vinjeta

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

OdgovorNapisal/-a Lure » Pe Apr 15, 2016 11:06

pajer, novi fosil: ne vem zakaj je potrebno toliko dokazovanja. Se vsem opravičujem, da sem tole diskusijo sploh začel.

Skratka, kot sem napisal v mojem linku, se tam omenjajo računi za plačilo strani državljani (to smo mi) za vpačilo naknadu za upotrebu pomorskog dobra (to je to, kar vsako leto plačujemo turisti, ko vpčlujemo v Hrvaško z plovilom). Zaradi tega linka sem verjetno preveč naivno upal, da je mogoče to odločbo o plačilu narediti drugače kot samo osebno v delovnem času (ki je pozimi samo med tednom od 7-15). Res pa ne vem zakaj sedaj debatiramo kaj je pomorsko dobro in kaj ni.
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Pe Apr 15, 2016 19:12

:D
Ja Lure vem kaj si mislu ko si bral o nadoknadi za pomorsko dobro. Mislil si da lahko zadevo urediš on- line kot ribiške dovolilnice ali preko banke z nakazilom.
Kot si zvedel se to nanaša za barke registrirane v Hr.
Tako ti drugo ne preostane kot da reskiraš dan med tednom in zadeve urediš.
Kolikor vem iz prejšnjih let bodo kapitanije delale tudi v poletnem času, ob nedeljah
vstante
Kapitan
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Avg 16, 2013 12:45

OdgovorNapisal/-a vstante » Sr Apr 20, 2016 14:51

vstante napisal/-a:Prijavljen je v SLO. No, če moraš predložit originale, potem pa lahko pozabim vse skupaj...



Ni potrebno bit fizicno prisoten, gre tudi drugace. Vse dokumente sem poslal via Email lastniku apartmaja, kamor
hodim na dopust in mi je na luški kupil "vinjeto".

Lp
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Če Apr 21, 2016 14:29

ALi kdo ve nisem zasledil; ko so bile še vinjete za hr si lahko brez nje plul do Funtane ali sedaj velja isto za za nadomestila ko ni vinjet ali je to sedaj takoj ko prideš v hr vode?
LP
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Če Apr 21, 2016 15:26

1.1. ULAZAK MOREM

Zapovjednik plovila, koje uplovljava u Republiku Hrvatsku morskim putem, dužan je najkraćim putem uploviti u najbližu luku otvorenu za međunarodni promet radi obavljanja granične kontrole, te je dužan obaviti sljedeće:

1. Podvrgnuti se graničnoj kontroli;

2. Ovjeriti popis posade i putnika koji se nalaze na plovilu u lučkoj kapetaniji ili ispostavi lučke kapetanije;

3. Platiti propisane naknade za sigurnost plovidbe;

4. Platiti naknadu za boravišnu pristojbu;

5. Prijaviti boravak stranih državljana na plovilu sukladno posebnim propisima
drvrh
Desetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: To Jan 07, 2014 20:16
Kraj: Koroška

OdgovorNapisal/-a drvrh » Pe Jul 08, 2016 10:28

Zdravo,

letos bom prvič s čolnom na dopustu. Prebral sem celotno temo in ugotovil, da je plačilo pristojbin čisto odvisno od lokalnih šerifov.
Pa me vseeno zanima za ziher.
Čoln dolg 3 in tomos 4. Pri nas ga imam neregistriranega, če ga ni treba, nimam niti zavarovanja. Za čoln gumenjak mam papirje tudi račun (nov) za motor ne. Izpit imam.

Naj sploh grem spraševat na LK koliko naj plačam ali se pač vozim okrog brez vseh teh plačanih pristojbin.
LP
Grega
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Pe Jul 08, 2016 11:39

:D
Na Hrvaškem čolni do 2,5 m in do 5konj ne rabijo registracije. Imej samo dokazilo s seboj.

dodatno pojasnilo

Torej plovila od 2,5 morajo biti registrirana v HR. Če si Slo državljan pa potrebuješ vinjeto, registracija ni potrebna ker ni obvezna v Slo.
Nazadnje spremenil NOVI FOSIL, dne Pe Jul 08, 2016 14:09, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » Pe Jul 08, 2016 12:56

Potrebuješ pa vinjeto, načeloma. Glede na to da imaš račun za čoln in s tem pisno podano dolžino čolna, pojdi na LK in probaj pridobiti vinjeto. Za T4 verjetno ne bo problem glede podatka o moči.. Boš vsaj miren na morju.
juremb
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: Če Jul 19, 2012 08:49

OdgovorNapisal/-a juremb » Pe Jul 08, 2016 13:18

Pozdravljeni morjeplovci,
vem da je že ogromno napisanega o tem, pa bi glede na to, da se stvari očitno dosti spreminjajo vseeno vprašal in upam na konkreten odgovor.
Letos grem prvič s svojim čolnom dolžine 3,5m, Tomos18 na Hrvaško, grem s kamperjem, čoln na prikolici.. nastanil bi se nekje na cresu/lošinju v kampu.
Čoln imam pri nas registriran in zavarovan.
Kaj vse moram (birokratsko) urediti, da se lahko vozim brez skrbi?
Ali mi lahko priporočate tudi na kateri kapetaniji je najbolj smiselno? Čoln moram očitno vleči tja pokazat?
Bedno je, da če greš v petek na morje, se lahko pelješ komaj v ponedeljek če imaš srečo in lepo vreme...

Hvala za odgovore!
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Pe Jul 08, 2016 14:01

hrošč napisal/-a:Potrebuješ pa vinjeto, načeloma. Glede na to da imaš račun za čoln in s tem pisno podano dolžino čolna, pojdi na LK in probaj pridobiti vinjeto. Za T4 verjetno ne bo problem glede podatka o moči.. Boš vsaj miren na morju.


Tole piše v HR zakonu
Vinjetu ne mora imati plovilo čija je duljina kraća od 2,5 metara ili ima ukupnu snagu porivnih strojeva manju od 5 kW.
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Pe Jul 08, 2016 15:16

No ja, da Vas malo pomirim nove mačke

Tudi sam imam letos prvič registriran čoln, tako da je bilo potrebno kupit plovno dovoljenje.
Obiskal sem lučko izpostavo Punat (na Krku) v soboto popoldne, še pred glavno sezono.

V pisarni starejši kapitan in mlada administratorka. Stopim notri, rečem da rabim "vinjeto", Kapitan vstane gre do mene vzame papirje in da administratorki. Lepo začnemo vpisovati podatke (Nemška registracija), ampak zaradi bližine velike marine so jih vajeni. Registracija je narejena na očeta in ponserečii sem dal svoje potrido o opravljenem izpitu za vodenje čolno poleg. Vpraša če oče nima izpita, odvrnem da ima, in ga tudi pokažem.
Mislim, da lastnik plovila ne potrebuje izpita, ampak ga mora imeti tista oseba, ki zahteva "vinjeto"

Očetovo ime je s polno sičniki in šumniku, tako da si predstavljate kako so švabi to zapisali :D :D Popolnoma drugače kot v slovenščini. Kapitan primerja imena na izpitu in registraciji, si začnem ustvarjati v glavi sedaj pa bo pizdarija... Se kapitan začne smejat, da teli nemci so res usekani kako vpisujejo imena in da nisem osamljen primer. Povpraša še, če živim v nemčiji, pravim da ne, da j čoln samo registriran gor, ker so se papirji izgubil. Se kapitan zopet nasmehne in odvrne, da tudi tu nisem osamljen primer :D . Začne malo pizditi čez hrvaško birokracijo...
Na koncu odcolam tistih 100 kun in si rečemo adijo.

Skratka ni sile.
Hvala na razumevanju
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Pe Jul 22, 2016 09:24

Hoj!

Zgornji post mi daje en del odgovora, pa bi vseeno želel še dodatno razlago.

Letos zaradi določenih okoliščin ne bom šel na morje, bi pa vzela čoln na morje hči in njen fant, ki ima izpit za voditelja čolna. Zanj bom napisal pooblastilo in ga overil na upravni enoti. Zanima me, če bo lahko hčerin fant na Hrvaškem uredil plovno dovoljenje na podlagi pooblastila. Vsi dokumenti od plovila so urejeni.

Hvala za vaše odgovore.

Lep pozdrav.
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

OdgovorNapisal/-a sova » Pe Jul 22, 2016 09:32

Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Pe Jul 22, 2016 09:38

Sova,

najlepša hvala za link. Kot sem dejal bom napisal pooblastilo (tudi v HR) jeziku in nato bomo videli, kako bo šlo to skozi.

Sporočim v prvi polovici avgusta.

Lep pozdrav.
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Če Avg 25, 2016 11:44

Hoj!

Zadeva je šla gladko skozi. Na kapitaniji v Zadru niso nič komplicirali, bili so prijazni in jim zaželeli mirno morje.

Lep pozdrav.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov