Vabilo ali brum

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

rubikon
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: So Mar 07, 2015 23:24
Kraj: Izola

Vabilo ali brum

OdgovorNapisal/-a rubikon » To Mar 24, 2015 21:16

Glede na zadnje 2 sezoni..upad rib za 40 % najmanj...vreme.itd...ni druge kot jih privabljati z brumom.Vprašanje...kako ga delate?? Delam ga na 2 načina..Vreča od krompirja...rdeča z luknjicami...notri sardela v kosih,malo pokuhan riž,kamen za težo in v morje na vrvi cca 2 m od dna.
Lansko leto pa sem pristopil drugače...kanta,z mašino zvral luknjice (mali miljon hehe),v delamarisu nabavil staro ribje olje,v luki sojo ,kosi sardel...in to na dno..2 m od dna .. (seveda kanta z pokrovom)
vabilo je za znoreti...posebej poleti ko se gre na škombre nimaš kaj hoditi brez bruma..
kakšne so kaj vaše izkušnje'????
Lp Andrej
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » Sr Mar 25, 2015 09:01

Ja brum je vedno dobrodošel..
Za brum se ponavadi uporabi vreča od krompirja kot si sam napisal..
V brum lahko zamešaš tudi mleko v prahu , star kruh, pesek, čreva in glave od škombrov, ki si jih prejšnji dan očistil itd....

Imaš pa tudi to variatno v katero natreseš brum in potem cukaš s štrikom, da spodnji del v posodi stiska brum ob vrh posode in skozi luknje uhajajo koščki bruma v morje..
Slika[/img]
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Mar 25, 2015 10:31

Jaz imam točno tako posodo in se mi super obnese. Notri imaš vzmet in nože, tako da ko malo dvigneš še dodatno zmiksa. Kar se pa bruma tiče uporabljam glave z drobovjem od sardel, ki jih dobim v lokalni ribarnici. To potem še zmešam s kruhom in to je to.
Dimen
Viceadmiral
Prispevkov: 391
Pridružen: Sr Dec 29, 2010 11:57

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Mar 25, 2015 11:18

Kje se kupi takšna posoda/brum?
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » Sr Mar 25, 2015 12:10

Dimen
Viceadmiral
Prispevkov: 391
Pridružen: Sr Dec 29, 2010 11:57

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Mar 25, 2015 13:22

Ni pocen, zgleda pa kvalitetno. Hvala za link!
Kako se brum napiše angleško?
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » Sr Mar 25, 2015 14:06

http://venezia.bakeca.it/sport-tempolib ... te90962293

mogoče bi se to dalo tudi doma narediti.. če je kdo majstor za inox in varjenje.. valda ni nek problem..

V glavnem tej dražji imajo noter vzvod z nožem.. ko cukaš sproti še kosa ribo na manjše koščke.. tega, ki sem ga zgoraj objavil pa ni nič drugega kot jeklena vreča za krompir..
Dimen
Viceadmiral
Prispevkov: 391
Pridružen: Sr Dec 29, 2010 11:57

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Mar 25, 2015 14:34

peterv6i napisal/-a:mogoče bi se to dalo tudi doma narediti.. če je kdo majstor za inox in varjenje.. valda ni nek problem..


Pomoje se ne splača, razen če vzameš kot izziv. Materijal in cajt te pride krepko čez kupnino. Če naročim, ali dobavijo v SLO? Ima kdo izkušnjo? Kar se virtualnega poslovanja tiče, italijanom ne zaupam, še!
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » Sr Mar 25, 2015 20:35

Ma po moje ni noben problem...
Če ne pa naročiš preko "corriere bartolini" ali "DSL" ali "TNT"... kot "fermo deposito".. torej oni pošljejo paket, ki te počaka v trstu na enem od zgoraj navedenih hitrih pošt in potem prideš plačaš in prevzameš paket...
cena do trsta je ponavadi tam od 10-15 eur.. če ti bodo pošiljali v slo bo pa 30 navzgor ;)
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Mar 25, 2015 21:49

:lol: jaz zaenkrat uporabljam krompirjeve mreže in jih bom tudi v bodoče :lol: ulov pa je isti, kot bi imel neko inoks čudo, važno, da je brum tapravi :lol:
andrejzabukovec
Štabni praporščak
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Mar 31, 2014 10:41

OdgovorNapisal/-a andrejzabukovec » Sr Mar 25, 2015 22:07

Pozdravljeni
Jaz pa delam brum malo drugače.
Grem v ribarnico po ostanke sardel (samo sardele) se pravi glave in drobovino, dobiš zastonj ker če ne gre to v smeti. Vzamem kar cel hobuk za jupol cca 20l.
Nato prinesem lepo dišečo zadevo domov in proces se pričene.Kupil sem si posebaj za to mikser najcenejši.To vse zmiksam, moraš pa dodajati vodo. Nato polovico prelijem v 1.5l plastenke in dam zmzniti.

Drugi polovici pa dodam cirka 10 kg bele moke ali več in pa stari suh kruh, ki sem ga nabiral čez zimo in ga zdrobim v drobtine.Nato v hobuku vse skupaj zmešam kar z bormašino.Rata lepljiva zmes ki jo dam v 3l vrečke in v zmrzovalnik.
Ko sem na morju in lovim na bolentino, vržem sidro nad sidrom približno 2m pa navežem 1.5l plastenko ki jo prej na čolnu preluknjam kar z nožem, nad tem pa navežem še v krompirjevi vreči sardinino mokco.Ker je morje toplo še začne vse skupaj topiti in začne privabljati ribe, prednost tega je da ti ne nahraniš rib ampak jih privabiš na svojo lokacijo.Ulov garantiran :D
Samo neki bi še dodal, ne tega delat v bloku ker se boste zamerel vsem sosedom, pa najbolj da ste takrat sami doma ker vonjave so ubitačne.
Lp.Andrej
rubikon
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: So Mar 07, 2015 23:24
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a rubikon » Sr Mar 25, 2015 23:58

Dober recept..hehe ja imaš prav vonjave so turbo...ni kot brut after shawe :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov