TV na plovilu, digitalni sprejemniki, antene -(zem. in sat)

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Pe Nov 20, 2015 12:58

Tud jaz sem kupil tisto škatlo pa sem jo kmalu odstranil in šenkal enemu domačinu.Saj ma TV že ugrajen tudi digi.sprejemnik.Je pa res,da po vsaki menjavi lokacije,moram naložit kanale :cry:
mašinfirer
Aky
Kontraadmiral
Prispevkov: 288
Pridružen: Sr Apr 01, 2009 17:15
Kraj: Ljubljana, Pula - Bunarina

OdgovorNapisal/-a Aky » Pe Nov 20, 2015 14:09

Marjan Tomki napisal/-a:PHILIPS LED TV 22PFK4209 12V/230V
Jap.

......


A ima tale Philips trafo za napajanje iz 12V vgrajen ali pa je zunanja škatla?

A.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Pe Nov 20, 2015 14:15

Če ima oznako 12/220,potem ima tudi zadaj priklop na direkt 12v,le kabel moraš imet ali ga dobit zraven pri novem ali rabljenem.
mašinfirer
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Nov 20, 2015 16:41

Tako, kot je napisal habibi...
Televizor ima vhod le za napajanje z 12V, označen z "Power 12V DC IN". Na 220V je tja priklopljen čez majhen 'cigla' napajalnik, ki iz 220V daje 12V, na 12V pa na isti vhod recimo čez kabel z avtovtičnice.

Uporabniški priročnik za to o priklopu na napajanje (slike itn) ne ustreza temu, kar zares velja za ta TV, v grobem prav pa je na hitrem vodniku (Quick Guide). Dokumentacija bi torej lahko bila boljša.

Uporabniški vmesnik bi tudi lahko bil boljši (iskanje programa je zlasti po kakih spremembah lokacije tudi tu bolj tako tako).
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
admiral
Kapitan korvete
Prispevkov: 100
Pridružen: So Apr 28, 2007 20:55

OdgovorNapisal/-a admiral » Po Maj 09, 2016 22:00

Pozdravljeni,

Tukaj je veliko govora o navadnih zemeljskih antenah in sprejemu signala iz zemeljskih oddajnikov.

Mene pa zanima kako je z satelitsko televizijo. Tudi doma jo nisem nikoli imel in sistema ne poznam prav dobro.

Recimo da imam na plovilu že Glomexovo satelitsko anteno z kontrolerjem na katerem nastavljam pozicijo in pozicijo satelita. Potem potrebujem najbrž še nek satelitski sprejemnik, bral sem tudi o nekih karticah ker so programi zaklenjeni in na različnih satelitih, kako je z tem?

Lp
Luka
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Maj 09, 2016 22:06

Ne bo šlo s satelitom z barko v vodi, razen če imaš ne vem kakšno supersonično giroskopsko anteno, ki ti drži pozicijo snopa na miru. Cca 5k€. :wink:
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Maj 10, 2016 23:53

Na malce večji barki in pa precej dragi anteni kot jo omenja Marchi, gre super... Tudi v zelo nemirnem morju je signal dober in deluje...

Imajo pa sedaj hrvatje pri HT (nemški T-mobile) eno opcijo, če se ne motim je 35 kn/mesec za MaxTV preko satelita (to je nekaj takega, kot pri nas Siol). Ne vem kakšna je programska shema, vendar mislim da kar zajetna! Tistega, ki skrbi televizija na barki, bo preveril.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Maj 11, 2016 08:26

Z manjšo sat TV (KVH M5) na mojem plovilu z Astre in Hotbirda sprejemam free to air programe brez težav tudi med plovbo po valovitem morju. Včasih sem med jadranjem lahko po celem Jadranu poslušal Val202 preko satelita.

Slika

Nekoč so bili nacionalni programi na satelitih Eutelsat Hot Bird 13B/13C/13E at 13.0°E. Do takrat si lahko spremljal SLO in CRO programe s kavnim krožničkom, ker pa v javni upravi mečejo denar skozi okno tam kjer ni treba, ga je zmanjkalo za gostovanje na Hotbirdu. Od tedaj naprej nacionalne programe oddajajo na Eutelsat 16A ( 16°E), freq. 10,720 GHz (polarizacija. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, FTA), ki je zelo nizko na horizontu, zato so potrebne veliko večje velikosti anten. V praksi je to za plovila od 90cm dalje, vendar je sprejem čisto na meji šuma tako, da ne moreš garantirat, da bo nekdo, ki bo odštel 14.418,27€+montaža+DDV za KVH M8 (90cm), dejansko lahko tudi spremljal program, kajti na plovilu so okoli tudi antene še posebej v marini in kaj hitro pride kaj vmes v vidni liniji.

Tudi Total TV je na Eutelsat 16A at 16.0°E. Programska shema Total TV...
LP NT :D
Uporabniški avatar
markopr1
Poročnik fregate
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 07:29
Kraj: Slovenske Konjice - Funtana

OdgovorNapisal/-a markopr1 » Sr Maj 11, 2016 08:47

zanima me na katerih kanalih lahko sprejemam slo kanale v okolici Vrsarja, Funtane
Uporabniški avatar
markopr1
Poročnik fregate
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 07:29
Kraj: Slovenske Konjice - Funtana

OdgovorNapisal/-a markopr1 » Sr Maj 11, 2016 09:08

Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Maj 11, 2016 09:24

Klasičnega kanala za posamezen TV program z uvedbo DVB-t ne obstaja več.
Vsi programi se oddajajo zgolj na dveh Multiplexih - "kanalih".

Multiplex A za zahodno Slovenijo se oddaja na kanalu 27.
Programi na Multiplexu A: SLO1, SLO2, SLO2, TVKp, SLO1HD, SLO2HD

Multiplex C za zahodno Slovenijo se oddaja na kanalu 22 in 33.
Programi na Multiplexu C: POP, A kanal, Planet, TV3, Golica, Pink.si

Lokacije oddajnikov za Multiplex C
Slika

Vzemi NAJBOLJŠO (čim daljšo!!) usmerjeno anteno, kar jih boš našel. Najbolje je da bi bila narejena točno za kanal katerega želiš sprejemati. Moral boš testirati, zato bo najbolje, da jo vzameš najprej za 27. kanal in sprobaš, kajti noben od oddajnikov ni v vidni liniji Funtane. Anteno postavi čim višje!!

Obvezno poročaj, če si uspel kaj sprejeti.
LP NT
Uporabniški avatar
markopr1
Poročnik fregate
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 07:29
Kraj: Slovenske Konjice - Funtana

OdgovorNapisal/-a markopr1 » Sr Maj 11, 2016 09:47

Nikola, hvala za info!
Sedaj imam anteno na vrhu jambora in včasih ulovim HR - programe, redko Slo. Ker iščem programe preko avtomatskega iskalnika, se mi navleče cel kup makaronarskih programov. Zato bi rad info o kanalih. Na gornji povezavi sem našel podatke o frekvencah (A=530,C=762). Čez vikend probam. O usmerjeni anteni pa nisem razmišljal, ker mi nekako ne sede, da bi z njo opletal po barki.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Maj 11, 2016 10:06

Vzemi P-20 W DTT/G**
še bolje P-28 DTT/G ** - (če ta ne bo delovala, potem ne bo nobena!)
katalog... stran 8
(** z vgrajenim ojačevalcem)
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Sr Maj 11, 2016 11:26

Kako je pa s temi antenicami za prenosnika?
Enkrat mi je nekdo prinesel v popravilo prenosnika Medion in je imel zraven to antenico usb enako od Mediona. Sredi Lj sem v pisarni lovil vse Slo digitalne kanale.
Gledaš prek Windows media Centra.
Potem sem kupil zase od kitajca in nič niti eneg kanala nisem ujel.
Morda kdo to kaj prakricira ve kaj o tem?
Obkrat je bil sistem win7.
Uporabniški avatar
snwl
Admiral
Prispevkov: 604
Pridružen: To Okt 26, 2010 14:26

Re: TV na plovilu, digitalni sprejemniki, antene -(zem. in sat)

OdgovorNapisal/-a snwl » Sr Sep 06, 2017 14:23

Prosim za pomoč oz. info. Kje nabaviti spodoben full HD 24'' TV 12V?
...Don't take life too seriously . No one gets out alive! ...
...Never sail with a crew who can't sing!...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov