Plavuti Mares quttro power

Vas poleg navtike zanima še potapljanje? Vprašanja o apnei in potapljanju z avtonomnimi napravami lahko zastavite tukaj.

Moderatorji: moderator2, moderator

boštjan.knez
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Feb 04, 2015 04:03
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a boštjan.knez » To Avg 16, 2016 02:16

Ne,ne dobim jih za ta denar in jih nebi niti kupil.Želel sem samo dat nasvet avtorju tega posta,da so te plavuti preslabe za podvodni lov,samo to...
lp,Boštjan
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » To Avg 16, 2016 07:35

?

piše da bi se rad potapljal na globino do 11 metrov, ne da bo čamil 2 minuti na 25h metrih. Za potope do 10 metrov so tele plavute kr zakon, jih imam sam v vseh izvedbah, in je preč metanje denarja da bi vzel tadolge peresa za 100 evrov+. Pa še plavaš lahko normalno, dočim z onimi, se bolj vlečeš po vodi.
boštjan.knez
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Feb 04, 2015 04:03
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a boštjan.knez » Sr Avg 17, 2016 02:52

In kaj bo delal na -11 ? pobiral lupine od škpljk? Predvidevam da bo lovil v tem območju in tu bi rabil boljše plavuti.KR3Men,loči podvoni lov in potapljanje z flaškami....
lp,Boštjan
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Sr Avg 17, 2016 08:13

boštjan:

človek je napisal da se bo potapljal - ergo šnorkljal in ne lovil pod vodo.

Dobro ločim scubo od apneje. mogoče si lastim celo kak potapljaški klub. ampak o tem ne bomo tu, človek je hotel samo mnenje o plavutah. Kar sem mu tudi podal, dočim vsi ostali niste.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Avg 17, 2016 09:55

boštjan.knez napisal/-a:In kaj bo delal na -11 ? pobiral lupine od škpljk? ...
Boštjan, ac3rs - kljub ponovljenim ugibanjem - ni napisal, zakaj bi to rabil. Verjetno ima za to razloge, ki se mu zde zadostni.

Nekaj reči, ki bi jih lahko počel pri šnorklanju, pa niso podvodni ribolov, ali pobiranje školjk... in so lahko v globinah do -11:
  • pregled, kako je prijelo sidro
  • pritrditev vrvi za rešitev zataknjenega sidra ali sidra in verige, če je bilo treba sidro odvreči v sili
  • podvodna fotografija

Slika krmn1, čeprav jaz uporabljam drugačne plavuti.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
boštjan.knez
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Feb 04, 2015 04:03
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a boštjan.knez » Pe Avg 19, 2016 01:22

No,če sem koga z mojimi posti užalil se opravičujem,nikakor ni bilo namerno,vse kar sem pisal je bilo v smislu pomagat komur je vprašal za mnenje...
lp,Boštjan
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Pe Avg 19, 2016 08:07

boštjan.knez napisal/-a:No,če sem koga z mojimi posti užalil se opravičujem,nikakor ni bilo namerno,vse kar sem pisal je bilo v smislu pomagat komur je vprašal za mnenje...
lp,Boštjan


daleč od tega.

lp, david
Uporabniški avatar
Harry
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: Ne Jan 18, 2015 00:16
Kraj: Ljubljana, Stinica

OdgovorNapisal/-a Harry » Ne Nov 27, 2016 00:05

Brez heca, za začetnike in za normalne rekreativce Mares plana avanti tre z zaprto peto za 35€ v Bignami v Trstu.
Če jih ne boste sončili v avtu in na čolnu polivali z becinom vam bodo zdržale vsaj 10 let ali 1000ur uporabe.
Letos sem kupil četrti par, ker imam vedno ene na čolnu, tudi pozimi!
Morski vuk
Mathias Barbarosa
Poročnik fregate
Prispevkov: 60
Pridružen: Pe Jan 23, 2015 20:18
Kraj: Od Trsta do Devina

OdgovorNapisal/-a Mathias Barbarosa » So Dec 17, 2016 21:48

@Harry
Hvala za info. Sem bil danes tam in kupil opremo za apneo. Upam, da bo naslednjih par sezon mir. Drugače plavuti Mares plana avanti tre so 39EUR, ampak po defaultu dajo nekaj popusta. Nisem niti vprašal, pa so mi odbili enih 5%.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost