Izbira manjsega, zlozljivega gumenjaka

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Vitamin_G
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Jun 22, 2009 10:08

Izbira manjsega, zlozljivega gumenjaka

OdgovorNapisal/-a Vitamin_G » Po Jun 22, 2009 10:41

Lep pozdrav vsem!

Vem, da je bilo že precej napisanega na to temo, pa vendar bi rad vaše mnenje glede izbire gumenjaka.

Izbiram manjši gumenjak za prevoz 4-6 oseb, ki bi ga rad prevažal v prtljažniku osebnega avtomobila ali na strehi (v strešnem kovčku).

Gumenjak bo le za na dopust, da se lahko zapeljemo v kakšen bližnji zalivček ali kak krajši izlet. Vodni športi s tem čolnom ne pridejo v poštev. Cena pa naj ne bi bila višja od 1500 EUR (za novega).

Motor že imam Mercury 9.9 (kratka noga), sedaj pa potrebujem le še čoln.

Gledal sem naslednje:

- Honda Marine T35 AE ali T40 AE
- Quicksilver 340
- Yamaha 380S

Mislim, da bi bil najbolj primeren gumenjak z aluminijastimi pohodnimi ploščami in napihljivo kobilico. Žal pa ne vem kako se alu plošče obnesejo na soncu (ali postanejo vroče)?

Zelo hvaležen bom tudi vaših predlogov glede izbire.

Hvala in lep pozdrav vsem,

Gašper
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Po Jun 22, 2009 11:13

Ni panike da bi se alu segrevale, pa saj jih "hladi" morje od spodaj.
Lp, g
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2206
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

OdgovorNapisal/-a Piki » Po Jun 22, 2009 11:17

Najprej mi je padel v oči motor. Za omenjene gumenjake in število oseb, ki jih nameravaš prevažati bo motor, ki ga imaš prešibek. Z njim boš lahko glisiral le z obtežitvijo dveh oseb in otroka.
Uporabniški avatar
Guma
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 89
Pridružen: Če Mar 05, 2009 18:14

OdgovorNapisal/-a Guma » Po Jun 22, 2009 11:41

Jaz imam isti motor in sem letos nabavil gumenjak SOL-marine 360alu. Čoln je narejen zelo kvalitetno in je veliko bolj prostoren od kakšnega YAMa. Vozila sva se zaenkrat samo dva odrasla in lahko rečem, da gre s tem motorjem kar solidno - glisira s polovico plina bp. Lahko si ga ogledaš v moji temi oz. me kontaktiraš, če te zanima kaj več.

Lp
Vitamin_G
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Jun 22, 2009 10:08

OdgovorNapisal/-a Vitamin_G » Po Jun 22, 2009 11:51

Piki napisal/-a:Najprej mi je padel v oči motor. Za omenjene gumenjake in število oseb, ki jih nameravaš prevažati bo motor, ki ga imaš prešibek. Z njim boš lahko glisiral le z obtežitvijo dveh oseb in otroka.


Večinoma se bova s čolnom vozila dva. Je pa res, da imam raje malo več prostora, pa če smo kdaj štirje gor, da tudi ne bo problema s prostorom. Razumem pa, da če je not 4 ali več oseb, ne bo zglisiral.

Motorja vsaj za letos ne bom menjal, če se bo izkazalo, da res ne gre nikamor z njim ga še vedno lahko kasneje menjam.
Vitamin_G
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Jun 22, 2009 10:08

OdgovorNapisal/-a Vitamin_G » Po Jun 22, 2009 11:53

Guma napisal/-a:Jaz imam isti motor in sem letos nabavil gumenjak SOL-marine 360alu. Čoln je narejen zelo kvalitetno in je veliko bolj prostoren od kakšnega YAMa. Vozila sva se zaenkrat samo dva odrasla in lahko rečem, da gre s tem motorjem kar solidno - glisira s polovico plina bp. Lahko si ga ogledaš v moji temi oz. me kontaktiraš, če te zanima kaj več.

Lp


Na forumu sem zasledil v več temah, da Yamaha gumenjaki niso najbolj trpežni, zato sem se morda bolj nagibal k Honda Marine ali Quicksilver.

Se zahvaljujem za informacijo. Sedaj si bom še bolj podrobno ogledal SOL gumenjake.

LP, Gašper
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Po Jun 22, 2009 11:58

Hondo Marin ima moj bratranec, prej pa je imel nekega kitajskega. Razlika je očitna in je z tem zelo zadovoljen.
Nazadnje spremenil janadino, dne Po Jun 22, 2009 12:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2206
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

OdgovorNapisal/-a Piki » Po Jun 22, 2009 12:15

Vitamin_G napisal/-a:
Piki napisal/-a:Najprej mi je padel v oči motor. Za omenjene gumenjake in število oseb, ki jih nameravaš prevažati bo motor, ki ga imaš prešibek. Z njim boš lahko glisiral le z obtežitvijo dveh oseb in otroka.


Večinoma se bova s čolnom vozila dva. Je pa res, da imam raje malo več prostora, pa če smo kdaj štirje gor, da tudi ne bo problema s prostorom. Razumem pa, da če je not 4 ali več oseb, ne bo zglisiral.

Motorja vsaj za letos ne bom menjal, če se bo izkazalo, da res ne gre nikamor z njim ga še vedno lahko kasneje menjam.


Za dva bo pa dovolj moči.
uroš.r
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: Po Apr 06, 2009 22:45

OdgovorNapisal/-a uroš.r » Po Jun 22, 2009 12:35

Jaz sem lani nabavil Honda Marine T40 AE pa YAMAHO 25 4T in sem zaenkrat zelo zadovoljen. Lani smo se samo vozili, letos pa bomo tudi smučali, pa tuba pa ... :D
Vitamin_G
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Jun 22, 2009 10:08

OdgovorNapisal/-a Vitamin_G » Po Jun 22, 2009 13:57

uroš.r napisal/-a:Jaz sem lani nabavil Honda Marine T40 AE pa YAMAHO 25 4T in sem zaenkrat zelo zadovoljen. Lani smo se samo vozili, letos pa bomo tudi smučali, pa tuba pa ... :D


Tudi sam sem razmišljal o tem modelu, me pa zanima na kakšno velikost se ga da po uporabi zložiti (realno)? Ga še spravim v strešni kovček ali prtljažni prostor?

LP, Gašper
uroš.r
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: Po Apr 06, 2009 22:45

OdgovorNapisal/-a uroš.r » Po Jun 22, 2009 14:18

Vitamin_G napisal/-a:
uroš.r napisal/-a:Jaz sem lani nabavil Honda Marine T40 AE pa YAMAHO 25 4T in sem zaenkrat zelo zadovoljen. Lani smo se samo vozili, letos pa bomo tudi smučali, pa tuba pa ... :D


Tudi sam sem razmišljal o tem modelu, me pa zanima na kakšno velikost se ga da po uporabi zložiti (realno)? Ga še spravim v strešni kovček ali prtljažni prostor?

LP, Gašper


Z nekaj truda ga lahko zložiš tako, da gre v prtljažnik Hyundai TRAJET enoprostorca, v bistvu je problem širina paketa ko ga zlagaš nazaj.

LP Uroš
vento
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 89
Pridružen: Po Jun 15, 2009 22:16
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a vento » Po Jun 22, 2009 18:41

uroš.r napisal/-a:Jaz sem lani nabavil Honda Marine T40 AE pa YAMAHO 25 4T in sem zaenkrat zelo zadovoljen. Lani smo se samo vozili, letos pa bomo tudi smučali, pa tuba pa ... :D

A s temle se da smučat? :o No, saj se je menda s T18 tudi dalo...
Drugače pa nas je izgleda več, ki ciljamo na podobno kombinacijo. Edino za omenjeni motor nisem prepričan, da je dovolj "prenosljiv". Sem poskusil dvignit Hondo 20km (ki je najbrž najlažja pri tej moči) in se mi zdi na meji tistega, kar bi lahko sam spravljal iz in v avto ter prestavljal nekaj metrov. Je pa po specifikaciji sicer kakšnih 15 kg lažja.
bobiboss
Viceadmiral
Prispevkov: 360
Pridružen: Pe Maj 30, 2008 15:34
Kraj: lj-podgorica

OdgovorNapisal/-a bobiboss » Po Jun 22, 2009 20:12

uroš.r napisal/-a:Jaz sem lani nabavil Honda Marine T40 AE pa YAMAHO 25 4T in sem zaenkrat zelo zadovoljen. Lani smo se samo vozili, letos pa bomo tudi smučali, pa tuba pa ... :D


ko boš natreniral vleko smučarja na vodi s tem čolnom se prijavim na inštrukcije :!: :?
uroš.r
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: Po Apr 06, 2009 22:45

OdgovorNapisal/-a uroš.r » Po Jun 22, 2009 20:39

vento napisal/-a:
uroš.r napisal/-a:Jaz sem lani nabavil Honda Marine T40 AE pa YAMAHO 25 4T in sem zaenkrat zelo zadovoljen. Lani smo se samo vozili, letos pa bomo tudi smučali, pa tuba pa ... :D

A s temle se da smučat? :o No, saj se je menda s T18 tudi dalo...
Drugače pa nas je izgleda več, ki ciljamo na podobno kombinacijo. Edino za omenjeni motor nisem prepričan, da je dovolj "prenosljiv". Sem poskusil dvignit Hondo 20km (ki je najbrž najlažja pri tej moči) in se mi zdi na meji tistega, kar bi lahko sam spravljal iz in v avto ter prestavljal nekaj metrov. Je pa po specifikaciji sicer kakšnih 15 kg lažja.


Glede na hitrost, ki jo razvije bi se moralo kamot smučat, kak pa bo bomo pa vidli. Motor pa je prenosljiv na "4 roke", ker ima 60-70 kg in en sam ga ne more dat iz ali v avto.

LP Uroš
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Po Jun 22, 2009 20:42

To pa ni nobena znanost. Prvi pogoj je, da smučar ni zjutraj preveč jedel (90 kg je max, verjetno še manj). Pri štartu voznik stopi naprej, tu bi lahko ključno vlogo igral podaljšek ročice za upravljanje seveda v kombinaciji z zasilnim izklopom motorja okrog roke, potem pa teža čisto na krmo. Nam je tako uspevalo, je pa res vse bilo na meji. :)

Aha, smučar pa po možnosti močan, da bi bika držal za rogle. To so bile komedije. Mi smo še imeli doma narejene smuče (smilijo se mi, da bi jih stran vrgel in služijo kot spomin) in ko še danes pogledam te posnetke s kamero so to vrhunske videosmešnice. :D
Guma je guma, zaenkrat.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov