17. novoletno srečanje ljubiteljev morja in jadranja Ankaran

Vabila in poročila z navtičnih sejmov in navtičnih dogodkov

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

17. novoletno srečanje ljubiteljev morja in jadranja Ankaran

OdgovorNapisal/-a Joško » So Jan 04, 2014 09:32

Približuje se že 17. tradicionalno novoletno srečanje ljubiteljev morja in jadranja Ankaran 2014

Srečanje je napovedano za 11.01.2014

Vem, da vas je kar nekaj, ki bi se radi udeležili te prve regate v Novem letu.

Če se me motim, smo dosegli tudi eno odlično uvrstitev :D

Torej gremo ali ne??


Edit by moderator: spremenil ime teme iz '17.Wada'
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » So Jan 04, 2014 10:30

.

Kot razumem tvoje pisanje zbiraš posadko.

Jaz bi šel poleg, toda se bojim, da bom kot slon med porcelanom. Saj razumeš, nimam pojma o jadranju, toda za "kviht" bi pa morda odgovarjal.

LP

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » So Jan 04, 2014 14:05

Namen prispevka ni bil zbiranje posadke, ampak bolj da vas spomnim.

Morda pa se je bom tudi udeležil, če bo dovolj interesa.

Pa ne boj se, za piksno se že znaš držat :D
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
kinpur
Kapitan fregate
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 26, 2011 14:44
Kraj: Zbilje, Ankaran, Sesljan

Novoletna regaata 2014

OdgovorNapisal/-a kinpur » To Jan 07, 2014 21:02

Pa se bom letos tudi jaz udeležil. FJ dvosed.
kinpur
Kapitan fregate
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 26, 2011 14:44
Kraj: Zbilje, Ankaran, Sesljan

Video snemanje

OdgovorNapisal/-a kinpur » To Jan 07, 2014 21:22

Ali imamo koga , ki bi z videokamero snemal,
bomo dali objaviti na TV H2O .
kinpur
Kapitan fregate
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 26, 2011 14:44
Kraj: Zbilje, Ankaran, Sesljan

OdgovorNapisal/-a kinpur » To Jan 07, 2014 21:46

Ostali podatki na :


http://www.wada.si/?p=248
brovch
Kapitan korvete
Prispevkov: 97
Pridružen: To Sep 28, 2010 22:51
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a brovch » Pe Jan 10, 2014 08:39

Torej se vidimo jutri na pomolu in ob njem!
Kjer dobre hrane in kuhanega vina nikoli ne zmanjka :-).
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » Pe Jan 10, 2014 17:09

Se vidimo. Upajmo, da ne bo dezevalo.
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Jan 10, 2014 18:07

Prognoza (CRO Aladin) je, da dopoldne malo bo, ampak zrak in voda čez deset in če bo kaj padlo pri tej temperaturi, bo to skoraj topel tuš :lol: :lol: :lol: .

Edino veter je videti, da bi bilo treba bolj s sabo prinesti. Tam okrog deset morskih milj dva trikotnika se zna pri skoraj nič vetra kar vleči...

Kje imam že tisto konzervo fižola... :oops:
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Jan 11, 2014 17:18

Je sploh kaj malega zapihalo, na krasu niti sapice. Tudi lansko leto leto je bilo bolj skopo z vetrom na Wadi.
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » So Jan 11, 2014 22:16

Alesjo, popolnoma nič ni pihalo.

Se je pa nabralo kar veliko morjeplovcev in ljubiteljev morja, tudi naši morjeplovci so bili prisotni.

Začetek regate je bil najprej prestavljen, kaj se je pa dogajalo kasneje, pa ne vem, ker sem se kmalu odpeljal. Bodo naši kaj več povedali :D
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
kinpur
Kapitan fregate
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 26, 2011 14:44
Kraj: Zbilje, Ankaran, Sesljan

Novoletna 2014

OdgovorNapisal/-a kinpur » So Jan 11, 2014 23:54

Ej, eno palico se je dalo speljati okoli 14.ure.

rezultat: 12 nas je regato končalo, 14 nas je končalo do prve boje.

Sindrom pomanjkanja vetra je bil ne verjeten.

Potem pa za pojest ,popit, pa vmes, pa zajtrk...

Zelo dobro je bilo organizirano, BRAVO WADA http://www.wada.si/
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Novoletno srečanje ljubiteljev morja in jadranja 2014

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Jan 14, 2014 21:41

Novoletno srečanje ljubiteljev morja in jadranja 2014

V soboto - 11. januar - je bil krasen dan...
    Kinpur je nekaj dni prej vprašal, če bi šel na ponovoletno regato v Izolo za flokista na Flying Juniorju. Ve se, da je meni takrat, ko večino ostalih zebe, največkrat ugodno, tako da sem za ta čas še posebej dober izbor... Jasno da grem.

    Dobro, napoved je bila megla in komaj kaj vetra, tako da sem jaz prejšnji dan šel gledat, kje imam še kakšne konzerve fižola, da če že ne bo vetra, bomo imeli vsaj vetrove s sabo...

    In res je bilo megleno in precej časa bi večina rekla, da ni pihalo nič - ampak kaj potem :lol: :lol: :lol:
Jutro...
    Kinpur in njegov mornarček Aljaž (11 let) sta najbrž že pred šesto zjutraj šla po barko, me okrog sedme pobrala... Če sem razumel prav, je Aljaž obljubil, da z njim ne bo nobenih težav, medtem ko midva jadrava. Obljubo je tudi držal - in se pri tem neznansko dobro imel, ampak o tem tu pa tam kasneje, sproti.

    No ja, najbrž kmalu po osmi uri sem jaz kupil suhe slive pred Korta barom v Ankaranu, Kinpur pa kajzerice in salamo za sendviče v trgovini - predvsem za mornarčka, ki bo dober del dneva - oziroma do konca tekme - na svojem (predvsem na gumenjakih regatnega odbora).
    Slika
Flying Junior SLO 17 gre na vodo
    V pristanu pri Katarini sva dala barko v vodo. Pred nama je šel v vodo en lep rdeč - gasilski - gumon, na katerem se je potem prvi del dneva vozil Aljaž, in odšibal proti pomolu v Valdoltri, kjer bo štart - in kjer naju bo čakal zajtrk, če ga seveda ujameva.

    Potem je bilo na vrsti malo pregovarjanja z enim godrnjavim koprskim gasilcem, ki je rekel, da bodo za tri ure - z eno dvoosno prikolico in VAP-om ali nečim podobnim - zasedli drčo, in grozil, da ne bodo nehali vmes, da koga spustijo mimo, ko nekaj začnejo - karkoli so že nameravali. Tako naj bi bili zmenjeni z gospodarjem društva, ki jim menda ni omenil nobenih ponovoletnih regat.

    S Kinpurjem sva srečno 'stegnila' v vodo prej, preden so zaprli.

    Slika
    Izkazalo se je, da je uspel po drči za nama priti tudi še en Seascape 18.

    Tisti gasilec in Aljaž sta še nekajkrat priletela mimo in tudi enkrat ali dvakrat vprašala, če naju odvlečeta, ampak malo je pihalo in ni škodilo malo potrenirati :wink:

    Pihalo je pa ravno toliko, da sva prijadrala do štartne črte pri pomolu v Valdoltri približno do takrat, ko bi moral biti štart.

    Torej, za zajtrk kaže, da bo 'shujševalna kura'. Tudi kul.
Čakamo štart, ki ga regatni odbor prestavlja
    Pripravim neobvezno opremo za meglo - na vrvici okrog vratu majhen 'inženirski' ročni kompas. Če se megla še malo zgosti, od zunanje boje lahko sploh ne bom videl obale, tiste boje pri Debelem rtiču pa čisto gotovo ne. Ampak kurs 0° - torej točno proti severu je tako lepo enostaven, da bomo tisti rtič s kompasom že nekako našli tudi, če se megla zgosti.

    Slika
    Kinpur je na štartnem polju naštel 40 jadrnic; ob razglasitvi rezultatov so povedali, da naj bi jih bilo takrat prijavljenih še nekaj več. Tole na sliki bi sicer od daleč zgledalo malo otožno, ampak je bilo vse prej kot to.

    Slika
    Večina se je guncala na mestu, nekaj jih je vozilo sem ali tja na vetrove pra-pra-fižola (naftne derivate). Izmenjava tekočih zadev, glasbeno ustvarjanje raznih vrst - nekdo je bil vztrajen in prav navdihujoč s trobento: če je po pol ure in več njemu uspevalo samo tako prduckati v čisto solidno pravo trobento, bi meni - sodeč po nekaj poskušanja kar brez trobente, ki ni bilo dosti slabše od tistega s trobento vred - gotovo moralo uspeti vsaj malo bolje.

    Naslednjič prinesem za prduckobento vsaj dihalko za potapljanje, če se že ne bo kje dalo sposoditi kake trobente. Pravzaprav bo dihalka itak boljša - lažje od trobente prenese, če se slučajno prevrnemo v slano vodo :lol: :lol: :lol:

    Slika
    Tule mislim da je prišla gasilska ekipa pogledat, če je treba kaj pogasiti - ali pa mogoče če imajo v tisti floti kaj posebej zanimivega za gašenje žeje... Slika


    Slika
    Celo gola Lolita se je našla v floti... in šest fantov na njej Slika



    S Kinpurjem sva se potepala po floti sem in tja - živ dokaz, da ni čisto bonaca :wink: - in Kinpur je včasih kje pobral malo davka v obliki tekočih zadev, tako da mi niti tega, da sem mu usodno pohodil eno od dveh piksen piva, ki jih je imel za popotnico, ni zameril.

    Kdaj točno so naju tule fotknili, ne vem, ampak takole nekako je zgledalo...
    Slika

    Tule je isti 'fotkar' ujel še enega zanimivega člana posadke ene od bark
    Slika

    Občasno odlična vidljivost do obzorja
    Slika

    Pa slabe volje vseeno ni videti.
    Slika
    Slika
    Slika
    Slika


    Še ena od zanimivih bark
    Slika

    In del panorame
    Slika
    tu pa tam pisane
    Slika

    Ulovil naju je tudi mislim da sodniški čoln - Aljaž je jahal sedež za krmilom - pred uradnim voditeljem čolna - in užival ko tristo zelenih v tem, da je smel peljati. Za naju, ki sva v celoti zamudila zajtrk na pomolu, so celo pripeljali košarico z dvema odličnima sendvičema s pršutom, da od lakote ne premineva.

    Pa je šlo moje hujšanje rakom žvižgat :lol: :lol: :lol:

    No, čez nekaj časa sva pristala sva ob barko pomorske šole na pomol in Kinpur je šel še malo dopolnit svoje zaloge.
    Slika
    Slika

    Izobešene zastavice - odložen štart, mislim
    Slika

    Zaposleno ljudstvo na obali - kakor kdo s čim
    Slika
    Slika
    Slika

    Preverjanje kakovosti zalog
    Slika
    Slika
    Resne teme - načrtovanje taktike, spremljanje vremena... :wink:
    Slika


    Jaz pa sem malo nakladal s fanti z jadrnice pomorske šole - eden iz prejšnje generacije je prejšnje leto peljal flok prejšnjega Fireballa drugi dan Izole, takrat ko sem moral jaz na tekmo mini-12 v Bohinj, in z umetniško pirueto na trapezu Slikaskoraj polomil križ jambora - kar je ostalo ostalim fantom v posebno živem spominu :wink:


    Eden od drugih pa je tudi jadral na mini-12 na Bohinjskem jezeru - s tem sva se imela o čem pogovarjati tudi, ko so šli ostali najbrž tudi obnovit zaloge.
    Slika

    Ko so se priročne teme iztekle, in ko je bil čas, da gre tudi moj sogovornik obnovit zaloge, sem se šel spet malo guncati sem in tja, potem pa je veter malo pojačal in ...

Končno vsaj ena palčka (bašton)
    Prileti Kinpur: 'en bašton bo'. Krasno - jutranji zbor krmarjev sva skupaj z zajtrokom seveda zamudila, ampak zdaj je stal zraven, ko je začelo pihati in so se zmenili, da bo od štartne boje in pomola do boje pri Debelem rtiču in nazaj. Prima, brifing imava :lol: :lol: :lol:

    Zdaj torej lahko midva razloživa ostali floti, da je tisti halo tam na pomolu zvični signal za 'pet minut do štarta'.


    Štart bo precej v orco, nazaj bo verjetno treba špinaker - jaz ga pa na tem FJ še nisem ne vozil, ne razvil, ne pospravil. Ni problema, narediva enkrat - za več bomo pa malo molili (če ne drugega izpod kovtrčka nos).


    Pogled na del štartnega polja in tule zdaj bo...
    Slika

    Tole je najbrž predštartna gneča.
    Slika
    Slika

    Pa še 'dobra vidljivost' od štartne boje proti prvi boji.
    Slika

    Medtem - za skrajšanje plova - prestavijo prvo bojo palice - in Aljažu definitivno nič ne manjka.
    Slika


    Motava se naprej po floti do zadnje minute, vetra je nekaj in
Štart ob 14:10
    Slika
    Midva sva najbrž tistole malo z belimi jadri v levem koncu slike...
    Slika

    Kinpur najde konec, kjer je bil veter čist - barka dve stegneta naprej, približno tretjina bark pa se pelje morda komaj opazno hitreje od naju.

    Kako sčarati, da naju nobena večja ne pokrije z jadri... Kinpuru rata. Jaz več kot zadovoljen - dve tretjini bark je za nama, mislim da tudi kup J-24 jev in drugih teoretično krepko bolj dirkalnih jadrnic.

    Cheeky cherry v akciji
    Slika



    Prve barke obrnejo na boji - kasneje se izkaže da sta prvi obrnili Glenfield in Lucifer - in razvijeta genaker ali špinaker - pa se nekam ne napolni... Veter je spet precej pojenjal. Ostala klapa pred nami se tudi neha oddaljevati. Kinpur vmes odčara bliže obali in potem preči (tack) nazaj - še vedno smo nepokriti in izven gneče...

    Še kakšna barka, dve obrne okrog boje, midva pa se odmotava mimo nekaterih, ki bodisi nimajo vetra, bodisi ga kvarijo drug drugemu, bodisi imajo z vso zmedo skupaj tako šibkega, da sploh ne uspejo ugotoviti, kod in od kod piha.

    Tudi midva obrneva okrog boje in razvijeva špinaker. Malo štrikam s tangunom na škotino in jambor, ampak špinaker je gor - samo napeti se nekako neče. Čaram - napne se ne, ampak ostali, ki uspejo obrniti za nama po vsem sodeč štrikajo še bolj.

    Moji prejšnji sogovorniki okrog boje in s floka na genaker
    Slika
    Slika

    Midva veliko manj elegantno... desne uzde, ampak se ni bilo treba nič oglašati, da rabiva vode.
    Slika
    Slika


    Kdo zna na špinaker v zelo šibkem vetru voziti orco? Meni je po vsem sodeč nekako ratalo 8)

    Temle pred nami vse kaže da, čeprav tudi ne čisto takoj v začetku
    Slika
    Slika

    Temle ne... ampak mislim, da je to Bullit, ki naju je vseeno šibnil pred ciljem
    Slika

    Afroditin poljub na obratu
    Slika

    Pa še dve, ki sta morali biti za nama - zanimiv manever...
    Slika
    Slika


    Tista prva tretjina bark, na katere koncu sva bila po štartu, je razen štirih petih bark, ki so bodisi odpeljale, bodisi odpraskale naprej, nenadoma nekaj metrov, nato nekaj deset metrov za nama...

    Na Flying Juniorju ostane flok razvit, ko voziš špinaker. Ko med tem časom pogruntava, da je zdaj spet definitivno orca, ko pelješ nazaj od prve boje proti cilju pri pomolu v Valdoltri - tisto malo kar vetra sploh je - in pospraviva genaker. Nenačrtovan taktični biser - tega ostali za nama ne vidijo, ker ga je pred tistimi za nama itak že prej skrival flok.

    Iz tistih nekaj deset metrov počasi rata sto metrov. Potem ali eden od Seascape-ov - Bullit - bodisi pogrunta, bodisi pri njem začne malo bolj pihati in spelje za nama.

    Mogoče je to celo tale - jadra so mislim že tudi bila take barve, vetra pa niti približno ni bilo toliko...
    Slika

Cilj
    Zadnjih 150 metrov pred ciljno črto naju šibne za kakih 20 m. Mislim da sem slišal, kako se kasneje pohvalita, da sta naju kljub vsem le uspela ujeti in šibniti, in ni bilo govora o tem, da se jima je en brezvezni mali čmrlj motal pod nogami.

    V glavnem, sedma skozi cilj.

Dan kaže, da gre k koncu
    Sonce je najbrž že na tem, da gre dol, kolikor skozi meglo uganemo, kje bi lahko bilo.

    Ostali, ki so prišli - oziroma ko pridejo - do cilja - ali pa če 'scagajo', preden na škrge pridejo do cilja, grejo na tisti konec fešte, ki je bil na pomolu.
    Slika

    Takrat enkrat slikajo tudi Aljaža za spomin - zdaj pozira, ampak prej je pa smel peljati, čeprav mislim da ne na temle.
    Slika

    Časi na cilju... in vidljivost na ciljni črti
    Slika
    Slika
    Slika

    Midva in Bullit - Seascape 18, ki na ju je šibnil tik pred ciljem - pred nama pa se spravimo proti drči pri Katarini. Po mojem ima Bullit kakih 100 m prednosti - in skoraj nič ne piha.

    Kinpur predlaga pomožni pogon - torej veslo v roke :wink:

    Prej je rekel, da ima nekaj s plastičnim ročajem, torej bo treba z občutkom, da česa ne polomim... Jap, pa še prilika je, da zdaj midva šibneva tisti Bullit. Pa da vidimo...

    Če pazim, kako vlečem in popazim tudi na dihanje, prav dober fittnes. Kinpurju je dolgčas - in jaz dobim podaljšek krmila pod rit, da bom z njo še krmaril, on pa lahko začne že pospravljat jadra in ostalo solato, kar bi bilo sicer treba šele na obali.

    Malo slaloma, ampak lepo požiramo prednost, ki jo je imel Bullit. To fanta na njem opazita in tudi onadva najdeta eno veslo... ampak tokrat pa nimata šans :lol: :lol: :lol:

    Pri drči imava po mojem že 50 m prednosti in stečem po karel, ki je na prikolici. Kriza...
    Slika

    Ena guma je prazna. Prerezana? Razneslo (zaradi česa neki?). Nič, tudi tako dobimo Flying Junior Slo 17 iz vode prej, preden bi ovirali Bullit na drči.

    Kinpur nadaljuje pospravljanje, jaz se pa malo 'šlepam' po veslanju . V ozadju pa se v mraku iz megle že luščijo luči v luki Koper.
    Slika


    Tele pa ta dan ni opazil nihče od morjeplovcev - saj hladilnika in piva na FJ res ni bilo, torej se jim odpusti :wink:
    Pa po svoje dobro, sicer bi me kdo napi..il, da mora biti klubska (ali podobnoa) zastavica na desni in ne na levi strani jambora :oops:
    Slika

    Med tem prijazna duša - ki mislim da 'v civilu' tudi vozi FJ - pripelje Aljaža, ki ima malo mokre noge - in ga vtaknemo v avto ter mu najdemo par suhih nogavic, midva pa naloživa barko s karelom vred na prikolico, zloživa jadra, zategneva ponjavo čez barko, priveževa jambor in zategneva vse skupaj, kar je treba zategniti, da česa ne zgubiva.

Še naš konec fešte in razglasitev rezultatov
    Najprej je bilo kako uro čakanja - v baru Korta - kajti za na pomol pri cilju smo bili res že prepozni, čeprav se je želodec šel neko glasbo ob omenjanju jote, ki naj bi bila prej tam. Nič, nekaj napolitank, kila pomaranč in čaj za silo za tri, da zdržimo do fešte ob razglasitvi. Vse kaže, da mi hujšanje ta dan ne uide... No, saj sem že napisal, da je to kul.

    Počasi se nakapljajo udeleženci in organizatorji, pa tudi posode s hrano na s pokrovom pokriti biljardni mizi. Hujšanje je dobilo še en odlog... Aljaž se je spet razživel in jaz naredim kratek tečaj, kako se laja.

    Potem pride na vrsto tudi razglasitev rezultatov.

    GENERALNO:

    1 LUCIFER 3 GORAZD FRAS
    2 GLENFIELD 4 NEJC TEŠAR
    3 YOGA 4 BOJAN IVANČIČ
    4 ANGOA 4 MARJAN GOREC
    5 ULFPP SOLARIA 4 ALAN MAHNE KALIN
    6 BULLIT 3 PRIMOŽ MAHNE
    7 FJ SLO 17 2 BOŠTJAN RUPNIK
    8 MESTO NOVO MESTO 4 UROŠ OŽBOT
    9 JAGODA 3 JANEZ UREVC
    10 J-24 – ŽLOMPE 3 ŽELJKO ŠORC
    11 DEMIRA 3 DEJAN PERSEN
    12 CHEEKY CHERRY 3 BRANKO TRAMPUŽ
    13 CORNA 3 MARKO LAVRIČ
    14 JAMANESS 3 SIMON SIKOŠEK

    RAZREDI:
    ABSOLUTNO PRVI: LUCIFER 3 GORAZD FRAS

    RAZRED 2:
    1 FJ – SLO 17 2 BOŠTJAN RUPNIK

    RAZRED 3:
    1 LUCIFER 3 GORAZD FRAS
    2 BULLIT 3 PRIMOŽ MAHNE
    3 JAGODA 3 JANEZ UREVC
    4 J-24 – ŽLOMPE 3 ŽELJKO ŠORC
    5 DEMIRA 3 DEJAN PERSEN
    6 CHEEKY CHERRY 3 BRANKO TRAMPUŽ
    7 CORNA 3 MARKO LAVRIČ
    8 JAMANESS 3 SIMON SIKOŠEK

    RAZRED 4:
    1 GLENFIELD 4 NEJC TEŠAR
    2 YOGA 4 BOJAN IVANČIČ
    3 ANGOA 4 MARJAN GOREC
    4 ULFPP SOLARIA 4 ALAN MAHNE KALIN
    5 MESTO NOVO MESTO 4 UROŠ OŽBOT

    POŠTENO ZADNJI:
    CHEEKY CHERRY 3 BRANKO TRAMPUŽ


    Dvanajst jadrnic od 44 jih je prišlo do cilja, dvema so šteli da sta končali plov s tem, ko sta v času dosegli bojo za obrat :wink:

    Lucifer skupno prvi, res so šli lepo. Prehodni pokal za prvo mesto je bi en kar soliden kamen (ni spominjal na nagrobnik :wink: ). Rekli so, da naj bi bil ta pokal trajno prehodni, torej po treh zmagah ga ne moreš dobiti v trajno last.

    Moja teorija je, da ga imaš lahko trajno le, dokler trajno zmaguješ :lol: :lol: :lol:

    Drugače pa so tako zmagovalci generalno kot po razredih dobili po kako steklenico odličnega vina, tisti ki so prišli do cilja pa kako zelo dobrega vina.

    Mi smo bili po 16 regatah prva barka razreda 2 - in v tem razredu bili prvi in hkrati tudi (pošteno :wink: ) zadnji.

    Kinpur mislim da je tako dobil 2 l zelo dobrega in najbrž en liter odličnega vina in sredstvo za poliranje FJ, ki bo menda tudi prišlo prav, meni bo pa prav prišla kapa.

    Poseben pokal - lepo v pokal spremenjeno sidro - so dobili tudi 'skupno pošteno zadnji' - zadnji, ki so uspeli v času prijadrati do cilja.

Domov...
    Z Aljažem sva se še slikala pred zadnjo markacijo slovenske planinske transverzale pred Korta barom, potem pa smo se odpeljali - in potem je Aljaž mrknil v hipu, ko se je usedel v avto, kot bi ga kdo ugasnil.

    Le nekaj minut pred tem pa 'častna straža' še pozira :lol: :lol: :lol:
    Slika

    S Kinpurjem sva še vrnila FJ Slo 17 na njeno prezimovališče, nato pa nazaj v Ljubljano. In tudi jaz se ne spomnim zanesljivo, ali sem uspel položiti glavo na blazino buden ali me je že prej zmanjkalo.

    In naslednji dan sem ugotovil, da sem se na regati najbrž končno znebil kašlja, ki me je prej zezal kake tri tedne.


Edit: dodane fotke z http://www.mojalbum.com/wada2014/novole ... 6#21416884 in ustrezno dopolnjeno besedilo. Za vse te zdaj dodane fotke ne vem, če sem uganil pravi čas in položaj, ko so bile slikane, za večino pa mislim da sem.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Sr Jan 22, 2014 21:00, skupaj popravljeno 2 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Jan 14, 2014 22:01

Odlično opisano, čeprav ni bilo vetra, bo morda drugo leto bolje?
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Jan 14, 2014 22:03

Jaz nameravam za drugo leto poskrbeti, da bom imel s sabo vetrove, če bo treba :lol: :lol: :lol:

Bolj resno: zimskega vremena pod Krasom nimam naštudiranega, da bi lahko kaj rekel o tem, kakšna je verjetnost za kakšen veter na kak datum v tem času.

Mic-Tic se je pa menda motal okrog Lipice in imel opravka celo z nekaj sonca - pa je bil drugačen, a tudi lep dan.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne To Jan 14, 2014 22:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov