Začetki

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Pe Apr 21, 2017 15:07

Ko sem prebral Kristijanov članek, sem pomislil, da bo treba nekaj menjat...
punco!
Ker če se ne veseli dogodkov na morju, potem je muka ježeva za oba na barki...upam, da nisem kaj prehitro rekel-natipkal, ampak žal je tako...nezadovoljsvo med dopustom se potem še dolgo v zimo kaže..kot neka kontra za nazaj...in ravno začneš evforično planirat, naletiš na neodobravanje :evil:

Mam srečo, da imam Petro!!! 8)
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Pe Apr 21, 2017 15:19

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 12:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Kristijan
Kapitan
Prispevkov: 177
Pridružen: To Jan 26, 2016 18:45

OdgovorNapisal/-a Kristijan » Pe Apr 21, 2017 18:02

Fantje, mislim da smo se malce narobe razumeli :D . Moja obožuje morje, rada pluje in jadra, skupaj sva res dober team. Pristaneva kot profiča, ona vleče muring, priveže barko spredaj, jaz zadaj. Pri jadranju ni problema, jaz na krmilu, ona na jadrih (letos bova kontra, da ne bo rekla, da more ona vse delat :P ). Je pa pač ženska in je treba malo pazit na besede :twisted: .

Skratka, ni me strah da ji ne bi bilo všeč, jo pa malo moti, da vsak dan omenjam jadrnico :lol:

Lp, Kristijan
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » So Apr 22, 2017 07:28

Hvalabogu, da je tako, kot praviš...zato se ti opravičim takoj za svoje pomisleke...
Uživajta na morju...jadrnico pa kar omenjaj, naj se navadi :lol:
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Apr 23, 2017 21:47

Kristjan,pozdravljen.Skor 25000 ogledov te moje...naše teme mi naredi zelo prijetne občutke...Ja ,lepa je plovba z plovili,zame še posebno z jadrnicami..Pa ko si v Umagu se kdaj oglasita zunaj na bojo k modremu Vektorju DALMATI,si bomo kako zgodbo v živo povedal ob kaki tekoči substanci.Sem tam veliko vikendov..
Ja ,preveč ne tišči z temo jadralnega dopusta doma,da se komu ne priskuti..Pa en stavek v tvoji temi ni ravno na mestu..tisti Sedaj ni več problemov.Kar pozabi, da jih bo kdaj v navtiki zmanjkalo..ko jih 10 rešiš,se jih pojavi novih 20...Je pa to tud to ,kar nas privlači..
Tud čez prvi maj bomo dol..
Pa še malo najavim novo zgodbico..Skok čez kvarner na Unije z prijateljem na kavico in po urci spet skok nazaj na celino ta petek..Jadralo se je tko ,mičken bolj na hard..Do 20 je pihalo.Nisva izkoristila vseh potencijalov moje barke.Bila sva na kruzing mode .Pazila sva barko in jo nisva preobremenjevala,pa kljub temu uživala na polno.Prvič v življenju sem dva krat prečil Kvarner v enem dnevu in Andrej tudi.Pa upam, da se to ni zadnjič zgodilo..haha
LP Iztok
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Maj 31, 2017 19:04

No dragi moji prijatli,spoštovani bralci te rubrike.
Tam na deseti strani sem napisal ,da bo moj sin letos okol aprila okusil...pa da je prav,da se najprej skoči,pol pa reče HOP.
No pa je moj sin skoču..na tel. in se javil pri tem gospodu lastniku barke na pogovor o tem ,da bi jadral na njegovi barki.Bil bi mal skiperja,mal mehanika..ena taka deklica za vse po njegovih močeh..In so se dogovorili ,da bodo skupaj zapluli novim dogodivščinam naproti letos aprila.
Fant je delal v zobotehničnem laboratoriju v Novem mestu.Naj ga pohvalim,da je dober zobotehnik,ki ima tud faks narjen,ki je zmagal v modeliranju zob v Sloveniji in zasedel tretje mesto na evropskem tekmovanju..Pa je dal odpoved in se začel ubadati z angleščino,peljarji,spoznavanjem barke,no ne barke ampak BARKE,20m dolžine,30 ton,dobre 3 m vode rab in pod mostovi ,ki ne segajo 33m nad morje ne pride skoz.
Zapluli so na precej dolgo pot iz Danske proti Jadranu..nekaj po kanalih nekaj po morju in med Anglijo in Francijo jih je doletela nevihta z refuli do 92 vozlov o kteri sem pri vremenu napisal.
Barka je res trdno in varno grajena,paluba je čista,vse stvari so do pike natančno urejene in spravljene na zato določenih mestih,zato so na njej akcije čiste,hitre in morajo biti izpeljane temperamentno,urarsko natančno v vseh pogojih in urah dne ali noči,ob vetriču ali ob orkanskem vetru..Sin ne pluje z začetniki ampak z mojstri,virtuozi jadranja in svoje znanje,svojo psiho,svoje občutke za jadra,krmilna kolesa,trimanje pa bo zelo kvalitetno nadgradil..
In sreča naj jih spremlja noč in dan povsod na širnih poteh.
Ja prijatli morjeplovci važn se je odločit,it,...
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Maj 31, 2017 19:16

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 11:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Maj 31, 2017 19:33

Čestitam!
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Maj 31, 2017 20:28

Žiga je dečko tapravi za to in mu želim vse najbolje, pa tud jaz bi se pridružu če bi blo mogoče, 8) :D . l.p. alesjo
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Če Jun 01, 2017 08:34

Vsaka cast. Premalo je takšnih, ki pustijo za seboj utečene tirnice in se lotijo nekaj, kar jih res veseli 8)
matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

OdgovorNapisal/-a matejofski » Če Jun 01, 2017 12:00

Odlična tema :)
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Jun 01, 2017 12:40

Žiga je faca in pravi morjeplovec!
Kaj bi dal za eno slikco?
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Jun 01, 2017 16:34

Slike krajev kjer plujejo so mal objavljene na FB,slik barke pa ne bo niti na fb niti tu na forumu,ker želimo maksimalno spoštovati lastnikovo zasebnost .Je pa tko nežno rečeno fajn,odlična in varna barka.So pa ornk zaplul v širjave Atlantika.
Ja Žiga je sedaj v pravih letih,za taka početja.Ima že kr nekaj pomorskih znanj,jekleno voljo,strast do jadranja,in ni še vezan v ozke družinske tirnice.Tako so odločitve tudi lažje,daleć od tega pa da bi bile hitre,neprespane..Mladi mož se je odločil it po tehtnem,premisleku,ne instiktivno.Tudi je moral splanirati več stvari od privat do službenih stvari,usposabljanj ..do zavarovanj..
Nazadnje spremenil polanc, dne Če Jun 01, 2017 16:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če Jun 01, 2017 16:47

.

Ma dajte no, ve se kdo je kupec, lastnik.

Če vi, dotični "spoštujete" nek sporazum, potem bodite popolnoma tiho o tem.

Jaz se nisem nikomur zavezal in če boste še delali neko skrivnost iz te banje, bom jaz objavil podatke.

Le zakaj hoče bit "skrit"???

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
diligence
Viceadmiral
Prispevkov: 366
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 22:05

OdgovorNapisal/-a diligence » Če Jun 01, 2017 17:26

Pajer 1 ,mislim,da nas ne zanima barka.Zapiski o doživetju pa.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost