pvc materijal

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Rafter
Kapitan fregate
Prispevkov: 121
Pridružen: Če Jul 05, 2007 23:14
Kraj: Southern district of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Če Avg 16, 2007 20:54

mrcina22 napisal/-a::P

Saj nisem tako resno mislil. ;) Sem pa dokaj resen interesent za čoln - če se seveda zmeniva za pametno ceno.
u-r-o-s
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: So Jul 14, 2007 10:51
Kraj: Celje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a u-r-o-s » Pe Avg 17, 2007 10:18

Mi lahko kdo odgovori, kakšna je razlika med PVC in hypalonom (vizualno, kako ga ločiš). Kolker se spomnem starih maestralov so bli na otip bolj tako plastični, hypalonski so pa bolj gumirani, če je to to.


Je možno da ima letnik `93 že hypalon?
LP, Uroš.
superpuntar
Kapitan
Prispevkov: 186
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 08:49

OdgovorNapisal/-a superpuntar » Pe Avg 17, 2007 10:39

Hypalon kot materal za gradnjo čolnov je v uporabi že od 80' let (če ne še od prej).

Kar se pa tiče PVC materialov: jaz osebno dvomim (imam nov "gumenjak" iz PVCja :)), da je PVC tako slab in neobstojen, kot se tu govori. Dejstvo je, da so novi PVCji v uporabi šele par let in se ne da preprosto reči, da ne zdržijo dolgo. Tehnologije se menjajo, materiali so drugačni, kot so bili v preteklosti. Glede krpanja PVC čolna na prvi pogled ni nobenih posebnosti; imamo lepilo in flike :) PVC material ima 5 letno garancijo. dvomim, da je po petih letih fuč (tako, kot je bilo zapisano v nekem postu).
Pa še nasvet: nove napihljive čolne kupite v tujini (20% razlike v ceni).
LPB
Lebowski
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 85
Pridružen: To Jul 31, 2007 14:00

OdgovorNapisal/-a Lebowski » Pe Avg 17, 2007 10:47

Kje v tujini?? :shock: Linke prosim :D
mrcina22
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: Pe Jul 20, 2007 08:07
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a mrcina22 » Pe Avg 17, 2007 10:53

superpuntar napisal/-a: Glede krpanja PVC čolna na prvi pogled ni nobenih posebnosti; imamo lepilo in flike :)


Lahko zaupaš katero lepilo uporabljaš?

lpT
superpuntar
Kapitan
Prispevkov: 186
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 08:49

OdgovorNapisal/-a superpuntar » Pe Avg 17, 2007 10:58

Tujina: države EU - brez carine. Ogromno ponudnikov je na internetu, jaz sem ga vzel pri http://www.boote-wohler.de/

Akcijske cene: :) zgoraj na tem linku kliknite "Sonderangebote" za celoten seznam.
http://www.boote-wohler.de/schlauchboot-markt/frames/index3.htm

Za lepilo pa ne vem kakšno je , ker ga še nisem uporabljal (upam, da ga tudi ne bom). Sem pa dobil flike in lepilo zraven gumenjaka (repair kit).
Lebowski
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 85
Pridružen: To Jul 31, 2007 14:00

OdgovorNapisal/-a Lebowski » Pe Avg 17, 2007 12:10

Kako pa je s poštnino? Ali si ga sam šel iskat? Žal se v nemščini ne znajdem najbolj :oops:
ribon
Kapitan fregate
Prispevkov: 119
Pridružen: To Jul 10, 2007 22:59
Kraj: vrhnika

OdgovorNapisal/-a ribon » Pe Avg 17, 2007 16:38

Za začetek "cena ne laže". PVC so začeli uporabljati zato, da so spustili cene čolnom, kot je naprimer YAM. Ni slab čoln, vendar se po materjalu ne more primerjat z hypalonom. Če si dobro prebral moje prejšnje poste si lahko razbralda je 5 let garancije res OK, samo v petih letih bo tak čoln v vodi največ nekaj mesecev. Ko pa uveljavljaš garancijo, a ti popravijo čoln(zaflikajo) ali ti dajo novega?
Poglej cene NOVOMARJA pa ti bo vse jasno. Hypolon je drag.
Rafter
Kapitan fregate
Prispevkov: 121
Pridružen: Če Jul 05, 2007 23:14
Kraj: Southern district of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Pe Avg 17, 2007 20:16

superpuntar napisal/-a:Hypalon kot materal za gradnjo čolnov je v uporabi že od 80' let (če ne še od prej).
To ti verjamem, vsaj ne vidim razloga, da ti ne bi.

superpuntar napisal/-a:Kar se pa tiče PVC materialov: jaz osebno dvomim (imam nov "gumenjak" iz PVCja :)), da je PVC tako slab in neobstojen, kot se tu govori. Dejstvo je, da so novi PVCji v uporabi šele par let in se ne da preprosto reči, da ne zdržijo dolgo.


Zdržijo že, zdržijo, in dokaj obstojni so na:
- umazanijo
- maščobe
- UV vplive,

pa še hudičevo lažji so kot hypalonski.

Vendar pa ti ne verjamem tega:

superpuntar napisal/-a:Glede krpanja PVC čolna na prvi pogled ni nobenih posebnosti; imamo lepilo in flike :) LPB


15 let že flikam takšne in drugačne olagumice, pa še nisem spoznal mojstra, ki bi znal recimo Zodiaca kvalitetno zaflikat. Edina varianta je: spakirat, nazaj v fabriko z njim in na remont. To pa stane. :roll: :roll: :roll: :roll:

Gasilci, recimo, so na veliko menjavali stare Maestrale, RISe in BeogradŠporte za Zodiace. Marsikomu je bilo nato žal. Gumijaste čolne so flikali kar pri najbližjem vulkanizerju, ali pa: Savanol, čopič in preša, pa gremo. Tisti bolj napredni so (smo) delali s Cementom od TipTopa, ki je bil pregrešno drag ali ga je bilo po redni poti celo nemogoče dobiti.

Ena fabrika, ki dela transportne trakove za industrijo, ga je takrat uporabljala. Delavci so ob prihodu na šiht piksno lepšila postavili na vago, pa potem ob koncu šihta spet. Ampak kar si s Cementom prilepil, ni bilo več možno odlepiti.

PVC? niti pod razno. Mogoče s peglajznom. :wink:
ribon
Kapitan fregate
Prispevkov: 119
Pridružen: To Jul 10, 2007 22:59
Kraj: vrhnika

OdgovorNapisal/-a ribon » Pe Avg 17, 2007 21:15

Dam kar prav rafterju. Tudi sam sem zaflikal kar nekaj gumic, še pa moj kolega nekaj in vem, da se z Savanolom R da zares kakovostno popravit gumico. Malo smisla rabiš, pa fino obtežiš (ali pa s cvingo stisneš, naprimer krmno desko z gumo), pustiš nekaj časa (24 ur) in to je to.
Ko je mojemu kolegu spustl Yam, ga je pa kar z sekundnim lepilom popravil :roll:
Jutri pa spet za 14 dni na morje...samo da bo vreme...Lp
Lebowski
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 85
Pridružen: To Jul 31, 2007 14:00

OdgovorNapisal/-a Lebowski » To Avg 21, 2007 07:53

superpuntar
Kapitan
Prispevkov: 186
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 08:49

OdgovorNapisal/-a superpuntar » To Avg 21, 2007 08:22

Vendar pa ti ne verjamem tega:


superpuntar napisal/-a:Glede krpanja PVC čolna na prvi pogled ni nobenih posebnosti; imamo lepilo in flike :) LPB



Rafter, pa saj pravim, da nimam izkušenj s flikanjem PVCja! Kaj je tu za verjet? Edino proizvajalcu lahko NE verjamemo... Upam, da mi čolna sploh ne bo potrebno flikati - zelo pazim.

Mi je pa povsem jasno, da obstajajo drugi materiali za gumenjake, ki so veliko boljši. Mogoče nekoč, ko bom imel več denarja :) Aja, v bistvu ne, ker bom potem raši vozil kako plastiko :)
Rafter
Kapitan fregate
Prispevkov: 121
Pridružen: Če Jul 05, 2007 23:14
Kraj: Southern district of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » To Avg 21, 2007 20:50

He he he, pametna ideja, ta zadnja. Žal nam divjevodašem plastika ne pride v poštev. :wink:

Rafter napisal/-a:
mrcina22 napisal/-a::P

Saj nisem tako resno mislil. ;) Sem pa dokaj resen interesent za čoln - če se seveda zmeniva za pametno ceno.

Škoda, da se mi mrcina več ne javi. :? Če je čoln res že mal bogi, bi mi hudičevo prav prišel kot testni, predvsem zato, da naštudiram krpanje PVC, če je možno seveda. Mrcina, ti boš imel krpanje zastonj. :twisted:
mrcina22
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: Pe Jul 20, 2007 08:07
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a mrcina22 » Sr Avg 22, 2007 08:05

Lahko se zmenimo tudi tako :D.
Zadnji neuspeli poizkus je bil z ???? pozabil ime, nek PVC za prekrivanje streh. Zadeva bi uspela. če ne bi bilo na čolnu ostankov lepila, ki jih nisem mogel spucati iz čolna.

Kjer ni bilo ostankov lepila sta se čoln in flika lepo stopila in sprijela. Škoda, da ni bil to prvi poizkus :(

lp
MarijanR
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 133
Pridružen: Če Jun 28, 2007 08:44
Kraj: Radenci

OdgovorNapisal/-a MarijanR » Pe Avg 24, 2007 20:04

Živio
Vsi Maestrali z oznako F imajo plastično dno 8)

Kdo je na strani

Po forumu brska: Majestic-12 [Bot] in 9 gostov