popravilo gumenjaka

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Stopi » To Jun 13, 2017 09:56

Tjaz napisal/-a: Glede na vse kar je ta gospod naredil je bilo 60 eur rop!


Kr brez vseh zadržkov sporoči ime tega gospoda, ki je pacal z lepilom, da se ga bomo lahko vsi Korošci na daleč izognili... :lol:
Uporabniški avatar
SebastjanM
Admiral
Prispevkov: 639
Pridružen: Po Maj 22, 2017 15:16
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a SebastjanM » To Jun 13, 2017 13:00

Čestitke za perfektno popravilo, pomembno je da se človek loti sam če je možno ter tako pridobiš določeno znanje, ki ga sicer nikoli v življenju ne bi.
Že Einstein je rekel: gram prakse odtehta tone teorije!

Pa še dno si porihtal. Odlično!
Tjaz
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 131
Pridružen: Ne Jun 23, 2013 10:16

OdgovorNapisal/-a Tjaz » To Jun 13, 2017 21:06

Stopi napisal/-a:
Tjaz napisal/-a: Glede na vse kar je ta gospod naredil je bilo 60 eur rop!


Kr brez vseh zadržkov sporoči ime tega gospoda, ki je pacal z lepilom, da se ga bomo lahko vsi Korošci na daleč izognili... :lol:



Če koga zanima mu napišem pod zasebno. Ne bi pa mu rad delal krivice ker lahko da drugače čisto ok dela, poleg tega se je tudi takoj rekel naj čoln pripeljem nazaj da bodo popravili- tako da lahko da bi na koncu čisto ok izpadlo.


Če se kdo loteva česa podobnega z veseljem delim znanje in izkušnje ki sem si jih pridobil s tem projektom.
Bartol
Kapitan korvete
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Avg 13, 2015 16:47

OdgovorNapisal/-a Bartol » Sr Jun 14, 2017 15:22

Zaradi zelo korektno opravljenega popravila lahko ekipo Seawave Marine iz Lesc le priporočim.

Letos je neuravnovešen vandal z nožem zarezal v levi bok dobro leto starega gumenjaka Mercury in ga dodobra poškodoval. Material je PVC.

Slika

Slika

Čez nekaj tednov bo čoln spet tam, kamor spada - na valovih! 8)
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Sr Jun 14, 2017 15:45

Bartol:

koliko je tako popravilo stalo?
Bartol
Kapitan korvete
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Avg 13, 2015 16:47

OdgovorNapisal/-a Bartol » Sr Jun 14, 2017 15:51

Predračun je bil 170€, točen končni znesek mi pa ni znan, saj ga je po dogovoru poravnala tretja oseba.
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Sr Jun 14, 2017 15:57

aha, zavarovalnica...

ker 170€ mi je kar nekam malo, glede na škodo, glede na vrednost čolna in predvsem uničene užitke na vodi...
najbrž je bil račun kar dosti višji...po moji oceni... upam, da se motim :wink:
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: popravilo gumenjaka

OdgovorNapisal/-a franc5e » To Jul 25, 2017 14:34

Tjaz napisal/-a:Zdravo! Imam star Maestral h35f ki je sicer odlično ohranjen, je pa že dobro v letih. Letos so mu začeli odstopati tubusi od plastičnega dna. Problem se je pojavil na obeh straneh. Malo sem klical in spraševal koliko bi to stalo pa sem pri različnih mojstrih prišel od 30 eur pa do 400 eur. Problem pa je predvsem v tem da so vsi zelo zasedeni in da bi popravilo lahko izvedli šele enkrat drugo leto. Ker sem človek ki se stvari rad lotim tudi sam sem se odločil, da bom poskusil popravit sam. Najprej bi z namenskim lepilom dobro zalepil del ki je odstopil nato pa po celotnem obodu prelepil z hypalon trakom. Malo sem računal in bi porabil za ca.100 eur materyala /hypalon, lepilo, razrečilo..). Iz anglije bi računico pokvarila predvsem poštnina (50 eur!). Malo sem gledal tudi na alibabi kjer bi bilo vse skupaj nekoliko ceneje vendar ne vem točno kaj bi naročil. Kdo ve kje pri nas bi lahko kupil kakšen 1,5m2 hypalona in primerno lepilo?



Tu je nekaj...
http://www.ebay.de/itm/Inflatable-Boat- ... 1438.l2649
Tjaz
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 131
Pridružen: Ne Jun 23, 2013 10:16

Re: popravilo gumenjaka

OdgovorNapisal/-a Tjaz » To Jul 25, 2017 17:59

franc5e napisal/-a:
Tjaz napisal/-a:Zdravo! Imam star Maestral h35f ki je sicer odlično ohranjen, je pa že dobro v letih. Letos so mu začeli odstopati tubusi od plastičnega dna. Problem se je pojavil na obeh straneh. Malo sem klical in spraševal koliko bi to stalo pa sem pri različnih mojstrih prišel od 30 eur pa do 400 eur. Problem pa je predvsem v tem da so vsi zelo zasedeni in da bi popravilo lahko izvedli šele enkrat drugo leto. Ker sem človek ki se stvari rad lotim tudi sam sem se odločil, da bom poskusil popravit sam. Najprej bi z namenskim lepilom dobro zalepil del ki je odstopil nato pa po celotnem obodu prelepil z hypalon trakom. Malo sem računal in bi porabil za ca.100 eur materyala /hypalon, lepilo, razrečilo..). Iz anglije bi računico pokvarila predvsem poštnina (50 eur!). Malo sem gledal tudi na alibabi kjer bi bilo vse skupaj nekoliko ceneje vendar ne vem točno kaj bi naročil. Kdo ve kje pri nas bi lahko kupil kakšen 1,5m2 hypalona in primerno lepilo?





Tu je nekaj...
http://www.ebay.de/itm/Inflatable-Boat- ... 1438.l2649


Sem že zaključil projekt in ga predstavil par postov nazaj ;) vseeno hvala ;)
rockyromc
Prispevkov: 2
Pridružen: So Jul 29, 2017 02:26

Re:

OdgovorNapisal/-a rockyromc » Če Avg 31, 2017 11:16

[quote="Bartol"]Zaradi zelo korektno opravljenega popravila lahko ekipo Seawave Marine iz Lesc le priporočim.

Moja izkušnja z Seawave Marine iz Lesce pa je katrastrofalna. V popravilo sem jim dal dva napihljiva kajaka. Ko sem kajaka predal, sem pokazal nekaj lukenj, ki so bile vidne na prvi pogled. Pricakoval pa sem predvsem popravilo. Možak je dejal, da bo krpanje stalo 100 eur, mogoče pa še kaj več. Zdelo se mi je pretirano, a da bodo le otroci imeli letos veselje. S popravilom so zamujali nekaj tednov in šele po nekaj urgiranjih naj bi bili kajaki popravljeni. Pri prevzemu mi je starejši možak zagotovil, da so kajaki preizkušeni. Plačal sem z gotovino in v roke dobil neustrezen račun. Šele na morju pa sem ugotovil, da od štirih tub drži le ena. Po telefonu se je možak izgovarjal, da je pač nalepil flike, kjer sem mu pokazal, drugo pa njega ne zanima. Ena je npr. nalepljena centimeter zraven luknje kjer pušča, kar pomeni, da stvari ni niti preizkusil. Ko sem se osebno oglasil in vztrajal, da se počutim opetnajstenega in, da bi za ta denar vendarle želel imeti kajaka, ki držita zrak, je možak začel noreti, da naj se odstranim iz njegovih prostorov in groziti s policijo. Skratka, površno, nestrokovno, oderuško in s katastrofalnim odnosom do strank.
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: popravilo gumenjaka

OdgovorNapisal/-a weta » Če Avg 31, 2017 14:58

moje izkušnje pri raznih mojstrih so take, da nikoli ne smeš povedat, kaj je treba popravit, vedno prineseš, pripelješ, poveš kaj je narobe ( pušča) in oni naj popravijo. V nasprotnem primeru ti naredijo tisto kar rečeš, pa ni nujno, da je tisto krivo.
to velja tudi za avte itd.

PS...to da ti je lepil fliko zraven luknje, je pa čisto mimo...sramota in prav, da se pove, kdo je tak mojster.
Uporabniški avatar
MIHOLD
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe Maj 23, 2008 02:51

Re: popravilo gumenjaka

OdgovorNapisal/-a MIHOLD » Po Jul 15, 2019 16:57

Kakšno priporočilo kam na popravilo gumenjaka, puščanje? Na primorskem?

Hvala.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: popravilo gumenjaka

OdgovorNapisal/-a jozko » Po Jul 15, 2019 18:59

Pred leti smo vozili takšne zadeve h GUMAR-ju (Bahun) v Cerknico :!:
Imam pozitivne izkušnje, kao je zeseden, pa nevem :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
pat33
Praporščak
Prispevkov: 30
Pridružen: Po Maj 24, 2010 11:21

Re: popravilo gumenjaka

OdgovorNapisal/-a pat33 » Po Jul 15, 2019 23:27

izola, novamar ali ladjedelnica trimarin
Uporabniški avatar
Domi
Kontraadmiral
Prispevkov: 290
Pridružen: Po Feb 22, 2010 18:25
Kraj: Koper
Kontakt:

Re: popravilo gumenjaka

OdgovorNapisal/-a Domi » To Jul 16, 2019 06:42

MIHOLD napisal/-a:Kakšno priporočilo kam na popravilo gumenjaka, puščanje? Na primorskem?

Hvala.


Imaš ZS

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov