Funkcionalen nakup gumenjaka

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Po Feb 02, 2009 12:46

Hvala bogu, da je tak, saj ponavadi, če ne iščeš problemov jih tudi ne najdeš. Tudi sam večkrat srečujem policijo, pa me še niso ustavili (letos me vsekakor bodo), pa tudi izzivam jih ne z divjanjem blizu obale in vožnjo med kopalci.
Ko pa naletiš na tečnobe pa je verjetno boljše da imaš vse pošlihtano. Ni glih sproščujoče na dopustu, če samo oprezaš kje boš dobil po p...
Guma je guma, zaenkrat.
LaMike
Viceadmiral
Prispevkov: 525
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 11:07
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a LaMike » Po Feb 02, 2009 14:38

janadino napisal/-a:Po informacijah nekaterih pa za čoln registriran na hrvaškem rabiš njihov izpit, to se ti vtrga.


Ne, ga ne rabiš! Rabiš pa seveda veljavni izpit ( po možnosti mednarodno priznan, kot je slovenski :lol: ).
Bull
Poročnik korvete
Prispevkov: 53
Pridružen: Ne Jan 18, 2009 20:44
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Bull » Po Feb 02, 2009 16:45

LaMike ima spet prav!
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Po Feb 02, 2009 16:52

Na to temo je že bila debata, zato sem tudi tak napiso. Za čoln reg. na hrvaškem, slovenski izpit baje ne velja.
http://www.morjeplovec.net/forum/viewtopic.php?t=1870
:roll:
Guma je guma, zaenkrat.
LaMike
Viceadmiral
Prispevkov: 525
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 11:07
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a LaMike » Po Feb 02, 2009 17:19

Kakorkoli, Oče je na svoje ime registriral čoln na hrvaški ( pred 3 leti) s slovenskim izpitom! Ga tudi s svojim izpitom vozi in ureja vse, s tem povezane, formalnosti! Pa ga še do danes ni nihče ničesar vprašal, pa je to že 2 gliser, ki ga lastimo, registriran na hrvaški!

Pa še to, 4 leta nazaj so naju ustavili policisti s slovenskim čolnom vozil pa je brat s hrvaškim izpitom. Pa naju za to tudi niso obesili pod strop :D
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4389
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Po Feb 02, 2009 18:02

Kot smo že zapisali o tej temi; uradno po hrvaškem zakonu slovenski izpit na barki hrvaške registracije NE VELJA, pa naj se sliši še tako neumno, tako je, žal. Izvajanje tega pa je odvisno od posameznika, če je normalen policaj te ne bo kaznoval, ker res ni logike, če pa ni, ima za kaznovanje zakonsko podlago.
lpg
https://medisken.si
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Po Feb 02, 2009 20:43

Vožnja slovenskega čolna z hrvaškim izpitom je povsem legalna, vsaj mi nismo imeli problemov oz. moj tast, ki ima hrvaški izpit, čoln pa je registriran v Sloveniji. Govora pa je o plovilu z hrvaško registracijo in slo izpitom.
Saj pravim, to se ti zmeša od paragrafov. :roll:
Guma je guma, zaenkrat.
Bull
Poročnik korvete
Prispevkov: 53
Pridružen: Ne Jan 18, 2009 20:44
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Bull » To Feb 03, 2009 18:46

Našel sem naslednji oglas:

http://www.avto.net/mornar2003/ad.asp?ID=64092

Žena mi pravi, da naj ga kupim (mislim da me ima že poln..., ker govorim samo še o mali gumici).

Prosim za mnenje. Letos čolna še ne rabim, ker imam še premajhnega otroka. Naj kupim že zdaj ali počakam na kaj rabljenega po sezoni?

Lp Bull
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Feb 03, 2009 18:56

Bul
Tudi če je bil tvoj otrok šele včeraj rojen,bo do dopusta že toliko velik ,da mu boš lahko v gumico natočil vode in bo čofotal notri.Ko bo pa spal,boš pa ti na hitro naredil kakšen kratek krog.Sploh če ti je žena dovolila,se ne hecaj in čim prej kupi,ženi pa takoj povej,da boš pred sezono z nakupom VELIKO prišparal.Mi boš po sezoni povedal,če sem imel prav,Pa srečno roko pri nakupu in pol veliko užitkov vsem trem...
LP Iztok
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Sr Feb 04, 2009 11:15

Pri obeh mojih otrokih sem imel dvakrat situacijo, da smo šli na morje, ko je bila hči stara 3 mesece, sin pa dva meseca in sem z obema (čez dve leti, da ne bo pomote :lol: )šel na morje in se tudi vozil z njima v čolnu. Sicer bolj malo in počasi, so pa bili trenutki, ko smo se odpeljali brez otrok (varuška-tašča) in je bilo tudi lepo.
Glede nakupa, če ga res ne boš uporabljal letos, bi jaz vsekakor počakal in ga kupil rabljenega po sezoni. Prišparal bi vsaj 500 EUR, če ne še več, pa ne bi bil nič na slabšem. Vendar ne vidim razloga, zakaj se ne bi vozil že letos. Vsaj malo, ne bo ti žal.
Res pa je, glede žene - kuj železo dokler je vroče. :wink:
Guma je guma, zaenkrat.
Matic
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 25
Pridružen: So Jan 24, 2009 17:19

OdgovorNapisal/-a Matic » Če Feb 19, 2009 13:25

Jaz še vedno nisem povsem pozabil te svoje pomorske nepremičnine, ki se mi sveti.

Evo praktično vprašanje: je med 290 cm čolnom s 5 HP in 275 cm čolnom s 4 HP kakšna bistvena razlika?

Gre namreč za to, da lahko na manjšega in z manjšo močjo (Yamaha) dam še tendo, ki je na prvega ne morem, na jadranju sredi poletja pa sem se naučil, da je tenda praktično obvezna oprema čolna. Oni drugi pa je vseeno malenkost večji in ima malce močnejši motor...
Nadalje je večji cenejši, ima pa zato manjši servis 3 km od doma (pa še poznam serviserje osebno) za razliko od večjega, ki ima servis 30 km od doma pri neznanih ljudeh.

Saj vem, so mi že rekli, da me za 310 cm čoln, ki bi bil spet Yamaha ne bo nihče grdo gledal, ampak hrvaškim policajem ne zaupam ama ništa :(
bobiboss
Viceadmiral
Prispevkov: 360
Pridružen: Pe Maj 30, 2008 15:34
Kraj: lj-podgorica

OdgovorNapisal/-a bobiboss » Če Feb 19, 2009 14:22

a je tolikšna razlika v širini čolnov da na enega paše tenda na drugega pa ne? :shock:
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Če Feb 19, 2009 20:16

Kar se dolžine tiče so pa ženske pravi naslov :? .Vprašaj jo in boš videl,da vsak centimeter šteje :lol:
Ure dnevi leta tečejo....
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Pe Feb 20, 2009 17:00

Pri dolžini , pa tudi širini :) .
LP
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » So Feb 21, 2009 17:24

Moje izkušnje kažejo da ni univerzalnega, včasih je manj več, iz izkušenj. :lol:
Glede čolna pa res vsaki cm šteje, pri motorju pa je razlika v moči za 20%, kar pa je ogromno. Ne vem sicer katere znamke je močnejši motor ampak moje mnenje je , da je boljša izbira večje in močnejše.
Guma je guma, zaenkrat.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov