vreme čez 1.maj

Vreme na morju, njegove nevarnosti in lepote

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Če Maj 01, 2014 15:46

no, pri nas pa skos sonce...
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Če Maj 01, 2014 21:48

Ob takšni količini vlažnega zraka, ki se zadržuje nad Jadranom,je mogoče vse, od sonca do neviht. Včeraj na jugu Istre majhen nevihtni oblak, ki se je formiral nekje na področju Molata, Silbe, Oliba in pridrvel do juga Istre. Danes prelepo sončno vreme z zmernim zahodnikom. Sicer so pred Kamenjakom cel dan grozili nevihrni oblaki, a so čudežno razpadali, idealen 12.maj :D
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » Pe Maj 02, 2014 02:12

Mi smo pa tisto veselje v torek ce se ne motim, torej mocnejsi sz veter, preziveli na boji na Borovnjacih na Kaknu. Nic posebnega, malo zapihalo a nic kriticnega. Kolikor sem opazal, se je vremensko dosti bolj dogajalo S ali J od sibeniskega akvatorija.
Trenutno v Mali Stupici na Zirju na sidru, piha rahel do zmeren jugo, a v uvali brez vala.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Maj 02, 2014 06:43

Tex napisal/-a:no, pri nas pa skos sonce...

Seveda skos - tudi ponoči (odboj od tankega tankega srpa Lune - ni čisto mlaj).
Vir včeraj (prvi maj)
    Noč
    Noč z nevihtami, ki so bile napovedane za ponoči na otokih. Nekdo, ki je šel ponoči gledat, je rekel, da je bil ok. 02 da naliv; jaz sem slišal grmenje, ampak če ni razloga, se niti ne zbudim do konca. Barke oziroma barčice so bile na varnem, tako da sem lahko spal dalje.

    Naliv - če je bil - pa ni mogel biti dolg, ker je za iz dveh ladjic, ki čez noč nista imeli krovnic, bilo samo toliko vode, da si pobral z gobo.

    Čez dan
    Bila je prognoza za razen zjutraj brezvetrje, pa je bil le en plov in pol okrog tretje ure popoldne z zelo malo vetra - pa ob večernem pospravljanju, kar mi je bilo kot naročeno.

    Sicer nad nami sončno, okrog - kolikor sem utegnigl geldati - spet zanimivo vreme, zlasti proti Ninu.
Prognoze za drugi maj
    Sitno - danes je prognoza dež tudi tu, torej tudi nad priobalnimi otoki (Krk, Rab, Rab in tudi Vir) - in luknje v oblakih nad nami vsaj zaenkrat tudi res še ni. Oddaljenejši otoki in na jug od nas je prognoza brez padavin (Lošinj in na jug od tega, tudi Ugljan in v glavnem vse naprej proti jugu in proti zahodu.

    Tudi temperatura kakih pet stopin nižja - bo treba podrezati tekmovalce, da ne bodo imeli na obalo samo majčk.

    Če gledam tudi sicer animacijo satelitske slike oblakov, se namerava verjetno ponoči in jutri nad nas zapeljati večji ciklonski sistem in zdaj mi bo malo lažje nazaj v Ljubljano in službo...
VREMENSKO IZVJEŠĆE, dan 02.05.2014 u 06:00 sati

UPOZORENJE
Mjestimice neverini, uglavnom na sjevernom, a u noći i na srednjem i južnom Jadranu. Na otvorenom moru srednjeg i južnog Jadrana u noći udari SE vjetra 35-40 čvorova.

SITUACIJA
Ciklona nad Ligurskim morem se produbljava i sporo premješta prema Tirenskom moru.

VREMENSKA PROGNOZA ZA SJEVERNI JADRAN ZA 24 SATA
Vjetar SE postupno u jačanju na 6-16, a krajem dana i u noći će okretati na NE 4-10, ponegdje do 16 čvorova. More 1-2, poslijepodne i u noći 2-3. Vidljivost 10-20, ujutro ponegdje 4-10 km, zbog sumaglice. Promjenljivo oblačno, mjestimice kiša i pljuskovi s grmljavinom, a više kiše očekuje se u noći.

VREMENSKA PROGNOZA ZA SREDNJI I JUžNI JADRAN ZA 24 SATA
Vjetar SE postupno u jačanju na 6-16, u noći na otvorenom moru 12-22 čvora. More 1-2, poslijepodne 2-3, a u noći na otvorenom 3-4. Vidljivost 10-20, ujutro ponegdje 4-10 km, zbog sumaglice. Promjenljivo oblačno, ponegdje kiša i pljuskovi s grmljavinom, a više kiše očekuje se u noći.

VRIJEME NA JADRANU
Mjesto Vjetar (čv) Stanje mora Vidljivost (km) Pojave Tlak zraka (hPa)
Rovinj - -
M.Lošinj SE 4 1 8 SUMAGLICA 1009
Zadar SE 6 2 20 3/4 OBLAČNO 1009
Split SE 4 1 20 3/4 OBLAČNO 1009
Palagruža SE 4 2 20 1/2 OBLAČNO 1010
Dubrovnik SE 4 2 20 3/4 OBLAČNO 1011

PMC - Split
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4390
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » So Maj 03, 2014 19:33

Tex, a mate še kr sonce, da se nič ne javiš...

http://www.crometeo.hr/supercelijski-ob ... stre-foto/

... al ti je Copertona zmanjkal?
https://medisken.si
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » So Maj 03, 2014 21:46

Tastar res je malo rosilo včeraj, vendar ni bilo sile...
Ne vem, kaj je to, tu je sonce !
Ravnokar zaključili dober roštilj,bil je dober, Kr en je dobro spekel, mitja p pa dobro pripravil pijačo... čeprav sem dobil le eno čudno avijacijo... Bolid je zgleda vse pojedel...
No tudi Sundancer je bil prisoten in pazil na vreme...

jutri grem pa še malo barve ulovit...
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Maj 04, 2014 11:39

gregor.n napisal/-a:http://www.crometeo.hr/supercelijski-oblak-s-katastrofalnom-tucom-pogodio-sjeverozapad-istre-foto/

Tudi na slovenski obali je klestila toča. Sem bil ravno na poti iz Portoroža v Izolo, ko me je ujela. V strunjanskem drevoredu je bila totalna štala... predvsem zaradi voznikov, ki so ustavljali pod drevesi.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Maj 04, 2014 11:46

Tex napisal/-a:Tastar res je malo rosilo včeraj, vendar ni bilo sile...
Ne vem, kaj je to, tu je sonce !
Ravnokar zaključili dober roštilj,bil je dober, Kr en je dobro spekel, mitja p pa dobro pripravil pijačo... čeprav sem dobil le eno čudno avijacijo... Bolid je zgleda vse pojedel...
No tudi Sundancer je bil prisoten in pazil na vreme...

jutri grem pa še malo barve ulovit...


Ja saj lahko rečeš tudi, da je mene le od časa do časa 'pofrišalo', ampak lahko sem videl lep kupček ploh v krogu 20-40 km (ker je bila večina nad kopnim, razdalja v km).

Večino časa to ni bilo nad nami in prve dni se je bilo treba napacati s čim z UV filtrom, da sem dobil podlago - in proti koncu je bilo zame na soncu že dovolj toplo, da sem precejšen del dneva tudi skakal po vodi okrog bark.

Ampak vsaj en menda dober naliv s strelami ob dveh ponoči sem pač večinoma prespal - barke so bile privezane, kot je treba, fotoaparata, ki bi ujel 'light show' pa nisem imel, pa sem pogledal in povohal ven, nato se pa obrnil v postelji in spal dalje.

Menda dober pa zato, ker bi od dobrega naliva pričakoval, da bo treba zlivati vodo iz dveh mini-12 brez krovnic, pa je bilo samo malo za pobrati z gobo...

Kar zadeva lov za barvo... Razen po telesu - večji del časa sem bil v majici - mi pa je ni treba več loviti, ker se mi že zdaj čisto lepo in od daleč vidi, da sem 'malo bolj kot le malo prismojen'.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Ne Maj 04, 2014 16:52

No pa sem se vrnil z Istre, v Maredi nas je pralo v petek,med drugim tudi cca 20minut toče, katera je vse pobelila, včeraj sem pa odšel v Červobil, kjer so pa imeli sonce :shock: celi dan :lol: .Proti večeru pa še super roštiljada tako da hvala vsem.Upam, da se drugo leto malo oddolžim :!:

Tex sej vsak vzame iz krožnika kar potrebuje, ti si vzel tisto kar tiča gor drži :wink: jaz pa šnicel :lol:
Ure dnevi leta tečejo....
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Ne Apr 05, 2015 08:42

Zaenkrat kaže zelo dobro vsaj do 20.4.2015.

Kaj bo pozneje, je pa zaenkrat v božjih rokah.

Recimo naslednji vikend bo krasen.
https://vodovod-rh.si/
plagiator
Kontraadmiral
Prispevkov: 330
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 14:30
Kraj: Maribor - Pašman

OdgovorNapisal/-a plagiator » Sr Apr 08, 2015 20:20

Tudi mi peljemo čoln za 1. majske praznike dol in upamo na najboljše. Lani je bilo kar lepo, verjetno tudi zato ker smo bili prvič tako zgodaj. Če bo gdo okoli Tkona se potikal naj si rezervira čas za kakšen drink.
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2310
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Pe Apr 17, 2015 20:04

Roberth1 napisal/-a:Zaenkrat kaže zelo dobro vsaj do 20.4.2015.

Kaj bo pozneje, je pa zaenkrat v božjih rokah.

Recimo naslednji vikend bo krasen.


Če bi bi bil Pečenko, bi že ostal brez službe.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Pe Apr 17, 2015 20:06

To je samo še en dokaz, da so dolgoročne vremenske napovedi krneki.
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Pe Apr 17, 2015 20:25

H2O napisal/-a:To je samo še en dokaz, da so dolgoročne vremenske napovedi krneki.


Narobe, za 12 dni je bila točna!

Ja, sedaj se je lahko oglašat.... sicer je res brezveze tu kaj napisat...
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Pe Apr 17, 2015 20:28

Ne bit užaljen Roberth1 8)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta