Kako bencinski rezervoar postane rezervoar za vodo

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

francelj
Admiral
Prispevkov: 1076
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a francelj » Po Nov 30, 2015 10:46

mamaMicka napisal/-a:Vodikov peroksid.. Bau bau in podobne trgovine držijo 30% tehničnega.


Hvala za podatek. Jaz znam take stvari kupovati samo v lekarnah :oops:
Peroksid je tudi v Sanosilu poleg koloidnega srebra...

Peroksid je dobro razkužilo. Tudi za alge in druge neprijetnosti v tanku za vodo. Vendar s tem ko jih uniči, ne odstrani vonja po razkroju. Zato tudi vonja po bencinu ne bo odstranil.
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Sr Dec 02, 2015 22:31

Če se rezervoarji za vodo sproti ne vzdržujejo, je potrebno kar nekaj energije in kemije, da jih spraviš v red.
Najenostavneje je, da so vedno polni, ali prazni, vsakih par mesecev kakšno razkužilo in potem dobro preprati (2-3X napolniti in izprazniti). Najslabše je puščati nekaj vode v rezervoarijih in zapustiti barko za dalj časa. Ko grem iz barke, jih napolnim do vrha, ko se vrne, popolnoma izpraznim in natočim svežo vodo. Pozimi so prazni, suhi. Spomladi odstranim vodni kamen, razkužim, preperem in ni problemov.
Je pa precej odvisno, kje in kakšno vodo polnimo.
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » Po Dec 14, 2015 20:34

Odprl bojler in je čist kot solza. Ni bilo sledi kamna, alg ali plesni. Kot nov. Enaka situacija v rezervoarjih. In v rezervoarju in v bojlerju ni niti vonja po plesni. Očitno se je svinjarija nabrala v ceveh.
Nabavil sem 30% vodikov peroksid od Belinke. Če sem prav razumel je 3% mešanica dovolj. Je to preizkušeno? Prosim še za kakšen praktičen nasvet. Teorijo sem prebral.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov