Shorty obleka - kako izbrati velikost

Vas poleg navtike zanima še potapljanje? Vprašanja o apnei in potapljanju z avtonomnimi napravami lahko zastavite tukaj.

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

Shorty obleka - kako izbrati velikost

OdgovorNapisal/-a Gaso » Pe Jun 19, 2009 17:42

Lansko leto sem kupil za sebe in mojo, shory obleko, da bi izbrala pravo velikost sva šla pomeriti obleke v potapljaško šolo, vendar sva izbrala prevelike obleke, kar se je pokazalo šele v vodi.

Zanima me kako tesna(na kopnem) mora biti obleka, da je potem v vodi ravno pravšnja. Imam dve obleki:
Technisub 3mm, KeyWest št. 3 ženska
Technisub 3mm, KeyWest št. 4 moška

Jaz svoje nisem niti zmočil, ženska obleka pa je bila v vodi 2min ter nato oprana v sladki vodi, žensko obleko tudi poceni prodam, v kolikor je kakšen interesent, sem že nabavil novo žensko obleko št. 2(36)

Zanima me, ali mora biti obleka takšna, da si komaj lahko zapnem zadrgo.
Preden zamenjam svojo, če je sploh potrebno, bi rad vedel ali mi je prevelika, sicer na kompnem mi je dokaj oprijeta, le v rokavih mi je malenkost prevelika.
Sem pa 178cm, 80kg, ženska pa 167cm 58kg. Malo sem jezen na prodajalca, da me ni opozoril, vsaj pri ženski obleki, da mora biti občutno tesnejša, saj sem ravno s tem namenom šel pomeril obleke v potapljaško šolo. Ali menite, da je št. 4 zame prevelika v št.3 sem res komaj dihal, ne vem pa kako bi se še rastegnila ko bi bila mokra.
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Ne Jun 21, 2009 12:00

V trgivini Seppa Diving (mogoče ni pravilno napisano) v Miljah, pred Trstom mi je prodajalka dobro svetovala. Obleka mora biti čim bolj oprijeta. To številko ko mi je na oko prisodila, sem raje zamenjal za eno večjo. NAPAKA. Voda mi gre pri vratu in rokavih not in ni lih prijetno na pomlad ali jesen. Ko je prehladno, vklopiš pač notranje gretje, pa še mehur ti je hvaležen, ha ha.
Gaso vzemi čim bolj oprijeto, od znotraj jo poštupaj z kalkom (smukec), da se lepo uleže po tebi.
Bi pa še napisal za tiste kateri še ne vedo(sam sem letos iskal in naredil kar nekaj brezveznih kilometrov), da se je omenjena trgovina preselila. Ne daleč, na konec ulice kjer smo parkirali, pred vhodom na prejšni lokaciji. Torej po tej ulici (je slepa ulica), do konca in na desni strani. So se razširili :wink:
LP
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » Ne Jun 21, 2009 17:44

Saj to mi ni najbolj jasno, kako je mišljeno čim bolj oprijeta, ali to pomeni da si suho obleko komaj lahko oblečem in jo je potrebno najprej zmočiti.
Meni se zdi da mi je obleka oprijeta, je pa res da ko sem poiskusil št. 3, mi je vrat tako stiskalo da sem komaj dihal, pa tudi zadrgo sem komaj zaprl.

Ali ta smukec koristiš le toliko, da jo lažje oblečeš v kolikor je zares oprijeta oziroma ali je to zaradi kakšnega drugega razloga. Ali poznaš mogoče kako gredo te številke, sedaj imam št 4, ali misliš da bi bilo bolje za mojo velikost vzeti št. 3.
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Ne Jun 21, 2009 18:14

Smukec koristim za lažje oblačenje. Lahko jo oblečeš v vodi, gre tudi lažje (poleti). Najhuje je , če prodajalec ni tudi svetovalec, kupovat v vročini poleti. Si poten in še dve št. večjo , težje navlečeš.
Če boš kupoval pri Sepii, si daj svetovat. Obleči oz. navleči si ponujeno, potem pa se pojdi pokazat ali pokliči prodajalko in če bo rekla manjšo, jo kupi. Kupi smukec ali puder za dojenčke. Preden si jo navlečeš, kar fajn poštupaj in razmaži z roko. Če bi trojko posipal , bi videl razliko. Saj se čez čas sama lepo namesti, samo neprijetno je, ko ti vleče kožo.
Pri št. pa je tudi odvisno od proizvajalca. Eni imajo take kot ti navajaš, potem konfekcijske št. 46,48.50.itd, eni pa S,L,XL,XXL. Jaz imam XXL, pri 185 cm in 95 kg. Bi mi pa takrat bolj pasala XL.
Se pa neopren ne raztegne v vodi.
LP
spyder
Viceadmiral
Prispevkov: 566
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 19:00
Kraj: portorož

OdgovorNapisal/-a spyder » Po Jun 22, 2009 00:37

Na j te zmerijo v sepi ker so prej delali obleke po meri in boš točno vedu katero uzet.Drugače pa v Idri v Dolini(trst)delajo obleke po meri
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » Po Jun 22, 2009 15:43

Hvala, bom letos zmočil mojo obleko, če nebo vredu, si bom pa dal delat po meri.
maus
Kapitan
Prispevkov: 184
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 22:46
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a maus » Sr Jun 24, 2009 15:42

Pozdravljen!

Potapljaška obleka naj ne bo pretesna,saj pretesna otežuje dihanje in ne prevelika,ker te potem zaliva voda in te ohlaja. Šorti s ponavadi uporablja za srfanje nikakor pa ne za potapljanje.
Ker je na trgu ogromno vrst in materialov je obleko potrebno kupiti z naprej predvideno uporabo. Tako,da za potapljanje, mora biti obleka vsaj 5-8 mm,
eno ali dvo delna. Problem oblačenjain slačenja pa je odvisen tudi od notranje plasti obleke,ker novejši in malo dražji materiali zdrsnejo po koži bolje, kakor če je tudi z notranje strani gladek neopren.
Rokavi nikalor ne smejo biti preširoki. Po meri pa so ponavadi obleke dražje od 30-50%.
Po naročilu jih izdelujejo tudi v DUEM-u v Medvodah.
Posamezne dele kod so rokavi pa vam popravijo tudi v Sepadiver,če je obleka kupljana pri njih.

LP Igor
maus
Kapitan
Prispevkov: 184
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 22:46
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a maus » Sr Jun 24, 2009 16:23

atilone napisal/-a:V trgivini Seppa Diving (mogoče ni pravilno napisano) v Miljah, pred Trstom mi je prodajalka dobro svetovala. Obleka mora biti čim bolj oprijeta. To številko ko mi je na oko prisodila, sem raje zamenjal za eno večjo. NAPAKA. Voda mi gre pri vratu in rokavih not in ni lih prijetno na pomlad ali jesen. Ko je prehladno, vklopiš pač notranje gretje, pa še mehur ti je hvaležen, ha ha.
Gaso vzemi čim bolj oprijeto, od znotraj jo poštupaj z kalkom (smukec), da se lepo uleže po tebi.
Bi pa še napisal za tiste kateri še ne vedo(sam sem letos iskal in naredil kar nekaj brezveznih kilometrov), da se je omenjena trgovina preselila. Ne daleč, na konec ulice kjer smo parkirali, pred vhodom na prejšni lokaciji. Torej po tej ulici (je slepa ulica), do konca in na desni strani. So se razširili :wink:
LP


Obleka bolje,kot s smukcem zdrsne če se malo namažeš z milom za tuširanje. Ko pa se slečeš stuširaj sebe in obleko.

Lp
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Sr Jun 24, 2009 18:04

No ja, jaz bom še vedno uporabljal puder (smukec) ker ni tako agresiven do materijala in kože kot je milo. Milo na sebi imet 2 do 3 ure (krajše pri meni ne vem če je bilo kdaj ) se mi ne zdi primerno za kožo. Sicer pa telovadci na raznih orodjih tudi uporabljajo smukec zaradi lepšega drsenja rok po orodju, da jim ne vleče kože in tako ne dobijo žuljev.
Imamo pač vsi svoje razloge in navade.
Šortija pa uporabljam poleti za potapljanje. Tudi če ima voda 26 ali27 °C, po dveh urah ne izdržiš več.
Zopet, kako je kdo navajen.
LP
maus
Kapitan
Prispevkov: 184
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 22:46
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a maus » Sr Jun 24, 2009 20:28

atilone napisal/-a:No ja, jaz bom še vedno uporabljal puder (smukec) ker ni tako agresiven do materijala in kože kot je milo. Milo na sebi imet 2 do 3 ure (krajše pri meni ne vem če je bilo kdaj ) se mi ne zdi primerno za kožo. Sicer pa telovadci na raznih orodjih tudi uporabljajo smukec zaradi lepšega drsenja rok po orodju, da jim ne vleče kože in tako ne dobijo žuljev.
Imamo pač vsi svoje razloge in navade.
Šortija pa uporabljam poleti za potapljanje. Tudi če ima voda 26 ali27 °C, po dveh urah ne izdržiš več.
Zopet, kako je kdo navajen.
LP


Če se potapljaš na dah par metrov je že uredu, šampon pa se, ko se zmočiš v vodi razgradi tako,da stem ni problemov. Vkolikor pa moraš za šorti uporabljati smukec pa ga zamenjaj za večjega ker ti je premajhen.

lp
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Sr Jun 24, 2009 20:42

Ma ni mi lih premajhen, ampak ko sem poten, ga moram kar fajn gor vlečt pa se vedno bojim da bi ga rastrgal. Pri potaplanju ali plavanju, me ne ovira in ne stiskuje.
Potapljam se na dah, ampak pri 6-7 m globine, mi pride kar prav, ker je spodaj kar hladno.
LP
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » Če Jun 25, 2009 12:40

Jaz se nisem imel namena potapljati s shortyem, ampak le za poleti z masko na dah. Problem je da me zebe po 10min, če je voda malo hladnejša, tako kot je bila lanski september, zato sem si nabavil shortya.
maus
Kapitan
Prispevkov: 184
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 22:46
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a maus » Če Jun 25, 2009 14:23

Gaso napisal/-a:Jaz se nisem imel namena potapljati s shortyem, ampak le za poleti z masko na dah. Problem je da me zebe po 10min, če je voda malo hladnejša, tako kot je bila lanski september, zato sem si nabavil shortya.


Vzemi šorti in pojdi v www.duem.si (Medvode) in jih prosi da ti ga zožajo na mestih kjer je preširok. Sedaj imajo sicer veliko dela,ampak upam,da bo šlo.

Vprašaj za Emila pa reci da te je poslal maus

lp
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » Pe Jun 26, 2009 12:15

Maus hvala, :D
Ganasen
Prispevkov: 1
Pridružen: To Avg 04, 2015 09:15

OdgovorNapisal/-a Ganasen » To Avg 04, 2015 09:22

Vedno sem dal svojo sestro, naj kupijo majhen velika oblačila, veliko stilov vam izbrati.

http://www.dear-fashion.com/2015-Red-Loose-Crop-Mini-Top-And-White-Bodycon-Dress-Outfit/Sexy-Clubwear/

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti