Jubilej našega foruma

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Jubilej našega foruma

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Dec 07, 2016 19:09

Ja, prav ste prebrali! Ravno v teh dneh mineva 10 let od kar sem malo za foro poskusil postaviti PHP skripto za forum. Ker je bilo pomanjkanje navtičnih vsebin na internetu, sem se odločil, da to spremenim! In se je začelo!

Forum sem potem malce bolj resno postavil čez 1 mesec med božično-novoletnimi prazniki leta 2006 in v leto 2007 smo vstopili kot delujoča stran, ki je počasi začela dobivati člane. Spomladi je bila na forumu že mala skupinica, ki si je začela pomagati z nasveti. Med temi čisto prvimi registriranimi uporabniki je celo nekaj takih, ki so zelo aktivni še danes! Recimo Tex, pa H2O, kmalu tudi CC in motorni, pa cibro... S prihodom poletja, polnjenjem vsebine in pa predvsem začetkom pojavljanja na iskalnikih, smo hitro pridobivali tudi člane. Tako smo še isto leto jeseni obrnili 200 prijavljenih uporabnikov!

Z leti se je zadeva samo širila in nadaljevali smo vedno bolj prijateljsko. Pojavila se je ideja po srečanjih in pa potem tudi z moje strani po nekem "izletu" na katerega bi se podali manjši čolni... Od čvekanja o tem se je zadeva razširila na nekaj, kar smo poimenovali "1. ruta Morjeplovec.net"
Bilo je lepo, nepozabno, čudovito. Naslednje leto se je število udeležencev samo povečalo in tako smo naslednjih 5 let beležili rast števila udeležencev in počasi smo presegli normalne okvire za organizacijo dogodka v celoti (pot, kosila, večerje, zabava), zato sem se odločil (mislim da pravilno), da se ruta ne bo več organizirala v celoti, ker je to nemogoče, saj nam npr. večerje za 200 oseb ni bila sposobna ponuditi nobena restavracija več.

Med tem se je število članov na forumu strmo povečevalo in prišli so tudi problemi. Nekateri blagi, brezvezni, nekateri tudi malce bolj kompleksni. Žal je forum skupek veliko oseb z zelo različnimi karakterji, vsi pa vemo da si vsi ne paše med seboj oziroma se zelo težko ujamemo. Zato ob tej priložnosti apeliram na vse prisotne, vse registrirane in tudi tiste, ki to še niste, nas pa berete, da preden "zapnete" z nekom v brezkončno debato s prepirom, raje malce razmislite. Zapletov se ne da preprečiti, lahko se omejijo z zelo doslednim in rednim moderiranjem, prevsem pa tudi z zelo avtoritativnim vodenjem, blokiranjem uporabnikov na samem začetku in podobno. To ni moj način dela, vendar vidim, da nekaterim očitno drugo ne zaleže. Vseeno pa še vedno upam, da se boste tisti "hudoriteži" našli v tem tekstu in se v bodoče lepše obnašali, konec koncev tudi iz spoštovanja do sebe in tega foruma katerega član ste.

Za konec želim vsem uporabnikom izreči zahvalo za to, da smo skupaj ustvarili ta forum, ga naredili dobrega, včasih ga tudi malo zrušili, pa ga spet dvignili... Konec koncev je forum živa stvar, je kot vrednost delnice, včasih mora tudi pasti, da si potem spet opomore in je po tem padcu samo še močnejša in njena vrednost višja.

Mirno morje!
Sandi
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Dec 07, 2016 19:36

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 15:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Sr Dec 07, 2016 20:26

Čestitke tudi z moje strani!
....s pomočjo tega foruma sem se tudi jaz okužil z morjeplovstvom....
mirno morje
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Dec 07, 2016 20:28

Čestitke vsem ob 10. obletnici, predvsem pa tistim, ki ste se pridružili že na samem začetku :!: :!: :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Dec 07, 2016 20:39

Ha lepo ja .Čestitke Sandi ,da si se spomnu neki tazga..pa prve rute..
Vidiš prijel se je forum...prijel pa se je tud moj legendarni kalodont,ki razsaja od prve rute dalje...ja sej vem ,samohvala ni lepa čednost :oops:
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Sr Dec 07, 2016 20:42

Slika
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Dec 07, 2016 20:45

:D lepo, jaz sem okužen z morjem že od malih nog, ko sem bil majhen sem se urezal na skali in morje mi je prišlo v kri in tako sem se okužil, potem ko sem zrasel sem se pridružil članom foruma in moram priznat da sem tu spoznal kar precej morskih prijateljev, ki smo se odlično ujeli in upam da bo forum tudi v naprej pozitiven do vseh :D
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Dec 07, 2016 21:20

Admin je pozabil zapisat nekaj osnovnih številk, članov, prispevkov, tem..., ki bi bile ob tem jubileju mogoče zanimive za prebrat.

Za začetnika ali povprečnega morjeplovca je forum neizmeren vir znanja in izkušenj, za tehnične genije mogoče manj, čeprav so neumna vprašanja pogosto povod za inovacije in razvoj. Vsaka povratna informacija o proizvodu ali čemerkoli pa je itak neprecenljiva.

Čestitke vsem članom in članicam!!!
Nazadnje spremenil Marchi, dne Sr Dec 07, 2016 21:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 959
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Sr Dec 07, 2016 21:32

Kljub nekaterim temam, ki jih sicer vsi beremo, hkrati pa gredo vsem na živce, je ta forum in ta družba nekaj najboljšega, kar lahko najde in doživi navtik začetnik ali pa izkušeni pomorščak.
Ogromno znanja, ogromno idej, ogromno rešitev in ogromno super prijetnih ljudi, ku so pripravljeni pomagati, ko nekdo rabi pomoč.

Želim si le to, da bi bilo tako, kot je Admin napisal. Več strpnosti, več reportaž, več idej, še več prijateljstev.
Nazadnje spremenil theDamjan, dne Sr Dec 07, 2016 23:01, skupaj popravljeno 1 krat.
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Dec 07, 2016 22:52

Čestitke.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Dec 08, 2016 07:22

Bravo Morjeplovci
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Dec 08, 2016 08:13

10 let minilo kot bi trenil :)
super :wink:
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če Dec 08, 2016 08:42

.
Neskromno ob tem jubileju, bi dodal, da kaj drugega tudi ni bilo za pričakovat.
Takle forum-portal je enostavno manjkal.

Zame je pa največja dodana vrednost foruma to, da se veliko članov med seboj pozna, pomaga, druži in s tem ustvarja dobre odnose med nami.

Tako naj bo še naprej.

Imejte se, pa vidimo se , kdor pride, v petek 9.12. pri Jurman.

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Dec 08, 2016 08:49

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 15:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
OGORAZD
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Sr Maj 11, 2011 14:56
Kraj: Brezovica pri LJ

OdgovorNapisal/-a OGORAZD » Če Dec 08, 2016 08:54

Ja koliko si pa potem že star, če je forum že toliko star ;)

Hec, čestitke :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost