Prosim za jasne naslove teme, kadar se da

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator, moderator2

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Kraj: Ljubljana

Prosim za jasne naslove teme, kadar se da

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Maj 04, 2014 13:08

Prosim za jasne naslove teme, kadar se da, pa čeprav to kdaj pomeni kako besedo več.
    Eni od tem je bil naslov Električni winch...

Izkaže se, da je imel pisec v mislih električni sidrni vitel in najbrž bi bilo dobro tako ustrezno spremeniti ime teme.

Winch je slovensko vitel, ampak to - kar zadeva vsebino - me ne bi motilo.

Do nesporazumov pa pride, ker je sidrni vitel na manjših motornih barkah edini vitel in večini med našimi 'hlaponarji' izraz 'winch' pomeni samo tega.

Že na malo večjih jadrnicah pa so tudi vitli (vinči) za jadrne vrvi (dvižnice, škoto, za poteg po bumu, škotine...), ki so tudi lahko na elektriko. Na še malo večjih ladjah pa so tudi električno (ali morda hidavlično) gnani vitli (vinči :lol: ) za privezne vrvi, pri še večjih pa verjetno tudi tisti za dviganje pomožnih (in rešilnih) čolnov na krov in tako naprej...

In potem se mali motornjaki, jadralci in mornarji večjih ladij zaradi besede več - tokrat 'sidrni' - včasih čisto nepotrebno ne razumemo, zlasti pa to spotika forumov iskalnik, da nameče kup tem, ki jih je potem potrebno pregledati, preden najdeš tisto, ki te zanima.

Saj razumem, da je med nami kup Gorenjcev in smo pač šparovni :lol: . Ampak vseeno, kadar lahko...
Correct me if I am wrong, please.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost