Razdalje z čolnom

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

Maty2510
Praporščak
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne Nov 29, 2015 19:19

Razdalje z čolnom

OdgovorNapisal/-a Maty2510 » So Jan 30, 2016 12:02

Pozdravljeni.
Imam malo "noro" vprašanje za bolj izkušene morjeplovce, kot sem sam.
Če bi vi imeli Jocker boat480 in gor Honda BF50 in bili locirani na otoku Ugljan, mesto Ugljan.
Kako daleč bi se spustili na izlet?
A bi šlo do Paga, Kornatov ali Vodic.
Seveda ob vedenju, da bo motorček deloval brez vsakih problemov

Hvala
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » So Jan 30, 2016 12:14

.

Ni težava , ni problem, ni ovir, ni ..... , če je količkaj v glavi poštimano in tehnika vzdrževana.

Samo nekaj je kar bi te znalo spravit ob pamet. Gorivo!!!!! Kje so tankštele, to preštudiraj!

Pa maarsikaj si moraš tudi upat, kajne?

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » So Jan 30, 2016 13:23

Če je T18 in gumica prišla iz SLO obale do Dubrovnika,potem imaš karto odprto,le predsodke na stran in gremo.Bistvo je spremljati vreme.Sicer pa imaš akcijski dnevni domet 100 KM v eno smer in povratek s tem, da se vmes mal pokopaš,si ogledaš kako stvar pa kaka malica in lepo nazaj.Poskrbiš za gorivo in vedno imej pri sebi dovolj pitne vode.
mašinfirer
Uporabniški avatar
jutri pa res
Viceadmiral
Prispevkov: 533
Pridružen: Če Sep 25, 2008 22:08
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a jutri pa res » So Jan 30, 2016 15:17

Odvisno, kako dolgo si ti in tvoja družba pripravljen prenašati rodeo na zmernih valovih, ki so običajni na srednjem Jadranu. Bonaca je redka, mogoče enkrat na teden. Računaj s potovalno hitrostjo kakih 20 Mph. Na zemljevidu izmeri razdalijo in računaj.
Po mojih izkušnjah je za enodnevne izlete tja in nazaj razdalija 10 milj do cilja komot, 20 milj pa že kar napor, mogoče za enkrat na teden.
Vse je pa odvisno od tega, kaj si želiš, ker otočkov na tem področju je v izobilju.
Maty2510
Praporščak
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne Nov 29, 2015 19:19

OdgovorNapisal/-a Maty2510 » So Jan 30, 2016 18:12

Super odgovori. Sem kar bolj miren

Hvala

Poleti pa gasaaaaaaaaaaaa :D
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » So Jan 30, 2016 19:15

Maty2510.

Pri daljših izletih, ki jih je dobro planirati v naprej, je najbolj pomembno vreme, pa seveda bencin, nekaj hrane in voda. Jaz sem šel najdlje v enem dnevu iz Raba na Murter, ter nazaj. Tri ure vožnje v eno stran pri potovalni hitrosti z 5 metrskim gliserjem. Nobenih problemov, se pa kar malo naješ morja. Kar se pa motorja tiče, pa le poskrbi, da boš siguren (opravi temeljit pregled). Imaš še možnost rezervnega motorja, ali pa da gre zraven še en čoln. Je pa tako, da si vsako leto upaš več.
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Po Feb 22, 2016 11:37

Maty2510 napisal/-a:Super odgovori. Sem kar bolj miren

Hvala

Poleti pa gasaaaaaaaaaaaa :D

Glede na to da imaš majhen čoln si veliko odvisen od valov. Zato ti priporočam da gledaš vremensko napoved. Predvsem smer vetra. Ker si na taki lokaciji ti ne bo teško izbrati po kateri strani otoka boš plul. Če je burja uporabljaj zahodne obale otokov, če je jugo ali zahodnik pa vzhodne strani. Ker gliser pride hitro od točke A do B ti priporočam da se na daljšo pot odpraviš zgodaj zjutraj, ko se še ne razvijejo vetrovi. Za začetek delaj krajša potovanja, da pridobiš izkušnjo. Po kakem letu boš že cel mojster. Mirno morje ti želim.
Uporabniški avatar
bluesky
Viceadmiral
Prispevkov: 539
Pridružen: To Sep 02, 2008 21:00
Kraj: Ljubljana Šentvid
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bluesky » Po Feb 22, 2016 11:43

Moja izkušnja:
Čoln: Trimarin TM500
Motor: Yamaha 60
Največja destinacija: Novigrad-Istra pa vse do Šibenika in nazaj
Posadka: 3 osebe
Trajanje: 11 dni
Spomini: nepozabno !!
BlueSky
salesky
Viceadmiral
Prispevkov: 343
Pridružen: To Jan 22, 2013 21:59
Kraj: Štajerska
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a salesky » Po Feb 22, 2016 12:08

bluesky napisal/-a:Moja izkušnja:
Čoln: Trimarin TM500
Motor: Yamaha 60
Največja destinacija: Novigrad-Istra pa vse do Šibenika in nazaj
Posadka: 3 osebe
Trajanje: 11 dni
Spomini: nepozabno !!


Pa ste vso pot spali na čolnu? Kakšno vreme ste meli in kaj ste (oz. kaj bi naredili) naredili v dežju/nevihti?
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Po Feb 22, 2016 12:15

S paga Sem s stirico sel do Stinice, okol Raba, pa unih malih penzlckov. Z desetko pa malce dlje.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Po Feb 22, 2016 13:04

Če si nov lastnik plovila imaš v svoji bližnji okolici za par let raziskovanj in odkrivanj lepih zalivov in otočkov, potem pa naprej.(da ne boš kot tisti, ki zaradi dreves ni videl gozda) Sicer nisi omenjal posadke, imaš družino ali prijatelje, ker od tega je tudi precej odvisno na kako dolgo pot se podajaš. Do Paga bp in še veliko dlje, vreme pa le preveri prej in še sproti.
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » Po Feb 22, 2016 14:15

razdalje o katerih nekateri razpravljajo so za manjša plovila samo trpljenje,
udobno je raziskovat kraje v bližini kraja kjer spiš, nikakor pa ne plovba 2 ali več ur v eno smer - to ni noben dopust
če nočim npr. v vodicah se ne bom vozil kopat do paga ali hvara, tam bom spal in raziskoval na naslednjem dopustu

razdalje, ki jih nekateri omenjate so podobno kot da bi imel sobo v crikvenici in bi se od tam peljal po jadranski magistrali z avtom na ogled dubrovnika, češ saj je med potjo veliko zanimivih krajev za ogled in kopanje...



ni prav z čolnom, temveč s čolnom
ni prav z 5 metrskim, temveč s 5 metrskim
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Po Feb 22, 2016 15:12

ce si na isti skali ze 12 let, potem gres tudi 2 uri v eno smer, v obliki izleta.
Posadka 2, rezervni Motor v colnu, dovolj goriva, obleke (drybag) etc..Komfort na vrhuncu :)



je bil pa to poglavitni razlog, da se je kupilo vecji coln, kjer distance 20-30 milj predstavljajo samo se uro voznje.
Uporabniški avatar
bluesky
Viceadmiral
Prispevkov: 539
Pridružen: To Sep 02, 2008 21:00
Kraj: Ljubljana Šentvid
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bluesky » Po Feb 22, 2016 15:18

salesky napisal/-a:
bluesky napisal/-a:Moja izkušnja:
Čoln: Trimarin TM500
Motor: Yamaha 60
Največja destinacija: Novigrad-Istra pa vse do Šibenika in nazaj
Posadka: 3 osebe
Trajanje: 11 dni
Spomini: nepozabno !!


Pa ste vso pot spali na čolnu? Kakšno vreme ste meli in kaj ste (oz. kaj bi naredili) naredili v dežju/nevihti?


V 90% spali na sidru. Vreme smo imeli vrhunsko, ce bi zagustilo bi najeli apartma.
BlueSky
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Po Feb 22, 2016 15:22

:D
Tudi moji podvigi so se začeli z malim plovilom. Elan T301, motor tomos 18. V čolnu gorivo, spalka in manjši šotor. Iz Pule do Zadra 6 ur. Če imaš voljo daleč se pride. To je pot, katera te postopoma pripelje do pravega plovila, seveda vse v okvirjih svojih zmožnosti.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov