Posodabljanje foruma - končno

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a admin » To Dec 20, 2016 18:56

No, pa smo ga dočakali!
Spremembe se bodo začele odvijati, zato bo v naslednjih dneh zelo verjetno kaj moten dostop, za določen čas bomo forum tudi povsem blokirali. Če bo vse vredu, ne boste tega niti opazili, če bodo problemi, jih boste videli, haha.

Zagotovo pričakujem nekaj problemov, ker je preskok kar velik. Rad bi vsem, tistim, ki se nič ne spoznate in pa tistim, ki mislite, da se spoznate in se vseeno niste javili na več mojih pozivov po pomoči povedal, da zadeva je vse prej kot enostavna. Problemi bodo s staro verzijo Joomle, pa potem z novo verzijo php-ja na serveju, pa novo verzijo mysql-a, pa nazadnje še s forumom... V glavnem je tega toliko, da sem jaz porabil nekaj prostih večerov, da sem sploh naredil plan in teoretično preštudiral kaj bo šlo vse narobe... Kako bo v praksi, bomo videli. Imam zadaj nekaj kvizkotov, ki vedo precej več od mene in mislim da bo uspelo. :lol:

Čakali ste spremembe, sedaj mineva jubilejnih 10 let in res je čas. Je pa po mojem mnenju pametno, da to nismo počeli prej. Večina software-a dela neke globalne spremembe ravno dekadno, vmes pa se gremo izboljšave. In sedaj Morjeplovec.net vstopa v novo dekado, tako po izgledu foruma, kot po vodenju, kar bo opazno počasi.

Hvala za razumevanje!
Administrator
Uporabniški avatar
donato
Kontraadmiral
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe Nov 22, 2013 20:06

OdgovorNapisal/-a donato » To Dec 20, 2016 20:17

Jaz se bolj malo spoznam. Zato morda naivno vprašanje:
Ali bo poslana in prejeta ZS pošta ostala, ali je bolje spravit pomembnejše podatke iz ZS ?

Sicer pa pozdravljam posodobitev. Ps srečno in čim manj zapletov.

Lp
kalužni mali
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Dec 20, 2016 20:39

Moralo bi ostati vse, je pa to relativna zadeva, ker na žalost taka posodobitev ni klik, klik, klik, urejeno...
Problemi lahko nastanejo z bazo, drugačnem formatu, različnem php itd...
V glavnem, naj bi ostalo vse, garantirati pa ne more nihče!

Seveda ne bomo delali z glavo čez zid, stari forum mora delovati, novi bo samo prehod. Če bo kako sranje, se bomo vrnili za dan nazaj. :lol: :lol:
V takem primeru bodo izginili posti od zadnjega dneva, vse ostalo pa bi moralo ostati.

Vseeno predlagam, da neke zadeve, ki so vam res pomembne shranite lokalne, saj ni nujno, da bodo popolnoma vsi ZS ostali nedotaknjeni.

Hvala za razumevanje!
Administrator
polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Dec 20, 2016 21:36

A morm jaz dat novo zastavo delat al bo tastara še ok? :lol: Pa da vam nebi kake babe uspel še zbrisat....
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » To Dec 20, 2016 21:49

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 14:59, skupaj popravljeno 1 krat.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Dec 20, 2016 21:51

Veš kok strani...pa kake dooobre rakete...to je ko da bi zaminiral staroegipčansko baziliko mater...
Uporabniški avatar
donato
Kontraadmiral
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe Nov 22, 2013 20:06

OdgovorNapisal/-a donato » Sr Dec 21, 2016 00:06

Morda bodo pa na prenovljenem forumu spet vse babe nazaj :D
kalužni mali
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Dec 22, 2016 10:45

Hahahaha, Polancu ne grejo babnce iz glave. :lol:
Zastava bo dobra, brez skrbi.

Glede posodabljanja pa je stanje tako, da ni enostavno, se je začelo, vendar forum je še nedotaknjen in bo tako ostalo zagotovo še čez Božič in ne rabite skrbeti. Najprej moram premetat tisto staro Joomlo, potem bom lahko naredil update na php-ju na serverju in nazadnje gre prenova foruma...

Se pravi še en teden ne rabite nič skrbeti, vse bo še po starem! Realno bo novi forum skočil gor z novim letom, upam da kak dan pred, v najslabšem primeru pa v tednu takoj po novem letu. Pri tem sem se tudi odločil, da ga bomo za 1 dan popolnoma zaprli, ne bo se možno prijavit in tako se bo zagotovilo, da ne bo nič izginilo, saj v času premetavanja na novo verzijo ne bo nihče mogel nič objavljati...

Hvala da podpirate prenovo!
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Če Dec 22, 2016 12:23

samo vprašam...
v katero smer pa bo šlo posodaljanje?
več ali manj rubrik?
ker, kolikor časa sem tu član, sem opazil, da je enormno veliko podrubrik, za katere bi porabil leto ali več, da jih samo površno pogledaš... zato jaz gledam samo aktualne...
no, bomo videli...saj po novem, saj po no novem letu boljše bo...
držim fige, da bo res tako
:roll: :lol:
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Če Dec 22, 2016 13:52

Bravo, če bo res en dan mrtvo, bodo pa Polančeve oči imele imel -EN-dan počitka, da se mu malo vid spočije hehehe :lol: :lol: Sandi ti pa kar v akcijo pa mal poplakn vmes, sej bo teb tud vroče pa srečno :lol:
mašinfirer
s57ra
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Jul 26, 2012 01:16

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a s57ra » Če Dec 22, 2016 17:30

admin napisal/-a:V glavnem je tega toliko, da sem jaz porabil nekaj prostih večerov, da sem sploh naredil plan in teoretično preštudiral kaj bo šlo vse narobe...

Ko mi na firmi kaj podobnega počnemo naredimo najprej backup celotnega strežnika (snapshot), nato na testnem sistemu (ali kopiji produkcijskega) naredimo upgrade, na podlagi tega nastane načrt nadgradnje/migracije brez pretiranih tveganj.

Srečno, in hvala adminom za njihov trud...
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Dec 22, 2016 22:05

Seveda se dela paralelno, normalno da je tudi backup narejen in vedno se lahko vrneš nazaj...

Spremembe ne bo nobene glede vsebine foruma, vse kar je sedaj, bo enako ostalo tudi na novem. Preveč tem? Ja toliko jih je, kot ste jih sami v 10 letih odprli in verjamem, da je med njim precej dobrih.
Glede rubrik pa jih ni veliko, pomoje ravno prav, imamo vse lepo razdeljeno na področja, da ni vse skupaj. Seveda kdo vrže kak prispevek tja kamor ne paše, se pa moderatorji in jaz potrudimo, da ga prestavimo.

Posodabljanje foruma ne pomeni, da bo vse drugače, drugačna bo samo grafika in pa na sploh skripta, več bo možnosti, lažje bo urejanje, itd. Ne bo pa revolucije, forum je forum. Predvsem pa je zelo zelo pomembno, da se vsa stara vsebina ohrani, zato je tudi komplicirano.

Glede vodenja foruma pa bodo tudi spremembe, ta plan sem tudi dodelal v glavi in ga bom v kratkem objavil v drugi temi.
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Pe Dec 23, 2016 07:55

hvala za odgovor!
samo da ni revolucije! 8)
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » So Dec 24, 2016 06:41

Ali bom po posodobitvi še lahko kupoval adidaske? Če ne, si moram sedaj izbrati ustrezen par.
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » So Dec 24, 2016 08:10

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 14:58, skupaj popravljeno 1 krat.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov