Poliranje čolna - V iskanju svetega grala

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro, Marchi

kok-pit?
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a kok-pit? » Če Mar 31, 2016 19:52

Kako lepo je v današnjih časih prebrati nekaj tako pozitivnega.
Bravo ¨zemo¨!

P.S. Prevod; V bosanščini; zemo, zemljak, ... - rojak (iz Ribnice)
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Mar 31, 2016 20:05

Stopi napisal/-a:@mamaMicka, hvala za odgovor! Če se vidima na Trojanah, dam za rundo! :wink:

Kaj pa izbira paste za poliranje in barva plastike? Je tu tudi kakšna "filozofija"? Je morda katera pasta bolj primerna za temne plastike, druga za bolj svetle? Poliral bom namreč Solemarja, ki ima vso plastiko v oker odtenku. Katero pasto priporočaš?

Ne barva paste nima nikakršne veze. Oziroma toliko ima, da vse kar ni belo je barvano, da je "fensi". Na koncu pa je tezava ker se kaka lila pasta zazre v coln in se vidi iz avijona.

Ima pa veze granulacija paste, saj se na belem GCju ne vidijo hologrami, ki se na temnem vidijo. To pomeni, da je treba temne GCje zakljuciti bolj na fino. Seveda ima tudi bel GC rad fino...

Jaz uporabljam osnovo od menzerne avtopoliture. Dodajam pa recimo bolj fino pasto ali pa pasto od top geara, da je primerna za delo zunaj. Saj je profi pasta namenjena delu v delavnici, navadno na 20 stopinjah, brez vetra. Zase jo celo sproti "popravljam" ceprav ni kake razlika napram klasični recepturi, ki jo zmesam vnaprej, samo obcutek je pa boljsi :) Potem me pa kdo vprasa kaj imam za eno pasto, mu nastejem ene 4 različne, misli da ga zajebavam :P
Če želiš ti lahko jaz zmešam pasto.
Nazadnje spremenil mamaMicka, dne Če Mar 31, 2016 20:08, skupaj popravljeno 1 krat.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Mar 31, 2016 20:06

kok-pit? napisal/-a:Kako lepo je v današnjih časih prebrati nekaj tako pozitivnega.
Bravo ¨zemo¨!

P.S. Prevod; V bosanščini; zemo, zemljak, ... - rojak (iz Ribnice)

nič ne bo s zemom. Tam sem le živel nekaj časa. Zdaj sem v najlepšem mestu na svetu :) Tankota sem pustil za sabo :) :)
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
NOVI FOSIL
Admiral
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Če Mar 31, 2016 20:12

BOJA napisal/-a:Pozdravljeni morjeplovci,
Na tem mestu bi se rad tudi javno iskreno zahvalil morjeplovcu mamaMicka, ki sem mu sprva zaupal le poliranje GC in popravilo poškodbe na čolnu. Ko sem kasneje skozi najine debate odkrival vedno nove talente, ki jih ima, sva prišla do tega, da mi je na koncu popravil še prikolico in celo elektriko na njej. In to profesionalno, kot se šika. V vsem stresu, ki sem ga imel pred tem, saj nisem vedel, na koliko koncev bom moral do prvega maja še vleči čoln, preden grem lahko brez skrbi na morje, sem na koncu ugotovil, da sem naletel na človeka, ki razume, ki hoče in ki zna.

MamaMicka, res, brez pretiravanja in brez nakladanja, iskreno sva ti s solastnico čolna hvaležna za opravljeno delo in tudi za pošteno ceno. Vsekakor si z opravljenim delom dobil stalno stranko. Čestitam :lol:

Tako, da se ne bo bralo vedno samo kritik (proti katerim seveda nimam nič, če so upravičene), naj se tokrat širi tudi kakšna dobra vest.

MamaMicka, če si kaj poslikal in bi želel objaviti slike na forumu ali kje drugje (kot referenco), imaš seveda 100% dovoljenje, kar se mene tiče...
Hvala in priporočam tvoje storitve tudi vsem ostalim!
lp, BOJA

Boja lepa pohvala za Mama Micko. Saj je res dober dečko. Rad se včasih malo poheca a zakaj pa ne.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Pe Apr 01, 2016 20:51

Iz tvojih ust,taka lepa pohvala,ma je sahurno prvoaprilska diodiboh :lol:
mašinfirer
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a BOJA » Pe Apr 01, 2016 21:08

habibi Vll napisal/-a:Iz tvojih ust,taka lepa pohvala,ma je sahurno prvoaprilska diodiboh :lol:

Niti malo prvoaprilska ni bila tole. A si morda ciljal na to, da bi bila prvoaprilska zato, ker bi bilo nemogoče, da jaz nekoga pohvalim? Se opravicujem, mogoce ne razumem bistva. Orkodio, hmal bom zaribou 😂
Green to green or red to red, safety go ahead!
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Pe Apr 01, 2016 21:28

Jau,BOJA kle sem pa jest kiksnu,se ti opravičujem,sem na brzaka prebral odgovor Fosila,pa vidm da sem mal zabrblu,to je bolj letelo na Fosila :oops:
mašinfirer
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral

OdgovorNapisal/-a BOJA » Pe Apr 01, 2016 22:54

@habibiVII, ni problema, vsak se kdaj zmoč al pa zapička, ooops, mislm, zatipka :lol:
Zdej sem se spomnu enega tragikomičnega incidenta v bivši službi... Tip je sodelavca provociral celih 7,5ur dela in 0,5 ure malce :lol:

Ko smo šli ob 14h mimo vratarja domov, mu je še eno pripel in sodelavcu se je utrgal jermen, se je obrnil okrog in ga užgal z vso močjo na gobec... Ampak ne ta pravega, pač pa svojga najboljšga prjatla, ki je stal slučajno blizu :lol: :lol: :lol:
In potem se mu začne opravičevat, ta prjatu, ki je mel krvav gobček pa mu reče: "kaj cmokaš zdej, popravi, pi**da!!! In tip res pogleda, kje je pravi provokator, ga nacilja in še njemu odpre del spodnje žnable :lol: :lol: :lol:

Mi smo crkaval od smeha, čeprav je blo vse krvavo tam pri vratarju, ampak zgodba je bila enostavno smešna in prav tak tudi razplet...
Torej, HabibiVII, ker si popravil, ni panike :lol: :lol: :lol:

Sem se pa resno ustrašil, da izpadam na forumu en zaf***nec, ki samo išče kaj slabega. Ker res to nisem in ko kadarkoli koga oštejem ali podam svoje nestrinjanje, je to posledica njegovega nastopa na forumu. Zakaj? Zato, ker je forum preprosto dober, koristen za vse in ga je res škoda prepustiti peščici samovšečnih nedokončanih looserjev, ki pridejo sem gor prat svoje gate ali pa futrat svoj lačen ego. Pač malo patriotizma nekako čutim no :lol:
Lep večer!
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Pe Apr 01, 2016 23:06

Mi je odlegl,če prideš na Trojane, bova poplaklna. :lol: A,zgodbica,luštna poučna in boleča :wink:
mašinfirer
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » To Apr 05, 2016 11:55

SLika pove več, kot 1000 besed...

Čeprav brez besed ne gre. :)
V čoln je bilo vloženo dobrih 30ur, kar je za to velikost veliko. Nimam before slike nekih prask katerih korekcija je bila 100%. Čoln je bil opran in obdelan z emulzijo, ki prisili gelcoat, da spusti od sebe rumenenje, ki se ga nato odpolira. Na nekaterih delih je bila uporabljena ovca, drugače pa groba goba in nato še srednja goba. Torej poliranje 2x z prekrivanjem, kar v teoriji pomeni 4 roke poliranja. Premazan z polimerno zascito do lajšte 2x, nad lajšto 3x, motor 4x. Rezultat je viden, saj je čoln bistveno svetlejsi. Pravzaprav je zdaj snežno bel.
Zamenjane so bile tudi nekatere nalepke na motorju...
Notranjost in cerada se je samo oprala.
AF 2 roki

Pri slikah upoštevajte še to, da so before slike narejene na sončen dan, after pa zvečer na oblačen dan. V resnici je razlika še večja.

Prej

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

POTEM

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
NOVI FOSIL
Admiral
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » To Apr 05, 2016 13:30

:lol:
Bravo majstore.
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » To Apr 05, 2016 21:35

Ampak res izgleda kot nov.
kocka
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » To Apr 05, 2016 21:47

Nov se ne šajna tolk. Ne čoln ne motor.
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral

OdgovorNapisal/-a BOJA » Po Apr 11, 2016 22:49

kocka napisal/-a:Nov se ne šajna tolk. Ne čoln ne motor.

Ampak čisto res... Super, še malo, pa gre v vodo...
Uporabniški avatar
Stopi
Viceadmiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Stopi » Pe Apr 15, 2016 10:14

Ko spoliraš pokrov od motorja, nalepke verjetno uničiš oz. odstraniš. Kje se da potem kupiti nove-originalne in koliko stanejo? Ali greš kar do tiskarja, da ti po fotografiji izdela nove?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost