"Ribičija" mi ne diši

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

"Ribičija" mi ne diši

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Ne Jul 09, 2017 22:51

Ne vem zakaj nekako lahko vse na tem forumu z veseljem prebiram, komentiram ... le ko/če pogledam in odprem temo ribolov mi je vsakič žal-pa nima veze z ribami.

Nisem ribolovec, mogoče pa še kdaj bom, ampak zagotovo ne na način kot je "debata" v zaklenjenih temah, odpiranju novih in istih tem, pa potem brisanju te iste teme in potem odklepanju teme, pa potem spet zaklepanju teme... da ne omenim, da ne sledim kdo komu kaj ne privošči in da ne omenim kdo komu kaj briše in podobno pa zelo nespodobno in nesposobno.
Wellcraft 2600 Martinique
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

OdgovorNapisal/-a Lure » Ne Jul 09, 2017 23:11

Se strinjam, zaradi moderiranja je popolnoma težko spremljati kakršnokoli debato.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Po Jul 10, 2017 09:05

.

Kaj in kako bi šele komentirali, če se ne bi moderiralo?

Priznam, da je "ribolov" zelo širok pojem, ki ima ogromno privržencev in "strokovnjakov", ki s svojimi pogledi vplivamo na napisano. Odgovarjamo, pišemo, učimo, se zabavamo intakodalje. Vse lepo in prav, toda ko pisanje preide na osebno raven, enostavno brišem. Pa ponavadi so te osebne ravni zelo nizkotne. Zakaj? To vedo tisti posamezniki, katerim brišem. Obtoževanja, podtikanja, grožnje in vse kar so sposobni, oz. je sposoben posameznik spravit na forum ni vredno niti branja, zato je moje stališče tako kot je.

Če se pa misli kdorkoli naslajat na takih temah, je pa on na istih nivojih kot špetir mojster.

Naj bo jasno!

Absolutno ne brišem ničesar kar je uporabnega in ima članstvo nekaj od tega. Znanje , izkušnje, doživetja, nasveti, itd ostane na netu brez moderiranja.

V planu je ustanovit svet foruma, da bi se moderatorji malo povezali in v zaprtih temah predebatirali in ocenili kaj in kako. S tem bi se osebne ocene, lahko tudi zamere še bolj prefiltrilale.

pajer1, moderator v temi ribolov

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
superpuntar
Kapitan
Prispevkov: 186
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 08:49

OdgovorNapisal/-a superpuntar » Po Jul 10, 2017 09:23

Pajer,

jest mislim, da tema o dovolilnicah ni bila zrela za zaklep. Malo se je vendarle še treba poveseliti, zanimivo mi je brati tudi iskušnje ljudi z nakupom, mogoče bomo kaj prebrali o morebitnih preverjanjih dovolilnic na terenu ipd.

Zaklepanje in odpiranje novih tem v tem primeru nima smisla. Je pa res, da je treba skrbeti, da se ne piše o isti zadevi na več nitjih.

Skratka.. Mogoče še za en čas odklenite temo o dovolilnicah :wink:
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Po Jul 10, 2017 09:27

Lure napisal/-a:Se strinjam, zaradi moderiranja je popolnoma težko spremljati kakršnokoli debato.


Načeloma debat sploh ni.

Vroča tema je bila in je še tema okoli dovolilnic. Vse se je pa vrtelo okoli datuma , kdaj bodo na HR sprejeli že dolgo pričakovan zakon, ki izenačuje vse prebivalce EU-ja.

Na to odločitev smo vplivali samo posamezniki preko SVETA EU.
Vsem, ki ste oddali pritožbo v vezi diskriminacije pri ribolovnih dovoljenjih, še enkrat hvala.

Vse ostalo, razen res redkih postov, je bilo navadno ugibanje, namigovanje in "vseznalstvo". In to na trinajstih straneh. Tema je tako razvlečena, da je popolnoma nepregledna. pa še zmeraj ni konec, ker se je nekaj zakompliciralo pri Športnih dovolilnicah. Zaradi tega je odprta nova tema.

Ribolovne dovolilnice bi po mojem celo spadale v temo Pravila in zakoni, ker .... regule so regule.

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Po Jul 10, 2017 09:41

superpuntar napisal/-a:Pajer,

jest mislim, da tema o dovolilnicah ni bila zrela za zaklep. Malo se je vendarle še treba poveseliti, zanimivo mi je brati tudi iskušnje ljudi z nakupom, mogoče bomo kaj prebrali o morebitnih preverjanjih dovolilnic na terenu ipd.

Zaklepanje in odpiranje novih tem v tem primeru nima smisla. Je pa res, da je treba skrbeti, da se ne piše o isti zadevi na več nitjih.

Skratka.. Mogoče še za en čas odklenite temo o dovolilnicah :wink:


In čemu naj se veselimo? Halo, Od 1. julija 2013 nam je bila kršena pravica do enake obravnave. HR je zrela za tožbo skupine posameznikov, ki smo potrošili veliko denarja za dovolilnice, ker smo morali plačevat 16 krat več za ribolov kot prebivalci HR. Za eno kuno, ki jo je potrošil hrvat smo mi morali dati 16 kun. Kar preštejte in seštejte razliko. In zakaj? Športno rekreacijski ribolov ni gospodarska panoga in tako ne more uživat zaščite.

Nakup dovolilnice se opravi od doma, preko compa, pametnega telefona, itd in nobena posebna izkušnja. Če pa kdo naleti po raznih agencijah, društvih, klubih ... na referente, ki ne obvladajo prodajo le teh, pa zame tudi ni nič posebnega. Ne razumem, da osveščeni ribolovci sploh kupujejo dovolilnice na takih mestih.

Še nekaj je tudi zanimivo.

Vsak lahko odpre novo temo.

Zakaj ne odprete????

Odprite teme in napišite kaj uporabnega in vse bo lepo in prav.

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Po Jul 10, 2017 12:11

pajer1 napisal/-a:.

Če se pa misli kdorkoli naslajat na takih temah, je pa on na istih nivojih kot špetir mojster.

Naj bo jasno!

Absolutno ne brišem ničesar kar je uporabnega in ima članstvo nekaj od tega. Znanje , izkušnje, doživetja, nasveti, itd ostane na netu brez moderiranja.

V planu je ustanovit svet foruma, da bi se moderatorji malo povezali in v zaprtih temah predebatirali in ocenili kaj in kako. S tem bi se osebne ocene, lahko tudi zamere še bolj prefiltrilale.

pajer1, moderator v temi ribolov

.


vse je jasno in zelo jasno, kar precej nas pa že po PM-jih piše, da je to "tvoja tema" in tema osebnih zamer...

Predebatirate lahko brez sveta foruma, lahko je nekaj več razsodnosti... seveda je treba administracijo izvajati odločno, pa je nihče ne - je še ena tema o raznih nike in vsesorte.... nikakor pa v to odločno ne morejo soditi besedne zveze "naj bo jasno".

Precej vzvišeno je soditi na kakšnem nivoju so vsi drugi, ko pa je dejansko tema v kateri sedaj odgovarjaš o tvojem nivoju oz. mogoče Vas je več adminov ribičije in je o nivoju koga drugega ali drugih.
Wellcraft 2600 Martinique
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Po Jul 10, 2017 12:14

superpuntar napisal/-a:
Zaklepanje in odpiranje novih tem v tem primeru nima smisla. Je pa res, da je treba skrbeti, da se ne piše o isti zadevi na več nitjih.

Skratka.. Mogoče še za en čas odklenite temo o dovolilnicah :wink:


Če se prav spomnim je bila tema že zaprta, pa je MamaMicka odpru novo pa je bila nova ukinjena in potem originalna odprta... to je bil po moje predzadnji manever samo s to temo.

Sedaj pa je veleumje še naprej, da bo ta tema zaklenjena in odpri novo temo o temu in debatiraj kolikor češ... meni se zdi genialno, tega se običajno spomnijo samo politiki in državna uprava-pri svojem delu mislim. :)
Wellcraft 2600 Martinique
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Po Jul 10, 2017 13:20

.

Take razlage osebnosti in karakterjev so za kakšen drug forum!

Kaj se za vraga oglašate in svetujete taki ki se vas ribičija ne gane.
Pa kaj vam ni jasno?
Že zelo dolgo ni bilo v tzemi ribolov objav o ulovih, opremi, tehnikah ribolova, ... kaka reportažica, in o ribolovu kot hobiju.

Nič namenskega, samo provokacije, obtoževanja, sem slišal, govori se, itd.

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Po Jul 10, 2017 13:49

pajer1 napisal/-a:.

Take razlage osebnosti in karakterjev so za kakšen drug forum!

Kaj se za vraga oglašate in svetujete taki ki se vas ribičija ne gane.
Pa kaj vam ni jasno?
Že zelo dolgo ni bilo v tzemi ribolov objav o ulovih, opremi, tehnikah ribolova, ... kaka reportažica, in o ribolovu kot hobiju.

Nič namenskega, samo provokacije, obtoževanja, sem slišal, govori se, itd.

.


Pajer,

boli me za ribičijo... sem mislil, pa se bom drugače znašel... napisal sem večkrat kaj je nam jasno in kaj ni jasno tebi ali pa če so še kaki admini v tej temi-samo to.
Wellcraft 2600 Martinique
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5961
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Jul 12, 2017 09:27

Sam preselte to debato v eno adidas spam temo, nikol ne bo zbrisana ali zaprta.
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Sr Jul 12, 2017 09:30

AEgir napisal/-a:Sam preselte to debato v eno adidas spam temo, nikol ne bo zbrisana ali zaprta.

Mene je že melo, da bi popustu pa kupu ene adidaske :D
Wellcraft 2600 Martinique

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov