Išče se plovilo Sessa

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Po Jul 18, 2016 17:30

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 18:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Vinta
Kapitan
Prispevkov: 193
Pridružen: To Jan 20, 2015 18:28

išče se plovilo sessa

OdgovorNapisal/-a Vinta » Po Jul 18, 2016 17:54

theDamjan resnično mi je žal,da si jo takole našel.Upam,da boš čimprej prebrodil vse tegobe in čimprej zaplul z drugo pridobitvijo.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Jul 18, 2016 17:58

Sam sem doživel podobno zadevo (strela) in kakor koli obrneš je tak izreden dogodek katastrofa in si ga nihče ne želi doživeti niti ga nikomur vsak normalen ne privošči. Kot je že H2O omenil se bo iz tega primera marsikdo kaj naučil.

Videl sem veliko podobnih primerov zaradi zavarovalniških ogledov in dostikrat je za lastnika vsaj delna tolažba kasko zavarovanje. Tudi meni se je na koncu izšlo, vendar priznam, da zelo težko brez izdatne pomoči IBCja iz Kopra in odvetnika.
Od dneva splovitve barke plačujem kasko in bo zavarovana dokler si jo bom lahko privoščil.
LP Nikola
(plujem mimo Rovinja)
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Po Jul 18, 2016 18:08

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 18:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Pozejdon
Admiral
Prispevkov: 902
Pridružen: To Feb 12, 2008 17:55
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pozejdon » Po Jul 18, 2016 18:53

Ni mi vseeno, ko vidim kaj je doletelo theDamjana in si niti ne znam predstavljati kako hudo mu je predvsem pa žal, da četudi ob 4h zjutraj ni probal premakniti čolna v bližnjo marino. Vem, da bo spet nekdo rekel, da znamo bit po bitki generali a vseeno. 27 feetov je nekaj drugega kot 2m gumica na boji pa še te je škoda. Tudi sam, sem že nekaj let v navtiki vse od 3m pa do danes, ko sem na večji plastiki pa se še vedno štejem za "nedeljskega navtika" zato niti ne pomislim, da bi bil vezan na bojo sploh v takem vremenu, kot je bil napovedan. Upam da se bo na koncu theDamjanu dobro izteklo in bo izgubo pokrila zavarovalnica. Vsem nam pa naj bo to šola, da, če je za plovilo spoh večje naj bo tudi za marino. Če ne za čez vse leto pa vsaj za tiste dni, ko vreme pokaže svojo moč. TheDamjan tebi pa želim, da čim prej spet zarežeš v valove z novo še boljšo pridobitvijo ...
Pozejdon,
Grem spet na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Jul 19, 2016 09:41

dvojnik (pa ni s tablice ali telefona, je p<a brezžična povezva)
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Sr Jul 20, 2016 15:14, skupaj popravljeno 3 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Jul 19, 2016 09:50

@theDamjan
    Sožalje za škodo in da bi se čim prej pobral
@Da bi se kaj naučili
    Odpreti eno ali več novih temi o tem - ali če admin od tule že odcepi ustrezne prispevke od tu.

Prva tema je, kaj se je dejansko zgodilo - oziroma kako in zakaj je v tem primeru popustil privez (če pomnim prav, dvakrat fi 20 mm), poleg tega pa lahko še izkušnje drugih v podobnih okoliščinah (kako se je dobro ali manj dobro izšlo, in zakaj eno ali drugo...).
    Za ta konec je že dobro pisal polanc, pa malček tu še od mene.

    Pred kakimi 7 leti so naši jeseni jemali jadrnice mini-12 z Bohinjskega jezera. Z njih so pobrali jambore in balast, jih nekaj odpreljali, nekaj pa pustili recimo 50 m od jezera poleg ceste, da bi jih naložili in odpeljali naslednje jutro.

    Čez noč je bil tako močan naliv, da je jezero naraslo za več ko meter in so ob cesti odložene jadrnice splavale. Nekaj (bi moral vprašati, koliko 4? več?) jih je odneslo pod mostom in po Savi Bohinjki. Rekli so, da je največji najdeni košček je bil 25x10 cm.

    Ostale jadrnice so krožile v krožnem toku v zalivu Pod skalco nepoškodovane. Naslednjo sezono mislim da je bil ustanovljen JK Bohinj in člani kluba so naredili kakih 10-15 novih jadrnic...

    Od takrat dalje ob kakršnihkoli pripravah in pospravljanju po možnosti dokončamo vse isti dan, če to ne gre, pa kdo dežura zraven bark (ki so vedno tudi kam privezane, čeprav me ima kdo zaradi tega za gnjavatorja, teoretika in tako naprej...).


Druga tema mogoče o zavarovanju in pridobivanju odškodnine, če pride do škode.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a theDamjan » To Jul 19, 2016 12:44

Takole, jaz sem zaključil iskanje na lokaciji, zato vam jo javno objavljam. Če je kdo, ki se ukvarja s podvodno fotografijo - slike bi bile zelo zanimive. Človek si ne more predstavljati (vsaj jaz si nisem mogel), da barko od 5t razkosa na dele, ki niso večji od 1x0,5m. Niti ene stvari ni cele. Niti ene. Niti daljinček od vinča. Jakna Nautica je bila zrolana, zavezana, v zaprti torbi z zadrgo, ki je bila spet zrolana v boksu v špici, pa sem našel samo jakno, še to v nekaj kosih. Edini celi kos je sidro. Edini.

Tudi sicer je na lokaciji še kar nekaj zanimivih stvari, če se kdo ljubiteljsko potaplja - vabljen :)
Dva prstana, denarnica s kar nekaj euri, moj izpit za barko, vsi dokumenti od barke in vse kar je od opreme. Našel sem le nekaj uničenih bokobranov in jopičev.

Vse je na globini od 2 do 12m, večina na okoli 4-6m. Če bo kdo šel in našel ključe od avta, se priporočam.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Lokacija glede na naša ugibanja. Rumena črta je prepluta pot pri iskanju. Našel sem jo točno na kraju, kjer sem predvideval da bo.
Slika


Še enkrat pa se zahvaljujem vsem za besede podpore, lepo je če veš, da imaš okoli sebe ljudi, ki te podprejo. Posebna zahvala pa še enkrat Romanu1, ki mi je takoj, sam od sebe ponudil in odstopil svojo barko, brez tega plovila verjetno še ne bi našel. Hvala tudi Luni77, ki je ob šestih zjutraj pripeljal čoln okoli Krka iz Klimna v Valbisko, kjer sem ga prevzel in takoj začel z iskanjem.

Eno uro za mano je bila tam že barka domorodcev, ki so hoteli dvigniti in vzeti motorje in pete, v treh urah je bilo tam pet bark, vsi bi kar vse vzeli...Če ne bi bil tam tako zgodaj, ne bi bilo nič.
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
LUNA557
Kontraadmiral
Prispevkov: 265
Pridružen: Sr Jul 18, 2012 16:35
Kraj: Soline

OdgovorNapisal/-a LUNA557 » To Jul 19, 2016 13:43

Damjan zrihtaj najbolj kot lahko,glede pomoci pa ni omembe vredno.
Upam,da bi ostali forumasi naredili isto, pomagali pomoci potrebnim.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » To Jul 19, 2016 14:30

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 18:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » To Jul 19, 2016 14:31

Kaj naj rečem moje sožalje ob izgubi plovila in pravilno, da nisi ponoči ogrožal sebe in še koga drugega. Ampak mrhovinarje bi dal pa jebat. :twisted:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jul 19, 2016 15:21

Teli mrhovinarji so verjetno ravno toliko vpleteni kot burja, čeprav sem rekel, da je verjetno veter edini krivec pa sem zdaj prepričan, da je šlo za elegantno izpeljan načrt, kako priti do vrednih rezervnih delov. U PM, me kar mine vse skupaj.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Jul 19, 2016 15:23

Verjetn bodo lešinarji vse pokradli bi pa lahko nardili akcijo potapljanja in Damjanu vrnemo kar vrednega bi se našlo.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » To Jul 19, 2016 15:28

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 18:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jul 19, 2016 15:49

Recimo da imajo RB registracije.
Kaj bi nekdo iz Raba počel na divji strani Cresa, kjer je sama skala?
To so samo špekulacije razpizdenega morjeplovca, mene.
Upam, da Damjam reši zadevo čimmanj boleče.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta