Občasne motnje dostopa do foruma morjeplovec

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » So Avg 22, 2015 09:27

Marjan Tomki napisal/-a:nima zveze s 'pravimi barkami'

Z barkami pa to res nima veze 8)
mato
Admiral
Prispevkov: 817
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a mato » So Okt 03, 2015 11:52

H2O napisal/-a:
Marjan Tomki napisal/-a:Dajmo seznam držav, od koder ne gre...

Kitajska, Singapur, Taiwan, Indonezija, če se prav spomnim tudi Indija in Japonska...

Tole napiše:

You don't have permission to access /forum/search.php on this server.

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


Kitajska - Sangahi NE dela :cry:
Mato :wink:
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Jul 13, 2016 10:33

mato napisal/-a:...
Kitajska - Sangahi NE dela :cry:

Imel sem opravka z neko drugo internetno stranjo, za katero se je izkazalo, da je tudi na hitrost.com in zdaj spet pogledal v tole temo. V grobem je videti, da je za zdaj problem z dostopnostjo večinoma rešen.

Mato - in če bo še kdo od kod imel podobno težavo - lepo prosim, zapišite še:
    ali ste poskusili enkrat ali večkrat
    če ste večkrat, ali dostop ni možen nikoli
    če je kdaj možen, čas ko je možen in čas ko ni možen

Kdaj se lahko kaj ukrene
Dostop ponekod (praviloma od nekega ponudnika) ni možen, kadar Hitrost.com ne presodi pravilno velikosti (in prometa) tistega ponudnika, in tam se problem običajno odpravi s spremembo parametrov (in za mnoga nekoč problematična področja se je).

Kdaj morda ne bo mogoče pomagati
Kadar pa poskušaš pristopiti na forum preko ponudnika dostopa, od koder tedaj prihaja velik delež nelegalnih (recimo Access denied in podobno z okuženih računalnikov na omrežju tistega ponudnika) zahtev za dostop do strežnika v minuti, pristop od tistega ponudnika ne bo možen, dokler to število ne upade.

Če ne bi bilo tako, bi strežniki na hitrost.com (in s tem tudi forum morjeplovec) postali nedostopni za vse - tudi nas tu - vsakič, ko bi jih kdo od koderkoli iz kakršnega koli razloga zasuje s prevelikim številom dostopov.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Ne Sep 04, 2016 15:38

še kdo ne more pošiljat ZSjev?
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Ne Sep 04, 2016 21:25

Preveri, da nimaš slučajno poln predal. Meni dela bp
mirno morje
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Sep 17, 2016 10:05

Zna občasno kaj 'zaštekati', in včasih ista reč samo komu, ne vsakemu.
    Nekaj, kar sem nekomu odgovoril na njegov ZS, jaz še vedno lahko odprem v poslano in vidim, on pa ne (mislim da dobi 'error' sporočila).
Sicer so na forumu večkrat (ne le zadnji čas) brezvezne objave.
    Nekatere dajejo vtis, kot da so reklame (in lahko vsebujejo povezave na kakšno stran, kamor bi nas kdo rad poslal - recimo, da je plačan od obiskov tiste strani, lahko bi bila pa tudi 'okužena' (en od precej uspešnih mehanizmov širjenja malware).

    Pri nekaterih ne najdem nič takega - oziroma celo dobim vtis, da je vsebina popolnoma naključna. Primer:
    Wadyinside napisal/-a:This city already known then what I want to have another.


    Od tam, kjer imamo pravice, nekateri od moderatorjev take reči pobrišemo.

    Če koga zanima, je ena, ki jo je napisal Wadyinside in sem jo pobrisal danes, prišla z IP 124.122.190.134

    Edit: še ena podobna, čeprav ne čisto naključne besede, od Maneepooky
    It is the message of knowledge and useful to many readers do with it really. I have read and feel very good.

    in tudi zdaj pobrisana je prišla z IP 159.192.250.54

    Edit 20161028: Še nekaj takih; coralpedro po IP 76.191.115.32 (in še čem,) sodeč najbrž območje Seattle, USA

    Podobno; JocelynTurne Okt 24, 2016 08:54 po IP 216.172.157.14 (in še čem,) sodeč najbrž območje San Jose, CA, USA
Update 20170206
209.73.158.10 appears in our database 6 times. Current country of origin: ... 209.73.158.10, coralpedro, coralpedro@excite.com, United States. 1-Dec-16 03:48
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Po Feb 06, 2017 16:11, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Nov 15, 2016 22:20

kr en napisal/-a:MT a. Maš nov nick? :lol:

Tista tema bo verjetno zginila, zato ne bom odgovarjal tja. O nekaj podobnih sporočilih - in od kod za katerega kaže da so - pa je že nekaj zgoraj.

Enako kot meni je tudi tebi dostopen IP, od kod je kakšna objava, in bi lahko po tem 'poguglal' lokacijo. IP naslovi tega pošiljatelja:
72.27.155.22 [ 2 Prispevkov ]
Uporabniki, ki objavljajo s tega IP naslova
tradebuzzing [ 2 Prispevkov ] Išči
Drugi IP naslovi, od koder ta uporabnik objavlja
72.27.100.25 [ 2 Prispevkov ]
72.27.42.252 [ 1 Prispevek ]
72.27.37.212 [ 1 Prispevek ]
72.27.116.240 [ 1 Prispevek ]
72.27.123.112 [ 1 Prispevek ]

Od tam http://stopforumspam.com/search/72.27

Kaže da je to poslano z IP-jev, ki so dodeljeni ponudniku interneta z Jamajke. V času, ko so te reči prihajale na forum nisem bil tam, od tu uporabljati njihove IP naslove se mi pa tudi ne da.

Edit:
Še nekaj krajev, od koder je morjeplovec nedostopen
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
B4h0
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 80
Pridružen: Če Avg 02, 2018 23:38
Kraj: Ljubljana - Poreč

Re: Občasne motnje dostopa do foruma morjeplovec

OdgovorNapisal/-a B4h0 » So Jan 20, 2024 15:09

Preko brskalnika FF že nekaj mesecev ne morem dostopati do foruma. Sem mislil, da ne obstaja več. Potem le preko google posnetka strani vidim, da so objave tudi v letu '24. Preko Chroma deluje.
Slika
Takšno sporočilo je pa na matični strani , morjeplovec.net;
Slika
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Občasne motnje dostopa do foruma morjeplovec

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » So Jan 20, 2024 17:13

Za brskanje uporabljam SAMO Firefox. Dostop do morjeplovca s telefona, tablice in treh PCjev deluje BP.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Občasne motnje dostopa do foruma morjeplovec

OdgovorNapisal/-a MareC » So Jan 20, 2024 17:31

Nikola T. napisal/-a:Za brskanje uporabljam SAMO Firefox. Dostop do morjeplovca s telefona, tablice in treh PCjev deluje BP.

meni tudi, mogoče posodobiš FF navadno pomaga
B4h0
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 80
Pridružen: Če Avg 02, 2018 23:38
Kraj: Ljubljana - Poreč

Re: Občasne motnje dostopa do foruma morjeplovec

OdgovorNapisal/-a B4h0 » To Jan 23, 2024 13:34

Ok, zgleda se je nekaj zataknilo pri ne-vsiljevanju https. Čeprav je bilo funkcija odkljukana ter dodana varnostna izjema v FF, ker je certifikat strani sicer že potekel. Je bilo potrebno preciklati preko nastavitev, sedaj zopet dela.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov