Grčija 2015

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

al

OdgovorNapisal/-a al » Pe Jul 17, 2015 18:02

kekeck napisal/-a::?: kje ste SLO grki :?:
V vročih dneh pašejo še bolj vroče grške novičke (poceni vezi na obalo, samotni zalivi, ...)


A ti to resno? :D :shock:
K pol nas pa vlačjo po zobeh kokr češ 'kaj se gremo pa kwa za eno foušijo zganjamo.

No, pa dajmo malo, hihi. Dimitris place, Ag. Nikolaos, otok Zakintos. To je skoraj povsem na severu pri "blue caves". Tukaj sva vezana na obalo (betonsko;ne na skale). Elektrika 24/7. Voda (najbrž je še rahko slankasta-probam pa javim) tudi zastonj. Cena. Aja, nič eur. Torej nič cela nič. Želeno (ne pa nujno in tudi nikakor ne pospremljeno s kakšnimi grdimi pogledi) je večerja v taverni (dokaj zmerni in okusni so). Samo to res ni nujno, ker vsi ne gredo jest tja. Jasno, Slovenci zastopamo svoje pivske in prehranjevalne navade vsak večer:) Pa še kak frapejčk ali Mythos čez dan.
Danes sva oprala tri "žehte". Aja... nič se ne plača. Maš pač svoj prašek in mehčalec.
Tuši pa wcji so tudi.
Ata Spiros je pripeljal svoj mini tanker truck in nafilal sem diesel. Cena 1.3eur.Mislim, da je števec pretoka na kamionetu solidno umerjen.

Zjutaj pa ribolov (podvodni) okoli bližnjega otočka. Nisem bil uspešen a saj ne vem, če bi kaj napisal, ker ne moreš verjet koliko rib je pa ne govorim o giricah in babcah:)

Zdej pa še mal jamranja za @kr en-ga: dans se je vezal en Čeh z motornjakom :twisted:
Fotke? Se potrudim ampak mi tale moj gsm šteka... Vem ja- brez fotk ni dokazov in so ribe takooooo velike :lol:

Je pa manj turistov- "hvala" posrani evropski mediji....


evo. vmes sem "ujel" eno fotkico.
bark nas je tam desno dvanajst.

Slika

aja, voda je tudi čez Britin filter spuščena- slaba, slana..
In ker pijeva vodo iz tankov, je tukaj ne bova točila.


Blue caves (dobro je iti tja zjutraj; komot s tenderjem), ker potem se tja valijo turistični gliserji itd...

Slika
Nazadnje spremenil al, dne So Jul 18, 2015 13:53, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kekeck
Kontraadmiral
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 26, 2009 18:39

OdgovorNapisal/-a kekeck » Pe Jul 17, 2015 19:14

Super popestritev konca šihta, kar tako naprej.

Z ribam je pa vedno nek problem, letos sem cel teden za jadrnico vlekel panulo in sem pri nepredvidenem obratu z vetrom uspel ujeti eno veliko kobilo od jadrnice :evil:
... potovanj ne štejem po prejadranih miljah ampak po krajih ki jih obiščem in ljudeh ki jih srečam ...
al

OdgovorNapisal/-a al » So Jul 18, 2015 13:31

Od letos naprej ni več potrebno dovoljenje za podvodni ribolov.
Želel sem ga podaljšati v Prevezi pa mi je mahal naj grem in sem se pozanimal še na enem koncu in tako pravijo.
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

OdgovorNapisal/-a andrejv » So Jul 18, 2015 19:38

V sredo in četrtek smo bili v Spartachoriju. V sredo napol prazno, v četrtek je prišla flotilja. Privez zastonj, zraven taverna in plžica. Taverne so položile muringe, ker je tu precej globoko za sidranje. Koliko računajo?

Poglej sliko:

Slika

Stari gazda iz gostilne pride, reče "hellou maj friend" in pomaga. Vsakemu ki pride, brez izjem. Je treba jesti v taverni? Ne, ni treba. Ampak hrana je ok in ni draga. Seveda smo šli, ampak samo en dan. Drugi večer smo šli v taverno na hribu, v mestece. Voda je bila 3 eur. Ce se privezes v delu kjer je bolj plitvo, so naredili stopnicke za na obalo. Zastonj, seveda.


Slika

tu je pogled na zalivček v četrtek, ko je prišla flotilja:

Slika

Tole pa s plažice v sredo, ko ni bilo gneče.

Slika

Po dveh dneh smo odrinili v Sivoto na Lefkasu. To je precej zaprt zaliv, ampak nič posebnega. Same taverne, nič pretresljivega. Zastonj, voda pa 2 eur, preveč jo je bilo za moj rezervar, sem moral še malo barko splakniti (@okž, priznam, Mea culpa, mea maxima culpa)

Danes smo odrinili proti Fishardu na Kefaloniji. Prišli smo ob 15ih in se privezali na obalo, na enem zadnjih mest. Smo sicer kar daleč od brega, saj je v tem delu plitvo in ne moremo čisto k obali. Gremo pač z gumenjakom. danes pretirane gneče ni, se pozna da je dan za menjave čarterjev.

Poleg mene je sicer en čarter z argentinsko družino. Me je že prehitel pri vplutju v luko, pa sem moral prav preverit, če vidim pravo zastavo na jamboru.


Slika Fisharda:

Slika
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

OdgovorNapisal/-a andrejv » So Jul 18, 2015 21:17

Aja' @okž' še tole, limenko mi je danes prišel pogledat dokumente v Fishardu.
kok-pit?
Viceadmiral
Prispevkov: 417
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 20:27

OdgovorNapisal/-a kok-pit? » So Jul 18, 2015 21:45

Bravo! Pravi balzam za dušo je tole brat. Pijete kaj v tej vročini? Sumim, da se vam bo v kratkem pridružil še en veteran, novi ¨Grk¨.
LP
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Ne Jul 19, 2015 00:43

No pa ponovno podožvljam Grčijo skozi vaše prispevke.

Lepo, Hvala!

Al, zanima me, če so na betonskem pomolu v Ag. Nikolaosu že postavljene kakšne bitve ali se vežeš kar na kovinske palice, zataknjene v fugo :)

Andrejv, na drugi strani otoka Kefalonija je še več manjših samotnih zalivov, zagotovo pa je najlepši zaliv Asos. Lahko se vežeš na obalo ali pa sidraš sredi zaliva. Od tu na vrh polotoka pelje široka in tlakovana pot. Na vrhu je obzidje in ruševine gradu, sem pa pozabil detalje.

Uživajte še naprej!
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
al

OdgovorNapisal/-a al » Ne Jul 19, 2015 07:14

@kok-pit
mal pa a ne? :D
predvsem cedevito... :shock:

@Joško
zdaj so bitve. napredek! :lol:

@andrejv
mid2 pa sidrava ma Ithaki (na jugu).Praviš, da ste vezali na eno zadnjih mest. A to misliš na skale nasproti mandrača? Ker to pa je gužva...

Danes ponoči je bilo kljub lepemu vremenu kar pestro, ker so v zaliv prihajali valovi in dve jadrnici sta ponoči dvignili sidro. Ena od njih mi je povozila bojo od sidra... :(
Bo treba v šoping
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

OdgovorNapisal/-a andrejv » Ne Jul 19, 2015 07:37

@al, ne,smo na obali pri tavernah, v tistem delu, kjer je plitvo. Tako da smo kaksne 3 metre od rive, ravno prekratko za mojo pasarelo. Bi moral iti s kljunom notri.

Ob 2: 30 ponoci je tudi tu povlekel NE, 20 vozlov. Ampak v delu kjer sem jaz, ni bilo težav.

@josko, samo za Asos ne sme preveč NW pihat, ni tako? Ker zavetja ni veliko.
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1091
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » Ne Jul 19, 2015 08:52

Že tretjič poskušam naložit slikce (če tem spodaj lahko rečeš slikce).
Tekst je bil a se je v trikratnem napačnem gumbiču (x) čisto izgubil ( lost in ... ?)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Tule pri Maleasu spet vleče kot v starih časih( do 40+).
Ljudje so hvala višjim silam na varnem, požar je pravzaprav ukročen. .
al

OdgovorNapisal/-a al » Ne Jul 19, 2015 09:08

u mater. same vroče fotke :D (not menšoning d trd one :lol: )
sicer pa smo o tem že govorili: samo plinska žar plata ne pa razni cobbi pa to. pol pa maš fajerček:)

grozno je tole s požari in kombinacijo meltemija.
a bosta kaj razprla rjuhce- kako kaj kaže napoved?

aja: kalimera!!!! ena eliniko kafe. sketo.

pozdrav iz N Ionia kjer je trenutno edina skrb usihajoča zaloga jajčk in fetice :shock:
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Ne Jul 19, 2015 12:16

I wish I were Al;)

D trd one ruls
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Jul 19, 2015 12:31

cibro napisal/-a:D trd one ruls

A ste videli, kakšni valovi so za valobranom 8)
al

OdgovorNapisal/-a al » Ne Jul 19, 2015 12:59

cibro napisal/-a:I wish I were Al;)

D trd one ruls


stari, nč ne pomaga...

sam zdajle po dveh pirčkih (ob vsem pomanjkanju sta se prikotalila po bilđu dva Karlovačka :D Poslana od samega Odiseja - ko že pod Itako kampiram) je še bolj huda. Mal blond sfrčkane lase, bootsi... mah... sam taka zihr doma komandira al pa pr taki vsake tolk časa "po štengah padeš" :lol:
Bom se rajš lepi obnašu da me OKŽ ne zašpeca :roll:

@H2O
kiri valovi? :D
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1091
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » Ne Jul 19, 2015 13:22

al napisal/-a:a bosta kaj razprla rjuhce- kako kaj kaže napoved?
:


Tik preden barka požene korenin'ce...
Danes nazaj, proti W na Elafonissos.
S še eno barko žabarjev (francozi). Par skokov v turkizno vodo...

Slika

Potem na polotok razbojnikov in gusarjev (Mani).

Slika

@ ni bila samo ena, niso bile vse blond... ojej!

Slika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti