Srečanje Februar 2016

Vabila in navodila za redna mesečna srečanja članov in posebne dogodke

Moderatorji: moderator2, moderator, theDamjan

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Feb 19, 2016 08:24

aleks09 napisal/-a:admin: Hvala Jansi za lepo predavanje s krasnimi fotografijami in atraktivno prezentacijo. .... Še dobro, da mi ni bilo treba JJ poslušati in gledati :wink: :lol: :lol: :lol:


Hahahahaha, dobro sem se zatipkal, pa samo 2 črki sta zamenjani! :wink: Sem popravil!
Tadejko
Kontraadmiral
Prispevkov: 317
Pridružen: Ne Jul 27, 2014 11:27
Kraj: Ljubljana - Červar

OdgovorNapisal/-a Tadejko » Pe Feb 19, 2016 08:52

janadino napisal/-a:Adlično je bilo. Car, ti si car. :lol:

Se pridružujem pohvalam.
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Pe Feb 19, 2016 08:54

Da, luštno predavanje in tudi HVALA Novincu za knjigo! Sem jo že zvečer vsaj pol prebral...

Glede stroškov pa... prav dolgo po predavanju res nisva ostala, a kar brez skrbi; stroški kar se naju tiče so bili vsi poplačani, vključno s prispevkom Jasni, ki se je potrudila pripeljat, vse pripravit in prijazno razložit kupe zanimivih reči.
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Pe Feb 19, 2016 08:55

Spet je še eno prijetno srečanje za nami. Pohvala Jasni in organizatorju, da sta naredila ta večer še lepši. Večerov s tematiko si še želim....

Hvala tudi vsem morjeplovcem, ki ste kupili mojo knjigo!

LP
.
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
mile
Admiral
Prispevkov: 811
Pridružen: To Jan 13, 2009 21:14
Kraj: Ljutomer
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mile » Pe Feb 19, 2016 11:02

Spet eno fajn poučno in prijetno druženje. Car čista desetka, Jasni pa kapo dol.

Janadino in jaz sva se pripeljala iz skrajnega SV in pridružujem se Adminu za grajo vsem, ki so stisnili rep med noge. Tako se ne dela. Smo druščina, ki se med seboj pozna in pravila igre so znana, tisti, ki pa jih ne veste, pa se prej pozanimajte, kako potekajo NAŠA srečanja. Stroške za ostalih petnajst oz, koliko jih je po predavanju kliznilo, smo morali pokriti vsi ki smo ostali.
mile
muzičar iz Prlekije
ljubitelj dobre kapljice,kulinarike in morja
"boljše litrca v roki kot gajbica na strehi"
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Pe Feb 19, 2016 11:13

CAR hvala, lepo si se potrudil, predavanje je bilo zanimivo, marsikaj za razmisliti.
Ugotovil sem, da smo mi res eni "morjeplovci", ki mislimo, kaj smo naredili, ko gremo iz Biograda do Visa v eni rundi :)

Adminu se pa pridružujem in res je sramotno, da eni takole stisnete(-jo).

Prihodnjič predlagam, da se kar na vratih pobere avans.
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Feb 19, 2016 11:27

Kar zadeva mene, še vedno raje plačam večji delež na koncu (kot tokrat) kot da se na začetku pobirajo karte, tako da upam, da ne pride do tega.

In opravičilo za buško Carju...
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Pe Feb 19, 2016 11:27

Saj so že vse povedali. Bilo je prijetno in zanimivo. Jasno smo iz primorske pripeljali in jo tudi srečno odpeljali domov. Zanimiva punca. Občudujem njen način življenja, želel bi si nekaj podobnega, vendar mislim, da bom to pustil za naslednje življenje. To ni stvar enega podaljšanega dopusta, temveč velikega dela življenja.
Kar se tiče ''padalcev'' pa , sram jih bodi, če so se že prijavili in prišli, naj imajo še sedaj jajca in se opravičijo.
Jadranje je odklop
sailord
Kapitan
Prispevkov: 197
Pridružen: Če Avg 13, 2015 11:19

OdgovorNapisal/-a sailord » Pe Feb 19, 2016 11:41

admin napisal/-a:
Bi pa rad izpostavil tudi temnejšo plat naših srečanj v zadnjem času. Nekdo mora in mislim, da sem jaz najbolj kompetenten za to.
Ker so srečanja postala tematska, je ponavadi to povezano tudi z nekimi stroški, sicer ne velikimi, pa vendar. Naša predavanja niso zaprtega tipa, niti ne mislim da bi v prihodnje na začetku "prodajali karte", upam, da bo tole vsaj malo zaleglo in se bodo nekateri obnašali drugače.
Tukaj nas je ponavadi 90% in več, ki se poznamo, na koncu je račun in podelimo znesek, vedno brez težav!
Se mi pa "fržmaga", da sem včeraj pri Kramarju videl kar nekaj obrazov prvič. Ko se je predavanje končalo, so mirno vstali in odšli! Ni ravno način!

LP


Admin,

Sem eden tistih "obrazov, ki si jih videl prvič" in me obravnavaš v "istem košu" z nekorektnimi nečedneži.

Razen Tomkija ne poznam nobenega od vas. Prišel sem prvič in pripeljal še kolega jadralca, ki ni član tega foruma. Za predavanje, ki me je zanimalo se nisem prijavil, ker nisem vedel ali mi bo zneslo.

Prispeval sem 10 eur Jasni, za zanimivo predavanje in suport njenim naslednjim potovanjem. Knjig nisem kupoval.

Ker me je zanimalo, kako funkcionirate sem ostal še po predavanju. Spil bi kakšno pijačo, mogoče kakšno rekel, koga spoznal... Pa sem se, čeprav s polnim želodcem lotil tudi hrane, ki se je v velikih količinah nahajala na mizah.

Zase in kolega sem prispeval še 40 eur za to, da ste pokrili stroške in kot suport obstoju foruma, kjer se tu in tam najde kaj uporabnega, kar ne najdeš nikjer drugje...

Bilo je fajn predavanje :D
in slaba hrana po visoki ceni :evil:

Kar se tiče organizacije in komunikacije pa je potrebno:
- uvesti "vstopnice/bon" za predavanje in hrano. Naj se tudi prej ve kaj naj bi človek dobil za 20eur konzumacije.

- se zahvaliti vsaj nama dvema korektnima in naklonjenima "neznanima obrazoma", ki sva gotovo prispevala več, kot najin delež.

- naslednjič "neznane obraze" povprašati po tem kdo so in jih predstavili tistim, ki se že poznate.

Lep konec tedna,
Sailord
Nazadnje spremenil sailord, dne Pe Feb 19, 2016 13:13, skupaj popravljeno 1 krat.
demi
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Feb 15, 2016 22:44

OdgovorNapisal/-a demi » Pe Feb 19, 2016 13:05

naslednjič, ko bo spet srečanje z zanimivim gostom, in ko se pričakuje večje število novih obrazov (neaktivnih člani in nečlani), naj se ob prihodu plača posebej predavanje in posebej po želji večerjo, tako se bo jasno vedelo, koliko hrane naj gostilna pripravi, vendar glede na uro, kakšna obilna pojedina tud ni primerna:), pijačo pa vsak sam.
predavanja se nisem udeležila, sem pa komaj čakala komentarje, ...
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Pe Feb 19, 2016 13:53

sailord napisal/-a:
admin napisal/-a:
Bi pa rad izpostavil tudi temnejšo plat naših srečanj v zadnjem času. Nekdo mora in mislim, da sem jaz najbolj kompetenten za to.
Ker so srečanja postala tematska, je ponavadi to povezano tudi z nekimi stroški, sicer ne velikimi, pa vendar. Naša predavanja niso zaprtega tipa, niti ne mislim da bi v prihodnje na začetku "prodajali karte", upam, da bo tole vsaj malo zaleglo in se bodo nekateri obnašali drugače.
Tukaj nas je ponavadi 90% in več, ki se poznamo, na koncu je račun in podelimo znesek, vedno brez težav!
Se mi pa "fržmaga", da sem včeraj pri Kramarju videl kar nekaj obrazov prvič. Ko se je predavanje končalo, so mirno vstali in odšli! Ni ravno način!

LP


Admin,

Sem eden tistih "obrazov, ki si jih videl prvič" in me obravnavaš v "istem košu" z nekorektnimi nečedneži.

Razen Tomkija ne poznam nobenega od vas. Prišel sem prvič in pripeljal še kolega jadralca, ki ni član tega foruma. Za predavanje, ki me je zanimalo se nisem prijavil, ker nisem vedel ali mi bo zneslo.

Prispeval sem 10 eur Jasni, za zanimivo predavanje in suport njenim naslednjim potovanjem. Knjig nisem kupoval.

Ker me je zanimalo, kako funkcionirate sem ostal še po predavanju. Spil bi kakšno pijačo, mogoče kakšno rekel, koga spoznal... Pa sem se, čeprav s polnim želodcem lotil tudi hrane, ki se je v velikih količinah nahajala na mizah.

Zase in kolega sem prispeval še 40 eur za to, da ste pokrili stroške in kot suport obstoju foruma, kjer se tu in tam najde kaj uporabnega, kar ne najdeš nikjer drugje...

Bilo je fajn predavanje :D
in slaba hrana po visoki ceni :evil:

Kar se tiče organizacije in komunikacije pa je potrebno:
- uvesti "vstopnice/bon" za predavanje in hrano. Naj se tudi prej ve kaj naj bi človek dobil za 20eur konzumacije.

- se zahvaliti vsaj nama dvema korektnima in naklonjenima "neznanima obrazoma", ki sva gotovo prispevala več, kot najin delež.

- naslednjič "neznane obraze" povprašati po tem kdo so in jih predstavili tistim, ki se že poznate.

Lep konec tedna,
Sailord


Najprej bi se želel zahvaliti vsem, ki ste prišli in podprli Jasno. V detajle se ne bom spuščal, ker so jih navedli že ostali, bi pa želel odgovoriti Sailord-u:

- Kar se tiče hrane je zelo relativno, enim je dobro drugim slabo, vsekakor pa je težko pričakovati enako kvaliteto na ploščah kot ala carte. Pripomba na mestu

- vstopnic, bonov, Vip kart...ne potrebujemo v kolikor bi bili vsi enako pošteni. Že od začetka foruma hrano in pijačo delimo po osebi ne glede na to koliko jo kdo konzumira. Tisti, ki ima težave vklapljanja v takšno družbo naj ostane doma.

- ne vidim razloga zakaj bi se vama posebej zahvaljevali. prispevala sta točno toliko kot ostali udeleženci in kolikor je bil vajin delež razdeljen na osebo.

- za predstavitev samega sebe se mora vsak sam zavzeti. V kolikor si se počutil odrinjenega bi lahko prišel med družbo in rekel fantje jaz sem ta in ta ali se lahko prisedem. Z veseljem bi te sprejeli pri vsaki mizi. V kolikor pa ni samozavesti pa je problem.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
burjovc
Viceadmiral
Prispevkov: 391
Pridružen: Če Nov 22, 2007 19:58
Kraj: Ta domač

OdgovorNapisal/-a burjovc » Pe Feb 19, 2016 14:46

Da so bili na srečanju morjeplovcev tudi "zunanji" je pač tudi posledica dejstva, da je bilo nekaj njenih predavanj odpovedanih zaradi bolezni, informacija o času in kraju predavanja pa objavljena tudi na njeni - Calypso - spletni strani.

Meni ni nikoli žal dati nekaj več, saj se slej ko prej vse povrne. Ne jokat.
Veliko vetra in mirno morje
sailord
Kapitan
Prispevkov: 197
Pridružen: Če Avg 13, 2015 11:19

OdgovorNapisal/-a sailord » Pe Feb 19, 2016 14:51

Imam precej neslovenski pogled in me zmoti posploševanje in obtoževanje vsepoprek. To se mi ne zdi fer. Pa ne zaradi egotripa, ampak zaradi tega, ker tako tudi pozitivnim ljudem jemljemo energijo in voljo, da prispevajo kaj pozitivnega.

Reagiral sem predvsem zaradi javne obtožbe, kako "novi obrazi" nismo plačali in smo izkoristili stare/znane obraze.

Pa naj natrosim še par nasvetov zastonj (sicer me zato plačajo). Naj se poskusi kaj od tega uporabiti in bomo videli, da smo vsi skupaj uspešnejši.

Prvič, iz prispevka Admina se bere kot da tudi jaz in moj kolega nisva plačala/prispevala nič. Tisti, ki so nas tam prvikrat videli, bodo naslednjič mislili, to sta ena od tistih nepoštenih.

Škodo nastalo s takšnim posploševanjem bi lahko popravil z pohvalo nama, ki sva bila poštena. Povale pa v Sloveniji gredo težko z jezika.

Drugič, kar je vsepoprek lastno slovenski kulturi je to, da se na vsak predlog sprememb staroselci odzovejo s, komur ni všeč pa naj gre. Zato nismo zmožni širšega, močnega povezovanja ampak zgolj majhnih pajdašij z omejenim dometom.

Tretjič slovensko značilno je tudi naivno zaupanje v poštenost drugih in hlapčevsko razočaranje, ko jih kdo spet že 100-tič okoli prinese. Namesto, da bi se organizirali tako, da se pred nategi zaščitili.

Četrtič in zadnjič, značilnost dobrega vodenja ljudi je predvsem povezovanje ljudi in vizija bodoče rasti. K temu sodi tudi nek običaj javnega, formalnega predstavljanja novih članov.

Lahko pa vse skupaj ostane ena stara pajdašija, ki se otepa novih obrazov, ti jim pa vsake toliko vrneje s tem, da jih naokol prinesejo :lol:

Ne komentiram pogosto. Tudi s temo grdih "novih obrazov" bom s tem postom zaključil.

Želim vam obilo zanimivih strokovnih predavanj in uspešnih družabnih srečanj,

Sailord

"Prvi vtis lahko narediš samo enkrat" (pa zadnjega tudi) :D
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Feb 19, 2016 14:56

U pizdo kobiljo,pa smo vrgli slabo luč še na eno srečanje...
MIMO je,ni blo vse prav,pozabmo to,dejmo se od tu dalje raj mal poment o jadranju,nekteri motornjakarji bolj tko palce našraufal na barke.Pa lep vikend vsem.Grem trenirat na morje za v Polinezijo.Do novga grada ta vikend..ja ja pa nazaj tud..
Jasna hvala,fajn te je blo poslušat...Pa srečno dalje
Pa novi POŠTENI obrazi dobrodošli tudi če ni predavanj.
sailord
Kapitan
Prispevkov: 197
Pridružen: Če Avg 13, 2015 11:19

OdgovorNapisal/-a sailord » Pe Feb 19, 2016 15:02

Polanc, to je moška beseda ;-)
Bom jutri namesto, da bi jadral, na obali pospravljal barko.
4x pa sem le jadral v zadnjih 2 mesecih, yess :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov