Dogodki v zvezi s Flying Junior

Vabila in poročila z navtičnih sejmov in navtičnih dogodkov

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Dogodki v zvezi s Flying Junior

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Jun 11, 2014 19:12

Dogodki v zvezi s Flying Junior (in Fireball)
    Ko bi rad komu pokazal, vedno iščem... pa naj bo to kazalo, pa najbrž tudi naprej tema o dogodkih in zadevah v zvezi s tem tipom jadrnic...

    Veliko dogodkov oziroma tekem je hkrati za Fireball in za FJ, zato se tu najdejo povezave na oboje. Jadralni klub KerMar iz Črnuč je o priliki kupil 3 tekmovalne dvosede
    l'Equipe, ki jih jadralni klub Čupa ni več potreboval, in jih zdaj (nekje od 2016 dalje) večinoma pustijo startati na regatah hkrati z FJ-ji.
    Kaj je Flying Junior oziroma FJ
    Slika

    FJ Slovenija povezuje jadralce, ki jadrajo s to vrsto jadrnic, prireja tekmovanj in tako naprej.

2017


2016
    Kinpur se je 2016 (s sinom kot flokistom) udeležil evropskega prvenstva FJ in kolikor se spomnim, bil nekje okrog 27. mesta in eno mesto za še enim Slovencem. Veter na tekmovanju je bil močnejši, kot smo jih je večina nas vajeni pri nas, bil pa je 6. na enem plovu, pri kateri je bil veter nekoliko šibkejši. Lani sta tudi zmagala skupno za pokal Slovenije v FJ.

    Letos na FJ SLO 17 tekmuje drug flokist, zato se jaz nisem udeleževal tekem in ne morem poročati, lahko le dam povezave na poročila drugih, ampak minulega pol leta skoraj nisem bil na spletu, tako da to pride, ko pride in če pride.
    Sem pa vsaj na eni tekmi FJ in FB jeseni (odprto DP za FJ?) enega od l'Equipe,- in sva se po preplutju ciljne črte (ko sem začel pospravljati špinaker) menda prav fotogenično prevrnila (krmar je spustil krmilo, ker mi je menda nameraval pomagati pospraviti špin). S skupaj blizu 200 kg na jadrnici, ki je projektirana za 140 kg posadke - pa še nova na tem tipu - sva bila nekonkurenčna, ampak ne toliko, da tega tipa jadrnice v prihodnje ne bi pustili startati na teh regatah.

    Srečanje ljubiteljev morja in jadranja Ankaran 2016 - Slo 17 je bil, jaz pa ne.
    Velalonga - Beneška laguna - v maju
      Slika
    Regata v spomin Maro Klun 2016 - Portorož
    2. Črnuška regata - 2016 - Zbiljsko jezero
      Jaz sem v tednih pred tekmo pomagal 'šraufati' stvari (tako na barkah kot na prizorišču) za to regato, a tisti konec tedna mislim da jadral proti Benetkam in nazaj, sicer bi verjetno jadral na eni od jadrnic l'equipe.
2015

2014

2013

2012
    Regata 'Zlato sidro' v Izoli; tistega dne domnevno zaradi treskanja ni bilo uradnih plovov, sva se pa s kinpur-om lovila z enim Fireballom in ni bilo čisto nič dolgčas - ne na vodi, ne prej ne potem. Naslednji dan so pluli, samo kinpur je imel drugega flokista.
Navodila za jadranje s FJ
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Ne Avg 06, 2017 14:59, skupaj popravljeno 18 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
kinpur
Kapitan fregate
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 26, 2011 14:44
Kraj: Zbilje, Ankaran, Sesljan

Velalonga 2014

OdgovorNapisal/-a kinpur » Sr Jul 30, 2014 12:46

Evo pa smo naredili nekaj posnetkov:

Velalonga 2014
    Slika



Rezultati: http://www.fj-slo.si/tekmovanja.html
kinpur
Kapitan fregate
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 26, 2011 14:44
Kraj: Zbilje, Ankaran, Sesljan

Evropsko prvenstvo Santa croce 2014

OdgovorNapisal/-a kinpur » Sr Jul 30, 2014 12:51

Evropsko prvenstvo Flying junior je bilo v Italiji na jezeru
Santa croce. Ker niso bili izpeljani vsaj štirje plovi v štirih
dneh , ni bilo regularno. Dež... dež.. dež. Veter so pričakovali
s termiko okoli 13.ure z juga. Boljši veter je pihal s severa
v jutranjih urah, vendar ga organizatorji niso znali izkoristiti.

Posnetek:
    Slika
kinpur
Kapitan fregate
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 26, 2011 14:44
Kraj: Zbilje, Ankaran, Sesljan

Letošnji še ne objavljeni posnetki

OdgovorNapisal/-a kinpur » Če Nov 13, 2014 14:55

Zlato sidro Izola

    Slika

Memorial Mojce Požek Velenje
    Slika



Regata Sir Peter Blake memorial 2014, Brenzone, Italia
    Slika
    Kinpur prvič na Gardskem jezeru.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Zbilje, kinpur-jev FJ

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Apr 21, 2015 20:12

Zbilje, kinpur-jev Flying Junior
    Slika


V načrtu za letos je po 25 letih spet regata na Zbiljskem jezeru.
Najprej je kazalo, da bodo le FJ, zdaj pa kaže, da bodo še katere od drugih tipov malih jadrnic.

Edit: v prvi prispevek teme še nekaj povezav na posnetke s tekem.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Po Nov 16, 2015 12:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Zbilje 2015, marec in april

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Apr 29, 2015 19:45

Zbilje 2015, marec in april

FJ jemlje zalogo tekočega goriva...
SlikaSlika

FJ in flokistka
Slika
Slika

Kaže da ji je všeč.
SlikaSlika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Počitek za FJ - s temle sva bila lani in letos na začetku januarja na ankaranski regati.
Slika
Slika

Kdo je tokrat pri floku?
Slika
Slika
Slika
Slika
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Maj 20, 2015 17:23

Črnuška regata 2015, ki bi morala biti konec tega tedna na Zbiljskem jezeru, je prestavljena pred Ankaran.

Je še problem, da noben član JK Neptun nima primernega gumenjaka ali česa podobnega, da bi lahko pred startom - glede na veter takrat - postavili boje. Mislim. da bosta samo dve, torej bo palica oziroma bašton.

Rekli so mi, naj še tule vprašam, če bi morda kdo od članov morjeplovca bil s čim primernim v bližini in imel čas...

Edit: Gumenjak se je našel - ne sicer med člani foruma; udeležile so se je članice JK Olimpic iz izole z njihovo spremljevalko v gumenjaku vred.
Zgodba s Črnuške regate je pa tule.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Pe Jul 10, 2015 12:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Bohinjska regata 2015

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Jul 10, 2015 10:19

Bohinjska regata 2015
27 in 28 Junij 2015 (v času, ko je bilo precej morjeplovcev na ruti)
Razpis regate (Notice of Race?)


Uvod
    Do pred nekaj leti je bila Bohinjska regata FB in FJ tradicionalna, potem pa so leto ali dve zaporedoma naleteli na dni z brezvetrjem in potem za nekaj let z Bohinjem odnehali.

    Letos je to spet oživelo - ne le regata, ampak tudi nekaj dni druženja (in potepanja po hribih okoli, in ... ) pred njo. Tudi zasedba je bila kar solidna, 10 jadrnic FB in 7 jadrnic FJ.

    Kinpur, Aljaž (z optimistom, da mu ne bo dolgčas) in jaz smo prišli za konec tedna, torej regato.

Vreme
    Tradicionalno bohinjsko (lani se takega nekako ne spomnim - morda me zaradi let začenja dajati spomin). Sobota dež in brez toliko vetra, da bi se dalo tekmovati, tako da ta dan ni bilo nobenega plova, ampak družba je bila zelo dobra, golaž odličen (kotel je bil skoraj polizan, ne le izpraznjen), surovin za na žar pa tudi ni zmanjkalo.

    V nedeljo je bilo zjutraj nebo čisto, čez dan pa malo razvoja v popoldansko oblačnost. Veter pa od (občasno za tekmo pre-) rahlega do zmernega. Kakega pri- ali pred- nevihtnega vetra ali padavin se ne spomnim.
Petek pred tem
    S kinpur-om sva dan pred startom drugega dne regate za memorial Maria Kluna merila napetosti pripon in geometrijo njegovega Fireballa, zdaj pa sva si dala še eno popoldne duška z nastavljanjem, merjenjem, označevanjem položaja jambora in raznih nastavitev za razne situacije. Pravijo, da je potrpežljivost božja mast - o čemer ne morem nič reči - ampak v dobri družbi (upam, da se bo kinpur s tem koncem tudi strinjal) je bilo prijetno, ne le koristno preživeto popoldne.
Sobota
    Prispeli, s prikolice sneli, sestavili in pripravili jadrnice za plovbo, ampak potem dež in premalo vetra (celo za moje kriterije)... Ta dan je program odredilo vreme. Ampak - če je kdo spregledal - golaž je bil odličen...
Nedelja - dan s plovi regate
    Za začetek je iz posadke Planinšič-Planinšič FJ oče moral za vse dopoldne nekam službeno, tako da je kakih 12 let stari Matej prevzel krmilo in rabil flokista, in na to mesto je vskočil Aljaž (kakih 10 let). Aljaž se s čim na FJ še ne znajde čisto, a se Matej znajde za dva. Tako je pri razvijanju špinakerja Matej rekel Alajžu - primi in krmari tjale - ter razvil špinaker, potem pa sta se spet zamenjala in je Matej prevzel krmilo. Izid - Mateja so malo opozorili, naj ne 'pumpa', sta pa zmagala med FJ.

    Midva s kinpur-jem sva dobila prvi plov, ostale pa tako tako, ampak skupno je bilo za tretje mesto. Petkovo 'prčkanje' po nastavitvah in geometriji se je po vsem sodeč splačalo... tokrat so bili za nama tisti, ki so nama ušli na Velalonga Venezia in na memorialu Mario Klun (ali smo se tam spotikali drug ob drugega). Ampak še kupa reči bi se bilo dobro naučiti (jaz zagotovo...).

    Nekaj fotk - vsaj 'tamale' s fj si niso prevelike (na povezavi pod slikami pa odpre polno velikost).
    SlikaSlikaSlika
Nekaj opažanj
    Vmes - pred zadnjim plovom - je bilo daljše obdobje skoraj brezvetrja, ampak v tem času se je dalo početi marsikaj. Ena od reči je bila prevračanje in nazaj-postavljanje fireballa - in videti je jasno, da ko se uvadiš, je to pač še en manever, ki ga pač znaš. Dokler ne znaš, je pa pač jadrati z njim nevarno...

    In jasno je bilo tudi, da je dolgčas nekaj, kar je - ali pa ni - pri kom v glavi.

    V soboto v času, ko sva midva sestavljala FJ in ves čas, ko je pihalo premalo za tekmo, do takrat, ko je začelo dobro deževati, se je Aljaž z optimistom potikal po tistem koncu jezera. Ko je bil naslednji dan na FJ SLO 18, optimist ni ostal prazen. Mislim, da bodo že kmalu na marsikateri prikolici z FB na vrhu peljali še kakega optimista, v katerem med tekmo staršev naraščaju ne bo nič dolgčas. Čisto lahko, da bodo kmalu poleg sedanjih (FB, FJ, povabljeni so bili, pa tokrat ni prišel nihče od Dinghy 12) kmalu še uvrstitev optimistov, podobno kot je bilo na Črnuški regati.

Povezave (in fotke, ki so prevelike za tule)
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Sep 05, 2015 16:49

Flying junior in Fireball na Velenjskem jezeru
Sobota, 5.9.2015.
    Po avgustovskem odmoru spet začno regate teh dveh tipov.

    Razpis: Živaana Cup 2015
    Prireja www.zivaana.org/

    Vreme: sobota od pol vozla do 22 vozlov vetra, spremenljive smeri. Del časa za 1 bofor dežja (da je vodna gladina nagubana, a še ne odskakuje).

    V soboto - danes - sta bila dva plova, vmes odlična sladica, potem po drugem plovu pa nekaj z žara in ves čas dobra družba. Oba razreda sta startala skupaj in poleg vrsnega reda so merili tudi čase prihodob, tako da bo mogoče izračunati tudi skušni vrstni red gledel na zmogljivosti tipov jadrnic (yardstick).

    Jutri se nadaljuje.

    Slike nalepim tudi sem, ko bo kdo dal na internet.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Sep 06, 2015 14:53

Fireball in Flying Junior na Velenjskem jezeru
JK Živaana Cup - drugi dan
Nedelja, 6.9.2015.
    Dober del je udeležencev je prespal v kampu ob jezeru - in moram še povprašati, kako se jim je izšlo. Mi smo se vrnili spat v LJ in zjutraj nazaj.

    Zjutraj med vožnjo oblaki in meglice, ob jezeru že sonce in nekaj vetra, ki pa je potem, ko je sonce nekoliko ogrelo okolico, začasno pojenjal. Do približno enajstih so se le preganjale tu pa tam po jezeru proge vetra, in midva z Boštjanom sva vadila tisto, pri čemer sem jaz malo 'zarjavel' čez avgust. Potem pa je bila gladina nagubana po večini jezera in bil je čas za start.

    Ne vem gotovo, ali so bili trije ali celo štirje plovi. Veter se je spreminjal tako, da je veljalo, da če je na pomolu rdeča zastava, startamo v desno in boje puščamo na levi, če zelena, pa startamo v levo in boje puščamo na desni.

    Vsaj pri dveh plovih je bilo treba obrniti smer starta, ko je že tekla startna procedura.

    Veter je dvakrat med startom obrnil tako, da sva bodisi obtičala v zavetrju, bodisi pod jadri velike množice, a se je obakrat izšlo dobro in sva se izmotala iz zaostanka.

    Kakšni so pa rezultati, pa še ne vem.

    Edit: Ko smo pospravili barke in jadra in po razglasitvi, a preden smo utegnili pospraviti vso ropotijo v avtomobile, je potegnil veter in padlo nekaj dežja. Vetra je bilo dovolj, da je odnesel moj v mali zavojček spakiran dežni komplet - tanke nepremočljive hlače in vetrovka za kolo, treking in zame za celo leto na FJ, tudi novoletno srečanje v Anaranu - proti kopnemu tudi malo v breg ter tako naglo in daleč, da do takrat, ko sem lahko videl čez, ni bilo mogoče ne videti ne uganiti, kam. Upam, da ga bo tisti, ki ga najde, znal ceniti.

    Vetromer je spet pokazal sunke čez 20 vozlov, ko sem prišel do tega, da pomerim.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Sep 07, 2015 11:48

Fireball in Flying Junior na Velenjskem jezeru
JK Živaana Cup - slike, rezultati ipd.
Sobota, 5.9. in nedelja, 6.9.2015.

Slike polne velikosti so prevelike za forum, ki ne zna smanjšati na primerno, zato pokažem preview fotke, pod njimi pa je povezava na polno velikost.

Pod vsakim modro napisanim besedilom je prav tako povezava, bodisi na karto, slike ali kaj drugega v zvezi s tem.


Lokacija, organizatorji...
Udeleženci
    Ne Flying Junior ne Fireball niti slučajno niso bili vsi. Fireballov je bilo deset, FJ tokrat le štirje. Eden od FJ je rekel, da mu ni mogel flokist - ampak jaz sem na prvo regato FJ priplaval, ko sem videl, da Boštjan - mislim da je bila tudi njegova prva na FJ - v Bohinju ni imel flokista. Mislim, da je bila ideja, da pridejo tudi Dinghy 12' (tudi že v Bohinj), pa menda vsaj takrat klub ni dal (ali je drugje rabil) klubski kombi s kljuko za prikolico - kolikor vem, bo vsaj eden od jadralcev na njih opremil svoj avto s kljuko.

    Zanimivo je, da sta bili pri FB dve moški posadki, dve ženski posadki, vse ostale pa mešane. Tako pride meni na misel to veliko prej, ko kdo omeni 'navtika in bejbe', kot tiste, ki le pozirajo.
Rezultati
Zgodbe s sliko često ne gredo
    Žal velikokrat pri tem že precej starem SW ne morem pokazati na forumu slik, ne da razrinem vse skupaj čez širino zaslona, zato večkrat tudi ne morem naložiti zgodbic, ki bi šle k slikam.

    Recimo, z Boštjanom sva 'uspela' na prvem plovu v nedeljo kjub temu, da sva bila prva ali druga čez štartno črto- po obratu vetra takoj po štartu - ostati v 'veterni senci' vseh ostalih. Obrnila sva okrog repa vseh ostalih na privetrno stran in karavane in kljub temu tisti plov na koncu uspela biti prva med FJ, in to se na slikah vidi, a tu ne morem pokazati slik k zgodbi.

    Škoda...
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
kinpur
Kapitan fregate
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 26, 2011 14:44
Kraj: Zbilje, Ankaran, Sesljan

še film

OdgovorNapisal/-a kinpur » To Nov 10, 2015 19:25

Takole smo se imeli v Velenju.


Naj se vidi v filmčku :)


    Slika
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Memorial Mojce požek 2015

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Nov 18, 2015 20:56

Memorial Mojce požek 2015
    Video - še en dogodek na Velenjskem jezeru.
    Slika
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
kinpur
Kapitan fregate
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 26, 2011 14:44
Kraj: Zbilje, Ankaran, Sesljan

OdgovorNapisal/-a kinpur » Če Jul 28, 2016 21:47

Na regatah Flying junior , Fireball, optimisti ...
Je takole:

Slika

Na Črnuški klubski:

Slika


Pa na prijateljski v Bohinju :

Slika

In v Benetkah:


Slika



Toliko.

Če żeli kdo ogled , bomo 27. In 28. 8. v Kočevju na jezeru.
kinpur
Kapitan fregate
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 26, 2011 14:44
Kraj: Zbilje, Ankaran, Sesljan

Evropsko prvenstvo Stellendam Nizozemska

OdgovorNapisal/-a kinpur » Sr Avg 17, 2016 11:57

Letos je bilo evropsko prvenstvo flying junior na nizozemskem.
V floti 38 jadrnic tudi dve iz Slovenije.

http://www.fj-slo.si/

Leta 2017 bo svetovno prvenstvo v Portorožu.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta