Tema o avtomobilih - razne debate, vprašanja, nasveti

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Ne Okt 23, 2016 15:03

Jaz imam pa obcutek, da je bil tale avto parkiran na napacnem kraju ( zalit) in zato toliko blata in korozije. Drugace se pa motorji ne perejo že par deset let, ker so potem problem kontaktni spoji. Kako je vozilo vzdrževano se hitro vidi in kar lastnik 5-10 let ni vzdrzeval tudi posrednik ne more skriti.
Nazadnje spremenil kocka, dne Ne Okt 23, 2016 20:16, skupaj popravljeno 1 krat.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Ne Okt 23, 2016 15:40

Nikola T. napisal/-a:Praviš, da nikoli ne bi kupil avta, ki ima opran motor. Torej po tej logiki nikoli ne bi kupil dobro vzdrževanega avta. Menim, da vsak takoj razpozna razliko, ko je motor opran zaradi vzdrževanja in kdaj zaradi skrivanja iztekanja olja, zamaščenosti, preskakovanja servisnih intervalov, prikrivanja skritih in dragih napak...

Ta trditev me strašansko moti, ker ob pogledu na odlično vzdrževan motor občasno slišim popolnoma enake nesmisle od ljudi, ki verjetno še nikoli niso odprli pokrova motorja. Prepričani so, pa ne vedo zaradi česa, da je nevarno kupiti avto s čistim in lepo vzdrževanim motorjem.
Zaradi soli spomladi operem podvozje in motor ter ga še isti dan, ko se posuši, zaščitim s Krown sprejem. Avto je po 336.000km intakten, mašina pa izgleda bolje kot od marsikoga po zgolj drugem servisu. ... ampak nakup takega ti odsvetuješ.

Ne govorim o tem, katerega sliko je pripel Borut, kajti tu sploh ni potrebno izgubljati besed, da se takega avta s takim motorjem preprosto ne kupi !! Ta avto je bil najverjetneje zaleten, pred popravilom, pa je imel več mesecev motor na dežju ali pa brez motornega pokrova.
LP Iztok


od kje si ti sedaj razbral da ne kupujem avta, kateri ima iz razlogov vzdrževanja opran motor? Ne boš ti ločil ali je opran zaradi prikrivanja ali pa ravno 1 dan po "vzdrževanju" opran motor. Ne vem od kje tebi da vsak laik spozna, še manj pa od kod tebi take ideje kakšen smisel ima moj odgovor, ki je jasno napisan.

Govora je o tem motorju na sliki, in ne o tvojih hipotezah, kaj jaz mislim, pri tem da se zapletaš sam v protislovja. Predvidevam da nisi ti še kaj veliko motorjev od znotraj videl, sam sem naredil krepko trimestno število velikih generalk, napisal dosti navodil o vzdrževanju in svetoval, tako pri nakupih kot pri prodaji, dolga leta imel delavnico, kamor so uradni servisi pošiljali same "problematike", ker sami niso znali rešit.

Tako da ti lepo peri in špricaj s krown sprejem, jaz se bom osredotočal na ostalih 99% laikov, ki tega ne počnejo. Pa če sem kdaj delal z napačnimi ljudmi, katerih ti ne maraš, lahko to drugače izraziš, ne da se tu spravljaš name.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Okt 23, 2016 15:45

kr3mn1 napisal/-a:osebno nikoli ne kupim avta, v katerem se motorni prostor sveti, ker so s tem skrite oziroma "umite" vse napake. ...

Nekaj postov nazaj si to sam napisal.
Kaj si lahko torej misli laik, ko to sliši iz ust izkušenega avtomehanika??
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Ne Okt 23, 2016 15:51

edit:podvojeni prispevek
Nazadnje spremenil kr3mn1, dne Ne Okt 23, 2016 15:52, skupaj popravljeno 1 krat.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Ne Okt 23, 2016 15:52

Nikola T. napisal/-a:
kr3mn1 napisal/-a:osebno nikoli ne kupim avta, v katerem se motorni prostor sveti, ker so s tem skrite oziroma "umite" vse napake. ...

Nekaj postov nazaj si to sam napisal.


od kje si ti sedaj razbral da ne kupujem avta, kateri ima iz razlogov vzdrževanja opran motor?


NT: a ti mene zajebavaš? Opran pa našprican motor pri dilerju (90% skrivanje napak) ni isto kot motor ki je opran, ker so ravno glavo dol vlekli in je vse bilo od antifriza in olja! (vzdrževanje). Vsak ki prodaja pošteno, ne bo opral motorja tik pred prodajo, ker bo sebi pljuval v skledo. Če ga je pa opral 1 mesec pred tem, bo še vedno čist, ampak bo prah na njem in videlo se bo, če kje pušča ali ne.

govora je o A1 audiju 1.2 TSI ki stoji pri preprodajalcu in na to se nanaša moj odgovor. (beri drugi prispevek v temi) In na slike, ki jih je pripel avtor, pri tem da sem še ekstra slikovno označil vse skupaj.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Okt 23, 2016 16:23

kr3mn1 napisal/-a:...Če ga je pa opral 1 mesec pred tem, bo še vedno čist, ampak bo prah na njem in videlo se bo, če kje pušča ali ne....

Točno to sem mislil. Nisva se razumela. Sorry nikakor te nisem imel namena zezat.
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Ne Okt 23, 2016 16:23

ajme ste otroci v vrtcu, kregate se kdo in kje ima opran motor...
Da bi pa kdo človeku povedal, da je audi 1.2 tsi navaden jajc pa ne...

Za laika najlažja zadeva je, da avto pelje na tehnični pregled,oz da na pooblaščenem servisu plača 50eur za pregled vozila ter v avtohiši vzame pisno garancijo pol leta na avtomobil...
Vse avtohiše imajo merilce laka, torej pred teboj lahko pomerijo avto in ti garantirajo da ni bil zaleten.. vizualno ohranjenost mislim, da si zna pogledati tudi laik...
Stvar rešena v 5minutah, še vedno pa je vprašanje če kupiti 1.2tsi z 150k km... Treseš se na koncu lahko le, če so realni ali ne ;)
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
navtik_borut
Admiral
Prispevkov: 701
Pridružen: Ne Maj 05, 2013 20:46

OdgovorNapisal/-a navtik_borut » Ne Okt 23, 2016 17:38

Tex napisal/-a:Da bi pa kdo človeku povedal, da je audi 1.2 tsi navaden jajc pa ne...


Zakaj je jajc? Čist resno me zanima. Tnx.

Namen avta bo dnevno furanje 20km ali 70km za službo (odvisno kdo od naju bo vzel avto) + ostala priložnostna fijakanja do trgovine in podobno. Želja je, da avto in motor ostaneta v nižjem rangu rednih stroškov (zaravoravnje, gume, ..) in temu ta nekako sledi. Redni servisi niso dragi (delam jih pri nepooblaščenem privatniku), druga pesem pa so morebitne cvetke avta in posledični izredni servisi.. Nekaj jih je omenil kr3mn1.

Hvala vsem za odgovore. Kr3mn1 tnx, da si se potrudil s sliko, bo super referenca za naprej.

30.000km na leto za tak avto se tudi meni zdi sicer dosti, ampak po drugi strani poznam ljudi, ki delajo redne fure maribor - ljubljana z Ibizami in podobnimi avti.

Sam filing v avtu je res fajn, izdelava, materiali, kompaktnost .. deluje konkretno boljše od avtov primerljive velikosti (polo, yaris, ..). OK, cena je tudi višja.

Pregled pri pooblaščencu pa je itak namen, ampak prej moram enega izbrat :)
Nazadnje spremenil navtik_borut, dne Ne Okt 23, 2016 17:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Ne Okt 23, 2016 17:48

malo preleti po netu, veriga,odmične,batni obročki...
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
navtik_borut
Admiral
Prispevkov: 701
Pridružen: Ne Maj 05, 2013 20:46

OdgovorNapisal/-a navtik_borut » Ne Okt 23, 2016 17:52

Jeba. Bom pogledal. Problem je, da razen 1.2 in 1.4 tsi ter dizla niti nimaš druga. Vsaj rabljenih ne. Še enega dizla pri hiši pa si ne želim. Sem bil pristaš, dokler me ni začel je*** DPF :)
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Ne Okt 23, 2016 17:58

če ti je A1 všeč, išči drugega in pozabi na to skropucalo. Saj boš našel nekje lepega.
Od Yaris-a beži čim dlje (mislim na tanovega tri-cilinderskega).
Moje priporočilo je Škoda. Cena:kvaliteta. Posebej pa tu mislim ne poceni vzdrževanje. Za foro vprašaj na Porsche koliko stane servis na npr. 120000km pri škodi in pri enakem motorju v Audiju (lahko je to tudi 1,2 TSI). Boš videl, da te bo razlika šokirala. :!:

drugače pa je najboljši nakup (če je seveda možno) od znanega kupca. Uvoz je sicer v redu. Problem je, ker je dandanes dober avto v tujini dražji, kot pri nas. Potem pa se uvaža (zaradi želje po zaslužku) samo odslužen krš, ki po nekaj kozmetičnih, mehanskih, ličarskih in najhuje elektronskih posegih išče žrtev na trgu.

Slovenski avti (večina) so dobro vzdrževani. Povečini manj prevoženi, kot tuji. So pa 500 € dražji in zato na netu išče narod le tiste prve sortirane po ceni ! NAPAKA. V nekaj mesecih lahko zmečeš vanj tri krat toliko. Kar pa je najhuje, če vedno imaš skret v garaži.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Okt 23, 2016 18:10

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 17:29, skupaj popravljeno 1 krat.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Ne Okt 23, 2016 19:32

Nikola T. napisal/-a:
kr3mn1 napisal/-a:...Če ga je pa opral 1 mesec pred tem, bo še vedno čist, ampak bo prah na njem in videlo se bo, če kje pušča ali ne....

Točno to sem mislil. Nisva se razumela. Sorry nikakor te nisem imel namena zezat.


Se je tudi meni dozdevalo. Lepo da sva rešila zagonetko
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Ne Okt 23, 2016 19:57

https://www.youtube.com/watch?v=vqkO5BHrK7o

evo avtomobilisti,da se pomirite...
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Po Okt 24, 2016 07:45

Škoda Fabia 1.2 tsi (nova, za ženo) je ok zadeva ali ne? Mislim predvsem zaradi motorja?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov