Išče se plovilo Sessa

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Sr Jul 20, 2016 22:24

:oops: :oops: :oops: Pri nas so se nekateri čolni v rahli burji čudežno odvezali in pluli na odprto. To se dogaja na divjih vezih ko vežeš čoln samo spredaj. Toda na pohodu je bil rešitelj ki je pobiral po vodi jih pripel za svojo barko pripeljal v mabdrač in zahteval denar za reševanje. Cene so bile od 2 do 5 jurjev glede na vrsto plovila. Dober kšeft.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Jul 20, 2016 23:42

jaz bi spustu sidro in čakal šlep, ne pa da me ocuri za 750 ma nisem jaz za tak navtični svet..Jaz sem hotu celo noč plut ,da bi do Damjana prkobacu z mojo barko iskat pa kurba nisem dopust dobu,pa je blo 40 na Kvarnerju pa tud v sanjah nisem pomislu,da bi cent uzel.Jebem ti svet skomercializiran.
Uporabniški avatar
Dado
Kapitan fregate
Prispevkov: 111
Pridružen: To Avg 11, 2015 14:03
Kraj: ~ Prlekija ~

OdgovorNapisal/-a Dado » Če Jul 21, 2016 05:56

Si niti nemorem predstavljati kako more biti taki človek pokvarjeni banda lopofska da na taki način berejo denar, takim privoščim da nekje sami padejo v situacijo potrebe pomoči in da jih oberejo za vse nazaj!!! :evil: joj kako me to jezi :evil:

theDamjan želim ti da čimprej pokrpaš dušo z novo plavajočo krasotico in čim manj zapletov pri reševanju sedanje.
~ Eli ~
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Če Jul 21, 2016 08:42

No. 1 napisal/-a:Kolega mi je razlagu zgodbo iz tega Burja vikenda, ko se je znanec iz kampa znašel na morju in brez benza... plutal je med Krkom in Cresom, ni imel telefona... skratka opazi ga "ribič" iz Stare Baške, gre na barko in "povprašat če je kaj narobe", seveda ga je šlepal uro in pol nazaj v burjo v Staro Baško.

Ko sem to zvedel sem rekel car, da tkole pomaga ipd, sedaj sem slišal nadaljevanje, ko sem vprašal kako se mu je oddolžil, pijača, hrana ... ampak sem zvedel, da kar ko sta pristala je rekel to pa je 750€.

Moji občutki so mešani, na koncu sem si rekel u bistvu pošteno, rešil je barko, njega... Kolega pa pravi, da je ta "ribič" verjetno kar "hunter" za take primere.


Pravilo pri reševanju barke na vodi pravi, da se je za plačilo potrebno dogovoriti pred začetkom reševanja. Reševalec je dolžan pomagati, če so ogrožena življenja, drugače ne.
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Jul 21, 2016 09:41

Joj Damjan! Kaj naj rečem. Sočustvujem z vami. Ampak, kot so že rekli predhodniki. Duševne rane se zacelijo in potem bo še lepše.

Pri pomoči na morju pa je tako. Pomagaj in za plačilo od rešenega zahtevaj obljubo, da bo tudi on, ko pride v situacijo pomagal drugemu. In tako bo veriga enkrat prišla tudi do tebe, ko boš potreben pomoči. Vse ostalo so "piratske" zgodbe, ki mečejo temno luč na vse domačine.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
klemn
Admiral
Prispevkov: 1220
Pridružen: Sr Nov 25, 2009 08:10

OdgovorNapisal/-a klemn » Če Jul 21, 2016 10:18

Pri pomoči na morju pa je tako. Pomagaj in za plačilo od rešenega zahtevaj obljubo, da bo tudi on, ko pride v situacijo pomagal drugemu. In tako bo veriga enkrat prišla tudi do tebe, ko boš potreben pomoči. Vse ostalo so "piratske" zgodbe, ki mečejo temno luč na vse domačine.[/quote]


++++
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Če Jul 21, 2016 10:36

polanc napisal/-a:jaz bi spustu sidro in čakal šlep, ne pa da me ocuri za 750 ma nisem jaz za tak navtični svet...

Tut to je tale mislu, da bi naredu pa k sreči ni do tega pršlo s sabo je mel 10-15m špage in sidro, obala na drugi strani pa je baje zelo strma in globina velika... samo še skale bi srečal na privetrni strani.
Wellcraft 2600 Martinique
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Če Jul 21, 2016 16:34

Sory No.1 ampak tega brez bencina in z 15 m štrika bi pa fino v rit nasuval. To je pa že izzivanje usode.
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Če Jul 21, 2016 19:23

:cry:
theDamjan
Sočustvujem s tabo.
Tudi sam sem doživel potop barke na vezu.
Važno je da niste bili na plovilu in ste bili na varnem.



Rad bi opozoril, vse ki bi zašli v težave na morju,

da kapitan barke nikdar ne sme zapusti plovilo,

razen če je to nujno (življenjska ogroženost).

Če ti kdo ponudi pomoč in gredo vsi na njegovo barko pomeni da si barko zapustil in lahko zahteva odkupnino.

Za samo šlepanje pa lahko zahteva da mu plačaš izgubo časa in gorivo. :cry:
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Jul 21, 2016 20:17

Ljudi si dolžan rešit brez plačila. Imetje oz. plovilo pa po predhodnem dogovoru, če je reševalec pač komercialno usmerjen.
LUNA557
Kontraadmiral
Prispevkov: 265
Pridružen: Sr Jul 18, 2012 16:35
Kraj: Soline

OdgovorNapisal/-a LUNA557 » Če Jul 21, 2016 21:04

Kako pa je z raznimi sea helpi in podobnimi ( komercalnimi sluzbami)v situaciji v kateri se je znsel Damjan?
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Jul 21, 2016 21:18

LUNA557 napisal/-a:Kako pa je z raznimi sea helpi in podobnimi ( komercalnimi sluzbami)v situaciji v kateri se je znsel Damjan?


ne pomagajo, če niso ogrožena človeška življenja , na žalost :roll:
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Stopi » Če Jul 21, 2016 21:53

NOVI FOSIL napisal/-a::cry:
Rad bi opozoril, vse ki bi zašli v težave na morju,

Če ti kdo ponudi pomoč in gredo vsi na njegovo barko pomeni da si barko zapustil in lahko zahteva odkupnino.

Za samo šlepanje pa lahko zahteva da mu plačaš izgubo časa in gorivo. :cry:


Ne kvasi neumnosti... :roll: Če so ogrožena življenja je vsak zakonsko obvezan pomagati, seveda brez vsakršnega plačila. Če pa se ponudi prostovoljno, da ti pomaga, pa uradno pravtako ni upravičen do kakršnegakoli plačila, razen, če na licu mesta zahteva plačilo ali ti ponudi kakšno "pogodbo" v podpis. Lahko pa, v takem primeru seveda, če je baraba, takoj reče "Te šlepam, če mi plačaš 1000 EUR." In počaka na plačilo, potem pa te odšlepa...


Skratka, do plačila je uradno upravičen le na osnovi pisne pogodbe! :roll:
polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Jul 21, 2016 21:58

Kaj bi mi zapustil tole žalostno temo in se s temi prispevki ,ki se Damjanovga plovila ne tičejo prestavli v kako drugo temo.Tu pa dopišemo le še prispevke ki bi kakor koli lahko pomagali Damjanu.
LP Iztok
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Pe Jul 22, 2016 09:15

polanc napisal/-a: dopišemo le še prispevke ki bi kakor koli lahko pomagali Damjanu.
LP Iztok


Če ni imel kaska mu lahko samo še pomagamo tako da vsak član da po 5 eur, da si kupi nazaj nekaj spodobnega vsa ostala pametovanja mu nič ne pomagajo :oops:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost