Sezonski popusti?

Vas poleg navtike zanima še potapljanje? Vprašanja o apnei in potapljanju z avtonomnimi napravami lahko zastavite tukaj.

Moderatorji: moderator2, moderator

Mathias Barbarosa
Poročnik fregate
Prispevkov: 60
Pridružen: Pe Jan 23, 2015 20:18
Kraj: Od Trsta do Devina

Sezonski popusti?

OdgovorNapisal/-a Mathias Barbarosa » Sr Sep 28, 2016 21:40

Po dolgem času moram posodobit nekaj opreme. Plavuti, neopren, maska... Ker ne spremljam, ali obstajajo za potapljaško opremo kakšni popusti, zdaj, ko je konec sezone? Če ja, kje? Oziroma je kje na splošno ugodno to za kupit? Najraje na primorskem. Nič nimam tudi proti spletnim nakupom samo ne vem kako to na daljavo pomerit :)
Torej, dobrodošel vsak predlog kam in kdaj it pogledat.

Aja, gledam bolj srednji cenovni rang. Ne zanimajo me karbonske plavuti in drugi podobni tehnološki presežki.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Če Sep 29, 2016 06:44

kakšno potapljanje imaš v mislih? na jeklenke, prosto, ribolov..?

drugače če si primorc, pa da nisi ravno na znamke mahnjen, pojdi v Sepo

http://www.sepadiver.com/index.php?lang=de

maš takoj čez mejo.
francelj
Admiral
Prispevkov: 1076
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a francelj » Če Sep 29, 2016 08:59

Na vratih Sepadiver v Miljah je že lani jeseni pisalo: "Closed forever" :-(
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Če Sep 29, 2016 09:43

kva a res? No sej je na sreco se ena stacuna mal naprej
Mathias Barbarosa
Poročnik fregate
Prispevkov: 60
Pridružen: Pe Jan 23, 2015 20:18
Kraj: Od Trsta do Devina

OdgovorNapisal/-a Mathias Barbarosa » Če Sep 29, 2016 10:03

Prejšnjič sem kupil v Sepadiver. Že nekaj časa na njihovi strani piše, da imajo zaprto zaradi inventure. Se ob priložnosti ustavim tam in pogledam kaj se dogaja.
Iščem opremo za prosto potapljanje.
boštjan.knez
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Feb 04, 2015 04:03
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a boštjan.knez » Pe Okt 14, 2016 02:22

Evolution sub v marini v Kopru.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2527
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Pe Okt 14, 2016 20:14

Nekam sem založil dihalko. Pa sem po poti na morje hotel kupiti drugo. Mimogrede se ustaviva v krškem v trgovskem centru, kjer lahko parkiraš s prikolico. Imeli so same take z raznimi dodatki, ventil spodaj (da bo voda stekla ven???), zaščita zgoraj (pred valovi???). Ker normalnih ni bilo, hotel sem gladko cev brez navlake - sem kupil to. Torej gremo lovit ribe. Ko se potopim se cev napolni. OK. Ko se dvignem in pihnem vodo ven, se odpre tisti ventil pri ustniku in izpiham zrak, voda pa ostane v cevi. ##$%&"&%!***#. Malo zaradi ventila malo pa zaradi ovir na vrhu cevi. Potem sem vzel nož, odrezal kos cevi, ki jo imam za pretakanje bencina, vtaknil en konec v usta, drugega pa za za trak maske. Delalo je bistveno bolje kot tista dihalka.
Imajo še v kakšni štacuni normalno dihalko brez nepotrebnih dodatkov?
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » Pe Okt 14, 2016 21:09

motorni napisal/-a:Nekam sem založil dihalko. Pa sem po poti na morje hotel kupiti drugo. Mimogrede se ustaviva v krškem v trgovskem centru, kjer lahko parkiraš s prikolico. Imeli so same take z raznimi dodatki, ventil spodaj (da bo voda stekla ven???), zaščita zgoraj (pred valovi???). Ker normalnih ni bilo, hotel sem gladko cev brez navlake - sem kupil to. Torej gremo lovit ribe. Ko se potopim se cev napolni. OK. Ko se dvignem in pihnem vodo ven, se odpre tisti ventil pri ustniku in izpiham zrak, voda pa ostane v cevi. ##$%&"&%!***#. Malo zaradi ventila malo pa zaradi ovir na vrhu cevi. Potem sem vzel nož, odrezal kos cevi, ki jo imam za pretakanje bencina, vtaknil en konec v usta, drugega pa za za trak maske. Delalo je bistveno bolje kot tista dihalka.
Imajo še v kakšni štacuni normalno dihalko brez nepotrebnih dodatkov?


www.scubatom.net
www.extremo.si
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2527
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » So Okt 15, 2016 16:12

Hvala!
__________________

lp

motorni
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Okt 15, 2016 17:35

scubatom je drag.

pojdi v aquamanio v BTCju po gibljivo dihalko. mislim da se ji rece Mares Flex Dragon al neki tacga.

ko bos enkrat imel to, ne bos kupil nic vec drugega.

Za tele snorkel zadeve je pa tako, un Ventil spodaj nikoli ne dela dobro, povecini so povezane se skupaj z rebrastjo cevo, da ja ne mores vse vode vn pihnit, un Ventil na vrhu pa kot prvo zmanjsa pretok ko normalno dihas in ko probas na hitro vdihnit, ti ga zna zabit. obcutki dusenja so fenomenalni.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti