Posoda za živo vabo (predlogi in nasveti)

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » Sr Maj 27, 2015 20:18

sova napisal/-a:
peterv6i napisal/-a::) je je.. še vedno doma na pisalni mizi.. jo bom za foro nesel na čoln in jo zavezal za kakšen teden, da je potopljena v morje..


Kaj je še zmeraj potopljena v morje? :lol: :lol:

lp.


Uh ne.. še vedno je v kabinetu na mizi.. počasi se bom moral pripravit za poletni dopust in panulo ;)
po moje bo ta pumpica čisto ok za dovod vode... moram pa kupit še 2 nosilca za palce..
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » To Jun 23, 2015 12:13

Tukaj sem našel zanimiv sistem..
Torej ker panula izredno počasi.. ima kalamare zadaj v plavajoči posodi..

Slika
iv567
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: Pe Maj 21, 2010 13:14

OdgovorNapisal/-a iv567 » To Jun 23, 2015 21:40

ja sotosvasi kanal tip je grk in lovi na svoj način in zelo redko ma kalamare večje od 20 dkg za tamale bi se obneslo za naše , ki so včasih večji bo potrebno malo večjo pososdo. Čez noč pa bi tudi v taki posodi v vodi težko prežineli.
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » Če Jul 02, 2015 09:33

Študiram, da bi si naredil timer za vklop in izklop pumpe..
Lahko bi naredil s kakšnim NE555 vezjem ampak ker imam doma
Arduino ploščico bom gor fliknil 2 potenciometra in 1 relejček..
Potenciometra bom vezal na analogni vhod.. v programu bom gledal digitalno vrednost iz potenciometrov in eno bom imel za interval vklopa drugo za interval izklopa..
Preko enega digitalnega izhoda bom vklapljal rele za pumpico...

Arduino nano (klon) stane okoli 2 EUR... prilopi se ga preko usb-ja na pc.. nanj se naloži program (ga bom spisal).. potem pa se na kontakte ploščice zalota še 2 potenciometra in rele..
Vseskupaj bo stalo < 15 eur.. (sosedje ponujajo podobno zadevo za okoli 70 EUR?!?!?!)

slke, program in ostalo bom priložil kar v ta post...

lp
Peter
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jul 06, 2015 18:18

peterv6i napisal/-a:Gledam pri sosedih se prodaja timer za pumpo na dva potenciometra..
torej z enim določiš koliko časa naj dela pumpa z drugim koliko časa naj bo ugasnjena..
Slika


Točno tole sem priklopil v nedeljo zvečer, ko smo se vrnili z letošnje rute... Deluje odlično!
Glede zaščite za morsko okolje, niti slučajno! Je navadno vezje, povsem odprto, na koncu pa malo poškropljeno s enim črnim akrilnim sprejem. Torej zaščite za morsko okolje NI! Konec koncev tudi ni potrebna!

Kolega je to kupil za 350 KN, če se ne motim, torej nekje 50 EUR, da ne kompliciramo. Res je, da komponente na ploščici stanejo skupaj 2 EUR, rele še 3 EUR, potenciometri 3 EUR, pa stikalo mogoče 2 EUR. Samo fantje, spet blesava debata koliko stane gotov proizvod!!! Če si malo elektronika in se ti fino zdi, da boš to sam naredil, potem je OK. Druga zgodba je pa, da je treba to skonstruirat, da je treba narediti ploščico, jo osvetliti, jedkati, lotati ko majmun vse tiste SMD komponente, narediti prednji panel in ga pogravirati, vse skupaj montirati, napisati navodila za uporabo in montažo, shemo, dati garancijo...
Ko takole pogledam, bi jaz osebno to računal 100 EUR! Če pa bi bil interes za tole, potem se to naroči 50.000 kosov na Kitajskem in bo cena po kosu nična...

Proizvajalca tega timerja ne poznam, samo lahko potrdim, da je fant čisto fajn zadevo naredil in da preverjeno deluje. Stari model je bil brez timerja za izklopljeni čas, ta pa je novi in je točno tisto, kar se rabi za bazen za živo vabo.

Glede črpalk pa ja, tiste z linkov so prave, samo pazite, da bo vedno pod vodno gladino!!! Te črpalke so namreč centrifugalne in niso "self priming", torej mora biti vedno zalita! Pazite tudi, da bo pod vodo tudi takrat, ko je malo marete (valovanja) na privezu, ker drugače bo naslednji dan v bazenu "krepana lignja"... :wink:
bostjan9
Admiral
Prispevkov: 1341
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 20:28

OdgovorNapisal/-a bostjan9 » Po Jul 06, 2015 19:16

Tudi jaz sem to naročil pri Željku Vinčiču iz Pule, vendar jaz nisem imel takšne sreče kot ti. Sedaj sem ga že 2 x poslal nazaj na popravilo. Zafrkava timer.

Prvo noč mi je deloval dobro, potem pa se je 2. noč dogodilo da timer ni vključil pritok vode in so vsi lignji šli adijo.

Sedaj čakam, da mi ga ponovno pošlje.

Drugače pa mi fant deluje pošten in dober v komunikaciji.

Tudi sam sem dal 50 Eur.
Spin123
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Okt 13, 2013 20:16

OdgovorNapisal/-a Spin123 » Ne Jul 12, 2015 18:02

Jaz sem sprobal tisto kitajsko pumpico v morju in zaenkrat še deluje... Če ne črpa dovolj pa lahko pač kupiš 2 pa je...

Sem pa sprobal samo stoje ker se nisem ubadal z montiranjem, more biti celčas potopljena, lahko pa imaš iz vhoda eno cevko, ampak more biti cel čas v stiku z morjem in na začetku je treba potegniti vodo da zalaufa


Nevem pa zakaj bi potreboval ta timer da ti izklopi, sej verjetno takšna pumpica nima neke velike porabe ;o?
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » Po Jul 13, 2015 07:26

Spin123 napisal/-a:Jaz sem sprobal tisto kitajsko pumpico v morju in zaenkrat še deluje... Če ne črpa dovolj pa lahko pač kupiš 2 pa je...

Sem pa sprobal samo stoje ker se nisem ubadal z montiranjem, more biti celčas potopljena, lahko pa imaš iz vhoda eno cevko, ampak more biti cel čas v stiku z morjem in na začetku je treba potegniti vodo da zalaufa


Nevem pa zakaj bi potreboval ta timer da ti izklopi, sej verjetno takšna pumpica nima neke velike porabe ;o?


Ja za to kitajsko pumpico timerja res ne rabiš.. timer pride v upoštev pri kakšni kalužni pumpi, ki več troši..
To kitajsko pumpico bom jaz fiksiral z 2 vijaki kar na zrcalo kjer je motor.. ker imam tisto ploščo pod motorjem iz vezane plošče...
od tam naprej pa cevka do posode...

bom pa za vsak slučaj imel še kalužno s seboj, da me ne bo kaj presenetilo..
vstante
Kapitan
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Avg 16, 2013 12:45

OdgovorNapisal/-a vstante » Po Jul 13, 2015 23:56

peterv6i napisal/-a:Tukaj sem našel zanimiv sistem..
Torej ker panula izredno počasi.. ima kalamare zadaj v plavajoči posodi..

[/img]


V takšnem potopljenem-plavajočem sodu, sploh če je večkrat na drobno perforiran in ima zamrežen pokrov za boljšo cirkulacijo vode,ostane riba živa (tudi občutljiva riba, kot je cipelj) do 2 ali 3 dni v poletnih mesecih in višjih temperaturah (vode in zraka). Preverjeno. Če ti kaj repcev ostane, jih lahko imaš za naslednji dan in tako odpade zamudno lovljenje vabe. Težko si predstavljam, da bi živa ribo obstala dlje časa v eksternemu tanku, ki je izpostavljen sončni toploti. Poleg tega, kam jih shraneš po ribičiji? Sod potopiš na dno, iz tanka moraš pa ribe nekam predevat. To pomeni, da jih prijemaš z roko, poškoduješ njihovo sluz in kmalu se jim na kožo nacepi plesen, katera se v kratkem prenese na ostale v tanku in poginejo vse.

Z lignji ne vem kako je, če jih je sploh mogoče obdržati v ujetništvu tako dolgo.

Moje skromno mnenje, lp Valentin
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » So Avg 01, 2015 16:50

Počasi se pripravljam...
Včeraj sem probal kitajsko pumpico kako dela.. in ajde.. za silo bo.. imam pa še rezervno "kalužno pumpo"...

Kitajska pumpica bo po moje dovajala čisto dovolj vode.. vleče pa pod obremenitvijo 0.3 A

Tukaj sem posnel:
https://www.youtube.com/watch?v=_L9EZkRewGs
soru
Prispevkov: 2
Pridružen: To Jan 29, 2019 21:56

Re: Posoda za živo vabo (predlogi in nasveti)

OdgovorNapisal/-a soru » Pe Jan 03, 2020 19:12

Pozdravljeni,
ali pozna kdo koga ki izdeluje posode za žive vabe pri nas ali na hrvaškem?
Hvala za info.
lp

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov