MARINA GRADEŽ (GRADO)

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

OdgovorNapisal/-a Lure » Ne Mar 19, 2017 08:01

Lep posnetek. Koliko pa je tam globina v kanalu?
AlesDimnik
Štabni praporščak
Prispevkov: 40
Pridružen: To Jun 05, 2012 23:14

OdgovorNapisal/-a AlesDimnik » Ne Mar 19, 2017 17:02

Globina v kanalu s posnetka (ki vodi do centra mesta) je okoli 3,5 metra. Na koncu (črka Y) pa med 2 in 3 metre. Večji problem je plutje po kanalu, ki iz Jadranskega morja vodi proti celini (označen z lesenimi koli) - včasih je bila na levi strani tega kanala postavljena zelena boja, ki je nakazovala, da se moraš držati rdečih kolov (to je levih kolov, ko pluješ proti celini v kanal). Sedaj zelene boje ni bilo, a sem se vseeno raje držal rdečih kolov, ker je bila tam globina občutno večja.

Pomaga tudi, da upoštevaš plimo/oseko (predvsem ob polni ali prazni luni, ko je nihanje veliko večje), ker je razlika med plimo in oseko proti severu še večja kot na primer v Kopru.
Klemc
Kapitan fregate
Prispevkov: 122
Pridružen: So Mar 28, 2015 22:16

OdgovorNapisal/-a Klemc » So Apr 01, 2017 17:14

Živjo,

bili danes s familijo v Gradežu, po kopnem.

In čisto na koncu kanala v mestu zgledam privezano Jeanneau 53 s Slo registracijo.

Zgleda, da se da tudi tako mrcino notr spravit.

Lp
killer007
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 21
Pridružen: Pe Apr 18, 2014 19:31

Re: MARINA GRADEŽ (GRADO)

OdgovorNapisal/-a killer007 » Ne Nov 10, 2019 16:42

skoda da je tema zamrla. Poleti sem si zamislil peljat otroke gledat ptice po lagunskih kanalih -litoranea veneta. Malo zbiram info o rotah, tel.stevilkah dokov.. Sem se navdusil z enim potopisom iz Val nautike, samo ki ga nimam vec in ne vem kje najdet arhiv revije. Za vsako info se zahvaljujem
Kovač
Viceadmiral
Prispevkov: 555
Pridružen: Sr Okt 02, 2019 22:01

Re: MARINA GRADEŽ (GRADO)

OdgovorNapisal/-a Kovač » So Apr 30, 2022 20:00

Tudi mi smo bili danes prvič v Grado.

Portorož - Grado -Portorož
Tja z burjo (Štart 8:15) nazaj z zahodnikom in prihod v Portorož ob 18:15 . Vmes pa kosilo in šetnja po mestecu.

Super izkušnja, familija zadovoljna, z globino vode ni bilo problema.

Nazaj grede je šlo ko hudič, max. speed 7.1 kt sicer pa od 6-6.5 cel cajt do Portoroža (Elan31).

https://postimg.cc/gallery/QFpw7Gn
AlesDimnik
Štabni praporščak
Prispevkov: 40
Pridružen: To Jun 05, 2012 23:14

Re: MARINA GRADEŽ (GRADO)

OdgovorNapisal/-a AlesDimnik » Ne Maj 01, 2022 12:45

Čestitke za izvedeno jadranje. Temu jaz pravim sanjski plov, ko nimam pripomb čez jakostjo in smerjo vetra in ki se zgodi le vsake toliko časa :)
plima
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe Jul 16, 2010 19:37

Re: MARINA GRADEŽ (GRADO)

OdgovorNapisal/-a plima » Ne Maj 01, 2022 20:58

Kovač pozdravljen,
Kako je kaj sedaj v Gradežu. Se še dobi dnevni vez v Y luki? Bil sem nekajkrat tam in sicer nazadnje pred 7 leti (2015), nikoli nobenega problema. Včasih sploh ni bilo nikogar , da bi kasiral. Če pa je pa je bilo poceni. Če se dobro spomnim sem za prenočevanje plačal 20EUR, pa še tuš in WC si lahko koristil. Me mika zopet it malo pogledat, zato sprašujem.
Kovač
Viceadmiral
Prispevkov: 555
Pridružen: Sr Okt 02, 2019 22:01

Re: MARINA GRADEŽ (GRADO)

OdgovorNapisal/-a Kovač » Po Maj 02, 2022 04:53

plima napisal/-a:Kovač pozdravljen,
Kako je kaj sedaj v Gradežu. Se še dobi dnevni vez v Y luki? Bil sem nekajkrat tam in sicer nazadnje pred 7 leti (2015), nikoli nobenega problema. Včasih sploh ni bilo nikogar , da bi kasiral. Če pa je pa je bilo poceni. Če se dobro spomnim sem za prenočevanje plačal 20EUR, pa še tuš in WC si lahko koristil. Me mika zopet it malo pogledat, zato sprašujem.


Mi smo šli v desni del Y-lona in se bočno vezali, pa nihče ni prišel kasirat, pa smo bili tam slabe tri ure.
Kolikor mi je rekel eden z Izolsko registracijo s katerim sva se srečala pred vstopom v kanal, pa tudi na bojah v levem delu nič ne računajo.

Je pa res, da smo šli potem na pijačo in nekaj pojest, tam pa so pa kr poštene cene .... Pod 20€ skor ni blo glavne jedi . Samo k si enkrat tam in ti dajo jedilnik ....... :roll: nimaš kej.

Drugič pa samo kavica, pirček, sladoled , kosilo pa na barki.
Sej ne rečem je blo super za jest ampak glih 2x dražje, kot pri nas.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: MARINA GRADEŽ (GRADO)

OdgovorNapisal/-a H2O » Po Maj 02, 2022 07:18

Kovač napisal/-a:Mi smo šli v desni del Y-lona in se bočno vezali, pa nihče ni prišel kasirat, pa smo bili tam slabe tri ure.

V desnem delu mandrača si lahko brezplačno vezan do 24 ur.

Tega na Hrvaškem zlepa ne doživiš.

Btw, za ta denar bi lahko jedli v Androni, ki je vrhunska restavracija: https://www.androna.it/

Dobre restavracije tudi pri nas niso bistveno cenejše. Pasti za turiste, kjer lahko dobiš kosilo za 10, ali 15€ je pa tudi v Gradežu dovolj. Ponavadi imajo kar na tablah pred oštarijo napisane cene.
james.7
Kapitan
Prispevkov: 193
Pridružen: Pe Jul 04, 2014 08:56
Kraj: Vrtojba-portorož

Re: MARINA GRADEŽ (GRADO)

OdgovorNapisal/-a james.7 » Po Maj 02, 2022 20:20

Mi smo bili za velikonočne praznike v gradežu. Doživetje kot ga je opisal Aleš, le da smo zaradi močne burje podaljšali za dva dni. Nato vrnili z jugozahodnikom...
Vezal sem se na muring (boje) ki so na koncu y-kanala. Proti večeru je prišel marinajo kasirat (prijazen možakar, pustil mi je tudi telefon. Če se kdo odloči v sezoni it tja je dobro da preveri kako je zasedenost. FRANCESCO 3351766660.) Cena 45€/dan za "malo" skrajšano 31- tko...(9m). Na pomolu je elektrika in voda, v klubskih prostorih pa wc. Drugi dan sem ga prosil še za pasqua popust pa mi je naredil za 40€.
Kovač
Viceadmiral
Prispevkov: 555
Pridružen: Sr Okt 02, 2019 22:01

Re: MARINA GRADEŽ (GRADO)

OdgovorNapisal/-a Kovač » Po Maj 02, 2022 21:37

Kako je pa sicer z marino pred kanalom?
Je običajno prostor?
AlesDimnik
Štabni praporščak
Prispevkov: 40
Pridružen: To Jun 05, 2012 23:14

Re: MARINA GRADEŽ (GRADO)

OdgovorNapisal/-a AlesDimnik » Po Maj 02, 2022 21:49

Verjetno se vedno najde kakšno prosto mesto. Jaz sem se z Bavario 50 že dolgo let nazaj privezal na začetku marine S. Marco, ki je severno od vhoda (kanala) v center mesta. Tu pa je še video prikaza vplutja v center mesta v zaključni Y: https://youtu.be/9V8qXSMlRpc

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov