Rabljen gumenjak

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

bulldog
Štabni vodnik
Prispevkov: 28
Pridružen: Pe Sep 26, 2008 23:16

Rabljen gumenjak

OdgovorNapisal/-a bulldog » Če Jun 18, 2009 03:04

Najprej lep pozdrav vsem morjeplovcem.Spremljam vas ze nekaj casa in moram povedat da sem zelo vesel da obstaja tak forum kot je morjeplovec.
Cestitke vsem.

No sedaj pa k mojemu vprasanju.

Kupujem rabljen gumenjak letnik 1996 1998 in dalje 4.50 5.00 m pa naprej.Na pogled izgleda gumenjak prav lepo ohranjen,prav tako motor,vendar me zanima na kaj moram biti se pozoren (skrite napake), da se ne za j....

Hvala za odgovore..
Uporabniški avatar
Mike
Admiral
Prispevkov: 1373
Pridružen: To Jul 01, 2008 11:01
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Mike » Če Jun 18, 2009 07:59

Pozdravljen,

malo se zapelji v temo GUMENJAKI, kjer boš našel veliko uporabnih tem in nasvetov za nakup gumenjaka in motorja.

Tukaj je ena

http://www.morjeplovec.net/forum/viewtopic.php?t=2323

Če pa imaš že kaj ogledanega pa prilepi link in boš lažje dobil nasvet. :D

Tukaj pa imaš nekaj o motorjih.

http://www.morjeplovec.net/forum/viewtopic.php?t=1907

Sigurno pa boš najlažje motor ocenil med delovanjem, kako vžiga, po servisni knjigi ali pa ga zapelješ k serviserju in ti on svetuje.
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Če Jun 18, 2009 08:37

Preglej spoje na gumenjaku, ne sme iti nič narazen, preglej spoje s tubo in zrcalo, pobutaj po dnu , dobro preglej dno da niso kje kakšne luknjice, preveri da res ne pušča. Pejta na kavo za kako uro in se vrni, mora biti tako napihnjen kot je bil. Motor pa sprobaj, če vžge, če črpalka dela, kako ga je kaj servisiral, sicer pa če je možno najboljši test je na vodi, Na suhem je tako tako, moraš imeti malo sreče da se ne naserješ, ker prodaja se svašta pa čeprav za uč zašminkirano.Potem pa še dokumenti morajo biti komplet vsi.
LP
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Pe Jun 19, 2009 12:58

Važen je prvi vtis, saj nima smisla nekaj kupovati, če ti ni všeč, pa čeprav si si peljal daleč, saj je to minimalni strošek napram temu, kar boš za čoln dal. Saj se že na prvi pogled vidi če je lastnik skrbel za čoln in če je pripravljen sodelovati pri pogovoru ali kaj skriva. Brez dejanske probe na vodi pa tak ne moreš biti 100% ampak brez strahu, nekoa sabo vzeti in to je to. Ugoden nakup. :wink:
Guma je guma, zaenkrat.
zodiac
Višji praporščak
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Mar 15, 2009 16:25
Kraj: DOLENJSKA-SUKOŠAN

OdgovorNapisal/-a zodiac » Pe Jun 19, 2009 14:49

Predvsem si dobro oglej tube in pa dokumente,če so podatki v vpisnem listu identični z številkami na čolnu in motorju.Sama plastika ni tako problematična če je malo podrsana.Predvsem pa za dolžino ki jo kupuješ ne kupuj izpod 50 KM.
bulldog
Štabni vodnik
Prispevkov: 28
Pridružen: Pe Sep 26, 2008 23:16

OdgovorNapisal/-a bulldog » So Jun 20, 2009 14:48

Se en lep pozdrav vsem. Hvala za vase odgovore res sem vesel na odziv.
Ja dva gumenjaka sta se ze prodala,najbolj navdusen sem bil nad solemar in pa sacs.
Trenutno mi ja pa v uci padel tale:
http://www.avto.net/mornar2003/ad.asp?id=70891

Nekateri pravijo da je za ta letnik gumenjak ze prestar ces je ze dal svoje cez uprasanje kok casa bi se zdrzal,sam menim da temu ni tako. Tud 20 let stari avti delajo nekateri boljse kot novi.

Hvala se enkrat za vaso pomoc.
Uporabniški avatar
PACEK
Kontraadmiral
Prispevkov: 337
Pridružen: Po Jun 09, 2008 09:00

OdgovorNapisal/-a PACEK » So Jun 20, 2009 15:02

..... jaz sem pri Srečotu kupil gumenjaka, prikolico in dva motorja in mi ni žal, moje iskušnje v nakupu so pozitivne, kljub temu, da gre mnogim v nos, ker sem vozi italjansko robo.

Odločitev pa je seveda tvoja LP PACEK
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » So Jun 20, 2009 19:52

bulldog napisal/-a:Se en lep pozdrav vsem. Hvala za vase odgovore res sem vesel na odziv.
Ja dva gumenjaka sta se ze prodala,najbolj navdusen sem bil nad solemar in pa sacs.
Trenutno mi ja pa v uci padel tale:
http://www.avto.net/mornar2003/ad.asp?id=70891

Nekateri pravijo da je za ta letnik gumenjak ze prestar ces je ze dal svoje cez uprasanje kok casa bi se zdrzal,sam menim da temu ni tako. Tud 20 let stari avti delajo nekateri boljse kot novi.

Hvala se enkrat za vaso pomoc.

Dvajset let stari avtomobili se še kar pogosto uporabljajo. Ampak , a še imajo prve gume na kolesih ?
Čolni ( guma) , če so VSAKIČ po uporabi na koncu sezone dobro umiti in skladiščeni napihnjeni na suhem in temnem prostoru, zdržijo precej več kot dvajset let.
Problem so zanemarjeni čolni, našminkani, torej "popravljeni" samo za oko. Čoln moraš pred nakupom dobro pogledat pri zrcalu, spoju deske z gumo, ventilih in vodni del.
LP
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2527
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Ne Jun 21, 2009 00:14

Pa motor vžgi v čebru vode, ne s cevjo na slušalkah. Pusti ga teči 10 minut brez dodajanja plina. Voda mora s curkom iztekati na kontrolni odprtini. Potem potipaj cilindre, biti morajo vroči, a ne tako da bi na njih zavrela kaplja vode ali da bi se javil alarm pregretja motorja.
S tem postopkom si preveril, da vodna pumpa (impeler) dobro deluje, saj že pri majhnih obratih pumpa dovolj vode za hlajenje in da kanali niso zamašeni s soljo. To, da so cilindri vroči, pomeni da termostat deluje. Sam imam evinrude 115, ta ima poleg termostata še nadtlačni ventil, ki pri večjem tlaku spusti večji del hladilne vode mimo termostata, zato motor pri nizkih obratih doseže višjo temperaturo kot pri polnem plinu, ne vem sicer kako je pri evinrude 70.
__________________
lp
motorni
zodiac
Višji praporščak
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Mar 15, 2009 16:25
Kraj: DOLENJSKA-SUKOŠAN

OdgovorNapisal/-a zodiac » Ne Jun 21, 2009 16:50

Med tolikimi prodajalci in robo ki jo prodajajo - večinoma italijansko se najde tudi kakšen dober čoln vendar pa si poglejte cene rabljenih čolnov v Italiji in pri teh stricih. Cene so vsaj 30-40% večje,stroški uvoza pa ne presegajo 10%,pa še nekaj je zanimivo da se določeni čolni pojavljajo pri večih prodajalcih po določenem času pa si jih malo zamenjajo med sabo.
Blaz
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: Če Maj 10, 2007 19:27

OdgovorNapisal/-a Blaz » Ne Jun 21, 2009 17:04

Ali obstajajo v primerni razdalji od meje kakšni večji dilerji, da bi se kar zapeljal čez mejo in pogledal par čolnov. Ker gledam večinoma na ebay.it, boatshop, kjer se mi zdi da je največja izbira in se mi še vedno zdi premalo za tak trg. So mogoče še boljše spletne strani?
LP Blaž
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Ne Jun 21, 2009 19:16

Moj gumenjak je letnik 97 in verjemi, da izgleda dosti boljše kot moj avto istega letnika. :) Če je bilo z njim lepo delano (po slikah je videti zelo lepo ohranjen) mu letnik ne škodi. Tudi motor je primerno močan za to dolžino. Res pa je, da se mora zadeva videti v živo in seveda tudi sprobati, vsaj tako kot ti svetuje Motorni.
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Po Jun 22, 2009 08:18

Zodiac, pa jih ti prodajaj tu za manj denarja. Kaj me briga če je prodajalec dal 80% marže če je meni zadeva cenovno ok.Tudi če ga je dobil zastonj.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov