Teme z oglasi in različno odgovarjanje vanje

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Teme z oglasi in različno odgovarjanje vanje

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Sep 25, 2014 11:45

Teme z oglasi in različno odgovarjanje vanje
    Na forumu Morjeplovec je tudi podforum 'Oglasi morjeplovcev' in na začetku je nekaj pravil, ki jih je tja zapisal admin - in tam zapisanega ne nameravam ponavljati.

    Matejc to moderira dobro - edino kdaj pa kdaj ima kako drugo delo, kot večina med nami. In tako bi bilo po mojem, da se kje - pa ne v temi katerega od oglasov - lahko 'pogovorimo', kaj kdo meni da je OK za odgovore v teme oglasov in kaj ne.

Po mojem je za v oglase OK:
  • izboljšanje oglasa s podatki ali sliko, če ima (novi) uporabnik foruma še težave
  • lastna izkušnja s takim ali podobnim plovilom ali drugim izdelkom (recimo CQR sidro)
Po mojem ni OK v temi oglasa:
  • Zezanje pisca zaradi stare zamere
  • Zezanje pisca zaradi cene - zlasti, če ne kupuješ
  • Zezanje pisca zaradi jezika


Za karkoli od tega je 'fair', če odpreš novo temo in v temi z oglasom le povezavo nanjo, tako da sta povezani, pa oglas vendar ni 'posran'.

V osnovi je sodilo enostano to, da s tujim oglasom ne počneš nič, česar ne bi želel, da kdo počne s tvojim.

Če se pa zgodi, da kdo - posameznik ali skupina - (spet) začne kako 'sralno vojno' ('flame wars') ne le pri oglasih, ampak tudi pri drugih temah, bo forum postal neuporaben brez masovnega brisanja. Ne spomnim se vzdevka tistega, ki so mu grdo 'posrali' temo, pa je šel potem vrniti nekomu, ki s tem sploh ni imel nobene zveze...



Kakšen pa je odziv na masovno brisanje - in kako se počutiš, če ti izginejo prispevki - se mogoče lahko spomnite ob kakem letu nazaj...
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Sep 25, 2014 12:28

marenostrum napisal/-a:
vitranc napisal/-a:očitno močno motena oseba precej obrnjena u hrib žau so tud taki tule upam da zbriše kdo tegale prizadeteža z mojega oglasa ali pa kr moj oglas zbriše lp.


Nekdo tuki je res "moten in obrnjen u hrib". Pa to ni Weta. On je lepo pojasnil tole prodajno zgodbo ktera se vleče ko špaget.
Že samo dejstvo, da prodaja ne steče kljub vedno nižji ceni, pove dosti o ponudbi. Kakovost-cena.
Vitranc, bi mogoče pomagalo če ceno napišeš v tromestnem številu , seveda s prikolico in to napišeš v koliko toliko razumljivi obliki. Tale tvoja indijanščina že presega vse meje. Potem pa še o moteni osebi in podobno. To bi se moralo brisat , ne komentarji o kvaliteti obnove ( je živa katastrofa) in previsoki ceni.

Ti s svojim v toliko prispevkih namerno pomečkanim jezikom in 'temle podpisom' si idealen za 'kritiko indijanščine'.

marenostrum napisal/-a:Kdor najde slovnične napače, jih mirne duše lahko obdrži !!!


V temi z Vitrančevim oglasom:
marenostrum napisal/-a:Ej sam rejs. http://www.mornar.net/view/ad.asp?id=170044. Pr prodaj mourš bt tut konkretn. Če hledm teha tuki, ceno pa motour, pa prikolica, pa da bi potrebovau čolen tašn, neb dougo razmišlu :wink:

lp



In morda imaš prav, da to ni Weta, čeprav se tako kot ti tudi on ne zna držati teme.

Vitranc sicer ne piše knjižno, ampak zna reči hvala za nasvet ali podatke in se zna držati teme. In kadar kje more, tudi da dober nasvet - čeprav zna kdaj pa kdaj tudi malo izgubiti živce...

Ampak če tudi Vitranc ni, je nekdo od naju. Ali pa oba.

Če bi se znali držati teme, bi v oglasu bilo veliko manj takega, kar pišeš, da bi bilo za pobrisati.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
marenostrum
Viceadmiral
Prispevkov: 357
Pridružen: Pe Jan 10, 2014 19:51

OdgovorNapisal/-a marenostrum » Pe Sep 26, 2014 08:51

Kaj je sedaj s tabo mt. Zopet dolgčas ? Te nihče noče vzet s sabo na pravo plovbo ?
Koliko krat se je tuki napadalo ljudi zaradi pravopisja ? Pa so pisal dost bolj razumljivo kot vitranc. Ti pa pravš da ni lepo:"Zezanje pisca zarad jezika". :roll: Iztočasno pa moj način označuješ kot indijanščino. Hudo je če je človk razdeljena oseba, kot si že X-krat dokazu.
Ne pusti se povlečt dol na njihov nivo. Tam so v prednosti.
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Pe Sep 26, 2014 08:59

MT ima drisko...
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
marenostrum
Viceadmiral
Prispevkov: 357
Pridružen: Pe Jan 10, 2014 19:51

OdgovorNapisal/-a marenostrum » Pe Sep 26, 2014 09:22

Tex napisal/-a:MT ima drisko...


:lol: :lol:
Pa še kiha zravn :lol:
Ne pusti se povlečt dol na njihov nivo. Tam so v prednosti.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Sep 26, 2014 10:54

Tudi Tex jo ima skoraj vedno, le da je v veliko več prispevkih.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Sep 26, 2014 11:00

marenostrum napisal/-a:Kaj je sedaj s tabo mt. Zopet dolgčas ? Te nihče noče vzet s sabo na pravo plovbo ?
Koliko krat se je tuki napadalo ljudi zaradi pravopisja ? Pa so pisal dost bolj razumljivo kot vitranc. Ti pa pravš da ni lepo:"Zezanje pisca zarad jezika". :roll: Iztočasno pa moj način označuješ kot indijanščino. Hudo je če je človk razdeljena oseba, kot si že X-krat dokazu.

Lepo si to napisal, in lepo velja zate.

Če greš pogledat v temo slovenščina, boš lahko videl, da se zavzemam za jasno in razumljivo pisanje - in da imam rad narečja. Le pisati sam v narečju ne znam več, zato je moj način pisanja 'skoraj knjižni'.

Ti pa - kadar ne pozabiš - sam pišeš v načinu, ki si ga poimenoval "indijanščina", pa si se tu razpisal zaradi tega, kako piše vitranc.

Ne oponašam ti jezika, ampak opažam tvoja dvojna merila pri jeziku pri pisanju na forum.

P.S. ... me noče nihče vzeti na pravo plovba... To te sicer nič ne briga, a naj bo vseeno.

Kadar in kolikor utegnem, je celo poletje zasedeno z mini-12 (dogodki, vzdrževanje, poučevanje...). Že zdaj me sprašujejo za naslednje leto - in tudi za leto po tem, ko bom, če bo po sreči, upokojen in bom - teoretično -imel več časa. In ker ne morem biti na dveh mestih hkrati, me v poletni sezoni praviloma ni na morju.

Letos pa je še del avgusta odpadel zaradi - teoretično :roll: - polomljenega (ali nalomljenega - nisem videl posnetka) rebra.

Sicer imam vtis, da imaš precej izkrivljeno predstavo o tem, kaj je edinole 'prava plovba'. Žal mi pa je, da mi še nikakor ni zneslo iti z mirante...
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
marenostrum
Viceadmiral
Prispevkov: 357
Pridružen: Pe Jan 10, 2014 19:51

OdgovorNapisal/-a marenostrum » So Sep 27, 2014 09:01

Zopet si presegel sebe in svoje razmišljanje , ktero je, hm....... :roll:

Primerjaš moje pisanje z indijanščino ( ta izraz sem uporabil za opis vitrančevega pisanja), vitranc pa baje piše v narečju ktero se ti dopade :shock:
Hja mt, tukaj res nimam kaj napisat. Tko in tko ne bi razumel.

Ti se kar ukvarjaj z mini-ji. Škoda da se ne ukvarjaš samo z miniji. In kar pridno poučuj "plovbo" z njimi. Sem pogledal tvoj intervju, kjer si izjavil da je vožnja z miniji dost bolj sigurna kot z jadrnicami, saj ti pri slednjih škripec "odštrcne prst" :lol: , pri minijih pa ti ne more, ker ni škripcev :lol: .

Ja ja, eni pač niso z prava plovila, a ne mt.

Ps:Pa dober tek pri svinski glavi :lol:
Ne pusti se povlečt dol na njihov nivo. Tam so v prednosti.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Sep 29, 2014 09:58

Ne primerjam tvojega pisanja z indijanščino
marenostrum napisal/-a:Zopet si presegel sebe in svoje razmišljanje , ktero je, hm....... :roll:

Primerjaš moje pisanje z indijanščino ( ta izraz sem uporabil za opis vitrančevega pisanja), vitranc pa baje piše v narečju ktero se ti dopade :shock:
Hja mt, tukaj res nimam kaj napisat. Tko in tko ne bi razumel.

    Ne primerjam tvojega pisanja z indijanščino, ker vem, da indijanščine (nobenega od veliko jezikov) ne znam.

    Omembe se mi je zdelo vredno to, da ti, ki sam često pišeš 'čudno' narečje (*) nekomu drugemu oponašaš 'indijanščino'.

    Zanimivo je, kaj si netočnega spravil v tako malo napisanega tule.

    Ne pišem, da vitranc piše v narečju, ki se mi dopade; pišem le, da se iz mojih prispevkov v temi Slovenščina vidi, da so mi všeč narečja.

    In zanimivo je tudi, da si napisal, da tukaj nimaš kaj napisat, pa vseeno pišeš...

    Jaz vendarle ne poskušam soditi, kaj ti lahko in česa ne moreš razumeti.
Mini-12
    pa kar pišeš da je bil intervju pa ni bil intervju itn.
marenostrum napisal/-a:Ti se kar ukvarjaj z mini-ji. Škoda da se ne ukvarjaš samo z miniji. In kar pridno poučuj "plovbo" z njimi. Sem pogledal tvoj intervju, kjer si izjavil da je vožnja z miniji dost bolj sigurna kot z jadrnicami, saj ti pri slednjih škripec "odštrcne prst" :lol: , pri minijih pa ti ne more, ker ni škripcev :lol: .

    Hvala za dovoljenje za minije.

    Tista oddaja ni bil intervju, ampak lepljenka o za turiste zanimivih dejavnostih ob in na vodi - in kateri konček od posnetega z mano so vstavili v oddajo, je bila njihova odločitev.

    Voditeljica oddaje se je hkrati učila jadrati, pa ko je bila prilika še veslati, in pri tem mislila tudi na to kaj bi bilo najbolje za tisti - in morda še naslednji - posnetek reči, pa kdaj in kakšen posnetek še rabi, pa... Skupen vtis, ki ga je dosegla, je bil po mojem občutku prav dobra oddaja, ampak jaz nisem stručko za to, da bi znal razložiti, zakaj mi je bila všeč.

    Da ti tisto razumeš, kot da sem rekel, da je vožnja z miniji varnejša od vožnje z jadrnicami, je zanimivo - saj je mini-12 jadrnica.

    Kar sem skušal povedati, je najbrž bilo
      da so mini-12 zelo odzivne jadrnice in zato učinke svojega ravnanja občutiš hitreje kot na večjih,
      da v istem času napraviš precej več manevrov (obratov proti vetru itn.) kot z veliko barko in se tako hitreje učiš,
      da so sile na jadrih in jadrnih vrveh manjše in zato lahko čutiš preko vrvi, kdaj je jadro dobro uravnano - to je ko čutiš, da vrv potegne; in tega zaradi vitlov in nevarno prevelikih sil na potovalnih jadrnicah ne moreš - in v ta kontekst spada tudi, da paziš na prste, da ne pridejo med vrv in vitel...
      in tudi to, da če te na mini-12 (ali drugi majhni jadrnici) položi in zalije, izprazniš barko in 'odpišeš' kaj, kar je bilo neprivezanega in je odneslo; če pa se ti to zgodi na potovalni - zlasti če niso zaprta okna, ventili itn. - pa je cena učenja na lastnih napakah lahko precej večja.

Prava plovila...
marenostrum napisal/-a:Ja ja, eni pač niso z prava plovila, a ne mt.

    Vidim da v tistem prispevku nisem opisal drugega dela, napisal sem le nekaj o tem, zakaj v glavni sezoni zadnje čase večinoma nisem na morju.

    Pred in po glavni sezoni, ko je med ostalim vreme na jezerih preneugodno (od tega, da voda naraste tudi za 2 m do tega da zamrzne) kadar je prilika - in kadar utegnem - jadram tudi drugje. Recimo Sukošan-Premuda-Ist-Rava-Sali-Telaščica-Žut-Sukošan, ali pa Veruda - Zadar in nazaj, ali pa Piran-Brioni in nazaj...

    Tega je manj in zadnje čase mi tehnika za fotke malo 'štrajka' - zato je o tem manj.

    Pa ko smo že pri tem, s kakšnim 'pravim plovilom' ploveš ti? Od kod, kam in kako? Saj vem, da ploveš, ampak preden gnjaviš koga drugega, bi lahko o tem kaj napisal tudi sam.

    (*)Rad bi tudi vedel, katero narečje poskušaš pisati. Kteri, ktero, dopade, pisu? Ali kdo ve, za katero narečji bi bilo to značilno?
marenostrum napisal/-a:Ps:Pa dober tek pri svinski glavi :lol:

    To kdaj naslednjič... Pravijo sicer, da dolgo traja, da obereš, ampak da je vse prej kot slaba - ampak tokrat je bila vsaj 500 m za mano.

Edit:
@Tex
    Praviloma skušam pisati utemeljeno (argumentirano), bodisi kar vem in izkusim, bodisi z navedbo vira, često pa oboje.

    Utemeljeno poskušam odgovarjati tudi tistemu, ki se skuša 'delati norca iz mene' - z idejo, da kdor se iz koga dela norca, norec ostane. Ne morem vplivati na to, kaj napiše 'sogovornik', lahko le na to, kar napišem jaz - in trudim se, da me zaradi tega, kar sem napisal, ne bi moralo biti sram.

    Tule pa, da se ne ponavljam v n prispevkih, pa je nekaj primerov Tex-ove driske, kakršni pripomorejo tudi k njegovemu razmeroma velikemu številu prispevkov:
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Sr Okt 01, 2014 15:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Po Sep 29, 2014 21:53

MT ima še vedno drisko :lol: :lol:
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost