Išče se plovilo Sessa

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Pe Jul 22, 2016 09:53

Stopi napisal/-a:
NOVI FOSIL napisal/-a::cry:
Rad bi opozoril, vse ki bi zašli v težave na morju,

Če ti kdo ponudi pomoč in gredo vsi na njegovo barko pomeni da si barko zapustil in lahko zahteva odkupnino.

Za samo šlepanje pa lahko zahteva da mu plačaš izgubo časa in gorivo. :cry:


Ne kvasi neumnosti... :roll: Če so ogrožena življenja je vsak zakonsko obvezan pomagati, seveda brez vsakršnega plačila. Če pa se ponudi prostovoljno, da ti pomaga, pa uradno pravtako ni upravičen do kakršnegakoli plačila, razen, če na licu mesta zahteva plačilo ali ti ponudi kakšno "pogodbo" v podpis. Lahko pa, v takem primeru seveda, če je baraba, takoj reče "Te šlepam, če mi plačaš 1000 EUR." In počaka na plačilo, potem pa te odšlepa...


Skratka, do plačila je uradno upravičen le na osnovi pisne pogodbe! :roll:


:oops: :oops: :oops:
Stopi
Ko citiraš citiraj vse. Ne samo kar tebi paše.
Potem pa ker tisti del ki si da izbrisal napišeš kot svoj odgovor in napadeš pisca.
Lepše bi bilo če se napiše se motiš ali ni tako…. Direkten napad ni primeren.
Malo več strpnosti prosim.
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Stopi » Pe Jul 22, 2016 10:44

NOVI FOSIL napisal/-a:
Stopi napisal/-a:
NOVI FOSIL napisal/-a::cry:
Rad bi opozoril, vse ki bi zašli v težave na morju,

Če ti kdo ponudi pomoč in gredo vsi na njegovo barko pomeni da si barko zapustil in lahko zahteva odkupnino.

Za samo šlepanje pa lahko zahteva da mu plačaš izgubo časa in gorivo. :cry:


Ne kvasi neumnosti... :roll: Če so ogrožena življenja je vsak zakonsko obvezan pomagati, seveda brez vsakršnega plačila. Če pa se ponudi prostovoljno, da ti pomaga, pa uradno pravtako ni upravičen do kakršnegakoli plačila, razen, če na licu mesta zahteva plačilo ali ti ponudi kakšno "pogodbo" v podpis. Lahko pa, v takem primeru seveda, če je baraba, takoj reče "Te šlepam, če mi plačaš 1000 EUR." In počaka na plačilo, potem pa te odšlepa...


Skratka, do plačila je uradno upravičen le na osnovi pisne pogodbe! :roll:


:oops: :oops: :oops:
Stopi
Ko citiraš citiraj vse. Ne samo kar tebi paše.
Potem pa ker tisti del ki si da izbrisal napišeš kot svoj odgovor in napadeš pisca.
Lepše bi bilo če se napiše se motiš ali ni tako…. Direkten napad ni primeren.
Malo več strpnosti prosim.


Trdiš nekaj, kar ni res, neglede na vsebino citata... :wink: Nihče ni upravičen oz. ne more zahtevati karkšnegakoli plačila, če ni pisne pogodbe! Ne more! Pika!
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 959
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Pe Jul 22, 2016 10:53

Stopi poslušaj. Tale tema ni bila odprta, da pametuješ kako in kaj.

V skladu z Obligacijskim zakonikom pa je lahko vsaka pogodba sklenjena v pisni ali ustni obliki.

Tudi oporoka je lahko pisnaw ali ustna.

Zdej pa prosim zaključita ali si odprita svojo debato.
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Jul 22, 2016 11:22

Zaračunavanje brez pogodbe?
    Žal je po mojih izkušnjah kup reči, ki nam jih kdo zaračuna - oziroma zahteva plačilo - brez pogodbe.

    Recimo davki, kazni za prekrške (recimo parkiranje kje, kjer je označeno, da ni dovoljeno, kjer je označeno, da si dolžan plačati parkirnino, pa ne izkazuješ, da si jo - in tako naprej).
Zapuščeno plovilo
    Tako se tudi jaz bledo spomnim zgodb o zapustitvi plovila - in se spomnim opozorila o pravnih posledicah zapustitve plovila, podobnega temu - ampak trenutno ne morem navesti nobenega vira.

    Verjetno gre za mednarodno pomorsko pravo v mednarodnih vodah in mogoče mora biti ponovljeno v lokalni pomorski zakonodaji, da velja v vodah določene države.

Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Pe Jul 22, 2016 12:00

Marjan Tomki napisal/-a:Recimo davki, kazni za prekrške (recimo parkiranje kje, kjer je označeno, da ni dovoljeno, kjer je označeno, da si dolžan plačati parkirnino, pa ne izkazuješ, da si jo - in tako naprej).


Zakonodaja je vedno nad pogodbo-simpl
Wellcraft 2600 Martinique
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

OdgovorNapisal/-a Lure » Pe Jul 22, 2016 13:02

Kot sem že napisal so za to mednarodne konvencije in trenutno je veljavna International Convention on Salvage, ki so jo ratificirale tudi Slo, HR in IT.

Tukaj so pravila napisana in jasna (glede odškodnine), pogodba je opcijska in ni potrebna za zahtevek po nadomestilu za reševanje. Zato je toliko bolje da se z reševalcem dogovoriš v naprej, kakšna so njegova pričakovanja.
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Pe Jul 22, 2016 13:46

Nisem hotel polemizirat samo opozoriti. Nikoli ne zapuščajte plovila če ne veste s kom imate opravka. Ženo in otroke lahko pošljete na drugo barko sami pa bodite v njej.

Vedno se najdejo taki ki želijo iz tega narediti posel. Ponavadi so to domačini lešinarji.

Pri nas je en tak model. Ob malo večji burji zasluži kar nekaj tisočakov. Čolni pa se čodežno odpenjajo kar sami. Najraje z karabinov.

:oops:
theDamjan oprosti da polemiziramo v tej temi. Mislim da da kak nasvet tistim ki niso bili v taki situaciji tudi prav pride.
CAR
Admiral
Prispevkov: 2268
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » So Jul 23, 2016 12:49

Očitno je na forumu več pravnikov kot Morjeplovcev.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Jul 23, 2016 13:13

CAR, na izpitu za učitelja jadranja sta bila med kandidati tudi en zdravnik (kar je prišlo prav pri debatah o prvi pomoči) in en pravnik.

Pri debatah o različnih plateh gradiva v dneh pred izpitom je drugi večkrat rekel 'nepoznavanje zakonov škoduje' (Ignorantia iuris nocet).

Jaz nisem pravnik - in po mojem to ne drži čisto vedno, le da Murphy poskrbi, da drži takrat ko najbolj boli - in to reklo je ena od precej reči, ki sem si jih od tam zapomnil.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Jul 23, 2016 14:45

Halo,

Ce ima kdo se kaj vn za potegnit okol Raba ali Cresa, sem se 2 tedna na Pagu s polnimi opremami in 6m colnom. Lokacija Lun. In pomoc je zastonj. Ali pa ce se komu da it na pivo 😊
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 959
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Če Avg 18, 2016 21:30

No takole, ker se je debata v rej temi kar odprla, sporočam rezultate.

Danes, torej manj kot mesec dni po nesreči, sem dobil od zavarovalnice Allianz poravnalno ponudbo, ki obsega pokritje celotne škode iz naslova zavarovalne vsote na polici. Odbiki mi niso niti odbitne franšize.

Rad bi povedal, da je ga. Danijela, ki je zastopnica iz Rijeke več kot korektna. Kar zadeva zavarovanja vse uredim po emailu in telefonu.
Ob nesreči sem jo obvestil. Izpolnila mi je vso dokumentacijo in sem samo podpisal in poslikano poslal nazaj. Tudi vse ostale papirje sem samo poslikal in poslal njej. Vse je uredila z zavarovalnico, cenilcem, niti enega vprašanja niso zastavili dodatno. Barko sem našel sam, poslikal in to je zadostovalo. Cenilec ni niti prišel na ogled, tudi kapetanija ne.

Mogoče še tale podatek...novo barko sem tudi zavaroval tukaj seveda. Za 35.000. Vključeno je full kasko, obvezno, prevoz po kopnem, dodatno zavarovanje oseb in Seahelp članstvo.
Cena za plačilo v enkratnem znesku manj kot 500 eur. In potem nekateri razpravljate, če se splača kasko zavarovati?!

Če kdo potrebuje kontakt, ga z veseljem dam na privat, saj imam z njimi, še posebej z gospo Danijelo, ZAENKRAT odlične izkušnje.
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Avg 18, 2016 21:34

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 18:04, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

OdgovorNapisal/-a jozko » Če Avg 18, 2016 21:37

Samo da se je dobro izteklo :D :D :D
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 959
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Če Avg 18, 2016 21:39

Ni glih dobro, je pa od tega, kar se je zgodilo, res še dobro izpadlo. Da so vsaj finance večinoma rešene.
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!
polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Avg 19, 2016 14:54

No super ,da ti vsaj tle niso lase dvigovali z drekarijami.Sem vesel zate in VELIK užitkov z novo mrcino.
LP Iztok

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov