Dragonfly 28 Sport

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

Dragonfly 28 Sport

OdgovorNapisal/-a Joško » Če Maj 21, 2015 22:38

Dnevi se že odštevajo. Konec meseca oz. prve dni v juniju pride v Izolsko marino trimaran Dragonfly 28 Sport, kjer bo tudi stalni privez.

Dragonfly-i so znani po svoji zelo kvalitetni izdelavi, še bolj pa po hitrostih, ki jo dosegajo (20 Kts+). Zanimanje navtičnih navdušencev je res veliko, kar dokazuje daleč vnaprej prodana proizvodnja


Uradna stran proizvajalca:

http://www.dragonfly.dk/boats/dragonfly ... ation.aspx

in pa uradna stran uvoznika oz. distributerja

www.dragonflyadria.si

Plovilo bo, takoj ko bo sestavljeno, pripravljeno za testne vožnje. Možen bo tudi najem plovila s predhodnim šolanjem za varno plovbo!
Na You tubu je kar nekaj dobrih posnetkov

LP
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
al

OdgovorNapisal/-a al » Če Maj 21, 2015 22:47

To sem si enkrat ogledal od blizu in znotraj. Hudo.
A ni to tko, da se stranska trupa zložita?
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Če Maj 21, 2015 23:11

Točno tako. V marini je barka privezana kot vsaka druga in ne zavzame nič več priveza. Tudi izpluješ z zloženima trupoma.

Ko prideš iz marine pa z zelo enostavnim sistemom odvojiš stranska trupa.

:D
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
al

OdgovorNapisal/-a al » Če Maj 21, 2015 23:14

A ta stranska trupa sta prazna ali sta lahko uporabljena kot skladišče?
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » So Maj 23, 2015 09:05

Stranska trupa sta namejena skladiščenju in imata eno veliko okno za dostop. S posebnim nosilcem je namenjen tudi za skladiščenje Delta 10kg sidra.
Zanimivo je, da nima električnega sidrnega vitla, ima pa obteženo vrv s svincem. Lahko pa sidro potegneš kar z enim od vinčev.

Zadnja informacija je, da Dragonfly 28 Sport prispe v marino Izola v petek zjutraj (29.06.2015) in se takoj postavi jambor. Če bo potrebno, se vgradi še kakšna dodatna oprema, sicer pa je že v osnovi - tovarniško zelo dobro opremljena

Potem pa pridejo na vrsto predstavitve, testiranje in učenje, saj je sezona že tu.

Če koga zanima, bo trimaran vedno na voljo za prezentacijo. Že zdaj vlada veliko zanimanje med jadralci.

Tako da ste Al in ostali Morjeplovci toplo vabljeni na ogled in preizkušnjo

:D :D :D
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
omahens
Kontraadmiral
Prispevkov: 257
Pridružen: Po Sep 27, 2010 12:21
Kraj: Raztez
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a omahens » So Maj 23, 2015 16:55

Tole sem pa tudi jaz gledal lani predstavitev na tv, odlična se mi zdi. Lepo se zloži in parkira kot vsaka druga, pa še dovolj prostorna je, samo žal zame malo predraga... trimaran je bla vedno moja želja :)
CAR
Admiral
Prispevkov: 2268
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » So Maj 23, 2015 20:18

Tole gledam že par let na sejmu v Duesseldorfu in moram priznati, če nisi obremenjen s komuniteto je to prava stvar.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
al

OdgovorNapisal/-a al » Ne Maj 24, 2015 11:42

Joško
pridem na en krog ampak avgusta ali septembra.
rezerviraj!
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Po Maj 25, 2015 23:55

Al, si boš pa že našel čas v roku enega meseca, da priletiš na obalo. Če se ne motim, imam obljubljen obisk že od lanskega leta!
Ko boš glede na hitrost barke preračunal, da si lahko v dveh dneh v Grčiji, bo odločitev lažja.

Omahens, če je trimaran tvoja želja, pridi vsaj na preizkusno vožnjo. V življenju se stvari hitro menjajo, tudi iz slabega na dobro!

Sicer pa bom tu objavil, kdaj bodo možne preizkusne vožnje in vas bom tudi ponovno povabil. Dokler Dragonfly lastniško ne gre v druge roke, bo idealna priložnost za test. Vabljeni tudi hlaponarji, saj bodo končno lahko prenehali preračunavati porabo goriva :lol:
V Jadranu so samo štirje, dva v Italiji in dva na Hrvaškem

Dragonfly je zgodba o uspehu!!
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
al

OdgovorNapisal/-a al » To Maj 26, 2015 11:26

Hehe... to pa je res. Sem obljubil, imaš prav.
Ampak odgovoril sem , da pridem avgusta, ker si napisal, da bo barka 29.6. ready. Najbž si mislil 29.5.?
Ker 29.6. bom (upam) že na Mythosu... brez Dragonfly-a :D
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » To Maj 26, 2015 15:08

Uf, pa sem se res zmotil. Zatipkal, Emšo, kaj vem!

Torej, ta petek, 29.05.2015, že dopoldan se barka takoj razloži, postavi jambor, tudi na luški so že ready za registracijo.

Če bo vse potekalo po planu, naj bi že isti dan zajadrali, sicer pa najbolj sigurno čez vikend.

LP
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Maj 26, 2015 16:53

Potegn z njim sedaj letala gledat v Rovinj pa se še mal provozamo vmes.
LP Iztok
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Ne Maj 31, 2015 09:08

In se je zgodilo!

Dragonfly so pripeljali ob dogovorjenem času. Dopoldan se je postavil jambor na prikolici, sledil je prvi stik z vodo Jadranskega morja, lastniku pa je medtem uspelo urediti tudi registracijo in vse potrebne papirje.

Prvi dan smo barko urejali še na privezu, spoznavali takšne in drugačne sisteme (z nekaterimi sem se srečal prvič - zanimivo), v soboto pa smo dokončali namestitve jader.
Barka je zelo zanimiva. Notranjost je odlično izkoriščena z veliko odlagalnih površin. Cockpit je za to dolžino kar prostoren, prav nič utesnjen. Morda me je na začetku zmotil ozek stranski prehod na sprednji del palube, vendar sem se hitro navadil. Ko pa so stranska krila odprta pa sploh ni problema.

Prva testna vožnja je bila svojevrstno doživetje! Jadranje pod 10 kts je nekaj podobnega kot če bi z E333 jadral okoli 5 kts. Seveda je nagibanje minimalno. Vodljivost je izjemna, reagira ob najmanjšem premiku krmila. Prečenja moraš narediti s hitrim premikom krmila, sicer izgubi znatni del hitrosti. Se nam je zgodilo, da smo se popolnoma ustavili.
Ampak najbolj pa me je navdušil pospešek. Ob eni taki ustavitvi (a gremo še en giro?) se najprej ni čisto nič zgodilo, enostavno kot da bi bili nekam prilepljeni. Po 2 kts pa je hitrost začela rapidno naraščati. Kot bi nas izstrelil, smo dosegi hitrost 12,5 kts (najvišja je bila 13,5 kts)

Morda je malenkost več dela ob prihodu v marino. Pospravljanje jader sicer ne vzame več časa kot na klasični jadrnici, stranska krila pa so tudi zelo hitro skupaj - približno toliko časa ti vzame kot pospravljanje genove.
Ker ima nameščeno (samo) Hondo 15, je pristajanje na privez stvar znanja, rutine ali navade. Mi smo zadnje dejanje opravili hitro in predvsem brez stresa.
Za kaj več predstavitve je barka v Izoli, tudi za testne vožnje bo vedno na razpolago.


http://www.dragonfly.dk/boats/dragonfly ... llery.aspx

http://www.dragonfly.dk/boats/dragonfly ... llery.aspx
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
abakus
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 46
Pridružen: Sr Jul 10, 2013 10:46

OdgovorNapisal/-a abakus » Po Jun 01, 2015 11:12

Huh, pri temle me pa ima, da bi prešaltal iz hlapov na rjuhe... :)
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » Po Jun 01, 2015 11:33

Kakšne so pa kaj šanse ,da kaj takega zvrneš?
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti