Srečanje Februar 2016

Vabila in navodila za redna mesečna srečanja članov in posebne dogodke

Moderatorji: moderator2, moderator, theDamjan

polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Feb 19, 2016 15:04

Kje na obali pa boš? Jaz za začetek v Umagu.Se kje vidmo?
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Pe Feb 19, 2016 16:18

Četrtič in zadnjič, značilnost dobrega vodenja ljudi je predvsem povezovanje ljudi in vizija bodoče rasti. K temu sodi tudi nek običaj javnega, formalnega predstavljanja novih članov.

Če se nisi hotel sam pred vsemi izpostaviti in se predstavit, bi stopil do admina, ter mu rekel - Jaz sem sailord, sem prvič na srečanju, a me lahko predstaviš kolegom ? Verjetno si ugotovil kdo je admin, ker je prišel zadnji in je bil predstavljen Jasni. On nikakor ni mogel vedeti kdo si ti.
Jadranje je odklop
diligence
Viceadmiral
Prispevkov: 366
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 22:05

OdgovorNapisal/-a diligence » Pe Feb 19, 2016 16:58

sailord napisal/-a:Imam precej neslovenski pogled in me zmoti posploševanje in obtoževanje vsepoprek. To se mi ne zdi fer. Pa ne zaradi egotripa, ampak zaradi tega, ker tako tudi pozitivnim ljudem jemljemo energijo in voljo, da prispevajo kaj pozitivnega.

Reagiral sem predvsem zaradi javne obtožbe, kako "novi obrazi" nismo plačali in smo izkoristili stare/znane obraze.

Pa naj natrosim še par nasvetov zastonj (sicer me zato plačajo). Naj se poskusi kaj od tega uporabiti in bomo videli, da smo vsi skupaj uspešnejši.

Prvič, iz prispevka Admina se bere kot da tudi jaz in moj kolega nisva plačala/prispevala nič. Tisti, ki so nas tam prvikrat videli, bodo naslednjič mislili, to sta ena od tistih nepoštenih.

Škodo nastalo s takšnim posploševanjem bi lahko popravil z pohvalo nama, ki sva bila poštena. Povale pa v Sloveniji gredo težko z jezika.

Drugič, kar je vsepoprek lastno slovenski kulturi je to, da se na vsak predlog sprememb staroselci odzovejo s, komur ni všeč pa naj gre. Zato nismo zmožni širšega, močnega povezovanja ampak zgolj majhnih pajdašij z omejenim dometom.

Tretjič slovensko značilno je tudi naivno zaupanje v poštenost drugih in hlapčevsko razočaranje, ko jih kdo spet že 100-tič okoli prinese. Namesto, da bi se organizirali tako, da se pred nategi zaščitili.

Četrtič in zadnjič, značilnost dobrega vodenja ljudi je predvsem povezovanje ljudi in vizija bodoče rasti. K temu sodi tudi nek običaj javnega, formalnega predstavljanja novih članov.

Lahko pa vse skupaj ostane ena stara pajdašija, ki se otepa novih obrazov, ti jim pa vsake toliko vrneje s tem, da jih naokol prinesejo :lol:

Ne komentiram pogosto. Tudi s temo grdih "novih obrazov" bom s tem postom zaključil.

Želim vam obilo zanimivih strokovnih predavanj in uspešnih družabnih srečanj,

Sailord

"Prvi vtis lahko narediš samo enkrat" (pa zadnjega tudi) :D


Upoštevajte te nasvete pri naslednjem srečanju.Točno to sva pogrešala tudi midva z ženo (nova obraza - vse plačala )

Se vidimo na naslednjem tematskem druženju.
m-li
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 45
Pridružen: To Jun 14, 2011 17:31
Kraj: Velika Ligojna

uuuu kaka štala

OdgovorNapisal/-a m-li » Pe Feb 19, 2016 17:12

Lep pozdrav in hvala za lepo predavanje,katero me je navdušilo še za kakih nadaljnih 10 let jadrnice.
A glej ga zlomka scena pa huda in me je tud malce prizadela,ker sem bil nova faca z mojo ženo pa kar dve(nove face) in sva po splošnem prepričanu nekaterih kar vstala in šla.
Seveda to ni res. Med prvimi sem cukal za rokav organizatorja in ga povprašal kaj in kako zadevca po predavanju lavfa. Po pogovoru sem pustil
organizatorju 2x3€ za Jasno in pa 4€ za malo pivo in cedevito.
Nisem vstal in odšel ,kakor me kot novo faco nekateri jemljete.
Bil sem prvič-zelo lepo.
Pa tudi zadnjič-zaradi posameznikov,kateri so mi,kot novincu vcepili občutek krivde zaradi posploševanja in pa prepričevanja kako smo nekateri brez samozavesti.
Lepa hvala M-li
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Feb 19, 2016 17:47

@Car - najlepša hvala za organizacijo.
    Za tiste, ki pokritizirajo to ali ono od organizacije - razumljivo je, da ni vsem vse všeč, ampak če je najglasnejša kritika tega, kar bi lahko bilo bolje, potem se zna zgoditi, da se naslednjič ne bo nikomur več dalo potruditi.

    Vživite se prosim malo tudi v organizatorje.
@Predstavljanje, nicki...
    Jaz si tudi ne zapomnim čisto vseh imen, zlasti kadar sem med mnogimi, ki jih srečam prvič :oops: - na srečo se praviloma ostali kasneje bolje spomnijo mene...

    Če je to problem, se bo (upam) admin zdaj, ko se spet kaj oglasi na forumu, spomnil kakega priporočila (recimo priporočilo, naj ima vsakdo listek s nickom in mogoče organizator še kaj posebnega) v obvestila na začetku teme o srečanjih, pa bo ta problemčič rešen.
@posebno zahvaljevanje
- ne vidim razloga zakaj bi se vama posebej zahvaljevali. prispevala sta točno toliko kot ostali udeleženci in kolikor je bil vajin delež razdeljen na osebo.

    Ni šlo za posebno zahvaljevanje, šlo je za to, da je admin omenil še-ne-mu-znane obraze skupaj s tistimi, ki so potem takoj šli.
    Sailord je samo napisal, da ni nujno vse nove dati v ta koš - vsaj njega ne - torej, da niso vsi še-ne-znani-obrazi 'stegnili', ne da bi dali svoj prispevek. In je ostalo - in plačalo - še nekaj drugih 'novih obrazov'.
@prehrana in pijača in običaji okrog tega
    Običajno je srečanje kombinirano s tem, da se tudi je in kaj popije (in se stroški, ki so po mojih izkušnjah praviloma zmerni, na koncu razdelijo). To tudi močno olajšajo predhodne prijave in tako se je Car zmenil za hrano za približno toliko ljudi, kot je bilo prijavljenih.

    Ko je bilo vsaj za tretjino ljudi več, se je na hitro zmenil za povečano količino hrane (in ta dodatna je bila taka, ki jo je mogoče razmeroma hitro pripraviti - kar se po mojem da povezati s tisto kritiko, da bi nekaj hrane lahko bilo tudi boljše.

    Če bi tisti, ki niso nameravali tudi jesti, o tem povedali Car-ju vsaj takoj ko s tem ne bi motili predavanj, bi se tudi ta del zapleta razpletel brez težav.

    Plačali bi svoj delež za predavanje, Car pa ne bi nepotrebno povečeval količin in bi bil tudi končni znesek ustrezno manjši...

    Ampak če so bili tisti, ki niso nameravali jesti in takoj po predavanju šli, novi, še niso mogli vedeti za 'običajni protokol srečanja', niso mogli prepoznati Car-ja, da bi mu povedali, da ni treba povečati naročila...


Pardon, ker spet 'pametujem'.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
velikimedo
Kontraadmiral
Prispevkov: 323
Pridružen: Sr Jul 28, 2010 20:28
Kraj: CELJE

OdgovorNapisal/-a velikimedo » Pe Feb 19, 2016 17:51

Zdravo morjeplovci, velika zahvala Carju za odlično pripravo srečanja (meni in moji je bila hrana odlična družba še pa boljša).tudi sam sem pred cca. tremi leti prvič prišel na srečanje (beli dan) poznal nisem resnično nobenega in sem enostavno šel do vsakega morjeplovca posebej in se predstavil: sem veliki medo, velik ljubitelj nautike... Vsi do zadnjega so naju sprejeli (smo pa nekateri malo bolj odprti, nekateri malo zadržani, spet drugi... z vsakim morjeplovcem pa lahko takoj navežemo skupno temo:Nautika.) Tudi ko sma prišla na drugo srečanje so se naju nekateri spomnili spet druge sem pa malo spomnil kdo sma... Kar je pa bistvo vsega tega:spoznal sem veliko novih ljudi, ki so v veliki večini pripravljeni pomagati s svojim znanjem in nuditi pomoč na morju (kar je meni zelo dragoceno), sem pa tudi mnenja, da je življenje preveč stresno in, da se je prav lepo dobiti na srečanju ali pa na morju z morjeplovci in kakšno pivo spiti 8) .Lep vikend vsem.
NAVTIKO MORŠ MET RAD
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Feb 19, 2016 20:19

Z Jasno sem se pogovarjal o tem, kako spijo pri močno vzvalovanem morju oziroma kako imajo urejeno, da jih takrat valovi ne vržejo z ležišča.

Rekla je, naj odprem temo in bo pofotkala in prilepila, ko bo naslednjič na barki.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Pe Feb 19, 2016 21:24

Včasih smo na srečanjih imeli etikete z nick neimi....mogoče bi to na naslednjih srečanjih obnovili in bi se novi "obrazi" lažje vključili v našo družbo
Pajer je vedno v naprej napisal kakšen bo strošek.....morda bi bilo smiselno namesto tople večerje pripraviti le lažji narezek in tako nekoliko znižati strošek, saj je bistvo druženje in ne nažiranje in bi vsak vedel kakšen strošek ga čaka
Na žalost na srečanju nisem bil prisoten zaradi službe, sem pa z nestrpnostjo prebiral odzive na srečanje, ki sem ga zamudil. Pišem pa kot "star" obraz, ki se na srečanjih vedno dobro počuti in želi to tudi "novim " članom
...mogoče pa je kakšen moj predlog sprejemljiv za naslednje organizatorje...
mirno morje
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 959
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Pe Feb 19, 2016 21:42

Mislim, da je Roman1 tole odlično napisal in povsem se strinjam. "Tastari" se vsi poznate, "novi", ki pa poznamo le nekaj obrazov ali pa čisto nobenega, pa se tako ne počutimo(jo) najbolje. Prav je, da tisti z več kilometrine navežejo stik. Nekdo, ki pride prvič, to težko naredi.

Nalepke z imeni bi pa morali "uzakoniti".😃

Moje skromno mnenje in še treh, ki smo se skupaj pripeljali z Dolenjske in debatirali tudi v avtu o tem.
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
Mathias Barbarosa
Poročnik fregate
Prispevkov: 60
Pridružen: Pe Jan 23, 2015 20:18
Kraj: Od Trsta do Devina

OdgovorNapisal/-a Mathias Barbarosa » Pe Feb 19, 2016 22:27

Za tiste, ki ste zamudili, je tu seznam preostalih Jasninih predavanj:
http://www.sailingcalypso.com/sl/potopi ... olineziji/
Jaz sem bil na predstavitvi konec Januarja, pa knjigo po poglavjih počasi berem. Je prava osvežitev v kontrast vsej tehnični literaturi, ki jo navadno premlevam.
Skratka, splača se it poslušat, pa po možnosti podprite take projekte z nakupom knjige.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » So Feb 20, 2016 00:08

Hmmmm, tole se je pa vsulo na moj komentar. Jezen? Mah kje pa, povedal sem kar mislim, moje mnenje je še vedno enako, pač nekateri so vstali in šli. Ni panike, nihče ni tukaj izpostavljal konkretnih številk, koliko EUR je kdo dal itd. Niti slučajno ni to letelo na vse nove obiskovalce naših srečanj, če je tako zvenelo, se opravičujem, nikakor nisem mislil tako!

Sailord, ne vem kaj si sedaj ti tako hudičevo užaljen, če si ostal na večerji, jedel menda ful slabo hrano in tudi plačal na koncu? Nikogar se ni omenjalo poosebljeno, je pa dejstvo, da nekateri CAR-ju niso pustili prispevka za predavanje in samo to sem hotel povedati. Glede slovenceljstva bom pa raje tiho, ker bom kaj preveč krepkega rekel na to temo. Večina tistih, ki je prebrala celotno to temo (ne tisti, ki me poznajo osebno) itak že ve kaj...

Dajmo ga nehat srat, na naših srečanjih je vse "simple"! Zato se tam tudi radi dobimo! Mi nismo komercijalni klub, ne pobiramo "vstopnine" za srečanje/predavanje, ne plačujemo članarine, itd, imamo se samo fajn, kot so tukaj povedali že moji predhodniki. Za tako predavanje na koncu vsak nekaj prispevamo (tudi ti si sailord, ne bom se ti nič zahvalil, ker je to čisto normalno da vsak prispeva) in to je bistvo vsega.

Glede spoznavanja za vse nove ali pa bolj nove člane. Ja vklopite se v debato, kot vam je rekel že Car! Ne grizemo, različni smo in dovolj nas je, da se boš z nekaterimi ujel malo bolj, z drugimi pa ostal na "živjo", kar je tudi vredu. Ideja da bom jaz kot nek vodja stal na srečanjih in ugotavljal kdo je nov in ga predstavljal ostalim pa je malo NO-GO. Tudi meni Morjeplovec ni kruh, tudi jaz to vse počnem prostovoljno in tudi jaz na srečanje rad pridem malo podebatirat in se sprostit, ne pa da bom tam v večernem šihtu. Bom pa vesel, če bo kdorkoli novi pristopil do mene in rekel, jaz sem oseba XY, tudi podebatiram z veseljem z vsakim!
Uporabniški avatar
CC
Admiral
Prispevkov: 1071
Pridružen: To Maj 15, 2007 14:24
Kraj: Veleje~Dunat

OdgovorNapisal/-a CC » So Feb 20, 2016 09:56

evo srečanje uspelo kot vedno,minus smo na koncu pokrili,tako da je spet nula v blagajni,bom pa jaz kot organizator aprilskega srečanja,poskrbu,da se nam bodo že pri vhodu predstavili vsi tanovi,tako da vljudno vabljeni.
kar se tiče hrane bodo spremembe za romana in tudi tanove in sicer tako lahki prigrizki čist pocen kot je npr,krof,do obilnega pohanega pišeta z litrom vina,je pa res da cena ostaja za porcijo enaka 20 eur,pa izvolte po želji.
imeli bomo tudi tematski večer,torej predavanje z demonstracijo priklopa na mudovlek,po koncu pa je možen nakup tudi svežih bikovih jajc.
upam da nas bo vsaj 50 plus vsi tanovi,in tisti ki niso plačali,da se končno spoznamo,datum pa bo objavljen v marcu.
lp od blagajnika :wink:
Lp CC
CAR
Admiral
Prispevkov: 2268
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » So Feb 20, 2016 14:41

Fantje pa nehajte s temi nalepkami saj nismo Židje med drugo svetovno vojno. Ni pomembno kdo je novi kdo stari, če si dedec bos stopil med družbo se predstavil in kakšno rekel, če pa si mamina maza boš pa stal v kotu in opazoval kaj drugi počno. Res je da če je družba veličine 10, da lahko sedijo za skupno mizo in nakladajo, če pa je družba 40 ljudi pa to več ne gre in se naredijo tabori. To je bilo in to bo. Sedaj pa mislim, da se lahko ta tema zaklene in preidemo iz novih in starih na Morjeplovce, ter čakamo na naslednje srečanje v marcu. Lep pozdrav.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
calypso
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne Dec 04, 2011 01:18

Hvala za podporo

OdgovorNapisal/-a calypso » Ne Feb 21, 2016 22:04

Hvala vsem, ki ste prišli na srečanje, ki ste kupili mojo in Jasminovo knjigo, skratka ki podpirate tiste norce, ki pridemo na kopno samo na kratek dopust... :-)
Lepo je bilo vas srečati, čeprav naslednjič rabimo en podaljšan vikend, da se malo boljše spoznamo in malo bolj poglobljeno predebatiramo zadeve. Baje že imamo eno tako idealno lokacijo na Krasu - v Gorjanskem...

Do naslednjega srečanja pa mirno morje vsem!

Jasna
polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Feb 22, 2016 18:35

Imamo lokacijo in pridemo,verjami da pridemo..
Te lahko z kakimi vprašanji po elektronski pošti napadamo?
Pa srečno in mirno morje z glih prov vetra v polkrmo.
LP Iztok

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov