MINI DIVIG SET

Vas poleg navtike zanima še potapljanje? Vprašanja o apnei in potapljanju z avtonomnimi napravami lahko zastavite tukaj.

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
ljubo
Admiral
Prispevkov: 1206
Pridružen: To Mar 09, 2010 07:36
Kraj: NOVA GORICA

OdgovorNapisal/-a ljubo » Sr Avg 27, 2014 11:16

Hvala za koristno info
pomisli in zgodilo se bo
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Avg 27, 2014 11:27

Samo namig... za 500€ kolikor stane set, lahko naslednjih 10 let vsako leto plačaš potapljača :wink:. Če sploh ne računam polnjenja in vzdrževanja seta... in potapljaškega tečaja.
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4387
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Sr Avg 27, 2014 13:43

Alo ti vodovodar, pa ti veš da je tud barko ceneje najet za tiste 14 dni :wink:
Na morju se nič ne gleda skoz dnar, sam stran se ga meče, na polno :lol:
https://medisken.si
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Avg 27, 2014 13:51

gregor.n napisal/-a:Alo ti vodovodar, pa ti veš da je tud barko ceneje najet za tiste 14 dni :wink:

Če bi jo uporabljal samo 14 dni na leto, potem definitivno.
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4387
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Sr Avg 27, 2014 13:52

Če šteješ med "uporabo" tud takrat ko je med koli prvezana maš prav :lol:
https://medisken.si
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Avg 27, 2014 13:58

OK, nehajva smetit tvojo temo :wink:

A ti si že nabavu set?
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4387
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Sr Avg 27, 2014 14:06

Ja in tud sprobal, sčistil sem tiste bele črvičke z vsisov in osi, zdej me pa fentite, ker na tečaj grem šele jeseni :roll:
https://medisken.si
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Avg 27, 2014 14:13

Ne rabiš na tečaj, sej te lahko jaz naučim :wink:

Kar prinesi tisti set s sabo, pa bova skočila do Portoroža in še meni spucala barko. Itak se je treba zmeraj potapljat v dvoje.

Tako bo volk sit in koza cela. Ti se boš naučil varno potapljat, jaz bom imel pa spucano barko 8)
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Ne Avg 31, 2014 17:32

tako ja, jest bom pa vse mulce na vas naučil avto vozit :)


MT: oddaljenost od boje neposredno ni omenjena v našem zakoniku, je pa sodno odvodena kot oddaljenost od ograje kopališča - po princpipu, tam kjer je boja potapljača, tam je tudi potapljač - 50 metrov.

Boja v zakonodaji RS ni definirana.
ELAN666
Kontraadmiral
Prispevkov: 312
Pridružen: Če Apr 02, 2015 17:42

misel

OdgovorNapisal/-a ELAN666 » Če Mar 31, 2016 14:19

:) zanimivo ........ko sem prebiral tole temo sem se nekako našel v njej ......oz našel kako smo zmožni potencirat stvari in delat dramo.

VEM da se vsi zavedamo oz poznamo osnove rekreacijskega potapljanja (p1, p2,...) pa vseen pišemo neumnosti o 40m itd itd kar s p1 sploh ni dovoljeno pa vsi vemo da smo vsi ki smo delali izpit že na tečajih osvojili brez težav (pod nadzorom ) 50m brez dušikove omame.

vendar na začetku je človek resno in enostavno vprašal da bi le čistil podvodje svojega čolna torej max nekje 3-4 metre torej 1,3-1,4 bar-a torej nadlaka v pljučih za cca 0,3-0,4 bar-a ........ z mini setom

a mu nebi nekdo čisto enostavno svetoval da preden bi šel iz vode na 2 metrih lepo počaka oz se prime za verigo podiha 1 minuto zraka in gre normalno iz vode in si privošči hladno pivo.

tudi če že zarine na 8 m globine in vdihne pod vodo na 10 metrih 2 bara v pljuča lahko brez težav butne na gladino vendar stegne glavo navzgor in odpre usta in izdihuje (kar te na vsakem tečaju naučijo ) in drži usta odprta dokler ne buši na gladino tudi, če te pri tem zadnjega pol metra zalije malo voda je bolje kot da ti odpre pljuča.

pa ne vem no .......tukaj tako na hitro naredimo dramo brez pomisleka.

da dogajajo se nesreče .....vendar beseda ni konj in človek če vpraša mu raje povejte kako naj stvar naredi ne pa kaj vse lahko gre narobe.

veliko užitkov pod in nad vodo vam želim vsem
ELAN666
Kontraadmiral
Prispevkov: 312
Pridružen: Če Apr 02, 2015 17:42

OdgovorNapisal/-a ELAN666 » Če Mar 31, 2016 14:22

H2O napisal/-a:Ne rabiš na tečaj, sej te lahko jaz naučim :wink:

Kar prinesi tisti set s sabo, pa bova skočila do Portoroža in še meni spucala barko. Itak se je treba zmeraj potapljat v dvoje.

Tako bo volk sit in koza cela. Ti se boš naučil varno potapljat, jaz bom imel pa spucano barko 8)


drugače pa ob priliki da vas tale H2O uči ne bo strahu pred nobeno nesrečo ;) kapo dol h2o
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Če Mar 31, 2016 14:32

Barotravma pljuc nastopi ze pri polnem vdihu z dveh metrov Globine! (po teoriji 1 meter, a je tehnicno nemogoce) to niso heci kolega, ce se ti tako potapljas, ne uci se drugih oslarij!

Gospod Artac (CMAS M3 stevilka 003!) je dobil barotravmo na kranjskem bazenu, pri 10.000+ potopih. Dusikovo omamo smo ze tudi na 30 metrih srecali, ni da ni. Ti pa pises o deki.

Cloveku takele pravljice unicijo zivljenje. z osmih metrov, pa glavo na gor, pa izdihovat - ja, pri kontroliranem dvigu ali samoresevanju, PRI IZKUSENEM POTAPLJACU (refleksni gibi). Kar pa 99% cistilcev brez tega znanja ne bo naredilo.

btw, ti lahko do pol bara drzis, in ko se bos dvigal, te cudni obcutki ne bodo napeljevali da bi stegnil in izdihnil, ampak bos ko en muto tiscal Usta skup pa rinil ven. In rezultati Bodo od popokanih alveol do neizbezne smrti.

Pljuca se stegnejo za 10% preden jih zacne trgat - to je 1 meter Globine (s povrsine)! Inpljuca niso ozivcena, sploh vedel ne bos da si zajebal, samo krvav bos zacel pljuvat pa kasljat, pa skoz tezje dihat. in ko enkrat vidis enega ki je imel solanje, pa ga vseeno sreca, vidis da ni bavbav.

to je zivljensko nevarno predavanje polznanja

narod se izenecevat ne zna, bo pa na 10 metrov rinu. kako ze?

ELAN666 napisal/-a::)
VEM da se vsi zavedamo oz poznamo osnove rekreacijskega potapljanja (p1, p2,...)


ti ves da se vsi zavedajo teh pravil? koliko pa je certificiranih potapljacev v tej temi?

par lepih izkusenj iz zadnjega casa:

Na korculi, lepi potopi okol severnega dela, pride en svaba, da se je on XY let potapljal, ce gre lahk zravn. Ok, gremo, s colna v vodo, lep tauh na enn 25-30 metrov, vhov v spiljo, zaplavamo, ...naslednjih 10 minut se je desca drzalo ker ga je panika prijela in je hotu skozi strop ven. Danke, herr kolege. se je izkazalo da je mel enkrat en padi tecaj na karibih in to je blo to.

Malce bolj na severu

je bil avstrijc s svojo zeno, ko se je potapljalo okol Omisa - je reku da je P2, samo pozabil kartico v apartmaju. Nova oprema, vse super. v vodo, tip v trenutku odletu na 30 metrov Globine, minuto kasneje je bil ze na povrsini....ko je 5 minut kasneje crkoval na obroke na palubi, je njegova zena rekla, kako je to lahko mogoce, SAJ JE VSE FILMCKE NA YOUTUBU POGLEDAL. ni imel P od potapljastva narejenega. Tako kot vecina v tej temi.

na koncu bo en zdahnu, ker je na morjeplovcu pisalo, da je to ok, pa da gres lahk na 10 metrov vdihnes in glumis ribo ko plavas na gor. prej ribji futr.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Mar 31, 2016 15:38

ELAN666 napisal/-a:
H2O napisal/-a:Ne rabiš na tečaj, sej te lahko jaz naučim :wink:

Kar prinesi tisti set s sabo, pa bova skočila do Portoroža in še meni spucala barko. Itak se je treba zmeraj potapljat v dvoje.

Tako bo volk sit in koza cela. Ti se boš naučil varno potapljat, jaz bom imel pa spucano barko 8)


drugače pa ob priliki da vas tale H2O uči ne bo strahu pred nobeno nesrečo ;) kapo dol h2o

:roll:

Očitno si bolj površno prebral celo temo, drugače bi vedel, da je H2O večkrat, ne samo enkrat napisal, da se potapljat uči na tečaju, ne pa na forumu, ali za šankom.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Mar 31, 2016 15:43

@kr3mn1
Hvala za ta prispevek. Mogoče si komu celo rešil življenje.
Čeprav H2O ni mislil nič slabega in nas lahko vse skupaj podučita kako se stvari streže.

Raje vidim, da izkušeni napiše kaj ja in kaj ne, kot da moram iz nekega krega izluščiti bistvo.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Če Mar 31, 2016 15:59

moj komentar ni letel na H2O.

drugace, ce koga zanima, mu podarim za P1 in P2 knjige, za ctivo ob kaminu.

lahko bi pa organizirali predavanje na to temo, ciscenje barke z avtonomno opremo (ce ti PADI proda lahko potop brez izpita, bi tudi to lahko), z instruktorjem. samo to je 2-3 uri, pa sele potem kako pivo. Poleg tega informativne narave in ne kot garancija za neskodljivo potapljanje!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti