Posodabljanje foruma !!!

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Maj 23, 2014 00:19

Jap, to je tako kot pravi MT, na tej strani ne dela nobena pametna domena... Fora je v že napisanem pingu, ki je izklopljen na serverjih...

Kdo je po svetu in lahko poskusi? Direktno s kakšnega hotela, mcdonaldsa ali podobno... :lol:
black_mamba
Poročnik fregate
Prispevkov: 69
Pridružen: To Sep 17, 2013 15:14

OdgovorNapisal/-a black_mamba » So Jun 07, 2014 13:55

Jaz imam eno težavo pa nevem kam napisati-

nevem zakaj ne morem pošiljati zasebnih sporočil. Pošljem, napiše da je bilo sporočilo poslano potem ga pa ni med poslano ampak je v mapi ODPOSLANO.. Nevem kaj je ta mapa, vem pa da drug uporabnik ne dobi mojega sporočila.

LP

Upam da nisem izpadel bebec.. Aja pa mapo poslano imam 50% prazno, prav tako mapo prejeto 20% prazno pa vse..
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » So Jun 07, 2014 16:18

V mapi odposlano je do takrat ko prejemnik ne odpre tvojega zsja. Ko ga odpre in verjetno prebere se ti prestavi v poslano. Tako ves da ga je odprl.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
black_mamba
Poročnik fregate
Prispevkov: 69
Pridružen: To Sep 17, 2013 15:14

OdgovorNapisal/-a black_mamba » Ne Jun 08, 2014 17:03

Aha o super hvala lepa!
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Mar 24, 2015 11:22

V zadnjih dneh (sobota več ur med sedmo in enajsto, tudi danes) forum (in portal, in njegov gostitelj, torej tisti, na katerega strežnikih sta portal in forum) niso bili razpoložljivi.

Verjetno je še kaj, ampak ena od reči, ki jih delajo je, da domeno hitrost.net selijo na hitrost.com.


Trenutno forum dela, do strani z obvestili pa ne pridem.
Malo prej pa tudi forum ni bil dostopen.







Edit: Zdaj stran z obvestili dostopna

HITROST.COM napisal/-a:[hitrost.com #1] Priprave za prehod na novi spletni sistem www.hitrost.com
Objavljeno oz. posodobljeno: 6. marec 2015

Sporočamo vam, da bomo v naslednjih tednih pričeli s pripravami za prehod na novi spletni sistem www.hitrost.com, vključujoč tudi priprave strežniških sistemov za vzporedno redundantno delovanje:

1. trenutne in nove spletne strani www.hitrost.com
2. trenutnega in novega uporabniškega vmesnika (celotna avtomatizacija v realnem času, 24/7)

Strežniške storitve spletnega gostovanja in VPS gostovanja s tem ne bodo motene, le občasno in s predhodno objavo bo delno ali v celoti onemogočen dostop samo do spletnega mesta www.hitrost.com in/ali do uporabniškega vmesnika (pregled zakupljenih storitev in urejanja domen).

Prosimo, spremljajte obvestila v uporabniškem vmesniku ali nadzorni plošči za spletno gostovanje.


"... storitve spletnega gostovanja ... s tem ne bodo motene ... "
Jaz bi bil 'ziheraš' in napisal 'potrudili se bomo, da ... ne bodo (ne bi bile) motene ...
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » To Apr 07, 2015 17:17

Me zanima če bi lahko kdo uredil da če kdorkoli nalepi na forum sliko večjo od recimo 800x600 da se le ta automatsko zmanjša. Na drugih forumih sem zasledil to opcijo in je zelo uporabna...
s52u
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Sep 28, 2014 22:28

OdgovorNapisal/-a s52u » To Apr 07, 2015 18:50

Mislim, da jim "vzporedno redundantno delovanje" ne deluje preveč :)
Vsekakor bi mogli to urediti tako, da uporabniki nebi občutili spremembe :)
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Apr 08, 2015 18:49

@slike
    Ta SW morjeplovca še nič takega. Ali se lahko doda kak dodatek za tako star SW - in ali se to splača?

    Molimo, držimo pesti - za prehod na novejšo različico, ki bo nekaj tega po mojem itak morala imeti by default - pa kdaj podrezamo admina - saj bo...

    Daj admine, da se slišimo enkrat spet malo o tem...
@motnje dostopa
    Bilo večkrat... in vsaj enkrat več ur...

    Hotel sem pred odhodom na Zbilje pogledat vreme čez povezave, ki jih imam na morjeplovcu, pa ni šlo.

    In se je bilo treba spomniti, od kod že kličem katere podatke...

    Ja, bi mogli - oziroma morali...

    Pa še marsikdo pri marsičem drugem. Tudi jaz včasih kaj :oops:

Edit:
@motnje dostopa
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Predlog za posodobitev foruma

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » To Avg 02, 2016 10:24

Predlog za posodobitev foruma.

Mislim da bi bilo zelo uporabno da bi na strani od vsakega uporabnika bila gumba:

DODAJ UPORABNIKA MED PRIJATELJE
BLOKIRAJ UPORABNIKA

da blokirani uporabnik ne vidi več objav osebe ki ga je blokirala in oseba ki ga je blokirala ne vidi več objav blokiranega uporabnika.

Verjamem, da bi bilo na forumu s to novostjo veliko več prijateljskega vzdušja.
Nebi bilo kreganja in žaljenja po temah. Ko zaznaš da je nekdo provakativen, žaljiv, nekulturen brez prijateljskega pomorskega duha ga blokiraš, še preden pride do pravih provokacij in javnega kreganja, žaljenja, katero očrni celoten forum.
Blokirani uporabniki bi s časoma se zavedali da so izločeni iz družbe, kar bi jih nagnilo k temu da spremenijo svoje obnašanje. Zdaj se lahko vsak po mili volji nesramno obnaša do vseh brez posledic.
Če svojega obnašanja nebi spremenili bi s časoma nekulturni uporabniki sami zapustili forum, saj bi mislili da se na forumu nič ne dogaja, da je forum mrtev, ker bi bili s strani vseh uporabnikov blokirani, da nebi videli novih prispevkov.

To si nisem jaz izmislil. Italijani imajo tako urejeno.
No moram pohvalit ljudi na našem forumu, v primerjavi z Italiani smo visoko nad njimi v kulturi obnašanja in človeškem odnosu na forumu.
Screenshot tujega navtičnega foruma:
http://shrani.si/f/I/f6/4qRlBZ5h/screen ... 8-02-a.png
lp
Marko
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » To Avg 02, 2016 10:29

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 18:06, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Avg 02, 2016 11:12

.

Posodobitev foruma so mokre sanje zvestih članov!!!!


.Slika
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Dado
Kapitan fregate
Prispevkov: 111
Pridružen: To Avg 11, 2015 14:03
Kraj: ~ Prlekija ~

OdgovorNapisal/-a Dado » Sr Avg 03, 2016 06:08

Napredek bi bil že če se forum posodobi na novejšo verzijo je v osnovi bolj prijazen in dodane nekatere funkcije ki jih sedaj ni ...
~ Eli ~
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Avg 07, 2016 19:52

Najboljša posodobitev bi bila ,če se nazaj namalajo vse tiste bejbe,za ktere se je naš Tex trudil in nam z njimi pomagal oči počivat.
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Po Avg 15, 2016 16:57

:lol:
Polanc a tiste katere ti daki lima gor niso dobre :?:
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Posodabljanje foruma !!!

OdgovorNapisal/-a admin » To Avg 28, 2018 10:43

Malo spremembe glede nazivov map pri zasebnih sporočilih...

Ker je bilo s tistimi prevodi ODHAJAJOČE in POSLANO kar nekaj nejasnosti, sem malo prekopal po prevodu in našel kje se to nahaja. Prevod je standardni, ki ga dobiš v paketu s skripto in zato ni ravno najboljši.

Sedaj sem sporočila, ki so še na poti oziroma jih uporabnik še ni prebral označena kot "V POŠILJANJU". Ni prostora za daljše prevode...

Sporočila, ki pa jih je naslovnik že prebral, pa so označena kot "DOSTAVLJENO".

Sprejmem tudi predlog za še bolj nazorne prevode, seveda s kratko besedo, ker ni prostora za cele stavke!

LP

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov