Grčija 2014

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
hrast
Viceadmiral
Prispevkov: 404
Pridružen: Če Mar 20, 2008 12:51

OdgovorNapisal/-a hrast » Sr Mar 26, 2014 16:45

Takoj tukaj spodaj, približno 1100 višinskih m nižje. Tudi poleti je zelo malo obiskano, vsaj ta del, kjer je depandansa. Drugače je tu imel svojo letno rezidenco Enver Hodxa. Ponoči se spi, kot pri nas na Gorenjskem, ker piha burinček iz 2000 m visokih hribov v zaledju.

Slika

Slika

hotelček na plaži, dolgi 7 km

Slika

bar, zvečer disko

Slika

Sicer sem pa že enkrat omenil, da rade volje pomagam vsem, ki bodo šli v te kraje.

Lp hrast
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Mar 26, 2014 16:53

.

Hrast, a veš kaj?

Potrudil si se s fotkami, potrudil se boš, če bo kdo samo kaj želel na teh koncih.

Odpri svojo stran! Tole, kar "copy paste" in prenesi na novo stran.
Pusti tiste "južnjake" helene tam doli v svoji temi.
Bolje če bomo imeli dve kvalitetni temi, kot eno pomešano.

LP

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
hrast
Viceadmiral
Prispevkov: 404
Pridružen: Če Mar 20, 2008 12:51

OdgovorNapisal/-a hrast » Sr Mar 26, 2014 17:00

Pajer, saj veš da iz majhnega rata veliko, hotel sem samo povabiti tiste, ki gredo v GR, da se srečamo.
Albanija pa bo tema, če bo koga bolj zanimalo, tudi notranjost!

Lp hrast
sodnick
Kapitan
Prispevkov: 151
Pridružen: To Maj 08, 2012 14:25
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a sodnick » Ne Apr 06, 2014 20:50

Bom uporabil kar tole temo.

Malo razmišljam, da bi se za prvi maj s še eno familijo odpravili na jadranje v jonsko morje. Pa me informativno zanima sledeče.

Kako najlažje priti dol (ladja, avto, letalo) s tremi majhnimi otroki? Pa seveda tudi cenovno kakšne so cene teh transportov. Če ima kdo kako izkušnjo s čarterjem v Grčiji in kakšne so cene najema v primerjavi z našimi brati hrvati.

Majsko obdobje se mi zdi, da bo vremensko ugodno, pa še precej topleje bo, kot na jadranu. Prebral sem vse potopise na tem forumu, zato bi samo par uporabnih informacij na kratko.

Vnaprej hvala za vsak podatek...
LP, Sodnick
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » Po Apr 07, 2014 00:05

Če ti letalo ne znese na kakršenkoli način, bi ti priporočal trajekt, glede na otroke. Lahko bi jim bila že sama ladja zanimiva, več lahko počnejo v tem času kot npr. v avtu. Moraš pa potem najbrž vzeti kabino za 4 - cene preveri na minoan.gr ali anek.gr, so pa cene kabin kar zasoljene.

Cene čarterjev so primerljive kot pri nas oz. sosedih. Pobrskaj po njihovih straneh za natančnejšo primerjavo.

Vreme načeloma že toplejše, ja. Načeloma. To je še najmanj predvidljiv faktor.
al

OdgovorNapisal/-a al » Po Apr 14, 2014 18:49

@sodnic

kako? greš za prvi maj?

glede poti ti ne znam svetovati, ker ne vem kako je potovati s tremi majhnimi otroki.
jaz sem lani menjal posadko in so leteli iz Bergama do Patrasa (letos najbrž Kalamata) z Ryanairom. Cca. 28eur po glavi, ena smer.
Si pa seveda omejen s prtljago, razen proti doplačilu.
sodnick
Kapitan
Prispevkov: 151
Pridružen: To Maj 08, 2012 14:25
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a sodnick » To Apr 15, 2014 07:47

Še vedno je v igri. Čakam na ponudbo za barko. Ladja gre iz Trsta v Igoumenitso v soboto zjutraj in naslednjo soboto zvečer nazaj, kar je ugodno tudi za termin najema barke. Cena je cca 120€ povratna na palubi, doplačilo za 2 posteljno sobo (vsaj za otroke in robo) je cca 400€.

Malo oklevam, ker si ne predstavljam dva majhna otroka vlačit po ladji, ampak žena me podpira, to je pomembno:) Čakam tudi na odločitev druge familije, ki bi šla zraven. Predvsem z vidika režije, da sva dva moška za tovorjenje vsega itd...

Bom videl. Poleti je baje prevoz bolj enostaven, ker ladje vozijo pogosteje, ne samo dvakrat na teden, pa še čarterski leti so, ki so res ranga 40€/osebo.
LP, Sodnick
al

OdgovorNapisal/-a al » To Apr 15, 2014 21:37

No jaz pa počasi sestavljam načrt za letošnjo Grčijo...
Plan okoli 20. junija iz Krka-Lastovo-Krf in naprej... ter čez nekaj časa nazaj.
Kot vsako leto tudi letos: javite se "slovenski Grki" za drink.
S kapitanom in od kapitana ženo smo pa itak že zmenjeni. Me prav zanima, kje se letos srečamo :)
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1091
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » Če Apr 17, 2014 20:37

al napisal/-a:S kapitanom in od kapitana ženo smo pa itak že zmenjeni. Me prav zanima, kje se letos srečamo :)


To je res vprašanje za milijon. Česarkoli že :lol:

Slika
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1091
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » So Apr 19, 2014 17:12

Takole:
lani je kapitan (lačen je ful drugačen :)), zabrisal laptop po tleh (on reče na stol, ampak jaz sem ga s tal pobirala!).
Zato ni bilo celo poletje nobene od mene. Še rima se ;)
Brez vremenskih www projekcij, sva se ravnala pa preizkušenih metodah: baro-higro-termo-kosti, pa v nebo in ne v ekran bul't prognozo.
Gre, zares!

In zdaj gre zares tudi zdaj.
Najina hiša čaka v Brindisiju.
Ena roka AF. Pismo rosno žal ne od polanca, ki je nenadj...jivo dober. Barva gor ali dol, briga me, ampak midva še nikoli nisva tako gladko med valovi drsela. Celo poletje!!! Ga ni bilo AF prej, veliko dražjega seveda, ki bi bil tako učinkovit!!!
Električar (joškota se ni dalo dobit, pa če bi ga hoteli z zlatom plačat'), ki se naliva s kavo in čveka do večera, ampak v eni uri pošlihta vse, v kar bi nekdo bezal tri tedne, potem pa DOL!
Dol in levo, bi rekel najin prijatelj.
Letos globoko v Egej, ne samo do Kitere. Potem pa nazaj v Jonsko.
Na srečanje in objem z mojo cyber ljubeznijo.
Kdo to je naj pa sam ugane hihihi

Slika

Slika
al

OdgovorNapisal/-a al » Po Apr 21, 2014 18:03

Hehe. Srečno na poti!
Za Egej sem fouvš do neba. A saj sem še zelo mlad in bo še kaj časa...
Ni lepšega, kot Kikladi v maju (vse cveti).

Točno čez dva meseca se začne najina odisejada.
Spet imam podobne dileme: ali samo Ionio ali do Kythiere ali okoli Peloponeza (ne da se mi najbolj... to je problem...).
Lani me je prevzela Grška lenobnost, letos najbrž ne bo drugače.

Kupil sem dodaten "krog" (zaščito za podgane), pa "rudl".
Kakšno dodatno solarko bi še rabil... Filter za vodo še namontiram.
Spodaj je porihtana (kot se za damo spodobi).
:D

Uživajta in se priporočamo tukaj za kakšno fotko (predvsem tistih velikih TUN)
:lol:
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » Po Apr 21, 2014 18:37

Joooj :D Kakšno slikco po poti pa vseeno prilepita 8)
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Pe Maj 02, 2014 08:59

No me zanima, kako potekajo priprave??

Ali pa ste že odpluli? :D
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
diligence
Viceadmiral
Prispevkov: 366
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 22:05

OdgovorNapisal/-a diligence » Po Maj 12, 2014 10:14

Med 20.4-5.5 sva opravila prvo letošnjo grško etapo.Cilj je bil opraviti servi ,Af,brušenje in barvanje kobilice in poliranje trupa.Več ali manj je uspelo,vendar sva zaradi vremena in malo zaradi počasnih grkov ostala v marini messolongi kar celi teden ,tako ,da je zmanjkalo časa za plovbo med otoki.Naslednjič odrineva 22.6 z tremi unučki.Plan plovbe:kanal med Kefalonijo in Itako,Meganisi,Drakonerski otočki...Če bo šel kdo mimo, naj se vstavi za partijo Črnega Petra :P
al

OdgovorNapisal/-a al » Po Maj 12, 2014 12:10

Lepo diligence.
Se javim za partijo Črnega Petra.
Plan odplutja je 20.6..
Prijatelja se izkrcata na Krfu in na letalo nazaj 28.6. nato jo mahnem sam za teden, max dva do Patrasa (tam pa poberem boljšo polovico; prileti z Ryanairom). Šel bom Meganissi, Kastos...
Hm, mogoče se mi pa kdo pridruži. Samo ne rečem, da je poceni:)

8)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti