Veljavnost hrvaškega izpita

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Sep 19, 2013 10:26

Temu dekliču - in tudi tebi - bi utegnil biti zanimiv tudi z ISAF priporočili skladen tečaj o preživetju na odprtem morju - če oziroma ko bo spet kje ne predaleč.

Tule se ga je maja 2010 udeležil in opisal Joško, tule pa decembra istega leta jaz.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Po Sep 23, 2013 04:03

Marjan Tomki napisal/-a:Temu dekliču - in tudi tebi - bi utegnil biti zanimiv tudi z ISAF priporočili skladen tečaj o preživetju na odprtem morju - če oziroma ko bo spet kje ne predaleč.

Tule se ga je maja 2010 udeležil in opisal Joško, tule pa decembra istega leta jaz.


Ufff.. kar precej koristnega materiala.. pa ne samo zame.. verjetno je še kdo potreben tega.. no jaz bo to preštudiral takoj, ko bom mel čas in seveda prenesel naprej.. ponovitev tečaja pa res ne bi bila slaba... Hvala za linka..
dijo_porko
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 128
Pridružen: Sr Sep 26, 2012 12:36

OdgovorNapisal/-a dijo_porko » Po Sep 23, 2013 13:33

Marjan Tomki napisal/-a:Temu dekliču - in tudi tebi - bi utegnil biti zanimiv tudi z ISAF priporočili skladen tečaj o preživetju na odprtem morju - če oziroma ko bo spet kje ne predaleč.

Tule se ga je maja 2010 udeležil in opisal Joško, tule pa decembra istega leta jaz.


Tega tecaja po mojih informacijah zal ni vec, ker (kako slovensko) ni pod okriljem in standardih JZS...
bostjan9
Admiral
Prispevkov: 1341
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 20:28

izp.

OdgovorNapisal/-a bostjan9 » Po Sep 23, 2013 13:43

Hrvaški izpit se da za enkrat narediti še malo lažje kot SLO.
Znanje, ki ga pridobiš, je zadostno in osnovno, vse naprej pa so izkušnje.

Velikokrat so me že ustavili v SLO morju s hrvaškim izpitom in vedno b.p. pa je to po PS-u ali ne .....
Uporabniški avatar
blazsonc
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Po Jun 18, 2012 13:29
Kraj: Krško

OdgovorNapisal/-a blazsonc » Po Sep 23, 2013 13:48

Jaz in še nekaj prijateljev smo isto delali izpit na hrvaškem in to čisto iz preprostega razloga. Zato ker nam je bilo logistično zelo ugodno. Sem iz Krškega, predavanja so nam organizirali v Brežicah izpit smo pa delali na ministerstvu v Zagrebu! Do zagreba imam 30km, do Kopra pa 200km. Pa nismo nobenem 1ooe v žep dal, ampak koretno opravili vsa predavanja in izpit!
Sedaj bi mi ga pa v SLO priznali samo če sem pol leta živel na hrvaškem! Halo, res budale!
__________
Lp, Blaž
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Po Sep 23, 2013 21:10

Če imaš v glavi pošlihtano kako se vozi in obnaša na vodi,je čist vseeno kje si naredil izpit.Imaš voznike z našim precenjenim izpitom,ki bi jim rekel,da so ga delal u butalah ne pa v SLO..Če si bk si pač bk in je vseeno ali je izpit SLO ali HR.Itak sem pa mnenja,da je naša zakonodaja tako prepotentna,zato pa smo kjer smo.
mašinfirer
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » To Sep 24, 2013 10:45

Tudi jaz sem delal izpit na Hrvaškem, saj sem ga delal med dopustovanjem in brez kakšnih 100€ v žep in podobno, je pa res da je javna tajna da se v Sisku tako delajo izpiti, to opcijo pa večinoma koristijo ravno Slovenci, ravno takšni, ki se najprej spravljajo na izpit par let ter sprašujejo okoli kje se da lažje skoz priti, dejansko pa imajo problem se naučiti 100 strani skripte oziroma jim je zaradi let nerodno odgovarjati na izpitna vprašanja. :lol:

Sem pa pri svoji, ki je delala izpit pred kratkim v SLO pogledal kaj se predava in zahteva na izpitu v SLO, je popolnoma identičen izpit in izpitna vprašanja.
Zapp0
Desetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Avg 05, 2012 10:18

Re: Veljavnost hrvaškega izpita

OdgovorNapisal/-a Zapp0 » So Avg 18, 2018 19:48

Da ne odpiram nove teme... V prvem postu te teme se je Uprava za pomorstvo sklicevala na 37. člen pravilnika.

Zdaj berem ta člen, in pravi:

(1) Oseba, ki je v tujini pridobila dokazilo o usposobljenosti za upravljanje čolna ali VHF GMDSS postaje, lahko upravlja čoln, za katerega dokazilo velja.

(2) Oseba iz prejšnjega odstavka, ki upravlja čoln ali VHF GMDSS postajo, mora imeti med plovbo pri sebi:

- veljavno dokazilo o usposobljenosti za upravljanje čolna ali VHF GMDSS postaje, pridobljeno od pristojnega organa v tujini, in

- če dokazilo o usposobljenosti za upravljanje čolna ali VHF GMDSS postaje ni izdano v angleškem ali italijanskem jeziku, tudi prevod listine v slovenskem, angleškem ali italijanskem jeziku.

(3) Če oseba v tujini ni pridobila dokazila o usposobljenosti za upravljanje čolna ali VHF GMDSS postaje, mora imeti za upravljanje čolna ali z VHF GMDSS postajo potrdilo v skladu s tem pravilnikom.



Torej, po dikciji pravilnika je treba listino zgolj prevesti v angleščino, ker pa hrvaški izpit angleški tekst že vsebuje, dodaten prevod ni potreben.

Vse ostalo, češ da za slovence veljajo drugačna pravila je bodisi star zakon bodisi ustno izročilo. Zakon pravi zgolj "Oseba".

Edit: očitno je bila ta sprememba objavljena Maja 2018.
autokamp
Viceadmiral
Prispevkov: 592
Pridružen: Po Jul 09, 2007 13:39

Re: Veljavnost hrvaškega izpita

OdgovorNapisal/-a autokamp » To Sep 04, 2018 11:03

Sam sem ga delal v SLO. Predavanja + samostojno učenje. Naredil v prvo. Sam izpit ni neka znanstvena fantastika sploh, če te snov zanima.
Drugače pa mi od vsega znanja prav pride izogibanje na morju, dva vozla, osnovni vetrovi, kardinalne oznake in pomen treh kombinacij luči.
Je pa res, da sem dnevni navtik in plovilo uporabljam predvsem za prevoz do bližnjih plaž ter občasen ribolov.
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1161
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Veljavnost hrvaškega izpita

OdgovorNapisal/-a igorb » To Sep 04, 2018 17:47

jaz sem ga delal na hrvaškem,ker imam čas samo čez weekend oziroma tedaj sem imel čas čez weekend ker sem živel v tujini.
Simionesi
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: Sr Jul 18, 2018 09:26

Re: Veljavnost hrvaškega izpita

OdgovorNapisal/-a Simionesi » To Sep 04, 2018 20:19

igorb napisal/-a:jaz sem ga delal na hrvaškem,ker imam čas samo čez weekend oziroma tedaj sem imel čas čez weekend ker sem živel v tujini.


Izpiti v Ljubljani in Mariboru so v sobotah.
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1161
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Veljavnost hrvaškega izpita

OdgovorNapisal/-a igorb » Sr Sep 05, 2018 06:59

Simionesi napisal/-a:
igorb napisal/-a:jaz sem ga delal na hrvaškem,ker imam čas samo čez weekend oziroma tedaj sem imel čas čez weekend ker sem živel v tujini.


Izpiti v Ljubljani in Mariboru so v sobotah.


ne vem če so bili 96 leta,ker sem precej iskal potem sem dobil nekakšen klub ki je to organiziral v Zagrebu čez weekend.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov