čudna telefonska številka

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
elbarto
Admiral
Prispevkov: 743
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 13:50

OdgovorNapisal/-a elbarto » Sr Jul 09, 2014 00:36

Jaz sem na domac telefon dobival klce iz anglije....
Ko sem zacel telefon nosit v zepu in sem takoj dvignil je po 3 sekundah linijo prekinilo.
Ko sem 3 x tako uspel hitro dvignit so se klici nehali.
Stroskov ni bilo.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Jul 09, 2014 08:22

Ena od variant za to, kar je opisal elbarto za fiksni telefon, je tudi iskanje nenaseljenih stanovanj ali stanovanj praznih zaradi dopusta (potencialne tarče za izpraznjenje).

Drugače pa...

Če imaš call forward, ti šteje impulze na telefonu, ki posreduje klic. Če si v tujini (roaming), so to impulzi za klic v tujino. Če pomnim prav, je na gostovanju sprejem klica tudi bil zaračunan.

Verjetno je še vedno zaračunan tudi klic, na roamingu preusmerjen v glasovni poštni predal.

Ko sem bil na Viru, me je nekdo od tamkajšnjih - s katereim sem se moral večkrat kaj zmeniti - prosil, naj mu namesto klica pošljem SMS, ker mu sprejema SMS ne zaračunajo. Lahko, da on ne razume dobro, kaj mu zaračunajo, ampak tako je rekel in jaz iz tega sklepam, da mu najbrž zaračunajo iz tujine in/ali roaminga sprejeti klic.

Zadnja leta zakonodaja EU določa - in s časom znižuje - največje dovoljene pribitke na roaming. Od 2007 mislim da so predpisane največje cene 'roaming' storitev v EU, 2015 naj bi po nekaterih virih - če bo sprejeto - prišel v veljavo zakon, ki prepoveduje zaračunavanje 'roaming' storitev znotraj EU.

Zgodba o zaračunanih $133 za stroške 'roaming'-atakrat, ko je telefon - razen za nekajkrat preveriti, če sploh je signal - ves čas ugasnjen.

V glavnem, ni (bilo?) čisto tako, da nikoli ni (bilo?) stroška.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Faby07
Desetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Maj 22, 2008 16:20

OdgovorNapisal/-a Faby07 » Sr Jul 09, 2014 19:51

Tukaj je samo en pravilen odgovor: dohodni klic se ti ne more v nobenem primeru zaračunati!!! Če pa se ti (se ne more) napišeš reklamacijo računa svojemu operaterju in ti do zadnjega centa povrne vse stroške. Info iz prve roke :)

Razni visoki računi in podobno niso posledica dohodnih klicev, ampak posledica nevednosti ljudi, klicev nazaj na tuje številke in podobno.
Tudi, ko ljudje prejmejo račune za 100+ eur za prenos podatkov v tujini, nikoli nihče ne uporablja interneta. Ko pa se pogovarjaš z njimi, ti pa povejo, da so cele dneve viseli na mailih in facebooku. Samo niso pa vedeli, da je internet tako drag v tujini.

Preusmeritve se ti v tujini dvojno obračunajo, kot dohodni klic v tujino in odhodni klic v Slo, samo to je pa druga tema.

Tako, da na svojem telefonu se lahko javiš na čisto vsako številko, če se hočeš in se ne bo nič zaračunalo.
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Sr Jul 09, 2014 22:12

Tudi jaz sem prejemal takšne klice. V glavnem v nočnih urah. Enkrat sem se oglasil, pa so me pričeli v polomljeni angleščini gnjavit za, ne vem kaj, podatke, investicije, vlaganja,....v glavnem nateg. Nič narobe, če ignorirate, razen, če imate umirajočega bogatega sorodnika na tem klicnem območju :twisted:
Stroškov na računu ni bilo nobenih 8)
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Jul 10, 2014 09:33

Faby07 napisal/-a:Tukaj je samo en pravilen odgovor: dohodni klic se ti ne more v nobenem primeru zaračunati!!! Če pa se ti (se ne more) napišeš reklamacijo računa svojemu operaterju in ti do zadnjega centa povrne vse stroške. Info iz prve roke :)

Razni visoki računi in podobno niso posledica dohodnih klicev, ampak posledica nevednosti ljudi, klicev nazaj na tuje številke in podobno.
Tudi, ko ljudje prejmejo račune za 100+ eur za prenos podatkov v tujini, nikoli nihče ne uporablja interneta. Ko pa se pogovarjaš z njimi, ti pa povejo, da so cele dneve viseli na mailih in facebooku. Samo niso pa vedeli, da je internet tako drag v tujini.

Preusmeritve se ti v tujini dvojno obračunajo, kot dohodni klic v tujino in odhodni klic v Slo, samo to je pa druga tema.

Tako, da na svojem telefonu se lahko javiš na čisto vsako številko, če se hočeš in se ne bo nič zaračunalo.


Malce nasprotja v istem besedilu:

  1. Dohodni klic se ne zaračuna v nobenem primeru...
  2. Pri gostovanju se preusmeritev zaračuna...

In če imaš na gostovanju vklopljeno preusmeritev v predal, če nisi dosegljiv si zaseden ali recimo za čas sestanka? Sploh ne dvigneš, pa ti zaračuna?

Da ne govorimo o 'brezplačnih' številkah, kjer stroške v celoti plača prejemnik klica... Recimo da ima kdo od vas turistično agencijo, in uredi 'številko za brezplačni klic', na kateri v resnici stroške pogovorov plača prejemnik klica: ta mora še posebej dobro razmisliti, kako obvladovati s tem povezane stroške.

Torej, če nimaš kakšnih 'komplikacij' ima Faby07 najbrž prav.

Ampak če dobim 'razštrikati' kakšen čuden račun, je treba upoštevati tudi te komplikacije in grem takrat gledati, kaj takrat velja za vpletene ponudnike storitev (recimo T2 in Telekom in Mobitel in tako naprej). Na osnovi tega se potem včasih na kakšno interno centralo priključi kaka reč za neposredno klicanje v ta ali oni mobilni sistem namesto čez javno centralo fiksnega omrežja - in tako naprej.

Mimogrede, pri takem računu za centralo največkrat sploh ni bila možna posebej zaračunljiva storitev prenosa podatkov, bila pa je zaračunana storitev prenosa 'brezplačne številke' (mislim da je 080...) z enega na drugi ponor in podobno.

V glavnem, ni vedno čisto trivialno in v glavo mi ne pade, da bi si kdajkoli skušal zapomniti podatke - recimo tarife - ki se itak spreminjajo, največkrat že do takrat, ko imam s tem opravka naslednjič.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Če Jul 10, 2014 09:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Če Jul 10, 2014 09:50

Dosadni ste z tole temo, bolj kot driska po enem tednu...
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Jul 10, 2014 09:57

Tako kot z dolgimi razpravami o vremenu.

Tvoja 'vedno sonce' seveda drži tudi ponoči :wink:
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Če Jul 10, 2014 10:02

Marjan Tomki napisal/-a:Tako kot z dolgimi razpravami o vremenu.

Tvoja 'vedno sonce' seveda drži tudi ponoči :wink:


Vreme na "morjeplovskem" forumu je nekaj drugega,
kot sranje z "čudnimi telefonskimi"...

Ja vedno je sonce, kar poglej na wiki,web...
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Jul 10, 2014 10:22

Tex napisal/-a:...
Vreme na "morjeplovskem" forumu je nekaj drugega,
kot sranje z "čudnimi telefonskimi"...

Ja vedno je sonce, kar poglej na wiki,web...


Kar zadeva 'sranje' s "čudnimi telefonskimi', je tema začela o tem. V bistvu sva midva 'posrala' temo z 'dosadni ko driska' in potem jaz s pripombo naprej...

Kar zadeva vreme: sonce, pa ne vem, če greš ti pogedat tako kot tu priporočaš; jaz stopim ven in pogledam naokrog.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Če Jul 10, 2014 17:23

Zase govori....
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Jul 10, 2014 20:25

Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
darkside
Kapitan fregate
Prispevkov: 116
Pridružen: Ne Nov 13, 2011 09:35
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a darkside » Pe Jul 11, 2014 14:25

slovenske novice ja. res zelo zanesljiv vir. zdaj mi pa naj eden gumbec razjasni KAKO ne bi mogel prekiniti klica?
itak pa je telekom povedal da je tole preveč napihnjeno.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Pe Jul 11, 2014 14:50

ja saj poanta tega članka je v tem, da je na koncu pojasnilo operaterja, ki je vsaj po mojem mišljenju najbolj zanesljivo!
Vse ostalo je baba rekla, baba čula!
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » So Jul 12, 2014 23:34

Imene je danes kliscala cifra 00371..... itak enkrat pozvoni in missed call.grem gledat na net kaj je to zaen stos.litva.371 in 375 enkrat pozvonijo klices nazaj ce si idiot in si ob od 15 do 30dolarjev za vsak vrnjen klic.najbrz najdejo vsaj 30 idiotov na mesec pa ma skor jurcka dolarjev.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov