Dogodki v zvezi z jadrnicami l'equipe

Vabila in poročila z navtičnih sejmov in navtičnih dogodkov

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Dogodki v zvezi z jadrnicami l'equipe

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Jun 09, 2016 03:36

Kazalo dogodkov v zvezi z jadrnicami l'equipe

    JK Neptun nabavil nekaj jadrnic l'equipe

    Druga črnuška regata - na Zbiljskem jezeru
      Poleg Fireballov in Flying Juniorjev je plula tudi ena od treh Neptunovih jadrnic l'equipe, vendar v temi in sprirpčnim orodjem nismo dobro naredili vzmeti za črpalko na dnu, tako da je nekoliko puščala, in sicer toliko, da je njen krmar 'težil', plavati mu pa še ni bilo treba.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Če Jun 16, 2016 19:44, skupaj popravljeno 3 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Član JK Neptun nabavil nekaj jadrnic l'equipČe

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Jun 09, 2016 04:05

Član JK Neptun nabavil nekaj jadrnic l'equipe
    Eden od klubov iz okolice Trsta (lahko da Čupa) je prenehal uporabljati tri jadrnice tega tipa. Član JK Neptun jih je (mislim da konec prejšnjega meseca) kupil. V času od tedaj so bile nabavljene (kupljene, kakšne pa tudi narejene) in zamenjane ali popravljene reči, ki so manjkale ali pa niso bile brezhibne.

    Glavni pri tem je bil kinpur, jaz pa sem imel tudi kar precej prste zraven (oziroma akumulatorski vrtalnik in vijačnik, ki so mi ga kupili ob upokojitvi 'za šraufanje softvera, ko bom v penziji').

    Tako sva včeraj zvečer (ob čelni svetilki in na dežju) vstavila črpalke v trup (dve sta manjkali, takih ni dobiti, pa je kinpur našel nekoga, ki jih je lahko naredil), s čimer so jadrnice postale plovne, privila tri vijake za en škripec škote (dan prej smo imeli samo prekratke) in zamenjala elastike pri varnostni prednji priponi (prava je v jadru, ta pa preprečuje padec jamgora, ko je jadro spuščeno).

    Po načrtu naj bi za konec tedna vse tri jadrnice že plule na Zbiljskem jezeru, kjer so nam čolnarji, ki imajo nov plavajoči ponton, spomladi odstopili starega.

    Njihov stari mostič (za na njihov prejšnji plavajoči pomol - zdaj imajo pri čolnarni novegq) smo (tudi z njihovo pomočjo, ker so nam ga oni odvlekli na novo lokacijo - pa tudi z opazno pomočjo mojega vrtalnika in vijačnika) predelali v klančino, po kateri je mogoče s karelom spustiti iin na vodo in pobrati z nje mala plovila (Fireball, Flying Junior, 370, 29', l'equipe, optimisti in podobno.

    Ta z lesom pokrita klančina je zdaj tam, kjer sem lani napisal, da so nam obljubili, da jo bodo zabetonirali.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
kinpur
Kapitan fregate
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 26, 2011 14:44
Kraj: Zbilje, Ankaran, Sesljan

OdgovorNapisal/-a kinpur » Pe Sep 09, 2016 10:44

Zdravo,

Z L'equipe se je dogajalo 3.9. in 4.9. na Zbilju

https://www.facebook.com/JKNeptun/?hc_ref=PAGES_TIMELINE


Če koga zanima, pošljite ZS.

hvala
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Sep 09, 2016 12:22

Ta povezava zeza, če nisi (recimo, če nočeš biti) prijavljen na FB.

Edit: Firefox 47.0.1

Ob kaki priliki poskusiva skupaj :wink:
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Pe Sep 09, 2016 14:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
kinpur
Kapitan fregate
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 26, 2011 14:44
Kraj: Zbilje, Ankaran, Sesljan

Povezava

OdgovorNapisal/-a kinpur » Pe Sep 09, 2016 13:58

Google chrome, dela brez prijave.

za explorerja nisem prepričan..

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost