itaq ne jemljem resno :P
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Sep 11, 2013 08:41

@MM, Slika

@Tex
    Tako kot ti velikokrat samo zezaš v temi (in jo 'iztiriš' od tega, s čimer se je ukvarjala), precej oteži iskanje komu, ki zanimivo vsebino išče kasneje. Tisti, ki temo spremlja sproti, ko nastaja, nima posebnih težav, tistemu, ki kaj išče kasneje, pa to včasih vzame toliko časa, da enostavno odneha.

    Saj ne da je šaljivost odveč. Šala in zezanje so dragoceni, ampak ne takrat, ko razsujejo pogovor o za nekoga dragoceni informaciji, kar pa ti narediš velikokrat.[/b]

    Se bom še poskusil spomniti česa primernega... morda odpreti kakšno namensko temo za medsebojno zbadanje morjeplovcev... (ne tako na trdo, kot je bila včasih že obstoječa 'prepucavanje'...)
@ponavljanje objav
    MM, utegne postati dragocena info, kdaj ti z androida ne objavi enkrat in kdaj ti objavi dvakrat. Mogoče se bo tako dalo zvedeti več (recimo, ali enkrat objavlja, ko si na WI-FI in večkrat, ko si čez telefon, ali mogoče večkrat samo, ko si na šibkem signalu...

    Teoretično - če bi imel kdo naštudiran forumov SW - bi bilo najbrž tudi precej enostavno postopku za objavo napisati dodatek, ki bi pogledal, ali je enak post že objavljen (lahko le prejšnji v temi, lahko recimo parametrizirano n nazaj, tako da je lahko n kasneje postavljen na kolikor je takrat videti, da je treba...). Ker gre samo za tekst, za tako primerjavo tudi ne bi šlo ravno veliko pomnilnika, časa in procesne moči...
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov