Pijavice Hvar

Vreme na morju, njegove nevarnosti in lepote

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

al

OdgovorNapisal/-a al » Ne Sep 27, 2015 09:01

Rok-11 napisal/-a:Rečem da... se strinjam; a ker je vedno gneča, cene podivjane in domačini ne več tako prijazni kot nekoč... sem bil nazadnje tam kakšnih 12 let nazaj.

Pa poznam v Hvaru skoraj vsak kamen po imenu... a vseeno.


Podpis.
Hvar je lep, ja.
Ne vežem ali sidram pa več tam. Poden je kamnit in nič ne drži.
Bolj je na Palmižano pa taxi boat čez.

Sicer pa se mi zdi, da lokalci ne vedo, kako bi šli naprej. Na rivi lepe jahte, v ozadju pa gomila apartmajev in backpackerji. Vse to se srečuje na rivi in v lokalih pri katerih se zdi, da po eni strani ne upajo še bolj dvignit cen a hkrati s tem naredijo en mix.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Sep 27, 2015 09:04

al napisal/-a:Bolj je na Palmižano pa taxi boat čez.

Saj mi ponavadi tako naredimo.
diligence
Viceadmiral
Prispevkov: 366
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 22:05

OdgovorNapisal/-a diligence » Ne Sep 27, 2015 10:29

H2O napisal/-a:
al napisal/-a:Bolj je na Palmižano pa taxi boat čez.

Saj mi ponavadi tako naredimo.


Sedaj sem pa prav vesl,da nisem edini,ki je tako delal.Sem mislil,da to dela samo čarter,ki... :twisted:
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Sep 27, 2015 10:38

Ki kaj?
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Ne Sep 27, 2015 10:53

Nazadnje je bil taxi iz Palmižane nesramno drag, 100-150kn na osebo ena smer :? Verjetno zdaj ni bistveno drugače. Koliko je zdaj?
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Sep 27, 2015 10:59

50 kun
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Ne Sep 27, 2015 11:15

H2O napisal/-a:50 kun


Za enega v eno smer?
x2 x4članska družina = 400kn :? + 600kn marina ++++
pa še jezika nisi v pivo namočil kamoli da si zarezal v zubatca ali kaj podobenga :roll:
Welcome to Hvar!
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Sep 27, 2015 11:35

Privez v Palmižani je dražji, kot na hvarski rivi. Ampak se vsaj ne guncaš od zgodnjega jutra do pozne noči.

Komur je marina predraga, lahko še vedno zastonj sidra v zalivu Vinogradište. Ampak ponavadi je poln bark. Enkrat sem jih naštel več kot 50. Čudi me, da tam še niso postavili boj...
al

OdgovorNapisal/-a al » To Sep 29, 2015 09:32

Hvar, Hvar, Hvar...
V top sezoni? Ne hvala. Vsaj ne z barko...

Tudi odkar imam barko, smo šli s prijatelji skoraj vsako sezono en vikend v avgustu kar z avtom dol. Momačko:)
Brez skrbi ali drži sidro ali ne:)

Zimmer frei in podobni lokali so še imeli šarm.
Gužvanje v Carpe Diem.... eh...

Štiri leta nazaj sem bil zadnjič. Tam čez na otoku, kjer je imel Carpe diem svojo izpostavo so bili kar dobri žuri.
S taxi boatom čez, stopiš na pomol, tam pa že lepo vstopnina pa žur. Ampak je bilo super.
Kar sem si zapomnil in mi je všeč je to, da je bilo dosti mladih iz različnih koncev Evrope, sveta.. Žur.

Ne vem pa če je ta termin za obisk in sprehajanje s punco ali pa družino?

Staro mesto je lepo a se kmalu konča in tam se začnejo divje pozidani in nedokončani apartmaji (vem, ker smo spali v njih). Svake godine jedan sprat više...

Ne vem kako je zadnje tri, štiri sezone a s tem kar sem videl drugod, bi težko rekel, da je pa to neki top shit, glamour place to be...
Ampak nekam se je treba it pokazat...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Sep 30, 2015 19:23

Zgodba je bila o pijavicah in lebičadi.
Pijavice naj bi šle nekako takole:
Slika
Tista številka 4 kaže da je šla tam nekje okrog črpalke, kjer smo mi mesec prej 'čarali' elektriko.

Tole pa je bila škoda na jadrnici, ki naj bi ji je popustilo eno od dveh sider med lebičado.
Slika

Luka Hvar letos avgusta...
    Gneča: še dobro, da gneča marsikoga odvrne, sicer bi bila na sidrih še večja. Tako pa je v tistem vremenu - vroče, lahen veterc zelo različnih smeri - kar šlo.

    Zabava: ostala 'klapa' mislim da se je zabavala celo noč, mene pa tisti konec zabave takrat ni preveč zanimal, tako da o tem kje in kako ne morem nič poročati. Za prevoz z barke in nazaj so uporabili 'taksi'.

    Guncanje na sidru: Bilo je, ko je kdo plul mimo, ampak mene tisto noč ni čisto nič motilo. Del šarma na barki je zame tudi to, da se ziblje. Verjetno pa to pomeni tudi, da ni nihče tam okoli pretiraval.

    Se mi pa zdi zanimivo si predstavljati, da si kdo nabavi barko, pa na njej gugalnik, da se bo lahko zibal; potem pa težil, ker valovi tistih, ki plovejo blizu, njegovo barko zagugajo.

    Raziskovat kraj: to pa verjetno naslednja leta v pred/po sezoni in verjetno s kolesom.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4389
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Sr Sep 30, 2015 20:43

MT, pa a moraš res še enkrat nalimat gor slike ki so že v prvem mojem postu na linku, kjer je med drugim podpisan tudi avtor, kar je po pravilih o avtorskem delu, med drugim. :wink:
https://medisken.si
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Sep 30, 2015 21:10

gregor.n napisal/-a:MT, pa a moraš res še enkrat nalimat gor slike ki so že v prvem mojem postu na linku, kjer je med drugim podpisan tudi avtor, kar je po pravilih o avtorskem delu, med drugim. :wink:

Kje si pokazal slike?
gregor.n napisal/-a:http://crometeo.hr/hvar-pijavice-jedrilici-raskidale-jedra-jahta-udarila-o-rivu-foto-video/

    Tvoj prispevek je le naslov teme in povezava na - zanimiv - prispevek.

    Jaz sem prvo sliko tu pokazal zato, ker smo bili mesec prej med šraufanjem elektrike privezani tik zraven, kjer je po tej sliki sodeč šla pijavica.

    Če namesto prikaza slike napišem, da klikni povezavo na prvem postu v temi in potem tam poglej, kje je šla pijavica 4 in kakšno zvezo ima to... najbrž ne bo razumljivo.

Kar zadeva navedbo vira...
    Če v mojem prispevku klikneš sliko, prideš na izvirni prispevek. To je moj standardni - in kolikor vem, legalen - način za navedbo vira (in avtorja).
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost