Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 959
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a theDamjan » To Jul 28, 2015 13:11

Sem pa nekaj ugotovil - se opravičujem če je že kdo to prej napisal, pa mi je ušlo.

Zmanjševanje slik je najhitreje in najbolj enostavno narediti kar z Outlookom. Lahko jih celo več na enkrat, končano pa je v sekundi.

Če bo koga zanimalo, bom napisal postopek.
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Avg 21, 2015 12:57

Jaz nimam outlooka - ampak komu drugemu lahko pride prav.

Še en postopek za Moj album
    Kot smo že napisali, je Moj album pri običajnem prikazu slike - recimo tam - nehal imeti možnost 'copy image location', tako da tam dobiš le povezavo na stran za prikaz slike, ne pa na sliko.

    Povezava na sliko, ki jo forum lahko prikaže, se mora končati na .jpg ali podobno (.bmp, .png in tako naprej), tega pa na tisti strani ne dobiš več.

    Če klikneš na povezavo 'slideshow' pod sliko, pa naslov v slideshow-u prikazane slike lahko dobiš s klikom na desno tipko (firefox, kaj drugega morda drugače) in 'copy image location' je. To potem preneseš v prispevek v morjeplovec in prilepiš v prispevek, recimo
    http://s3.mojalbum.com/17370433_1795323 ... bit-avgust /22618353.jpg

    http://s3.mojalbum.com/17370433_1795323 ... 618383.jpg

    Potem to 'osvetliš' in klikneš tipko 'Img' v forumovem oknu za urejanje, da naslov slike dobi tudi img in /img oznaki. Ko pritisneš Predogled - ali Pošlji, bi morala biti pa slika prikazana, podobno kot tule.
    Slika
    Sliko na slideshow lahko z desno tipko uloviš med tem ko ta miga; če pa hočeš ustaviti, ne smeš klikniti ustavi pod sliko, ampak enega od krogcev s 'puščico' levo ali desno. Potem s tistima prideš na slike, ki te zanimajo - in če jih ni preveč, gre čisto lepo.

    Ja, slike tokrat niso moje, so pa morske in pod njimi je povezava na avtorjev album na mojalbum.

    Edit: Fotke z burjo kaže da ni več, je pa en drug pogled na otoke z Velebita iz istega albuma,
    pa tule še ena z albumom s Kvarnera z Istrske strani.
    Slika
    Slika
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5106
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

lepljenje vstavljanje pripenjanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Nov 23, 2015 16:00

POPRAVEK november 2015

V Moj Album ( mojalbum.com ) so zopet spremenili način kopiranja do povezave.
Potrebujemo:
- katerikoli program, ki omogoča pomanjšavo slik. Priporočeno na 800x600 pixlov
Tukaj bom kasneje objavil tudi navodilo za uporabo programa myAlbum, ki zmore veliko, je zelo enostaven za uporabo in omogoča hitre pomanjšave v različne formate in zato, ker je brezplačen.
- odprt račun pri mojalbum.com, Picasa ali podobnih internetnih foto albumov

NAVODILO ZA PRIPENJANJE SLIKE KOT LINKA
Sliko najprej naloži na internet na mojalbum.com. Prijavi se in dodaj fotografije, katere si predhodno pomanjšal na 800x600 točk. (Rezolucija primerna za zaslon je 96točk na inch)

Slika

Slika

Kopiraj link v prispevek na Morjeplovcu s pomočjo "ctrl+v" (kontrol+vrati :lol: ) ter ga izberi z miško, da "pomodri", nato klikni na IMG gumb.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Lep pozdrav
NT :D
Nazadnje spremenil Nikola T., dne Po Nov 23, 2015 17:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Nov 23, 2015 16:22

640x480 bi moralo biti dovolj, drugače nam čoravim, ki imamo povečane črke stvari uidejo iz zaslona.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Jul 10, 2016 07:29

Admin, update forumovega SW - ali namestitev kakšnega dodatka - postaja potrebno, da bodo sprejemljivo delovale povezave na ažurne vremenske slike v BZ (in še več podobnih prispevkov na forumu).

Vse več slik na internetu (zdaj na novo CRO aladin) ima večjo ločljivost, kot je forumova 640*460 (ali še 800*600) in se zanaša na prilagajanje na manjšo velikost slike med prikazom, česar sedanji forumov SW ne omogoča.

V veliko prispevkih kot primer slikovnega prikaza, kaj dobiš na povezavi pod sliko, uporabim aktualno vremensko sliko (aladin za + x ur, torej za enkrat naslednji dan, karto udarov strel v zadnjih nekaj urah in podobno). Podobno je denimo pri prikazu slike z web kamere.

Pri nobenem od teh primerov ne morem hkrati spremeniti ločljivosti (kot je priporočeno v dosedanjih navodilih za lepljenje slik v prispevke) in še vedno obdržati prikaza aktualne slike (ki se pri viru vedno znova posodablja).

Kaj ima k forumu in lepljenju slik vanj jv drugi temi pripomniti Pajer1 (in še kdo): Klik
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Tadejko
Kontraadmiral
Prispevkov: 317
Pridružen: Ne Jul 27, 2014 11:27
Kraj: Ljubljana - Červar

OdgovorNapisal/-a Tadejko » Po Avg 01, 2016 23:47

Precej enostavna in priročna storitev je pa tudi tale: https://postimg.org

Pri nalaganju lahko določiš ločljivost slike, zna pa tudi zajeti sliko neposredno iz tablice ali telefona.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Avg 02, 2016 22:16

Lepa hvalla, to mi zna priti prav.

Ampak za prikaz "živih" meteo slik recimo z DHMZ (s tem, da te klik na sliko pošlje na strežnik DHMZ) bi moral to narediti vsakič, ko npr. DHMZ spet požene vremenski model (recimo ALADIN) in dobi nove slike. V glavnem, za statične slike (ki se ne spreminjajo), gre spremeniti ločljivost, shraniti manjšo sliko in to prikazati, za žive pa po mojem ne.

Da bo prikaz takih ¨živih¨ (pri katerih so zadnji čas povečali ločljivost v kar nekaj primerih) delal brez raztegnitve forumovega prikaza (včasih daleč) čez širino zaslona, bo treba bodisi dodati kak dodatek, ki bo naučil forumov SW narediti sprotno prilagoditev velikosti, bodisi posodobiti celo zadevo na novejšo rahzličico, ki bo to tudi znala.

Admin je tako posodobitev pred več leti že imel v delu, pa... in ga zdaj pač spet malo podrezam. Mogoče bo šlo jeseni...
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Avg 23, 2016 12:56

Iz Picasse (zdaj Google foto) zgleda ni več možno linkati .jpg jev :cry:
Kdo ve za kakšen "obvoz"?
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Okt 13, 2016 20:29

AEgir napisal/-a:Easy 43 steps :lol:

Pejt na shrani.si ali pa moj album, tja naloži sliko ne glede na velikost in link slike postaj tukaj tako kot si že postal svoj link.

shrani.si ti da celo link s predogledom.

Slika Hvala AEgir, tvoje navodilo drži.

Kaže da zdaj nekje - v mojem primeru najbrž pri prenosu na moj album - postopek že tudi zmanjša ločljivost na toliko, kolikor rabimo .

Morjeplovec namreč za prevelike slike še vedno raztegne zaslon.

Primer, na katerem sem poskusil:
    Slika

Edit:
    Preizkušeno na: Firefox 47.0.1, shranjeno na www.mojalbum.com, povezava na sliko čez povezave do fotografije ali čez 'forum kode', kjer so tudi že 'tagi' za forum.

    Ko sem zdajle gledal, je videti, da je ta posnetek zdaj na moj album shranjen (ali pa se prikaže) v dveh ločljivostih, in sicer 640 krat 460 (primerno za forum)(42 KB) in 960 krat 720 pikslov (81 KB). Slika, ki sem jo poslal tja, je bila 4608 krat 3456 pikslov (približno 4 MB).
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Pe Okt 14, 2016 10:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a pinosat » Če Okt 13, 2016 21:32

shrani.si ti ponudi možnost pri uplinku zmanjšati sliko samodejno na 800 pikslov in jo enostavno kopiraš v post - s klikom v shrani.si ob sliki na "kopiraj"-koda za forum in prilepiš v post. Edino, kar sem opazil, chrome tega ne dopušča, meni dela le v explorerju, nisem se pa poglobil, če imam v chromu kaj narobe nastavljeno

Primož

recimo tole
Slika
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » To Nov 29, 2016 02:07

:D
Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj zastavil vprašanje

Zanima me kako lahko v prispevek priložim PDF datoteko ali pa na katero stran jo lahko naložim in dam gor link za dostop do nje :?:

Hvala za pomoč :wink:
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » To Nov 29, 2016 08:42

NOVI FOSIL napisal/-a::D
Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj zastavil vprašanje

Zanima me kako lahko v prispevek priložim PDF datoteko ali pa na katero stran jo lahko naložim in dam gor link za dostop do nje :?:

Hvala za pomoč :wink:


naložiš na www.file.si in kopiraš povezavo :wink:
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » To Nov 29, 2016 09:08

:D
MareC najlepša hvala posredovano :wink:
Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Prispevkov: 534
Pridružen: So Avg 25, 2012 14:03
Kraj: Žabnica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a heron » So Maj 20, 2017 11:55

Hm, se mi zdi, da je včasih delalo, zdaj mi pa ne dela. Slika je na facebooku.
Če koipam url kar tako v brovser mi jo lepo odpre.
Če pa kopiram v post mi je pa ne odpre.
Slika
Kaj sem zamočil? Kako lahko linkam sliko iz facebooka ?
Aja, slika je vidna vsem, ne le prijateljem.
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je nazaj z druge poti po svetu in že težko čakam na naslednji odhod.
Takrat se bo vrnil tudi dnevnik na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Ne Maj 21, 2017 00:09

:D
A si mislil tole

Slika

Na ZS sem ti poslal link :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov