Motomarine, Trst

Seznam trgovin, kjer lahko kupimo vse kar je povezano z navtiko. Vključeni so slovenski in ostali svetovni trgovci ter tudi navtične internetne trgovine.

Moderatorji: moderator2, moderator, Matejc

Uporabniški avatar
frikmusic
Admiral
Prispevkov: 653
Pridružen: Po Dec 14, 2009 15:53
Kraj: Ljubljana-Volme Kamenjak
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a frikmusic » Če Avg 23, 2012 20:37

No sem se ob 17h odločil da grem kar dol in dobil kar sem želel.
Me pa preseneča da v Lj. oziroma okolici ni nikogar ki bi iz Motomarina dobavljal vsaj dvakrat - trikrat na teden pozabil sem edino na Gapex ki pa je bil pred mano v trgovini. V Jucci in Kamu naslednja dobava najhitreje čez 14 dni :evil:
Na mail ne odgovarjajo že 14 dni. S telefonom pa sem bil malo premalo vstrajen.
Vsekakor bi potrebovali nekaj podobnega v Slo. da ne bomo dol hodili po drobnarije in večje nakupe.
Frajtonerca je prava stvar...
batana
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Če Sep 15, 2011 13:13

OdgovorNapisal/-a batana » Pe Sep 14, 2012 12:11

Bil včeraj v trstu.. razočaran šel nazaj domov..
iskal kos in mi tip ponudi dražje kot pri nas.
Pol sem mu povedal, da na spletnih trgovinah dobim isti kos za toliko in toliko ceneje, pa mi tip pribije po taljansko "vsak da takšno ceno kot hoče".
Ja vse vredu sm mu povedal.... ampak robo dobavljajo pri vas..

Pa nič.. hebat ga naročil pri nas pa je problem rešen... pa mi ne bo potrebno dajat 2 eur za parking :))


Nevem ampak lani so mi kr oren "škonto" naredili na vsak artikel in nakoncu še popust na gotovino... lahko, da so spremenili politiko :roll:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Sep 14, 2012 12:35

A si bil v Barkovljah ali v Trstu (center)?
V Barkovljah je parking zastonj in govorijo Zlovensko.
spyder
Viceadmiral
Prispevkov: 566
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 19:00
Kraj: portorož

OdgovorNapisal/-a spyder » Pe Sep 14, 2012 19:32

Ni več poceni kot nekoč :twisted: .Dosti stvari je pri nas ceneje.
Odvisno tudi kdo te postreže.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Sep 17, 2012 23:47

Jaz pa mislim, da je tako prav! Tisto, kar so počeli sedaj vsa leta mi nikoli ni šlo v račun, je pa res, da je bilo za nas končne potrošnike ponavadi ceneje...

Če je Motomarine distributer in tudi trgovina, se mora držati reda. Trgovec, ki kupi pri njemu ima nek rabat, če pridem jaz, ga pač nimam in plačam enako pri njemu kot recimo pri nekomu v MB... A ni to fer?
Čisto primer Garmina ali pa česarkoli drugega... Če bi oni v Šenčurju dajali popuste, bi vsi trgovci lahko propadli. Tako pa je pri njih dražje, kot v večini spletnih trgovin, kjer ti dajo še nekaj popusta...

Druga stvar pa je tudi, da gotovina tudi v Italiji ni več "gotovina v žep", temveč je čisto vseeno s čim plačaš. Kak Mastercard ali American in podobno vzamejo kak procent več provizije, Maestro nekaj manj... Ampak ne more biti pa 20% ceneje za gotovino, kot je bilo včasih... Od kje tak popust pa upam, da je vsem jasno. :evil:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Sep 18, 2012 10:01

Tudi jaz kupim robo v SLO trgovinah če le morem. Težava je v tem, da bi danes vsi radi prodajali navtično robo in naredijo spletne strani, krasne, lepe, super pregledne, ogromna ponudba, potem pa prideš k njih v štacuno, pa vse prazno, nič na zalogi, naročila enkrat na teden in še praviloma višja cena. To ni ok. Jaz hočem robo videt, prijet v roke in kupit. To pa je možno v redkih trgovinah v SLO in na koncu me žal pot zanese v IT ali pa vsaj v Portorož, da ne omenjam štacun.
Jebela, še v Červariusu je bolje založena štacuna kot v LJ.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » To Sep 18, 2012 10:05

Zaloga pač stane Marchi in artiklov ki se ne obrnejo dovolj hitro se ne splača imet na zalogi. Italijanski navtični trg ima pač to prednost, da je precej večji od Slovenskega in tam se tudi zaloga veliko hitreje obrača, zato si lahko italijanski trgovci privoščijo večje zaloge.

Očitno se celo v Červarju proda več, kot v Ljubljani.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Sep 18, 2012 10:15

Saj razumem vse to, ampak ena poštena štacuna v LJ bi bila dovolj, tako si pa skačejo v zelje mnogi. Recimo jaz jih imam v zabeležkah cca 6, 7, 8, kaj pa vem, in večina je precej virtualnih.
Potrošniki pa potem zberemo tistega z največjo odzivnostjo in zalogo, cena mene ne moti toliko, da bi se za vsak vijak peljal v IT, ker popolnoma drži, da tam ni garancije, da bo ceneje, pa benz, pa čas, pa menjava narobe kupjene robe itd.
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » To Sep 18, 2012 10:24

Ah, jaz sploh ne hodim več drugam kot v Navigare ( červar ) ni da ni, kar pa ni, pa naroči v 1-2 dneh !
Cena tudi normalna...

Ne pa naši pocarji pocarski ! Na mornarju in bolhi ima 5 strani reklam, za vsak štoflc posebej, ko pa rabiš, je pa 1 teden za čakat !

Res problem imet spletno trgovino ! "Nafuka" robe iz kataloga, ko jim naročiš, moraš plačat naprej, potem oni naroči v Nemčijo in ti pošlje !
Wauuu !
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
frikmusic
Admiral
Prispevkov: 653
Pridružen: Po Dec 14, 2009 15:53
Kraj: Ljubljana-Volme Kamenjak
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a frikmusic » To Sep 18, 2012 13:41

V avgustu dobave celo na 14 dni :oops: :oops: sem že zgoraj zapisal.


Frik
Frajtonerca je prava stvar...
al

OdgovorNapisal/-a al » Po Apr 20, 2015 11:10

Gre kdo morda ta teden (do petka) dol?
Samo eno zajlo bi rabil.
al

OdgovorNapisal/-a al » Po Apr 20, 2015 19:37

Dvigam :D
petrov5
Poročnik fregate
Prispevkov: 69
Pridružen: Po Avg 15, 2011 18:43

OdgovorNapisal/-a petrov5 » Po Jun 08, 2015 19:34

da še jaz skoristim... Sem klical v Kamm za impeller za Yamaho. Nimajo na zalogi lahko dobavijo ampak bo šele drugi teden v četrtek ker naročijo iz motomarine.it in ponavadi pride šele drugi teden..
Me zanima če gre kdo ta teden v motomarine v Trst in bi mi bil pripravljen pripeljati impeller.. Če je kdo naj se javi na zs.
Hvala :)
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » To Jun 09, 2015 07:38

Impeler raje kupi original Yamahin.
mato
Admiral
Prispevkov: 813
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a mato » To Jun 09, 2015 10:28

Daki napisal/-a:Impeler raje kupi original Yamahin.


Točno to, pokliči Delta team Krško, čez dva dni ga imaš doma :wink:
Mato :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov